Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

DOKUMENT: Skupina bývalých disidentů píše prezidentovi

Text dopisu skupiny bývalých disidentů, který zaslali v pátek 20. května prezidentu Václavu Klausovi. Disidenti v něm vyjadřují nespokojenost s Klausovým přístupem k nevládním organizacím:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karoten

Dnešní tisk
Klaus: Euroústava je skok do temnot
"....její přijetí by znamenalo skok do temnot supranacionalismu. Evropa není žádná politická jednotka, a nemusí být proto akceschopná jako celek."
 
 
0/0
25.5.2005 9:31

zehl

Kde byli???
Kde byli pánové a dámy Rudolf Battěk, Jiří Gruntorád, Karel Holomek, Svatopluk Karásek, Václav Malý, Věra Roubalová, Jan Ruml, Karol Sidon, Jiřina Šiklová, Jan Štern, Václav Trojan, Petr Uhl, podepsaní pod nějakým dopisem z roku 2005, když se po roce 1989 dával generální pardon komunistům Byli v pozicích!Tehdy ale mlčeli a dívali se, jak se komančům připravuje živná půda k přerodu z ideových vůdců na ekonomické. Neudělali proto tehdy vůbec nic, přestože do té doby byl boj proti komoušům jejich denním chlebem. A to mi na nich vadí nejvíce. Kdo jiný měl s podobnou iniciativou, která by všechny stavěla na stejnou startovní čáru, vyjít na světlo boží? Teď je mi líto pana Karáska, kterak podržel u moci vládu ve skutečnosti levicovou až polokomunistickou. Ale co? Život jde dál...
0/0
24.5.2005 1:00

AlienDUDE

Re: Kde byli???
Trefa do černého - ne že neudělali nic, udělali neuvěřitelně moho aby ty svině ochránili - zařadili se tedy k nim !
0/0
24.5.2005 4:54

Karel_K

Re: Kde byli???
Podívejte se nejprve na sebe, kde jste byl vy? Co by jste jim tehdy poradil? Měli všechny komouše pověsit na lampy? Tak jednoduše to asi nešlo, že. Mimochodem, kde byl v té době "statečný" VK, že by v kriminále, u výslechu nebo právě dostával nakládačku od estébáků? Těžko, měl teplé místečko, vzdělání, v podstatě pohodu.
Ano, život jde dál. Proč tedy jitřit staré rány, vracet se k někdejším ideálům. Dneska jsou za vším peníze a vlastní prospěch a kdo mi do toho kecá, zaslouží si odstavit o reálného dění. Neumím-li se vypořádat s protivníky a jejich názory, prohlásím je prostě za nelegitimní a šmitec. Pořádek musí být, že ... Nebylo to tu už někdy?
0/0
24.5.2005 14:21

zehl

Re: Re: Kde byli???
Příteli (mohu-li tě tak nazvat), nepochopil jsi asi můj příspěvek. Já se dnes nepasuji na spasitele, proto je celkem bezpředmětné, kde jsem tenkrát byl ( pro tvůj vnitřní klid - byl jsem v USA), ale bohužel jsem se nemohl aktivně angažovat. Napsal jsem pouze to, že tehdejší noví vládcové měli TEHDY rázně zakročit proti komoušům. Rázně neznamená, že by se VŠICHNI komouši měli houpat na kandelábrech, jak nesmyslně píšeš. Rázně znamená: zavedení právních kroků k zabavení majetku získaného využíváním politického postavení (směšné je, když fízlové, estébáci, tajemníci všech stupňů a zasr*ní kádrováci mají vyšší důchody než lidi, kteří celý život poctivě pracovali a nakradený majetek po revoluci lehce legalizovali), maximální zamezení pronikání těchto bolševických lumpů do nově vznikajících struktur (ekonomických, politických). To měli právě udělat ti, kterým věřila slušná většina národa. Neudělali to a tím to posr*li. Toť vše - a to jsem svým příspěvkem chtěl říct. Pochopeno?
0/0
25.5.2005 0:30

vcapkova

Horké hlavy
Jestli měl namysli pan prezident různé ochránce přírody, kteří brání dálnicím , tůnelům atd, tak to s ním vřele souhlasím.   Zmíněných osobností, které se ozvali, si vážím. Oni pracují jak nejlépe umí a někdo je chce rušit. Věřím, že mnozí jsou užiteční pro své klienty. Nicméně kdybych měla problém s něčím v tomto státě tak se obrátím do Bruselu , případně na ombudsmana.
0/0
23.5.2005 15:14

ProfesorR

Re: Horké hlavy
No, já myslím, že to tak přesně mínil, ale skupinka tzv. intelektuálů to pochopila maličko jinak a začla hystericky reagovat...
Pardon, ale jak to myslíte s tím stěžováním v Bruselu? Už jste tam nějaký zdejší problém vyřešila?? To by mě fakt zajímalo!
0/0
23.5.2005 15:24

vcapkova

Re: Re: Horké hlavy
Zatím jsem neměla naštěstí potřebu, ale mému kolegovi již nic jiného nezbývá a tak  bude svůj problém pomocí právníků řešit v rámci Evropy.
0/0
23.5.2005 15:33

ProfesorR

Re: Re: Re: Horké hlavy
...a máme co jsme chtěli...Místo blbého úředníka v Čechách se musíme dovolávat ani o píď chytřejšího, ale 20x dražšího úředníka v Bruselu...Good luck kolegovi!  
Hlavně, že máme iluzi, že spravedlnost je tím spravedlnější..
0/0
23.5.2005 15:48

KADO

Mensina ktera mluvi za vetsinu!
Napiste zde komu z nich verite a neverite a proc
Rudolf Battěk, Jiří Gruntorád, Karel Holomek, Svatopluk Karásek, Václav Malý, Věra Roubalová, Jan Ruml, Karol Sidon, Jiřina Šiklová, Jan Štern, Václav Trojan, Petr Uhl.
0/0
23.5.2005 14:54

ProfesorR

Re: Mensina ktera mluvi za vetsinu!
Schválně jsem si vyhledal, co přesně to Klaus řekl a když jsem si pak přečetl to, co tito lidé podepsali, tak mě napadlo, že potrefená husa se vždy ozve. Oni hystericky reagují na něco, co on ni tak neřekl...Nebyli si náhodou všicni tito lidé nějak nablízku v době, kdy bylo módní bivakovat ve velíně České televize? Takvým lidem už z principu nevěřím, a to hlavně proto, jak okatě dávají najevo,  že oni sami to nemají v hlavě srovnané... 
0/0
23.5.2005 15:11

AlienDUDE

Re: Mensina ktera mluvi za vetsinu!
1) Asi nemyslíš komu veříš ale koho považuješ za spíše důvěryhodného nebo spíše nedůveryhodného, univerzálně komukoliv všechno věřit bez ohledu na konkrétní informace je nesmysl, stejně tak jsou věci které bych věřil i grebeníčkovi. 2) Rudolf Battěka osobně neznám, ale je to politický vězeň a starý muž, tedy člověk který kdysi za svou pravdu skončil v komunistickém lágru a ted už mu nikdo nemá co vzít , takový člověk nelže, nemusí mít pravdu , ale za čím stojí to bude myšleno upřimě, má moji největší důvěru z toho seznamu. Jiří Gruntorád, byl disident, podepsal ch77, nemám důvod tvrdit že je nedůvěryhodný, ale nevím nic co by zaručovalo také důvěryhodnost, tedy nevím. Karel Homolek neznám tedy nic. Svatopluk Karásek je poslanec a nebudu hledat jak kdy hlasoval, ale myslím že mu jednoznačně nevěřím. Václav Malý byl kněz, disent, 1989 jinak nevím, žádná záruka ničeho, účast na SR 89 je sama o sobě faktor nahlodávající moji důvěru, církev totéž, takže, ne nelíbí se mi. Věra Roubalová je
0/0
24.5.2005 3:01

AlienDUDE

Re: Re: Mensina ktera mluvi za vetsinu!
je kdo ? Jan Ruml, ne nevěřím, prostě protože je to zrádce a lempl, Karol Sidon je rabín, bohužel ale nejsem ortodoxní žid, takže respektuji ale na jeho písečku. Uhl ? To si děláš legraci ?
0/0
24.5.2005 3:02

AlienDUDE

Re: Mensina ktera mluvi za vetsinu!
Jinak pokud ti jde o tohle - ti z nich co nejsou politici a angažují se v různých iniciativách se patrně citíli dotčeni něčím co řekl klaus tak se brání to je logické, ti co v politice jsou nebo byli se logicky angažují proti své opozici při každé příležitosti, to je taky logické a není na tom čemu věřit nebo nevěřit. Imho nevím vubec co řekl Klaus ale jestli proti tomu protestují zrovna tihle, tak měl asi pravdu :-(
0/0
24.5.2005 3:22

AlienDUDE

Re: Re: Mensina ktera mluvi za vetsinu!
a toho první bych z toho ale vyjal abych ho neurazil protože toho fakt neznám a třeba pravděpodobně je to jen starý člověk který kdysi byl zavřený za to že říkal pravdu asi se logicky bojí aby se to neopakoval - bojí se právem.
0/0
24.5.2005 3:25

huhu007

Modrý komouš Klaus
Jó Venca je hrozně nerad, když do toho jemu a jeho hulibrkům někdo stále mluví...
V tom je velmi podobný až identický s komunisty.
0/0
23.5.2005 14:17

KADO

Sundej si z oci klapky koni!
 
0/0
23.5.2005 14:55

KADO

Sundej si z oci klapky koni!
 
0/0
23.5.2005 15:22

KADO

Sundej si z oci klapky koni!
 
0/0
23.5.2005 16:25

Diskutervas

Skutečná demokracie
Do skutečné demokracie patří také určitý vliv nevládních organizací. Jestli chtějí občané něčeho dosáhnout, něco změnit, něco ovlivnit, nějak se angažovat, tak na tom není vůbec nic špatného. Ale Václav Klaus asi chce, aby občané jen jednou za 4 roky hodili hlas do urny a pak drželi huby.
0/0
23.5.2005 13:07

killy

Re: Skutečná demokracie
První dvě věty máš dobře. Třetí už ne. Je třeba si uvědomit, že do rozhodování státních a samosprávných orgánů už tady kecá kdekdo. Evidentně existují "občanské" aktivity, které demokracii nepomáhaj,í ale brzdí. Příklady? : Drtivá většina obyvatel ze středohoří si bytostně přeje, aby se něco udělalo s tranzitní dopravou přes ně vedenou --- ejhle, vynoří se samozvaní, kteří střídajíce záminky, se snaží zabrzdit nebo zrušit výstavbu dálnice. Jinej: Na kopci vedle Mohyly míru se točejí strašidelný ruský radary --- nemůže se stavět nová stanice, protože do toho kdekdo kafrá....... atd. Nemá cenu jmenovat známé spolky jako Jihočeský matky, Děti země, Duha, různá Islámská sdružení, multikulurní spolky a ..... Prostě jsou tady a chovají se většinou kontraproduktivně !
0/0
23.5.2005 14:11

Borgh

Re: Re: Skutečná demokracie
No s tou dálnicí buď klidnej, dálnice Praha -Karlovy Vary - Cheb už se staví asi dvacet let, je hotových 33 km ze 167, přičemž už je to děravý a záplatovaný. Ve skutečnosti je jedno, kdy se na co vydá stavební povolení, v týhle rozkradený díře jsou úplně jiný priority.
0/0
23.5.2005 15:21

Feo

Re: Skutečná demokracie
Nejpodstatnější na tom je, že vzhledem k volební účasti skutečně rozhodují de facto stranické orgány a  hrstka straníků a jejich příbuzných. To je markatní zejména v případě tzv. Senátu. Stačí se podívat na boje o zařazení na "volitelná" místa kandidátek a zamyslet se nad tím, KDO v tomto státě může být zastupitelem (např. Kottem počínaje). Jestli toto je demokracie, jakou jsme chtěli v 89 pak nevím, nevím. A přihlédnu-li k rozlišovacím schopnostem patogenně arogantního narcise v čele pak je po nadějích, protože ten to považuje za pouhý plevel a protože sám jako prototyp zbabělce se neangažoval všechny ostatní přehlíží a jsou mu na obtíž
 P.S. Sestava signatářů ovšem není  to pravé ořechcové.
0/0
23.5.2005 21:18

Depek

.
Já se přiznávám, že mi velmi chybí Rumlovo televizní mudrování. Když ho neslyším, úplně ztrácím vlastní orientaci. Ruml by měl konečně zase jednou vstoupit do nějaké strany a založit v ní alternativní frakci, případně s boucháním dveří a spravedlivým hněvem odcházet.
0/0
23.5.2005 12:43

SirHumphrey

Re: .
Pravda ze uz dlouho nikde neprespal a ani ja tak nevim, ktera instituce se bije za ma prava. Pilip vymenil kubansky vezeni za EIB, jsem dezorientovany:-))
0/0
23.5.2005 12:45

Feo

Re: .
Zmíněná "osobnost" by neměla vstupovat do žádnmé strany, protože to by mohl být její konec. Měl by se vrátit ke svým beranům, kde mu bylo podle jeho slov nejlépe a pokud mu ještě slouží játra i k oblíbené lavorovici. Spišská borovička je pro něj totiž škoda.
0/0
23.5.2005 21:01

VláďaK

Venda
Disidenti , ti ať radši drží hubu.
0/0
23.5.2005 12:41

huhu007

Re: Venda
a kupředu levá ....
0/0
23.5.2005 14:18

zlejcitron

Politic.vězeň komunismu č.8506
Ta tlupa individuí nemá morální kredit psát panflet,zejména když má Klaus tentokrát pravdu-např.zfetovaní Cakl a ženština přímo řídí činnost policie pod rouškou "nevládní"organisace.A kdo to podepsal?Uhl-komunistický trockista,Ruml-jeho lumpárny ve funkci ministra vnitra jsou všeobecně známé,cikánský preferent Karásek,"Vůdce"rvoucích se Židů o peníze a moc atd.,atd.fuj,měli by spíše zalézt a doložit kdo platí ty tkz. nevládní org.,které nám slušným občanům se nad rámec zákona snaží omezovat tu trochu svobody co tu máme.
0/0
23.5.2005 12:40

U-D-A

Re: Politic.vězeň komunismu č.8506
Do prázdné hlavy se vejde velký mindrák. Že ?
0/0
23.5.2005 13:02

Diskutervas

Re: Politic.vězeň komunismu č.8506
Pokud si skutečně polit. vězeň, tak bych od Tebe očekávál více tolerance. Nebo by sis to představoval tak, že všichni s levicovým názorem by měli jít do koncentráků?
0/0
23.5.2005 13:09

Borgh

Postdemokracie
Pokud vím, nevládní organizace toho u nás mnoho nezmůžou - pokud jde třeba o změny v legislativě, rozhodování vlády apod. Na druhou stranu si skupina manažerů velkých podniků pískne a parlament, senát a prezident stihnou změnit, přijmout a okamžitě uvést v platnost zákon za rekordních třicet hodin. Nevím co je Klausova postdemokracie, ale obávám se, že u nás máme nějakou manažerokracii, někdy až kriminokracii. Pokud někdo sleduje letité působení ODS v parlamentu, nemůže si nevšimnout, že zájmy, které tam zastupuje, nejsou zájmy občanů této země, ale zájmy úzkých vlivových skupin a soukromých společností. A to je skutečný průser pro demokracii.
0/0
23.5.2005 12:27

smartfoun

Tak takhle si to Vašík asi nepředstavoval!
0/0
23.5.2005 11:53

metafrik

)
V demokracii podléhá svěřená moc kontrole - nikdo ale nečekal, že to po 50ti letech komunismu lidi a především klaus pochopí. Spor je jen o to, jestli chci svůj život sám ovládat nebo jestli se chci nechat ovládat jinými - těm druhým mluví VK z duše
0/0
23.5.2005 11:06

saeta11

Re: )
správně-svěřená moc podléhá kontrole. a tady jde o to, že různé nevládní organizace přestávají kontrolovat ale přebírají moc ... (kterou jim nikdo nesvěřil)
0/0
23.5.2005 15:08

Najdete na iDNES.cz