Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanec chystá odvetu proti ČT

Máločeho se vedení České televize obávalo tolik, jako toho, aby v síti neplatičů uvázl také některý z poslanců. Právě oni totiž budou rozhodovat v příštích týdnech o zvýšení televizních poplatků, které chce ČT k dalšímu fungování. A rozhodnout může každý hlas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KaM000

Stejně si to poslanci odhlasujou
Ať už to někdo chce a nebo nechce.
0/0
20.5.2005 23:33

maly33

Re: Stejně si to poslanci odhlasujou
To neni az tak jisty. Ve snemovne ma kolalice vetsinu jednoho jedineho hlasu. Staci, kdyz si nastvou jednoho z koalicnich poslancu a maji vymalovano. Pritom uz nekolik z nich je pohorseno chovanim CT
0/0
21.5.2005 9:54

maly33

jeste jednou web
Kouknete se jeste jednou na ten web, webmaster tam pridal docela dobrou otazku. Ma u mne .
0/0
20.5.2005 23:25

param

náraz
Si Janeček pěkně naběhl s tím vybíráním peněz od lidí... dobře zavažuje pan poslanec...  
0/0
20.5.2005 23:19

ferdapytlik

Re: náraz
Pan poslanec uvažuje úplně zcestně. . . .Pokud ČT PROKAZATELNĚ potřebuje zvýšit o miliardy korun své příjmy, je potřeba je zvýšit. Z touto skutečností nemají chyby ve vybírání dlužných poplatků nic společného. . . .Za zásadní chyby ve vybírání poplatků a poškození jména ČT, by mělo její vedení a Rada DOSTAT PADÁKA. :-|
0/0
20.5.2005 23:35

maly33

Re: Re: náraz
Myslis, ze to nutne potrebuje? Naklady CT na provoz jsou 4 vyssi, nezmu ostatnich TV spolecnosti. Nemela by spis CT uvazovay o zmene??
0/0
21.5.2005 9:52

Pavelpod

Re: Re: Re: náraz
a tenhle neuvěřitelnej blábol máš odkud, panáčku :-))). Spočítej si "peníze" (pro pořádek - nova jich má víc a to má čt dva programy) děleno počet hodin vysílání (nova/čt1 +2). Za druhé spočítej zvlášť počet hodin KOUPENÝCH (velmi levně) pořadů a VYROBENÝCH (draze) pořadů. A ještě diferencuj výrobu na "rychlou" a na "náročnou" - a pak sem napiš - PROPAGANDISTICKEJ BLÁBOLE :-)))) . Pokud se ti to nechce počítat, tak se trochu rozhlídni po netu a webu čt, tam už to totiž někdo spočítal :-).
0/0
21.5.2005 13:20

ferdapytlik

Re: Re: Re: Re: náraz
Je vidět, že máš přehled. Mohl by jsi mi tedy vysvětlit proč utrácí denně 50000 Kč za taxi?
0/0
21.5.2005 13:25

Pavelpod

Re: Re: Re: Re: Re: náraz
to opravdu nevím, ale asi je někdy levnější využívat taxi ) přeprava malého štábu, herců, účinkujících, než si "vydržovat" flotilu aut, řidičů a platit za ně zdravotní a soc. pojištění. Tu kalkulaci opravdu neznám :-))).
0/0
21.5.2005 13:32

ferdapytlik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: náraz
To skutečně pouze ASI.
0/0
21.5.2005 13:42

Pavelpod

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: náraz
asi "nejezděj" jen v Práglu (odpadají přejezdy), asi "nejezděj" jen česku, asi "nejezděj" vždy "plánovitě a předvídatelně" - nevím :-) . Ale velmi velmi pochybuji, že v tomhle případě by cena (za kilometr) byla levnejší "ve vlastní režii" - to vím :-) . "Přepravné" by nakonec stálo víc peněz - můj názor :-) . (ředitele "přepravní firmy" jsem ale nikdy nedělal - vy ano?)
0/0
21.5.2005 13:49

ferdapytlik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: náraz
Neznám autopark ČT určený pro přepravu osob. Ale zaměstnanci s řidičákem " B " a několik vhodných autíček by to zajisté z velké míry zabezpečilo. A autobusy, ty se používají i na královských svatbách !!!!
0/0
21.5.2005 14:22

Pavelpod

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: náraz
To vše jistě existuje :-) . Pro "posouzení" by asi bylo nutné mít za sebou "produkci" nějaké akce - koncertu, natáčení dokumentu, filmu, organizaci nějakého vystoupení. Zeptejte se v nějaké "produkční firmě", kolik mají běžné "taxíkovné" :-) . Asi by pak bylo zřejmé, že při těchto akcích se prostě "za přepravu (pomocí taxi) " nějaké ty peníze utratí :-) . Nejdraží je dnes pokud vím tzv. "natáčecí den". Natáčení (čehokoliv - nejen v čt) se velmi zrychluje - proto se zákonitě "organizační náklady" zvyšují. Pořád je totiž levnější přivézt "účinkujícího z divadla" na natáčení taxíkem, než např. o den prodloužit natáčení. Zajímejte se - podívejte se na stránky nějakých produkčních firem - ono to prostě dneska má trochu jiné "tempo" - "zoůsob" se malinko změnil (od dob dřívějších). Všichni máme jaksi "míň času" :-) .
0/0
21.5.2005 14:35

ferdapytlik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: náraz
:-)) Nebudu se zajímat a vzdělávat v tomto oboru. Je hodně vzdálen tomu mému, v kterém mám dost mezírek určených k doplnění. Svůj názor na ČT bych zakončil tím, že tato velmi rozsáhlá organizace nemá relevantního majitele. Stát a jím určené orgány pro dohled nad ČT, není dobrým hospodářem. Proto mám vážné pochyby o dobrém hospodaření ČT, neboť kontrola a dohled není na úrovni soukromých majitelů. Sama ČT nedělá nic proto, aby tento můj názor vyvrátila. Možností ukázat nám koncesionářům, že je moderní a efektivní televizí má dostatek. Howg :-|
0/0
21.5.2005 15:14

Pavelpod

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: náraz
vždy se "něco povede" a "něco nepovede". Bez základního "zájmu o věc" si není možné udělat obrázek (o ničem). Tato akce s poplatky byla amatérská a hloupá - a poškodila dobré jméno čt. A bojím se, aby nebyla "využita" proti této instituci, která má jistě hodně nedostatků, ale která také dlouhé roky podporuje "domácí tvůrce" (a poskytuje zábavu i vzdělávání ať už tzv. "většinovému či menšinovému" divákovi). Bez ní by se uživili jen ti "komerčně využitelní" domácí tvůrci (ti "prodatelní") a to by bylo škoda. Opravdu škoda - jistě totiž přijdou "noví špátové" apod. A myslím si, že opravdu nikdo nevystačí pouze s "rychlými seriály" (díl natáčený za den) a "koupenou" tvorbou zahraničních TV. To by bylo málo. Taky vše :-) .
0/0
21.5.2005 15:42

Pavelpod

Re: Re: Re: náraz
jin pro vysvětlenou - už to někdo spočítal - čt má méně peněz než nova, vyrábí "více" a "levněji". Proto je to takový blábol - sorry.
0/0
21.5.2005 13:33

ferdapytlik

Re: Re: Re: Re: náraz
Toto tvrzení se dá podpořit i jednotlivými příklady. Např. cestopisný pořad pánů Kaisera a Lábuse (název si nepamatuji - neboť odpad je potřeba třídit a odstrańovat).
0/0
21.5.2005 13:47

Pavelpod

Re: Re: Re: Re: Re: náraz
v tomhle souhlasím - jsou i "záporné" příklady :-(( . Neznám moc lidí, kterým by tenhle pořad "vyhovoval" - taky by mě zajímalo, kdo tuhle "kvalitu" v čt "obhajuje". Na druhou stranu "cestománii" ta změna myslím prospěla. Většina "dokumentárních cyklů" totiž netrvá déle, než cca 3 roky. (např i vynikající cyklus 10. století architektury - nebo jak se to jmenovalo - nebo "šumná města" - existují i "kladné příklady" :-) ). Proč to tak je se mě neptejte - ale často mají ty cykly "rozjezd" (první díly cestománie také nebyly "nic moc"), pak se rok až dva "drží" (kvalitou) a pak pomalu upadají - je čas je změnit (tak nějak to možná plyne i "z vypozorované zkušenosti"). Ale to už je úplně jiná kapitola...
0/0
21.5.2005 14:03

Pavelpod

Re: Re: Re: Re: Re: náraz
Na "druhou stranu" udělat "klasický cestovatelský dokument" není asi problém (za prvé je jich "jistě hodně" ke koupi, za druhé to prostě jistě lze). Chápu tenhle "dokument" i tak, že po konci české sody či "Ester Kočičkové" na čt docela chybí tento trochu "jiný (nevětšinový :-) ) druh humoru". Chyba asi byla v tom, nahrazovat tímhle "pokusem" velmi oblíbený "klasický" cestovatelský pořad (cestománii). Je "z principu" určený jiné divácké kategorii a "bývalí diváci" cestománie asi právem nejsou spokojeni. Další věcí je, jestli lze průvodce těchto pořadů "nějak srovnávat" - např. humor Čtvrtníčkův (a spol), Vávry a Steindlera (snad to píšu dobře - nevím), Ester Kočičkové a Kaisera a Lábuse - obávám se, že "humor" poslední dvojice do této řady jaksi "nezapadá". Takže minimálně dvě chyby tahle "koncepce" (Letem světem) má. Nemůže nahradit klasiku (je určena trochu jiným divákům) a "výběr" provázejících" asi také není to pravé.
0/0
21.5.2005 14:17

Lanta2004

Můj tzv. "dluh"
Tak jsem si konečně mohl ověřit svůj údajný dluh n atom jejich webu a potvrdilo se to ,co jsem si myslel.Částka 75,-kč nebyla převedena Českou spořitelnou v říjnu 1999 a od té doby mi nikdo nedal vědět,že dlužím.Je to nepořádek nikoli můj,ale spořitelny.Až nyní mi přišel ten dopisi s úroky.Co mám dělat?Zaplatit,nebo počkat až mě dají k soudu?Opravdu je tato platba po 3.letech promlčená?
0/0
20.5.2005 19:35

maly33

Re: Můj tzv.
to mas blby. Vsadil bych se, ze dost vysoky procento "dluhu" je zpusobeni blbosti nekoho jinyho nez "dluznika".
To mi pripomina, jak jednou kamaradovi prisla upominka od jistyho mobilniho operatora, ze nezaplatil 0.00 korun. samozrejme ze jim to musel jit vysvetlit jinak by ho vypnuli. Proste programator zapomel na podminenej prikaz a bylo to
0/0
20.5.2005 23:23

sebr

"...děláme jak nejlépe umíme"!!!
To je Janeček opravdu dárek. Jestli to líp nedovede, jak vidno, tak ať táhne moderovat, nebo na pracák!!! Je na takovém postu, kde je placen, a královsky, za managing firmy a výběr svých spolupracovníků. Je vidět, že v tomto neobstál a proto má ČT takové problémy. Že se tam lidi flákají a jsou maximálně pro stávky, aby je nikdo nevyhodil, to jsme zažili. Takže PRODAT a to co NEJDŘÍV!!!
0/0
20.5.2005 19:27

holiday

otázky do té jejich šau - vsaďte se, že neodpoví
1.Jak je možné, že drtivá většina nedoplatků je vzhledem k vymáhaným částkám zřetelně z kategorie "není zaplacen jeden měsíc" (možný problém s přechodem na SIPO apod.) 2.Jak mají diváci prokazovat, že mají řádně zaplaceno, když vymáháte i promlčené pohledávky. Nikdo není povinen si schraňovat doklady k již promlčeným pohledávkám. 3. Jak mají diváci prokazovat, že mají vše v pořádku, když se ve vyděračském dopisu (blíží se formou vymáhání výpalného) nedozvědí, jak čt k onomu dluhu došla. 4. čt se chlubí že "díky" akci vymohla za krátký čas tolik a tolik korun. Tím chce ospravedlnit neospravedlnitelné. Drtivá většina o dluhu neměla zřejmě ani potuchy a zaplatila by i bez použité mafiánské metody. 5. Nechť pan Janeček řekne, kolik již prosoudila korun. Se mnou jich prosoudila cca 40.000 a naprosto zbytečně. Stačilo tenkrát říci, jak dospěla k vymáhané částce. Vše mohlo být vysvětleno mimosoudně. TV pokračuje v gangsterském duchu, jak jsem to poznal na vlastní kůži. 2 roky js
0/0
20.5.2005 19:15

holiday

všichni poslanci by si měli představit, že celý leta platěj a pak se jim stane to, co posl. Říhovi
a pak je takovej hochštapler kvůli osmdesáti kačkám nutí utratit u dalších hochštaplerů víc, než kolik údajně dluží. TV se chlubí, že díky akci se vybralo tolik a tolik.......jenže stejnou sumu by pravděpodobně dostali, pokud by zaslali slušný dopis: vážený(á) dlužíte za měsíc ten a ten rok ten a ten tuto částku. Očekáváme zaplacení......v případě pochybností se obraďte.........pokud jste částku v daném měsíci uhradili, považujte tuto urganci za bezpředmětnou a přijměte naši omluvu.  Každý kapitalistický podnik (včetně některých socialistických jako Telecom) se takto běžně chová.  ČT je ještě v hlubokém bolševismu
0/0
20.5.2005 18:57

holiday

jo gowno besedu!!!!!!!
maj tam pozvaný jen lidi z televize
0/0
20.5.2005 18:50

herulinka

Pana poslance
zřejmě těch 38 korun za minutu položí na lopatky a do konce měsíce kvůli tomu nebude mít na chleba?
0/0
20.5.2005 15:43

holiday

Re: Pana poslance
o tom to snad není, nanynko ze zelí
0/0
20.5.2005 19:11

herulinka

Re: Re: Pana poslance
To mě mrzí, že neumíš číst...
0/0
21.5.2005 14:07

bombai

Já se jen směju...
když slyším Janečka, jak museli zrušit pořady, protože šetří. Ale kurňa - tak proč tam tedy mají ateliéry, techniku, vyškolený personál, vozový park, platí tak jako tak zaměstnance - mezi námi, výroba pořadů, které ČT zrušila, stojí pakatel a ušetřili kulové. Ale páni na přepisových pracovištích, technici a další zběř se tam pořád kope do zadnice - ve stejném počtu, chodí v nátělníku do dotovaného eurestu a když po nich chcete práci, kterou si objednáte a zaplatíte, tak na vás ještě zíraj jako blumy ( udělají to blbě). ČT je zřízená zákonem, a její provotní povinností (černé na bílém) je vyrábět pořady a vysílat!!! Což v posledních letech nedělá pořádně ani jedno. Jenom odbavuje archivní pořady, draze pronajímá vlastní techniku, kterou by měla používat na svou výrob a  vyrábí ty strašlivé "publicistické" programy ve stylu: "přijďte, posedíme, o něčem spolu poplkáme a shrábneme honorář" a jinak vánoční pohoda.
 
0/0
20.5.2005 15:24

Petrzilka

Pan poslanec pohrozi prstem a hle...
Pobavilo me jak vedeni CT se zaleklo rozlobeneho poslance za KD-CSL, to kdyz obdrzel dopis jako "obycejni divaci", a hle-vedeni CT dalo do placu besedu. Uz to neni pouha predrazena linka. Dokud se vedeni Ct nezmeni a spolu s tim i zakony, pochybuju, ze se Ct dal hne. Ja bych ji teda zprivatizovala.
0/0
20.5.2005 14:47

maly33

Re: Pan poslanec pohrozi prstem a hle...
Privatizovat CT nelze, to by pak nebyla verejnopravni televize ale dalsi sioukroma.televize.
Souhlasim s tim, ze by melo byt vymeneno cele vedeni CT, ne jeden nebo 2 lide. Kosmeticke zmeny nic nevyresi.
Take vam soucasna situace pripomina cas kratce pred revoluci? Totalni nastvanost naroda?
0/0
20.5.2005 15:02

Petrzilka

Re: Re: Pan poslanec pohrozi prstem a hle...
Myslim, ze na poradnou revoluci uz zraly.A hlavne-nebyt od sameho zacatku k jednani politiku byt laxni. Plati pro ty, co jen skuhraj na pomery, sami by se nezvedli ani ze zidle, kdyby o neco slo.Bohuzel, takovych v CR dost. Pak jsme kde jsme.
0/0
20.5.2005 15:10

maly33

Ceska televize
Osobne si myslim, ze CT by mela vysvetlit tu linku za 38 korun/min, zachazeni s osobnimi udajemi poplatniku, a take to proc byla zvolena pravni firma, zalozena tesne pred akci. Pokud doslo k nejakemu pochybeni, melo by odstoupit cele vedeni CT,  nejen Janecek
Nasel jsem docela hezkou vyzvu CT, pojdme tam dat vsichni hlas
 
0/0
20.5.2005 14:00

maly33

Re: Ceska televize
poslete tu adresu vsem znamym, budme ted trochu solidarni, jako tenkrat v listopadu
0/0
20.5.2005 14:03

pepovaspajzka

Zlodej
Zlodej krici chytte zlodeje.
0/0
20.5.2005 13:44

hcportos

Zajímavé...
Podívejme se třeba na TV Nova z ekonomického hlediska. Má sice "pouze" jeden program, ale díky výbornému hospodaření se jí velice dobře daří. To bohužel manažeři v ČT neumí. Nevím, jestli tam jsou ještě ti pánové s bolševickou školou, ale asi by jim nějaké to školení rozhodně prospělo. Dostávají miliardy z poplatků, další hromady peněz za reklamy, ještě žebrají po státu granty, dotace a zvýšení poplatků a pořád je to málo, pořád jim chybí....Tak nevím, buď v této firmě dostávají i uklízečky 100 tisíc měsíčně a každý rok nové služební auto, nebo je to jeden obrovský tunel. Kdyby byla na Idnes anketa "Myslíte si, že ČT dobře hospodaří s penězi a majetkem?" rád bych věděl kolik lidí z tisíce by odpovědělo ANO. Jeden. Carda Retarda z Horních Dolních...
0/0
20.5.2005 13:25

pepovaspajzka

Re: Zajímavé...
Ja vim proc NOVa lepe hospodari, proptoze nepotrebuji prebujely aparat. Dva dny jsem se snazil dovolat na pravni oddeleni CT a nikoho jsem nezastihnul pouze jsem se dohadoval se spojovatelkou. Ach jo , to josu lemra.
0/0
20.5.2005 13:45

Venancio

Re: Re: Zajímavé...
Přesně tak. Podívejte se při vysílání zpráv v půl osmé kolik lidí se tam producíruje. Jednou jsem jich tam napočítal 18 mimo moderátorů! Oni se debilové předvádějí a ani si neuvědomují to, že si vlastně škodí. Byl jsem na natáčení v Primě a tam potkáte skutečně jen pár lidí. Teletext je aktualizován tak, že by jeden zvracel a to mají na směně až sedm lidí! Reklamama také opruzují jako ostatní, opravdu je záhada na co ty prachy ti zmetci potřebují.
0/0
20.5.2005 13:58

Petrzilka

Re: Re: Re: Zajímavé...
V tom producirovani lidi za sedicimi moderatory behem zprav se CT opici po Nove znamenite. Je videt, ze konkurence ve vysilani jim nic asi nerika...
0/0
20.5.2005 14:57

Venancio

Re: Re: Re: Re: Zajímavé...
že se opičí mi Petro nevadí, vadí mi ten počet lemplů!
0/0
21.5.2005 11:14

Pako01

Re: Zajímavé...
TV Nova z ekonomického hlediska, ty troubo, byla ukradená včetně celostátního pokrytí soudruhem Železným. Dal jsi ze své kapsy čtyři litry na to, aby se poslalo panu Lauderovi odškodné, za které si pak koupil Novu zpět. Máš pravdu, nemusíš platit poplatky... Ale stála nás všechny víc než ČT a nikdo se tě neptal.
0/0
20.5.2005 14:21

Petrzilka

Re: Zajímavé...
S tim platem 100 tis.uklizeckam jsi me pobavila. Ale jinak souhlasim.
0/0
20.5.2005 14:45

Tschenda

Janeček ven!!!!
"Věřím, že poslanci zvýšení poplatků podpoří. Chtěli od nás, abychom hospodaření televize postavili na nohy, a my to tady děláme, jak nejlépe umíme," prohlašuje její generální ředitel Jiří Janeček.
Tak to tedy toho moc neumíte, říkám já.
Pan Janeček by měl jít od válu. Omluva za arogantní postup ČT při vymáhání poplatků je jen další výsměch jeho manažmentu tomu "hmyzu", pro který vysílají a zároveň i projevem neschopnosti řešit věci účinně ale zároveň slušně. S vymáháním poplatků souhlasím, ČT je jedinou televizí, jejíž pořady občas sleduju.
0/0
20.5.2005 12:28

paltt

Re: Janeček ven!!!!
Clovicku tak to s tebou plne souhlasim. Zrovinka ted pred chvilickou jsem chtel reagovat na uplne stejnou vetu.
A take rikam; "Moc toho neumite."
Ovsem obavam se, ze s vymahanim poplatku souhlasit nemuhu. Tedy rozhodne ne s timto PITOMIM zpusobem, kterym je provadeno. Tento »darmozrouty« precpany "stary moloch" musi velice zestihlet, a zacit HOSPODARIT s pridelenymi penezi. Jen tak mimochodem, vi nekdo kolik delaji uhrnnem poplatky? Pravda, jak je videt, ne vsechny doputuji do CT. Ale nedivim se lidem, kteri neplati. Tedy za to co CT predvadi, respektive jeji vedeni, by mela dostat tak akorat pres papulu a ne pridano {zvyseni poplatku}.
0/0
20.5.2005 12:41

SocPredator

Re: Re: Janeček ven!!!!
pár miliard
ale jim to nestačí, no bodejť, kdo chce víc jíst, nikdy se nenasytí
0/0
20.5.2005 13:10

SocPredator

Re: Re: Re: Janeček ven!!!!
teda ročně, aby nebyla mejlka
0/0
20.5.2005 13:11

Jirka Novák

Re: Re: Janeček ven!!!!
Souhlasím a jinak k těm poplatkům - ČT každý rok dostane od koncesionářů cca. 3.000.000.000,-Kč (ne "má dostat", ale "dostane") a k tomu ještě další cca. 1.000.000.000,-Kč z reklamy (dohromady tedy čtyři miliardy ročně).
Pro srovnání Prima dostane peníze jen z reklamy a to cca. 1.600.000.000,-Kč a to samozřejmě generuje ještě nemalý zisk svým vlastníkům.
Také mne zaujalo, jak jsem teď někde na obhajobu Janečka četl, že ČT je teď po dlouhé době v zisku (v řádech miliónů) a přitom nemají peníze na to, aby k dopisům přidali výpis dluhu a hlavně na to, aby si v té databázi udělali pořádek.
Jen tak bokem - já napsal ve své věci mail na ČT i BSP a taktéž dop. dopis. ČT na mail ani dopis neodpověděla a BSP mi mailem poslala "podrobný" výpis mého "dluhu", který je značně zmatený a ve kterém se mimojiné v úvodu píše, abych zaplatil dlužných 76,-Kč, ovšem v podrobném přiloženém rozpisu je napsáno, že můj dluh
0/0
20.5.2005 13:18

Jirka Novák

Re: Re: Janeček ven!!!!
Souhlasím a jinak k těm poplatkům - ČT každý rok dostane od koncesionářů cca. 3.000.000.000,-Kč (ne "má dostat", ale "dostane") a k tomu ještě další cca. 1.000.000.000,-Kč z reklamy (dohromady tedy čtyři miliardy ročně).
Pro srovnání Prima dostane peníze jen z reklamy a to cca. 1.600.000.000,-Kč a to samozřejmě generuje ještě nemalý zisk svým vlastníkům.
Také mne zaujalo, jak jsem teď někde na obhajobu Janečka četl, že ČT je teď po dlouhé době v zisku (v řádech miliónů) a přitom nemají peníze na to, aby k dopisům přidali výpis dluhu a hlavně na to, aby si v té databázi udělali pořádek.
Jen tak bokem - já napsal ve své věci mail na ČT i BSP a taktéž dop. dopis. ČT na mail ani dopis neodpověděla a BSP mi mailem poslala "podrobný" výpis mého "dluhu", který je značně zmatený a ve kterém se mimojiné v úvodu píše, abych zaplatil dlužných 76,-Kč, ovšem v podrobném přiloženém rozpisu je napsáno, že můj dluh je 0,-Kč.
0/0
20.5.2005 13:18

ak71

Divné metody
Většina těchto dluhů vznikla z technických důvodů nedokonalosti systému SIPO České pošty a sporožira České spořitelny.
Co jsem se doslechl, tak při změnách účtu, z něhož bylo SIPO účtováno, často došlo k výpadku, aniž se to zákazník dozvěděl. Podobně, pokud se opozdila třeba výplata, nebo když SIPO měnilo termín strhávání částky. Nebo pokud pošta nevzala v úvahu odhlášku apod. Samotnému se mi stává, že pošta (dvě stejná příjmení v činžáku) dá zásilku druhým a z nich to třeba týden dva dostávám ...
Když jsem jednou měl problém s pozdní platbou SIPO, poslali mně na poště do háje a řekli, že to si musí vyřešit dodavatelé sami (ti si to taky vyřešili v zúčtování kromě ČT a ČR). Ale kupodivu mi nic nepřišlo...
Považuju za vysoce nemorální, pokud někdo ani neupozorní na existenci dluhu (navíc vzniklého často technicky, oproti neplatičům, kteří nejsou vůbec přihlášeni).
0/0
20.5.2005 11:39

Petrzilka

Re: Divné metody
Naprosto souhlasim  nemam co dodat. Zjistuju, ze platit neco pres SIPO je ohromny risk. Dnes uz nezadavam zadne jine platby pres nej.
0/0
20.5.2005 14:51

Najdete na iDNES.cz