Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prezident Klaus a postdemokracie

Václav Klaus se pustil do nového boje. Před novináři ve Varšavě vypustil do oběhu pojem "postdemokracie". "Boj za svobodu a demokracii neskončil pádem komunismu," řekl. "Jsou nová nebezpečí a nové hrozby."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jack24

Paranoik
Strach jde i z dalších ustanovení, např. čl. I-47 - "Orgány dávají vhodnými způsoby občanům a reprezentativním sdružením možnost projevovat a veřejně si vyměňovat své názory na všechny oblasti činnosti Unie." Orgány budou rozhodovat o tom, jaké projevy a názory na činnost Unie jsou vhodné?
Tohle je jeden z argumentů Klausovců proti Euroústavě-tedy že někdo bude regulovat činnost iniciativ a sdružení...A v tomhle článku by je nejraději zakázal úplně-ten člověk už by se měl léčit.
0/0
20.5.2005 9:41

huhu007

ještě větší komouš, než jsme si mysleli
nevolené nevládní organizace samozřejmě nemají žádné pravomoci na vedení státu. Klaus opět zaměňuje hodinky a holínky (protože obojí se natahuje), když tvrdí, že nevládní organizace zasahují do života lidí. Stejně jako jakýkoli člověk v tomto státě mají i lidé v takových organizacích právo na svobodu projevu, svobodu shromažďovací a právo na projednání svých sporů před soudem. To běsnému komoušovi Klausovi evidentně vadí - on je vždy nerad, když by mu do něčeho měl furt někdo mluvit. Přeložme si tedy páně profesorova slova do srozumitelné řeči: 1. je špatné, když je někdo aktivní a  využívá svých nezadatelných občanských práv 2. tato práva by se tudíž měla občanům upřít (aby nemohla být "zneužita" proti vůli páně profesora)
Z toho vyplývá jediné: pan profesor je ještě větší komouš, než jsme si mysleli, pochopitelně, vrána k vráně sedá, rovný rovného volí...
0/0
20.5.2005 1:30

tolan

Tak vážně pochybuji,
že autor vůbec alespoň přečetl to, co napsal. Měl by si tedy alespoň přečíst reakce na svůj článek v diskuzi.Docela by mne zajímalo, kolik je Vám let, připadá mi, jako bych slyšel zhrzeného chartistu. Každopádně bez urážky Vaší osoby - což takhle zkusit chvíli psát o něčem jiném - v rubrice počasí se občasné úlety dají tolerovat. Tento Váš článek je opravdu úlet a trapný. 
0/0
19.5.2005 20:54

Kaniokova

Klaus má pravdu.
Všechny postgubernie procházíme etapou, kdy si pořád ještě myslíme, že když jsme dřív nesměli nic, tak nyní vše. Omyl, jsou pravidla, která nepodléhají ideologiím, která jsou tradicemi a staletími ověřena a je nutno je respektovat. A žádná nově koncipovaná práva s tím nic nenadělají. A že odezdikezdismus je na houby. Lidská práva, korektnost a podobné kategorie - ano, avšak bacha, lze jimi zamaskovat i chyby i lumpárny. I demokracie se skládá dílem z disciplíny, bez ní je to anarchie
0/0
19.5.2005 11:53

DedecekHribecek

Co konkrétně řekl pan Klaus
      Pane novináři nevěřím, že by Klaus řekl něci tak hloupého aby bylo možné činit takovéto závěry. Na to je president dost inteligentní. Nejedná se spíše o nepochopení z Vaší strany? Mohl by jste příště plně citovat pana Kluse místo předkádání svého sobního výkladu slov presidenta? Navíc si myslím, že směšujete dvě věci a to hlásání nazorů a zasahování do života. Každý člověk může svobodně hlásat své názory. Jiná věc je za něco lobovat.
      PS: a my plebejci máme možnost zasahovat jsou to parlamentní volby - doposud nejlepší vynalezený systém ovlivňování věcí veřejných.
          Jinak srovnávání "Grebeníček je zvolený, zatímco historik nebo pracovník humanitární nadace nezvolený" je pěkná podpásovka nehodná slušného novináře. Zkuste přístě srovnávat srovantelné (komunisty)Grebeníčka s Polákem nebo (demokraty) Vašeho historika  s poslancem demokratické strany
0/0
19.5.2005 8:50

Kleki Petra

Pane Jandourku,
jednu věc jste nějak moc dobře nevysvětlil, a sice co je to ta poštovní lidovláda? V ostatním Vám velmi dobře rozumím. Až mám strach, že až móc dobře.
0/0
19.5.2005 8:38

Depek

No nevím co si myslet.
Asi žiji v nějakém jiném státě, než Jandourek.
0/0
19.5.2005 7:59

killy

Malej omyl autora:
"nevolení podnikatelé, novináři, vysokoškolští učitelé, vědci a herci a další.." ..nejsou nevládními organizacemi. Těmi jsou úplně jiné, skutečně organizace, které se snaží neustále kecat do něčeho, do čeho by neměly a čemu v podstatě nerozumějí !
0/0
19.5.2005 7:16

Najdete na iDNES.cz