Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

1. máj na Letné byl demokratický

Vzpomínám si, i když už velmi vzdáleně, na jeden případ chartisty, který jsme koncem 70. let dlouho diskutovali ve VONS. To byl Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných a jeho náplní bylo právně bránit a podporovat ty, kteří byli pro svoje nekomunistické smýšlení a konání pronásledováni, vězněni či jinak šikanováni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vovov

Bohužel,
ti co nejsou schopni pochopit podstatu slova demokracie, tak nikdy slova ministra vnitra nepochopí. Doporučuji jim přečíst si také článek dalšího bývalého dosidenta Petra Uhla. Pak pokud mají jen trochu vyšší hodnotu IQ než je 70, přece jen snad něco pochopí.
 
0/0
12.5.2005 16:18

Kleki Petra

Celé je to nesmysl.
Právo svobody projevu je nezadatelným lidským právem, zaručeným Listinou práv a svobod, stejně jako právo shromažďovací. Zatímco však svoboda projevu může existovat sama o sobě, svoboda shromažďovací by byla bez svobody projevu úplně k ničemu. Už vidím shromáždění desítek a stovek osob, které s obrovskou srdečností mlčí ke společně obdobně vnímané problematice. Narušování veřejného pořádku v průběhu povoleného shromáždění jednotlivcem je při popisované intenzitě jednání prakticky nemožné. Kromě toho 1. máj není svátkem komunistickým, ale svátkem dělnickým v pravém smyslu slova. Proč by tedy prvomájové shromáždění nemohly navštívit i osoby z jiné strany politického spektra a svobodně na něm vyjádřit svůj názor? Dokud neházejí exktrementy a dlažebními kostkami, nevidím jediný důvod, proč by měla zasahovat policie. Sdělte mi někdo, jak byste se dívali na situaci, kdy sparťansští fans pochodují Prahou a někdo na ně křičí, že Sparta je banda hudlařů, ať žije Slávie. A tenhle člověk dostane
0/0
11.5.2005 15:30

Kleki Petra

Re: Celé je to nesmysl.
pendrekem a je poměrně brutálně zneškodněn policií, dílem v civilu vyběhnuvší z houfu sparťanských fanoušků. Vidíte někdo podstatný rozdíl?
0/0
11.5.2005 15:31

leonel

Re: Re: Celé je to nesmysl.
myslím, že jste použil velmi dobré přirovnání
0/0
11.5.2005 15:34

Bouše

Re: Re: Celé je to nesmysl.
Vypadá to absurdně, ale v podstatě totéž se odehrálo na Letné, kde to bylo navíc obohaceno o těžkou osobní urážku svobodně se projevujícího občana, když byl řečníkem shromáždění nazván primitivem a to dokonce před televizními kamerami. Proti tomu jsou urážky typu "Sparta, buzerantů parta" slabým čajíčkem. 
0/0
11.5.2005 15:57

_m-

Re: Re: Celé je to nesmysl.
Velice pěkné přirovnání
0/0
11.5.2005 17:24

karoten

Re: Re: Celé je to nesmysl.
Nevidím mnoho rozdílu. Snad jen v tom povolení exhibovat, navíc udělenému klubu s krvavou minulostí. Jde v podstatě o pozitivní diskriminaci uskupení, balancujícího na hraně zákonnosti.
 
Doufám že tu žalobu na stát někdo podá....
0/0
11.5.2005 17:31

babacek

Bojovat proti
zlu nepotřebuje snad povolení ani v demokratické společnosti.To má pan ministr nějak popletené.
0/0
11.5.2005 15:20

bulibasa

Bananistan v rezii KSCM
To je  cesky Bananistan:
Chartisla zlodej, chartista lhar, chartista ministr, chartista farar, a komousi se nam drze smeji do xichtu i poslancum  vc.chartisty  farare a chartisty muzikanta v parlamentu. A "chartista" ministr skace jak  komousi piskaji.A to ma pod sebou tajne sluzby!
 
0/0
11.5.2005 13:01

bulibasa

Re: Bananistan v rezii KSCM
A chartista byvaly prezident a prognostik soucasny prezident...
Zavolejte nekdo Pinochetovi...
Kdo to s nim byl tehdy na obede? Taky chartista? Nebo prognostik? Nebo komunista? Byvaly ? Svet se zblaznil.
0/0
11.5.2005 13:07

Kokeš

Soudruhu ministře
A v čem byl ten zákon o shromažďování porušen? Zcela konkrétně - číslo paragrafu!
Četl jste vůbec ten platný zákon nebo se jenom zbaběle vymlouváte???
Napovím vám - pan Šinágl rušil veřejný pořádek? Vážně? A čím? Jiný paragraf, na který byste se mohl vymlouvat,  v tom zákoně totiž není!
0/0
11.5.2005 12:46

Bouše

Re: Soudruhu ministře
Jediné, o čem by se dalo uvažovat je porušení § 7 (1):
Účastníci shromáždění jsou povinni dbát pokynů svolavatele a pořadatelů podle § 6 a zdržet se všeho, co by narušilo řádný a pokojný průběh shromáždění.
 
Podle mne pan Šinágl mohl zákon porušit jen v případě, že by mu byl dán pořadatelem pokyn, že nesmí hovořit proti KSČM. Takový pokyn mu však pořadatel vydat nemohl, protože by tím narušil právo na svobodu projevu pana Šinágla. Čili nula od nuly pošla.
0/0
11.5.2005 16:14

Kleki Petra

Re: Re: Soudruhu ministře
Navíc to bylo shromáždění na oslavu svátku práce, jen pořádané zrovna komunisty. Lze vůbec připustit, aby se jej aktivně nezůčastnil někdo, komu práce prokazatelně voní, jen v poněkud jiné, než rudé barvě?
0/0
11.5.2005 16:22

bulibasa

Ententyky
Ententyky, dva spaliky, vypadnete z politiky ...
na koho to slovo padne ten musi jit z kola VEN!
BUBLAN
0/0
11.5.2005 12:45

bulibasa

Vyzva k odbolani polic.prezdenta Kolare
Vyzva k odvolani policejniho prezidenta.
163 podpisu. Melo by jich byt tisickrat vic. Lidi to nevedi.Nebo je jim to jedno.
Kde je zalezly? Pred odchodem "mlaticky" Pribyla byl v TV peceny vareny. Ted vi ze policie prestrelila. Vi svoje. Tak zalezl.  Taky komunista.
0/0
11.5.2005 12:41

jirha

Po tomto prohlášení
by měl ministr okamžitě odstoupit. Srovnávat tyto dvě věci je ostuda našeho státu.
0/0
11.5.2005 12:37

contraC

proklausovská prasata zase kvičí
Šinágl porušil zákon (odsáci asi nevědí co to je) a proto byl odveden. Kdyby odsáckou motlitební akci někdo narušoval, byl by též odveden. V demokracii platí zákony pro všechny stejně, ať je to komunista či antikomunista. Ale to je odSSákům cizí, ti chtějí práva jen pro sebe a povinnosti pro ostatní, bestie odsácké neofašistické!!!!!
0/0
11.5.2005 12:11

bulibasa

Re: proklausovská prasata zase kvičí
Jan Sinagl je obcan Svycarske federace a je castym hostem v Parlamentu. Soudruh Grebenicek dobre vedel koho oznacuje vyrazem "primitiv". Zna ho osobne. To je skandal. Policie mela na miste zakrocit proti predsedovi KSCM. Aspon vidite k cemu vede poslanecka umunita, jak je zneuzotelna. Petice za referendum o zduseni dozivotni imunity a soudcu stale probiha. Lide jsou lini se starat. Kdo jim to ma stale davat az pod nos?
0/0
11.5.2005 12:24

Reeve

Re: Re: proklausovská prasata zase kvičí
Pa Šinágl je - mimo jiné - i občanem České republiky a svými výkřiky narušoval řádně oznámené (a tedy legální) veřejné shromáždění legální parlamentní strany. Od Policie očekávám, že bude ctít a chránit zákony, a nikoliv že bude sama iniciativně posuzovat, které názory jsou "správné" a které osoby mají "morální právo" porušovat zákony.
0/0
11.5.2005 13:17

huhu007

Re: proklausovská prasata zase kvičí
co to plácáte za nesmysly? Mě rozhodně nikdo nemůže podezírat z toho, že dělám Klausovi hulibrka. Ale to, co se stalo na Letné je do nebe volající útpok na základní lidská prává občana. A protojsem v tomto bodě (ale prakticky v žádném jiném) s názory ODS (ač mě to mrzí) zajedno.
0/0
11.5.2005 12:28

mmkk

Re: proklausovská prasata zase kvičí
A jé, zase jeden ušlápnutej.
První, kdo porušil zákon byli účastníci a řečníci shromáždění, i když povoleného, svojí propagací hnutí směřujícího k omezení svobod ...
Pan Šinágl na to pouze upozornil, když proti nim Policie ČR nezasáhla a neukončila shromáždění. A byl za to následně Policií ČR "odměněn".
 
Pro srovnání, kdybys to nechápal:
Co bys asi psal, kdyby stejným způsobem dopadlo shromáždění skinheadů, které někdo takto narušoval a  byl by Policií ČR zadržen a obviněn?
Už to vidím: " Policie nezasáhla proti porušování zákona na shromáždění ... Policie podporuje ... "
Tohle je totiž úplně stejné, jen s tím rozdílem, že proti tomu nic Policie ČR nedělá. Na čí asi pokyn?
0/0
11.5.2005 12:30

bulibasa

Re: proklausovská prasata zase kvičí
Jaci ODSaci? Spousta slusnych lidi je nikdy nevolila. Navrh na projednani v brannem vyboru PCR podali lidovci. Komunisti blokuji legislativni proces.
0/0
11.5.2005 12:30

Sharkee

Re: proklausovská prasata zase kvičí
Člověče, Ty musíš být pěkně zaminrákované komunistické prase, že píšeš takové nesmysly o ODS v souvislosti s vyjádřením ministra z ČSSD. Neboli starého psa novým kouskům nenaučíš ... za vše můžou Ti druzí, né my!
Jak někdo, kdo se neumí vyjadřovat bez použití vulgarizmů a osočování druhých, má tu odvahu soudit druhé? U Vás komoušů normální...kéž by Vás už konečně postavili mimo zákon, stejně jako všechny štvavé ideologie. Bohužel se toho naše generace asi nedočká.
0/0
11.5.2005 12:36

killy

Re: Re: proklausovská prasata zase kvičí
Zas jeden kamarád mě ušetřil psaní téhož. Dík.
0/0
11.5.2005 12:48

bulibasa

ODSTUPTE FRASNTISKU BUBLANE!
Myslim ze KSCM  brani  pruchodu  a  vykonu parlamentni demokracie v tomto state.  Ministr vnitra nekona a jeho podrizeni si delaji co chteji. Navrhuji to tvrde  resit  zakazem KSCM zakonem  vzhledem  k  preferencim,  ktere  ma  KSCM  u volicu. Nez nam prerostou opet pres hlavu, zda se ze se to uz deje. Predseda KSCM, syn neodsouzeneho  komunistickeho zlocince ukazuje na verejnosti prstem na slusne lidi, na obcana jineho statu /zna ho dobre osobne/ a oznaci jej za  primitiva.Pak poruci policii aby jej odvedla. Ta brutalne zasahne.Duvody  tohoto  stavu at si prictou na vrub vsechny politicke strany a politici  od listopadu 1989.Policie a tajne sluzby jsou zpolitizovany.Zapominaji  ze  jsou  jen SLUZBOU, placenou z dani obcanu, kterym maj
0/0
11.5.2005 11:48

bulibasa

Re: ODSTUPTE FRASNTISKU BUBLANE!
Pokracovani
Policie a tajne sluzby jsou zpolitizovany. Zapominaji  ze  jsou  jen SLUZBOU, placenou z dani obcanu, kterym maji zarucovat  ochranu  a  bezpecnost,  stejne jako statu. Porusuji zakony teto  zeme.  Parlamentni  kontrola  nefunguje. Demokraticke mechanismy nefunguji.  A ministr vnitra placa nesmysly a VI TO. Citim se jako obcanka ohrozen.
ODSTUPTE   FRANTISKU  BUBLANE !!!
0/0
11.5.2005 11:52

Manstein

Re: Re: ODSTUPTE FRASNTISKU BUBLANE!
Ale ta politizace organu statni moci, to je prece osvedceny recept. V letech 1945-48 to take zacalo tim, ze komuniste a jejich prisluhovaci ovladli MV, MO, vedeni Policie a veleni armady. To byl zakladni predpoklad pro hladky prubeh puce.
0/0
11.5.2005 11:57

bulibasa

Re: Re: Re: ODSTUPTE FRASNTISKU BUBLANE!
No prave. Jenze mladi lide to nevedi. Nikdo je to neuci. Maji jine starosti.  Vubec nic nechapou. Tedy nikoli vsichni, nutno rici.  Komunismus je rakovina lidstva a je treba jej postavit mimo zakon.
0/0
11.5.2005 12:20

killy

Re: Re: Re: Re: ODSTUPTE FRASNTISKU BUBLANE!
Pravda, pravda... a někteří mlaďoši s nazelenalými názory je pěkně přibarvujou na rudo u komoušů, že? Ti patří taky k těm kteří zatím nic nechápou. Pak už bude dost pozdě...
0/0
11.5.2005 12:50

kontrola

Otazka pro Frantiska
Jak  bude  potrestan narusitel demonstrace na Vaclavaku, ktery dokonce ukradl reprobednu, tu rozbil a stojan take?
0/0
11.5.2005 11:47

kontrola

I za odstoupeni Bublana, prijdte
Dnes 11.května 2005 se koná opět demonstrace k aktuální politické situaci u pomníku sv. Václava v Praze na VN od 17.00 hodin! Bude stát za to!
0/0
11.5.2005 11:43

bulibasa

Prislovi
Mluviti stribro
mlceti zlato
0/0
11.5.2005 11:40

bulibasa

Re: Prislovi
Prislovi plati na Bublana :-) To je hrozne co to placa a proc vubec?
0/0
11.5.2005 12:26

huhu007

Bublane, Bublane
To, že někdo řekne nahlas svůj vlastní názor není žádné porušení zákona o shromažďování. Kdyby byla policie vždy tak bdělá a tak vehementně bránila každé právo občana, to by se tu dobře žilo. Zákon č. 84/1990 sbírky definuje ve svém §7 velmi vágně povinnosti účastníků shromáždění, kteří se musí zdržet všech počinů, které by narušily průběh shromáždění. Je jasné, že slova "Grebeníček lže" za které byl pan Šinágl brutálně napaden příslušníky policejního sboru, nemohou být považována za něco, co by mohlo průběh shromáždění narušit - naopak průběh shromáždění narušila sama policie svým brutálním a výtržnickým jednáním. Doufám, že případ skončí u soudu jako žaloba na český stát a pokud zdejší soudy neprojeví dostatek odvahy postavit se proti komunistické zvůli, pak dostatek odvahy projeví Evropský soud pro lidská práva, protože kriminalizací pana Šinágla mu bylo odepřeno jeho základní lidské právo na svobodu projevu.
0/0
11.5.2005 11:39

Manstein

Re: Bublane, Bublane
Vzhledem k tomu, ze p.Sinagla nejprve napadly osoby v civilu ( policie, ochranka, Lidove milice ? ), ktere se nepredstavily ani nelegitimovaly jako prislusnici Policie, tak by bylo na miste trestni oznameni na neznameho pachatele pro omezovani osobni svobody, napadeni atd.
0/0
11.5.2005 11:44

bulibasa

Re: Re: Bublane, Bublane
At Bublan navali jejich jmena. Snemovne a obcanum a sdelovacim prostredkum. Stejne to bylo pripravene a ted se s tim "sejri "inspekce. Je to vse podvod.
 
0/0
11.5.2005 12:33

karoten

Re: Bublane, Bublane
Napro100 sdílím názor, že policie se chovala skandálním způsobem, a že byla neobyčejně aktivní.
Právní hledisko bude ale zřejmě jiné - nechť osvětlí nadřazenost  zákona shromažďovacího tomu o svobodě projevu někdo, kdo tomu rozumí.
Jsem samozřejmě taky na straně Šináglově, a mrzí mě že tam nebylo víc lidí, třeba se zeleninou z Kauflandu  
0/0
11.5.2005 11:47

Kleki Petra

Re: Re: Bublane, Bublane
Svoboda projevu podřazena zákonu o shromažďování? Začínám mít ohledně tvých dnešních příspěvků přece jen trochu jasněji!
0/0
11.5.2005 11:52

karoten

Re: Re: Re: Bublane, Bublane
A já o Tvé "odbornosti"  
0/0
11.5.2005 11:54

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Bublane, Bublane
Tak teď jsi mne ovšem urazil!  Méně mrkve doporučuji, hypervitaminóza je sviňa!
0/0
11.5.2005 12:02

AnalProbe

Re: Re: Re: Re: Re: Bublane, Bublane
Z mrkve si hypervitaminozu jen tak neuzenes! A je to prave kvuli tomu karotenu :-))
0/0
11.5.2005 12:13

karoten

Re: Re: Re: Bublane, Bublane
Tak jak je to s konfliktem paragrafů, dovíme se?
0/0
11.5.2005 13:20

bulibasa

Re: Bublane, Bublane
Jan Sinag rekl jen pravdu, kdyz pronesl ze Grebenicek lze. KSCM obecne a logicky jeji predseda nedelaji od sveho vzniku nic jineho. Krome loupeni, muceni a vrazdeni.  
0/0
11.5.2005 12:50

kontrola

PETICE ZA ODSTOUPENI MINISTRA VNITRA FRANTISKA BUBLANA
Petice je zde
0/0
11.5.2005 11:29

karoten

Ministr vnitra MUSÍ ctít zákony
I kdyby byly sebedebilnější. Jedině může odstoupit, pokud je ctění platných zákonů pro něho osobně nestravitelný.
Nechápu poznámku Bílého Otce, vždy tady mával právničinou, teď najednou Pravdou a Láskou?
Mravy mohou a MUSÍ mít navrch u soukromé osoby, u společenských funkcí včetně té prezidentské. Ne ale u ministra vnitra. Dopadl by stejně blbě jako jeho kolega "spravedlivý" Němec se spravedlností. Taky se cítil nad zákonem.
 
0/0
11.5.2005 11:26

Kleki Petra

Re: Ministr vnitra MUSÍ ctít zákony
...kde máš Pravdu a Lásku v některém z mých příspěvků?
0/0
11.5.2005 11:34

karoten

Re: Re: Ministr vnitra MUSÍ ctít zákony
Dole, 10:22 nic? Nedržíš právní linii člověče, city stranou
0/0
11.5.2005 11:40

Kleki Petra

Re: Re: Re: Ministr vnitra MUSÍ ctít zákony
Už mockrát jsem měl pocit, že tak úplně nedohlédám hloubky tvých myšlének, ovšem dnes si připadám naprosto mimo mísu. Mohu jen zopakovat dotaz: Kde tam vidíš i jen náznak něčeho o Pravdě a Lásce?
0/0
11.5.2005 11:49

karoten

Re: Re: Re: Re: Ministr vnitra MUSÍ ctít zákony
Nenávidíš Havla z plna hrdla, a přitom se s ním stavíš na jednu stranu hodnot. Zrovna dneska, čím to??
0/0
11.5.2005 11:57

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Re: Ministr vnitra MUSÍ ctít zákony
Milý trumpeto, to že má někdo vůči někomu odůvodněné výhrady ještě neznamená, že jej musí nenávidět. Havel je, jaký je. Ovšem tobě to asi nemá cenu vysvětlovat, jseš extrémista ode zdi ke zdi. Pro takového člověka musí být nepřekonatelné pochopit, že pokud třeba podporuji Klause nebo ODS, nevyjadřuji tím ještě bezvýhradnou a nekritickou lásku a oddanost. Nu což, jdu něco dělat. Tohle je pro mě ztráta času.
0/0
11.5.2005 12:05

Najdete na iDNES.cz