Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Učitelé berou víc, ale stále to je málo

Jsou na tom lépe, než bývali. Průměrný plat učitelů se podle nejnovějších údajů zvýšil na téměř dvacet tisíc korun, ale pořád berou méně než třeba úředníci. Třetina učitelů zvažuje, že školství opustí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbudo

K čemu učitelé ...
... naše dcery budou posluhovat u Vietnamských pašeráků a synové přidávat Ukrajincům na stavbách. Ti mimořádně  inteligentní budou montovat pro Korejce ...
... nic z toho se vě školách neučí, ani jazyky ... hmm ...
0/0
11.5.2005 22:57

Toli

Slávistický homelessák
Dobrá, tak to zkusím ještě jednou.
 
Podle většiny z nás jsou učitelé flákači, lháři, pracují jen několik hodin denně, jsou neschopní, a učí jako před 15-ti lety. Proto si nezaslouží zvyšování platů, ale naopak snížení. Proto zákon trhu na ně, když se jim nelíbí, ať jdou jinam.
 
Učitelé jsou podlidé (oprávněný úsudek, protože tak soudí většina, a ta má vždy pravdu), a nedovedou si ani vydobýt větší platy. Neuspěli v tom, udělat z nás znalé, kvalifikované a tolerantní lidi. My za nic nemůžeme, jen oni.
 
Zákon trhu na ně! Jenomže když na ně, tak by měl platit na nás také. Trh od nás a příští generace bude chtít lidi kvalifikované a znalé. Nebude čekat, až se to metodou pokusů a omylů nebo školou života jakž-takž naučíme sami.
 
Jak správně poznamenal alex150, je to jako Chelsea a Drnovice. Kdo do toho dá víc peněz, může očekávat při rozumném řízení lepší .
0/0
11.5.2005 16:17

Toli

Re: Slávistický homelessák
Dokončení:
 
výsledky. Výzkumy jasně ukazují, že vysokoškolsky vzdělaných je u nás jenom cca polovina proti vyspělé Evropě (o Finsku a Irsku ani nemluvě). Máme holt smůlu, nejenom že učitelé mohou za to, že nejsme perfektní, ale navíc je potřebujeme.
 
Ať se nám to líbí nebo ne, potřebujeme je v NAŠEM vlastním zájmu. A hlavně ty dobré učitele, aby nás naučili co nejvíc ve škole. A teď: když většina z nás oprávněně volá, aby ti schopnější ze školství táhli pryč, zůstanou nakonec jen ti špatní. K naší vlastní škodě. Budeme prostě hloupější. Trh se na nás postupně vykašle a pčesune se někam do Vietnamu nebo nevím kde. Když do školství nedáme dost peněz, abychom zajistili kvalitu, budeme hrát ne jako Drnovice, ale jako Kotěhůlky.
 
Ještě k platům: je v módě uvádět průměrný plat ve školství. Jeden s obrovským platem pak ten průměr vytáhne vysoko. Správně by se měly hodnotit platy mediánem, t.j. prostředkem ze všech platů.
0/0
11.5.2005 16:28

_m-

Re: Re: Slávistický homelessák
A to myslíte že jinde (v průmyslu, v bankovnictví, ve službách) berou všichni průměr? že platy zaměstnanců jednotlivých organizací nejsou zkresleny platem vyššího manažmentu? Opravdu?
0/0
11.5.2005 16:32

Toli

Re: Re: Re: Slávistický homelessák
Copak já. Jen si přečtěte předešlý příspěvek "20000 a tři měsíce volno". Vaši poznámku bych doporučil zopakovat také tam.
0/0
11.5.2005 17:00

fr-mottl

Re: Re: Slávistický homelessák
ja nevim co s tim medianem porad mate, blbejch medii je tady az az viz TvNOVA
0/0
11.5.2005 16:32

KADO

Plat 20 000 kc a tri mesice prazdnin plcenych to je malo?
K tomu jeste nedelaji 8 hodin denne ale max. 5  
0/0
11.5.2005 16:00

mmirix

Re: Plat 20 000 kc a tri mesice prazdnin plcenych to je malo?
Milý pane, asi jste nikdy neučil a pokud ano, tak ne na pořádné škole např typu gymnázia. Kromě toho, že učím cca 26 hodin týdně ( v tom 5 hodin) přesčasů od žáků primy až po maturanty se opravdu musím kvalitně na každou hodinu připravit. Vy asi "dobře víte", že stoupnout si před přeplněnou třídu (30 - 34 žáků) a 45 minut je smysluplně bavit a hlavně je něco naučit je velmi "jednoduché a snadné". Navíc jsou dnes děti nesmírně líné se učit, čekají, že jim to učitel vyloženě naleje do hlavy. Rodiče mají dojem, že jejich frackům, na které mimochodem sami nestačí jenom škodíte, když jim neomluvíte jejich fingované absence. Nebudu zdržovat - zkrátka doma mě čeká druhá směna - přípravy, opravování, neustálé sebevzdělávání a samostudium nových věcí (jenom v informatice toho nového je stále...)
0/0
11.5.2005 20:46

mmirix

Re: Re: Plat 20 000 kc a tri mesice prazdnin plcenych to je malo?
...Pokračování. Na vlastní chudáky své děti nemám tolik času co bych si představoval, protože příprava na další den mi zabere minimálně další 4 - 5 hodin. Ve škole kvůli různým dozorům a otravným rodičům o přestávkách nemáte čas si zajít na záchod a během 10 minut si ani neuvaříte a ani  nevypijete kafe.
Zkuste někdy vzít místo učitele a dělat to poctivě, budete se pane moc divit, jak se ve škole maká a co všechno se musí stihnout. Já si ale nechci stěžovat, protože, já se v práci nenudím a čas mi neskutečně rychle  uteče.
Chci jenom veřejnosti připomenout, že učitelé nejsou žádní flákači a vyžírkové. A navíc si nemohou vzít dovolenou kdykoliv, ale přes hlavní prázdniny, kdy jsou dovolené nejdražší.
0/0
11.5.2005 20:55

pedr64

Re: Re: Re: Plat 20 000 kc a tri mesice prazdnin plcenych to je malo?
Tak jako bude učitel oprávněně kritizovat, že má vlak hodinu zpoždění, že v krámě jsou gumové rohlíky, že mu řemeslník blbě obložil koupelnu, že poslanec schváli špatný zákon, že se k němu lékař choval jako hulvát a že ho šikanovál státní uředník, tak my co jsme jako rodiče denně konfrontováni s realitou ve školství, máme také právo na kritiku. A jsou nám celkem šuma fuk ob. a sub. důvody, proč tomu tak je. Mluvím o základní škole, což není Váš případ, ale tam je situace asi ještě horší než na středních.
0/0
12.5.2005 9:37

_m-

Soudě
podle znalostí redaktorů denního tisku (IDnes) by češtináři měli platy vracet : "Romskému aktivistovy hrozí zákaz práce"
0/0
11.5.2005 15:28

fr-mottl

Re: Soudě
ale smysl pro humor ten redaktor jiste ma - ode me velka 1 i kdyz je tam ta hrubka
0/0
11.5.2005 16:23

_m-

Re: Re: Soudě
¨Jo, jako vtip dobrý.............
0/0
11.5.2005 16:28

Larrax

S dětmi je to stále těžší
Učitelé si za to ale hodně můžou sami. V dnešní době, kdy je malý plat známkou neschopnosti (bohužel) si učitelé stěžují na mizerné platy, stávkují a děti si berou jako rukojmí. Kromě toho mnozí učetelé udělají jen to co musí a jdou domů. Pak není divu, že si jich děti neváží. Chápu, že peněz mají málo, ale ať si říkají co chtějí, nepracují zdaleka tolik jako většina jiných profesí. Znám pár učitelů, kteří odešli ze školy do praxe a horko těžko sháněli místo zpět, protože ten pracovní stres, odpovědnost , dohady s klienty, přizpůsobování se atd .. těžko snášeli. Ve třídě je učitel pánem, to ale jinde neplatí.
0/0
11.5.2005 13:56

iuos

hmm
"děti si berou jako rukojmí" "stávkují" ...   já teda neviděl učitele stávkovat - to, co předvádí je trapná parodie stávky - je vidět, že jsou ve skutečnosti spokojení.....
0/0
11.5.2005 15:08

iuos

hmm
navíc nechápu smysl odborů u státních zaměstnanců....
0/0
11.5.2005 15:09

mmirix

Re: hmm
Učitelé spokojení rozhodně nejsou, jsou to vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří mají na rozdíl od jiné části populace rozum. Problém je v tom, že je ve školství příliš mnoho spokojených žen a dnes si na učitele může dovolovat z rodičů kdejaký moula, protože ředitel se učitele nezastane - jemu samotnému jde o koryto.
0/0
11.5.2005 20:59

80E-seven

deti nic neumi
a ci je to tak asi  vina. ucitelu. kdyz je nic nenaucili. zato hrabat, to by chtelo... moc zahul ten dzob asi nebude, kdyz si muzou dovolit mit vedlejsak. pak to tak vypada.
0/0
11.5.2005 13:39

pepe999

Re: deti nic neumi
Nerekl bych ze jenom ucitelu. Ten ucitel o tom muze mluvit hodiny a pripominat to stokrat dokola, ale kdyz ma ucit decka, ktere na to kaslou tak bohuzel. Je vseobecne zname, ze dnesni deti nemaji zajem se ucit, pac cumi porad na tv, nebo hrajou pcgame. Za nas to jeste tolik nebylo. Taky jsme se navzajem mezi sebou nezabijeli a neznasilnovali. Jsem rocnik 1976....
0/0
11.5.2005 13:49

SirHumphrey

.
Reci o ucitelske zodpovednosti jsou dost nesmyslny. Ucitel za zaka, kteryho nedokazal (ktery SE nedokazal) nic naucit, zadnou skutecnou odpovednost (nasledky nema. Prubezne studium a doplnovani vyuky aktualnimi poznatky - pokud sam nechce nikdo ho nedonuti, zalezi jen na nem, jak stravi prazdniny - jestli dovolenou, nebo zvysovanim vzdelani. Dokud budou odmenovani podle odslouzenych let a ne podle kvality vyuky, tak budou ve skolstvi prevazovat neschopny.
0/0
11.5.2005 12:37

Depek

Rekvalifikovat učitele nejde.
Učitelské povolání člověka nesmazatelně poznamená. Bývalého učitele poznáte i tak, že vždycky zná odpověď, i když pořádně neví, na co se jej vlastně ptáte. Ještě lepší situace je například intimní rande s učitelkou. Jste v nejlepším rozpoložení a ona vám začně něco vysvětlovat. Prostě nádhera.
0/0
11.5.2005 12:28

fr-mottl

Re: Rekvalifikovat učitele nejde.
deformace povolanim jsou obvykle v kazde profesi. Napr. manageri si mysli , ze ho maji nejvetsiho, i kdyz zeny potvrdi, ze na tom nezalezi....
0/0
11.5.2005 13:33

Depek

Re: Re: Rekvalifikovat učitele nejde.
. Některé ženy jsou skromné. Spokojí se s málem. No a co ty? Máš aspoň kolo?
0/0
11.5.2005 13:49

fr-mottl

Re: Re: Re: Rekvalifikovat učitele nejde.
nebudes tomu verit, ale ja jsem tak uspesnej podnikatel, ze po me budou uz brzo strilet a nebo me vezmou tyci po hlave...
0/0
11.5.2005 16:30

Depek

Re: Re: Re: Re: Rekvalifikovat učitele nejde.
Přeji ti hodně budovatelských úspěchů. Snaž se, tuž se, abys mohl sponzorovat svoji milovanou fotbalclub Bohemku. Kéž by nejpozději v příští pětiletce postoupila z místního přeboru.
0/0
12.5.2005 7:58

mmirix

Re: Rekvalifikovat učitele nejde.
Taky tak rádi posloucháte v hospodě "kydy" kdejakých moulů, kteří vám tvrdí, že Mali je v jižní Americe a nedají si to vymluvit? Další zlozvyk dnes je, že každý tvrdí ( v životopisech, výběrových řízeních...), že umí anglicky a když se ho nakonec něco anglicky zeptáte, nedokáže ani zareagovat.
0/0
11.5.2005 21:04

janosch

Jo jo
Tak čtu příspěcky a nestačím se divit, a lidé, co píší, že učitelství je flákárna jsou jen zamindrákovaní hlupáci. Jsem ředitelem školy a zodpovědnost, která je kladená na pedagogy, každodenní stres a podprůměrná mzda je zničující. Každým dnem jste jednou nohou v kriminále, zodpovídáte za všechny děti a jen se modlíte, že se jim zase v té hlavě nevyklube nějaký filmový nápad, třeba hrát si s nožem nebo zmlátit spolužáka. Suplujete výchovu rodiny, 50% dětí je absolutně nevychovaných. Ty musíte nejdříve zkáznit, a pak i něco naučit. A průměrný plat 20. tisíc hrubého mám ve škole jen já jako ředitel. Polovinu času strávíte papírováním. A věřte mi opravdu, za 11000,- hrubého nástupní plat kvalitního pedagoga neseženu a musím brát co je. A vo tom to je :-(
0/0
11.5.2005 12:25

iuos

hmm
...berte to tak, že máte v práci aspoň net zadáčo
0/0
11.5.2005 12:52

mmirix

Re: hmm
Ale nemám u něj čas vysedávat jako možná ty. Musím učit. A doma si net táhnu z vlastní kapsy!!
0/0
11.5.2005 21:06

alex150

Jako ve fotbale
Podle mého je to jako ve fotbale - více peněz = vyšší kvalita. Srovnejte si např. kluby Chelsea a Drnovice. S většími penězi (funguje to ve všech oblastech) bude větší boj o tyto místa, potencionální pedagod se bude více snažit a pedagog učící se bude více snažit. Ve školství mi chybí zpětná vazba ze strany žáků a rodičů - rodič a žák by měl mít možnost hodnotit práci učitele. Zatím je to však bezpředmětné, protože do školství se profíci moc nehrnou, takže i kdyby někdo byl posouzen jako nevyhovující, nemá to kdo jiný učit.... 
0/0
11.5.2005 11:49

mahbuli

Já by jsem jim za to lhaní...
s odpuštěním.... Víte co? Tři měsíce v roce nemakaj. Jsou to lháří a zbabělci. Zde platí přísloví ze starého Říma: Koho chtěli bohové potrestat. Toho učinili učitelem.
0/0
11.5.2005 11:28

fr-mottl

platit se musi inzenyrum, teprve potom tem ostatnim
kazda zapadni spolecnost bude v budoucnosti prezivat jedine tehdy, kdyz bude na svetovych trzich nabizet perfektni produkty. A ty nevymysli ani ucitele, historici, volici ODS, Klaus, fotbalista, herec nebo Kalousek. A proto je treba koncentrovat spickove ucitele do prumyslovek a na techniky, aby vychovali prvotridni inzenyry. A az nam inzenyri a odborni pracovnici v prumyslu zajisti tu pozadovano zivotni uroven, tak pak se mohou ozvat ti ostatni ucitele....
0/0
11.5.2005 11:11

Toli

Slávistický homelessák
1. Učitelé kromě vlastního úvazku se musí ještě připravovat na hodiny. Argument, že když mají praxi, tak už jim to tolik času nezabere, není dobrý. Fakty a znalosti přibývají rychlým tempem a za deset let se nedá učit stejně jako na začátku. Takže je nutné neustálé průběžné studium na zvyšování kvalifikace. (Neplatí například u sbíječů). Kromě toho ještě schúze, opravy písemek, atd.
 
2. Argument většiny, že učitelé mají, co si zaslouží, a měli by mít ještě míň, je perfektní. Dobří učitelé dělají to, co je v bodě 1. Špatní téměř ne. Zřejmě je většina učitelů špatných. Budeme jim tedy podle zákonů trhu snižovat platy. Bude stále míň dobrých učitelů a stále víc špatných. Nakonec zbudou jen ti špatní.
 
3. Když zbudou jenom špatní, míň se toho naučíme i my ostatní. Nač taky? Vždyť si vystačíme s argumentací bez znalosti věci, zato dobře arogantní a tím průraznější ("když se vám to nelíbí takhle, běžte si jinam. Jenom nekrtizujte a nesnažte
0/0
11.5.2005 10:51

Toli

Re: Slávistický homelessák
Dokončení:
 
se včci napravit"). Budeme pořád hloupější, ale to nevadí, neboť je to vše vina špatných učitelů kteří nás nic nenaučili.
0/0
11.5.2005 10:53

iuos

hmm
s body 2) a 3) víceméně souhlasím
ale k bodu 1) nejen učitelé se musí doma připravovat. doma se připravují i mnozí "dělníci", a to platí i o průběžném zvyšování kvalifikace a doplňováníznalostí - takže tenhle bod je irelevantní
 
0/0
11.5.2005 10:53

leonel

Re: hmm
jen doufám že ten bod jedna nepsal učitel...
0/0
11.5.2005 10:58

buxus

Re: Slávistický homelessák
Je v zájmu učitelských odborů navrhnout lepší systém hodnocení učitelů. Dokud se bude hodnotit jenom podle let praxe, sebelepší platy učitelský sbor nezkvalitní. Chtějí-li mít učitelé platy jako v soukromém sektoru, musí základní ukazatel pracovní doby akceptovat. Argumentovat hodinami přípravy není dobré. Už jste slyšel, že by architekt , účetní, soudní znalec, tlumočník/překladatel, právník, atd.  účtovali do svých faktur své studium neustále se měnící legislativy, norem, technického vývoje, atd.?  Je asi dost málo soukromých podniků, kde Vám umožní studovat jazyk v pracovní době. Čili stručně řečeno, ani u jiných vysokoškolských profesí není příprava v platu.
0/0
11.5.2005 11:06

Larrax

Re: Slávistický homelessák
Souhlasím s Iuse, každý, kdo chce svojí práci dělat dobře se musí průběžně vzdělávat i dělnické profese stále přicházejí do styku s novými technologiemi a stroji včetně třeba zedníků. Rozdíl je ovšem v tom, že když se dělník nenaučí dělat na nové mašině, tak dostane padáka, zatímco naprostá většina učitelů, zejména technických předmětů, ale třeba také ekonomie si učí dál po staru a nic se neděje. Nedávno jsem si na jedné průmyslovce dodělal nějakou nástavbu a fakt jsem se nestačil divit, kde ti učitelé žijou. Na stejné škole jsem před 15 lety maturovat a oni tam učí stále to samé, jako před těmi 15 možná i 30 lety. Úplně zapomínají na nové materiály a technologie, které se mezitím začaly používat.
0/0
11.5.2005 13:49

iuos

hmm
vzhledem k tomu, že učitelé neumí ani pořádně stávkovat, tak si zřejmě asi víc nezaslouží....    navíc je tu možnost rekvalifikace....
0/0
11.5.2005 10:50

buxus

Soustavný tlak učitelů na platy
Lze akceptovat, pokud se ve školství změní systém hodnocení učitelů a škol. Tvrzení, že lepší platy přitáhnou (nebo udrží) do školství kvalitnější lidi je odborářský slogan, který nebere v úvahu, že lepší platy přitahují jak ty schopné, tak i ty neschopné. Pokud se ve školství neprovede racionalizace a nevytvoří objektivní systém hodnocení, tak jde jen o vyhazování peneěz bez vlaného výsledku.
0/0
11.5.2005 10:40

albert10

Re: Soustavný tlak učitelů na platy
Jenomze pokud budou mit vysoke skoly velky zajem o studium, pak se kantory stanou jenom ti dobri. Mimochodem - docela dobrym meritkem kvality kantora je, jakou skolu vystudoval. Bohuzel, absolventu napriklad matfyzu je mezi uciteli cim dal mene.
0/0
11.5.2005 10:49

pakous

Re: Re: Soustavný tlak učitelů na platy
Ja dokonce slysel, ze z matfyzu uz ani jit ucit nemuzes, pokud si nestudoval ucitelsky obor, nebot nemas ten spravny papir. To je podle me spatne.
0/0
11.5.2005 11:10

albert10

Re: Re: Re: Soustavný tlak učitelů na platy
Castecne. Je to tim, ze doslo k oddeleni ucitelskych a neucitelskych oboru, nicmene oboje v ramci matfyzu existuje. Absolvent neucitelskeho oboru si musi doplnit pedagogicke minimum, ma na to ale asi deset let a po tu dobu muze ucit. Nicmene samotny fakt, ze doslo k oddeleni neni bez zajimavosti. Jakkoliv nechci spochybnovat kvalitu soucasnych absolventu, kantori dnes dosluhujici generace museli studovat obory na matfyzu ci prirodovede "v plne palbe", tedy pro dvouoborovou aprobaci soucasne obor fyzika a matematika, plus ucitelstvi.
0/0
11.5.2005 11:25

nasrat

Někteří vedoucí brání tvořivým učitelům a ti pak odchází.
Udělat hodinu zajímavou,dostat do žáků nejen informace dané osnovami, ale i mnoho dalších, aby pochopili vzájemné souvislosti, používat informace z naučných programů kabelové televize jako je Spektrum,Discovery a podobně,pátrat a nalézat novinky na internetu a TO VŠE následně předat žákům---koledujete si o napomenutí od vedoucího, protože "máte osnovy,zaměstnejte je informace jim dejte jen co máte v osnovách"...to většinu kantorů ubíjí a mít takového šéfa a jinde plat o polovinu větší a bez starostí.....nedivím se mladším, že utíkají. Nová tarifní stupnice naopak některým ubrala osobní ohodnocení, aby bylo na základ platu a když jim postupně budete takhle ztrpčovat život, tak oni to nemají zapotřebí a půjdou jinam, kde nemají puberťáky, za zády šéfa bývalého vojáka bez fantazie a smyslu pro komplexní pojetí. Zůstanou tupí předavatelé podle osnov, na povel cvičení a nemyslící žáci a kam to povede....si domyslíte sami. Až tam, do pr.... . Konec bude u montážních pásů a všichni schopní b
0/0
11.5.2005 10:39

hvezdosvit

vyuka na ZS
Proc tolik dospelych nevi, ze odpadky se neodhazuji na ulici, ale ze se tridi, ze kdyz budou kourit ohrozi tim sve zdravi a snizi uplatneni, ze kazda pricina ma svuj nasledek a ze by nemeli druhym delat to, co se jim samotnym nelibi? Protoze jim to nevysvetlili ti, kteri je meli vychovat. Rodice a SKOLA.... takze az bude viditelne zdravejsi spolecnost , az uvidim, ze ucitele plni svedomiteji tuto ulohu, na kterou je stat najal zrovnatak jako na vzdelavani, budu pro zvyseni jejich platu na dvojnasobek. A urcite nebudu sam.
0/0
11.5.2005 10:10

albert10

Re: vyuka na ZS
Ja bych spis rekl: RODICE, RODICE, RODICE a pak mozna skola. Skola ma primarne vzdelavat, vychovavat maji rodice. Pokud rodice svou ulohu nezvadnou, skola s tim uz tezko neco nadela.
0/0
11.5.2005 10:15

hvezdosvit

Re: Re: vyuka na ZS
ale maloktere dite je prece uplne nevychovane... maloktere dite nechce uspet v kolektivu vrstevniku, kdyz dostane tu prilezitost... a ta ve skole ceka na sve vyuziti... do takove treti, ctvte tridy jsem (priznavam, ze jsem pravdepodobne pomerne dobre vychovany) byl neuveritelne tvarny clovicek. A male deti maji rady, kdyz se jim nekdo venuje a dava odpovedi na jejich otazky. Myslim, ze ty otazky se v nich daji vzbudit pomerne jednoduse... ukazete jim priklady ze zivota, zeptate se, ktery je lepsi A PROC.
0/0
11.5.2005 10:24

albert10

Re: Re: Re: vyuka na ZS
To ano. Ale odpovednost za vychovu maji predevsim rodice. To co pisete, souvisi se zpusobem vyuky na prvnim stupni ZS, ktery je asi mnohde dost spatny. Ale opet je to o lidech a atraktivite te profese. Pokud platy dlouhodobe byly takove, ze kantorinu na 1. stupen odchazely delat prakticky jen divky, ktere byly nekde ve studijnim podprumeru na stredni skole a nevedely, co si jineho pocit, pak tezko cekat, ze bude vyuka nejak zazracna. O vychove ani nemluve.
0/0
11.5.2005 10:33

hvezdosvit

Re: Re: Re: Re: vyuka na ZS
Naprosto souhlasim. V urcitem pomeru rodice a skola. Predevsim vsak rodice. Vy jste pravdepodobne ucitel, dovolte mi otazku... proc se ucitele na ZS obecne nesnazi deti vice vest? To je na vysoke neuci, ze je to dulezite? Jak to tedy je? Vzdyt je to ocividne, jak je to dulezite...
0/0
11.5.2005 10:52

albert10

Re: Re: Re: Re: Re: vyuka na ZS
To bohuzel nevim, ucitel nejsem. Nicmene o kvalite vyuky na oborech pro 1. stupen ZS mam take silne pochybnosti. Toto tema me nicmene zajima, protoze jsem k ucitelstvi "geneticky" predurcen a myslim, ze by me to i bavilo, ale stejne jako vsichni dobri studenti me generace, ktere jsem znal, jsem volil jinak prave z duvodu nizke atraktivity kantorske profese. Nyni mam pocit, ze jsem se rozhodl spravne (prestoze ve vede, ktera me ted zivi, clovek take tezko zbohatne) a to ve mne vzbuzuje o budoucnost ceskeho skolstvi obavy.
0/0
11.5.2005 11:07

Najdete na iDNES.cz