Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Grebeníček a zákon

Při nedělním prvomájovém setkání příznivců Komunistické strany Čech a Moravy v Praze na Letné zakročila proti jednotlivcům z řad tzv. antikomunistů Policie ČR. Byli předvedeni dva muži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Thomasw

Je to možné!
Člověk by řekl, že 15 let po pádu komunistů,už nebude policie poslouchat přímých příkazů komunistického vůdce. Policie se to snaží po zákroku, jako obvykle, obhájit.Měli by si uvědomit, že už má každý právo mít svůj názor. Jenom doufám že si konečně lidé uvědomí co jsou opravdu komunisti zač a vzpomenou si na jejich vládu. Protože jestli se dostanou k moci, tak emigruju.
0/0
9.5.2005 22:37

barbudo

Re: Je to možné!
... až přijdete do kostela a během kázání začnete vykřikovat o milionech umučených a zlodějské bandě úchylů, možná pan farář taky řekne něco o primitivovi a vyvedení ... možná se taky dostaví policista a možná Vás taky bude půl hodiny přesvědčovat, ať jdete svůj názor hlásat před kostel. A když taky neposlechnete, tak Vás asi taky vyvede ...
0/0
10.5.2005 8:09

mtis

Re: Re: Je to možné!
Bude v civilu?
Nebo přiletí na farářovo zvolání: "Uvrhněte tu hříšnou duši do pekla!!!" 
 
Hele - vážně by mne zajímalo na kterém stranickém sekretariátu jsi se vylíhl !!!
0/0
10.5.2005 8:12

barbudo

Re: Re: Re: Je to možné!
... pokud se to stane po několikáté, pak bude policista preventivně přítomen a aby uniforma nerušila obřad, bude jistě v decentním civilu ...
0/0
10.5.2005 8:14

jajaja59

Toto by mělo být tesáno do šutru:
"Odezva médií a veřejnosti mě však ujišťuje v tom, že se náš národ stále nevyrovnal s komunistickou minulostí." - To snad není pravda ! A k tomu Bublanův výrok v ČT, že zasahující policista může být v civili, ale musí mít odznak, třeba připnutý pod sakem - to je vrchol.
0/0
6.5.2005 10:42

aesim21

Re: Toto by mělo být tesáno do šutru:
No, tak to sme v hezkym policejnim state, za chvili zacne nosit jeste kazdej druhej soused a parada... A jak pak ja poznam, ze je policista ve sluzbe, kdyz nema uniformu??? To jako ze mi muze pokutovat i policajt mimo sluzbu??? Nebo zadrzet??? Protoze prukazy maj porad, tak to by si meli hosi ujasnit par veci a pan BUBLAN obzvlast...
0/0
6.5.2005 11:20

Ahasver

Re: Toto by mělo být tesáno do šutru:
Bublan je ještě větší blbec než se zdá :-/ Vyhláška ministerstva vnitra ze dne 16. ledna 1998 o vnějším označení policie a prokazování příslušnosti k policii, § 10 - Prokazování příslušnosti k policii služebním průkazem a odznakem služby kriminální policie: Policista při prokazování příslušnosti k policii služebním průkazem nebo odznakem služby kriminální policie předkládá k nahlédnutí přední stranu služebního průkazu s fotografií nebo přední stranu odznaku služby kriminální policie, aniž jej vydá z ruky. Policista při výkonu služby v civilním oděvu může též prokazovat svoji příslušnost k policii tím, že si umístí služební průkaz nebo odznak služby kriminální policie na levou stranu prsou tak, aby byla viditelná jeho přední strana.
0/0
6.5.2005 11:33

aesim21

To je smutny
Tohle uz je ale vazne smutny , ja se musim smat :o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0/0
6.5.2005 10:08

huhu007

To je vrchol drzosti!!!!
Právo na svobodu shromažďovací člověk neporušuje tím, že někde nahlas řekne svůj názor. To jest - policisté nezasahovali vůči výtržníkovi, který rušil pokojné shromáždění nýbrž proti svobodnému aktivistovi, který nahlas vyslovil svůj názor. Neuniformovaní fízli nehájili žádný zákon, nýbrž plnili nezákonné rozkazy soudrzuha Grebeníčka. Jsou tot tudíž zločinci, kteří nepatří ani do policie ale za katr!!! Škoda, že to lidi nezajímá, tahle příhoda totiž zcela jednoznačně potvrzuje, že rudý komunismus se může i dnes vrátit v té nejhorší podobě!!!
0/0
6.5.2005 9:41

jajaja59

Re: To je vrchol drzosti!!!!
Bublanův výrok v ČT - zasahující policista může být v civilu, ale musí mít odznak, třeba jen připnutý POD sakem....
0/0
6.5.2005 10:44

Ahasver

Rozdíl mezi policistou a fízlem
Policista, který udržuje veřejný pořádek na nějakém shromáždění tam musí být také vidět, proto je v uniformě. Chápu, že mnoho policistů v různých útvarech pracuje v civilu. Nechápu ale, jaký smysl (a hlavně jaký úkol?!?) má policajt v civilu na jakékoli demonstraci. Takovým se vždycky říkalo "fízl". Doufal jsem, že už jsme se jich zbavili :-///
0/0
6.5.2005 9:31

killy

Zírám !
Blanka Kosinová, tisková mluvčí Policejního prezidia ČR veřejně na netu a možná i na tištěných stránkách médií kritizuje přímo práci parlamentu ! V podstatě potažmo nejvyšší svoje šéfy ! To je síla ! .... Tři policajti to málem ods*ali za blbou kritiku policejních vozů. ...A na okraj: Jednou z institucí, které se dodnes také nevyrovnaly s komunistickou minulostí je přece i PČR.
0/0
6.5.2005 9:21

babacek

Zd ebylo
 nadevše jasné,že polisté nezasahovali na rozkaz svého velitele který tam jistě být musel.Ale,očividně zasáhli na( alespoň v jednom případě)  přímí rozkaz Grebeníčka a nikoliv velitele pořádkových sil.A to i dokumentují televizní kamery.Tak,že paní mluvčí trochu lépe se dívat.
0/0
6.5.2005 9:18

Elrond Peredhil

paní Kosinová
jste opravdu přesvědčená, že by tito fízlové, protože policisté mají obvykle v civilizovaných zemích uniformu, zasáhli se stejnou vervou a přímo bolševickým nadšením proti např. mladým "komsomolcům", kteří by řekněme hulákali při projevu někoho z ODS? Jestli přesvědčená jste, tak jste opravdu buď těžce naivní nebo zcela mimo. Ale nejvíc mě irituje "páter vyklouz a chartista" Bublifuk. To je člověk, který by s klidem založil pro opozici z ODS koncentrační tábory a nechával je věšet na lucernách. Obhajovat někoho, kdo se vůbec nemohl prokázat jako policista, že to vlastně nevadí, to už je na klecové lůžko.
0/0
6.5.2005 9:11

Najdete na iDNES.cz