Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

CVVM: Dvě třetiny lidí jsou pro trest smrti

Dvě třetiny Čechů jsou pro obnovení trestu smrti a 85 procent by snížilo věk trestní odpovědnosti pod 15 let. Ukázal to březnový výzkum CVVM. Navíc 60 procent těch, kteří by snížili hranici trestní odpovědnosti, by tak učinilo u všech trestných činů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

podle situace na silnicích je to jen
nepřiznaný či popíraný sklon k vlastní sebevraždě....co si člověk zbabělý nedokáže udělat sám, dělal by alespoň jiným...nepřiznané vidíme obvykle na druhých..
zejména zřejmě popravy žen by byly vzrušující, když televize už vyčerpala běžné live show...
katů kriminálních máme dost, rozšiřovat jejich řady o katy legální snad ještě netřeba, leda by se systém hroutil s nebylo jiného zbytí....
0/0
3.5.2005 14:32

Dr No

Proč ne trestu smrti -pokr
 a tím méně je zveřejňovat (a ti, kteří nejsou součástí těchto institucí, mají jen mizivou možnost nahlédnout jim pod pokličku), dokazuje, že k tomu, aby byl člověk z moci úřední "utracen" stačí často jen trocha smůly.
0/0
3.5.2005 9:06

Dr No

Proč ne trestu smrti -pokr
kteří svou práci dělají s vervou  a nasazením, které obvykle přisuzuje lidový humor třeba zedníkům. Celé tohle hnojiště navíc stojí na tisících idiotských a zfušovaných zákonů, které nemají s právem a spravedlností absolutně nic společného. Pokud si někdo myslí, že přeháním, ať pár týdnů sleduje veřejné sdělovací prostředky. Když si uvědomíte,  jak je ze samotné podstaty těchto institucí obtížné, aby špinavosti, které se v nich dějí, pronikly na veřejnost, dá se ze zveřejněných "úletů" logicky dovodit, jak astronomických rozměrů musí tento Augiášuv chlév dosahovat. A takovýmto institucím by měla být svěřena moc zbavit "legálně" života kohokoliv z nás? Nenechte se splést, tím, že tento trest je určen "jen" pro zločince. Zveřejněný a doložený počet "justičních omylů" (spíš ale justičních vražd), který je logicky nutno zmnohonásobit, protože žádná instituce nebude dobrovolně aktivně pátrat po svých "omylech" a tím méně je zveřejňovat (a ti, kteří nejsou součástí těchto instit
0/0
3.5.2005 9:05

Dr No

Proč ne trestu smrti
Mezi "zastánci" a "odpůrci" trestu smrti se užívá mnoha argumentů, ale ty nejpodstatnější tam chybí. Jsem přesvědčen, že spousta zločinců by zasloužila za své činy zemřít a mnohdy ne jenom "civilizovaným" způsobem, jaký užívají ty civilizované země, které trest smrti dosud nezrušily. V mnoha případech by bylo namístě i oprášení středověkých a starších metod, jak co nejbrutálnějším způsobem sprovodit zločince ze světa. Pravý důvod pro odstranění trestu smrti z "arzenálu" justice je ale natolik závažný, že jej nemůže nic vykompenzovat. Je to reálný stav a personální obsazení institucí, které mají ve svém "popisu práce" zajišťování "spravedlnosti". Je třeba si uvědomit fakt, že takový Sherlock Holmes, komisař Maigret či Perry Masson jsou čistě literární postavy a žádní takoví se v ani v policejních ani v justičních aparátech nevyskytují. Zato je tam spousta zkorumpovaných hajz*ů, ochotných za patřičné peníze udělat doslova cokoliv, samolibých tupců, kteří raději obrátí svět vzhůru nohama,
0/0
3.5.2005 9:03

Depek

Obnovit trest smrti jako ochranu společnosti?
Já bych se pod tak ohavný papír jako je rozsudek smrti nepodepsal.
0/0
3.5.2005 8:43

JakToJeMozne

***
JSEM ZÁSADNĚ PROTI TRESTU SMRTI!!!!!!!!!! ! ! ! ! ! ! !
0/0
3.5.2005 1:54

Nickl

Re: ***
PROC?
0/0
3.5.2005 2:40

bigpine

Re: Re: ***
Jestli vyloucis justicni omyl,tak jsem pro.Premyslej nekdy o padesatych letech.Proces se Slanskym.Co na to reknes?!
0/0
3.5.2005 4:21

Nickl

Re: Re: Re: ***
V dnesni dobe je jina technika, aby se dokazalo ze nekdo vrazdu spachal. Napriklad takove DNA v 50-satych letech vubec neexistovalo, takze se stavalo mnoho justicnich omylu.  Ty omyly ale nebyly jen justicni, hodne jich bylo "zfalsovanych".
0/0
3.5.2005 7:19

barbudo

Re: Re: Re: Re: ***
... kolik z našich doživotně odsouzených vrahů bylo odsouzeno na základě důkazů jako DNA a kolik na základě několikrát měněné výpovědi prokazatelného zločince ...
0/0
3.5.2005 8:34

p_kosta

Re: Re: Re: Re: ***
Navíc máme úplatné policisty (dokonce jim stojí za to vymetat i nalezené peněženky) a máme i úplatné soudce. Dobře nastrčené DNA dokáže udělat divy... Spíše bych se přimlouval za nucené práce.
0/0
3.5.2005 19:22

Josefprav

Jsem proti trestu smrti. Nemá to žádný význam.
Tohle jsou všechno dost složité otázky. Kdo bude objektivně posuzovat, že se jedná o člověka nepoučitelného a neschopného polepšení? Zase jednom lidé s určitým vychováním a s určitými názory. Nebo snad Bůh? Třináctiletí lidé sice vědí, co dělají, ale k trestní odpovědnosti je nutno splnit další podmínku a to chápat, že ten člověk chápe  následky svého činu. To někdy dost dobře nechápou ani dospělí.  
0/0
2.5.2005 22:08

Josefprav

Re: Jsem proti trestu smrti. Nemá to žádný význam.
Tady jsem se trochu zamotal do chápání, ale lze tomu rozumět.
0/0
2.5.2005 22:09

Nickl

trest sprti pro bestialni vrahy
Ja jsem pro trest smrti jen v tom pripade, ze pachatel je nepoucitelny sadista.  Kdyz nekdo zabije vice lidi, tak uz to neni clovek, ale "zvire".  Bohuzel uz se neda prevychovat a tak se musi "odstranit" z lidske spolecnosti.
0/0
2.5.2005 19:20

Evilein

Re: trest sprti pro bestialni vrahy
Jenze kdo je nepoucitelny sadista?
0/0
2.5.2005 21:01

Nickl

Re: Re: trest sprti pro bestialni vrahy
NEPOUCITELNY SADISTA JE CLOVEK, KTERY NEROzPOZNA ZLE OD DOBREHO. Bud je dusevne zaosyaly, nebo uziva drogy a nechce se lecit.
0/0
2.5.2005 21:17

Evilein

Re: Re: Re: trest sprti pro bestialni vrahy
Ted to zjednodusujes. To se taky muzeme zacit bavit o tom, co je zle a co je dobre, protoze to je relativni. A dusevni zaostalost ani uzivani drog nutne nevede k sadistickemu chovani.
0/0
2.5.2005 21:30

Nickl

Re: Re: Re: Re: trest sprti pro bestialni vrahy
Takze chcete tvrdit, ze sadisticky clovek je kazdy normalni clovek nebo jak si vlastne sadisticke chovani predstavujete?
0/0
3.5.2005 0:06

Rachetik

Re: Re: Re: Re: Re: trest sprti pro bestialni vrahy
Mě jenom zaráží, že, podle vás, sadista musí nutně bejt někdo duševně zaostalý, nebo někdo, kdo bere drogy. Někdo, kdo je duševně zaostalý, si své chování mnohdy ani neuvědomuje a neví, že to co dělá je špatné, naopak sadista moc dobře ví, jak jeho obět trpí a vyžívá se v tom. může klidně chodit slušně oblečen a na veřejnosti vystupovat příjemně a kultivovaně. No a člověj kterej bere drogy? nenechte se vysmát, to se spíš bude chovat agresivně opilec než třeba zhulenec, nebo někdo, kdo si sem tam dopřeje psychadelický výlet s LSD či houbučkama. a ten kdo zabředl do heroinu, perníku a podobně? může se chovat agresivně když nemá na fet, ale ještě to z něj nedělá sadistu. laskavě si uvědomte o čem mluvíte
0/0
3.5.2005 10:09

Septisin

Re: Re: Re: trest sprti pro bestialni vrahy
Neměl by ses nechat děsit nevzdělanými Vacky a kryptofašounskými Komorousy...
0/0
3.5.2005 8:10

barbudo

Re: trest sprti pro bestialni vrahy
... v Sovětském Svazu měli onehdá masového vraha. Jmenoval se Čikatilo nebo tak nějak a byl to bývalý učitel. Své oběti mučil a většinou i částečně sežral. Zabil jich přes padesát a potom někoho chytli, trochu ho skřípli, zazpíval a měl to . Popravili ho ... a nebyl to on ... Čikatilo dál okusoval své oběti ...
0/0
2.5.2005 22:16

m.fanta

Snížení trestní odpovědnosti je dobrá inspirace.
Je jasné, že když něco tvrdí většina, nemusí to být rozumné, ale snížení trestní odpovědnosti odpovídá pedagogickým a psychologickým poznatkům. Jinak řečeno. Třináctiletí vědí, co dělají a jestliže to nevědí, nebudou to vědět ani v 17ti. Samozřejmě by bylo fajn vybudovat zařízení pro tyto mladé pachatele.
0/0
2.5.2005 17:52

Supersex

trest smrti v USA
Guvernér Rayner (ve skutečnosti je jmenuje Ryan) je republikán a zastánce trestu smrti. Přesto vyhlásil před rokem na neurčito moratorium na všechny popravy odsouzených. Dokud, jak říká, si nebude jist, že nemůže být popraven nevinný člověk.
"Musel jsem to udělat. Měli jsme tu naprosto zoufalé, hrůzastrašné a hanebné případy neregulérně odsouzených na smrt a v tom jsme nemohli pokračovat. Z 25 lidí odsouzených k smrti jich bylo 12 popraveno a 13 osvobozeno. Nevím, jak by někdo i s jenom trochou sebeúcty mohl žít sám se sebou mohl tvrdit, že to je dobrý systém a dál jej uplatňovat. Je to špatný systém."
0/0
2.5.2005 16:33

pohranicnice_Jasanka

:-/
Ve stavu v jakém se nachází Česká justice, si něco takového může přát akorát magor.
0/0
2.5.2005 16:18

Joshuaboy

Re: :-/
V podstatě máš pravdu, ale vezmi to z podstaty problému: trest ano vs. ne. Nehodnoť teď naše tupé soudce...
0/0
2.5.2005 16:19

barbudo

A devadesát devět procent je pro zrušení daní ...
0/0
2.5.2005 15:56

Cislo 2

Re: A devadesát devět procent je pro zrušení daní ...
To rozhodně ne. Nezaměstnaných, důchodců a příznivců KSČM je víc než 1 % ...
0/0
2.5.2005 15:58

babacek

Trest smrti
Zavedením trestu smrti se ve většině případů zjistilo,že akorát zvýšila agresi pachatelů.Je zřejné,že několikráte trestaný přichycen při pácání tresného činu ví,že bude potrestán.Ale,pokud bude zřejmné,že je čeká trest smrti bude reakce smrtící.
Nehledě na skutečnost,že mnoho justičních omylů již ukázalo jak je potom tento trest nezvratný.Pokud se takoví soudce udělá chybu a odsoudí k takovému trestu a čas ukáže opak stává se soudce tedy vrahem sám.Trestat násilý násilým plodí zase jen násilý.
0/0
2.5.2005 15:37

Joshuaboy

Re: Trest smrti
Šmankote, to jsou kecy...minimálně ta první část :-(((
0/0
2.5.2005 15:43

babacek

Re: Re: Trest smrti
Kecy to kdo nemá ani tu nejmenší znalost Penelogie opravdu jsou.
0/0
2.5.2005 15:50

Joshuaboy

Re: Re: Re: Trest smrti
S tebou ve znalostech PENOLOGIE nebudu.
0/0
2.5.2005 15:53

babacek

Re: Re: Re: Re: Trest smrti
Protože  je to obor který nemáš ani.
0/0
2.5.2005 16:02

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Re: Trest smrti
Když tak laskavě dokončuj věty. Kontroluj si po sobě, co píšeš.
0/0
2.5.2005 16:04

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trest smrti
Vidíš ani nevyš co je smyslem nedokončené věty a chtěl by jsi se bavit o Penelogii.
0/0
2.5.2005 16:06

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trest smrti
Nikoliv o penelogii, ale penologii :-)
0/0
2.5.2005 16:08

Joshuaboy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trest smrti
A propos, když to má být nedokončená věta, pak za ni nedávej interpunkci příznačnou pro ukončení věty, čili tečku. Dej tam tečky tři (vzor pro tebe: ...)
0/0
2.5.2005 16:09

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trest smrti
Ty  se skutečně hodíš na opravovaní pravopisných chyb. Dál nic.
0/0
2.5.2005 22:12

Nickl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trest smrti
Hele diskuze je o trestu smrti, takze tady "neoxiduj" s pravopisem. To jsi nech na jine stranky.
0/0
3.5.2005 0:09

Joshuaboy

Re: Re: Re: Trest smrti
Nebudu soutěžit...
0/0
2.5.2005 15:54

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Trest smrti
Raději se soustřeď na pravopis. Tam možná budeš jednička.
0/0
2.5.2005 22:14

Josefprav

Re: Re: Trest smrti
On má pravdu. To nejsou kecy. Nerozumíš tomu.
0/0
2.5.2005 22:11

René, já a Rudolf

jojo...
takovy sebejisty hlupaky mam fakt rad...
0/0
2.5.2005 15:31

petyo

Pokud člověk..
.. u nás byť jen jednou přišel do styku s českou justicí, tak musí být zákonitě proti trestu smrti. Nechtěl bych se dožít dne kdy o životě člověka budou rozhodovat lidě jako p.Berka apod. (nechci urazit slušné soudce).
0/0
2.5.2005 15:27

Tygr z Monpracemu

.
Trest smrti je nutné obnovit.Pochybuje snad někdo,že např. manželé Stodolovi nebo Pacovský si ji nezaslouží?Proč? 
0/0
2.5.2005 15:22

Cislo 2

Re: .
Protože, když by to vzal do pracek bolševik, nemuselo by zůstat jen u Stodolových nebo Pacovského. V bývalém CCCP se stávaly případy, kdy policie, aby neměla kádrový problém u nadřízených, donutila k přiznání nevinné lidi k sériovým vraždám ... při rychlosti komunistické trestní justice byl pak zprvidla pozdě. 
0/0
2.5.2005 15:43

Cislo 2

Re: .
Navíc ve společnosti, kde většina lidí zaměnujě pojem obviněný a odsouzený, není vyloučen podobný tlak. "Dobrá práce" policie v případě manželů Stodolových zpočátku všechny vraždy považovala za sebevraždy, kde je jistota, že to posoudí obráceně.
0/0
2.5.2005 15:50

Rudolf27

Naše justice je výsměchem spravedlnosti
když porovnáme několik justičních systémů:
0/0
2.5.2005 15:21

tcoudi

...
naštěsí ho kvůli mezinárodním úmluvám už zavést nemůžeme...
0/0
2.5.2005 14:46

Plus__-

Re: ...
Cili nastesti muzeme chranit sve vlastni vrahy
0/0
2.5.2005 14:48

tcoudi

Re: Re: ...
anemáš pocit, že spíš chráníme sebe? Před justičními omyly.
0/0
2.5.2005 15:00

Najdete na iDNES.cz