Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Borrell nemůže mistrovat Klause

Jakkoliv není možné bezvýhradně souhlasit s argumenty, které užívá prezident Václav Klaus ve své kritice návrhu euroústavy, ani reakce poslanců Evropského parlamentu Vidala-Quadrase, Jo Leinena i jejich šéfa Josepa Borrella nejsou příliš přijatelné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karoten

Vedle jak ta Karas
Na osobní názor má právo každý. Na jeho zveřejnění se pak zakládá nějaké obecné mínění - je balancováno právě jednotlivými osobními názory na věc.
Prezident Klaus ohrožuje postavení vlastní země v Evropě, ohrožuje dokonce projekt Evropy jako jednotně vystupující mocnosti. Kdo z budovatelů by se neozval?
 
Klaus prezident moc dobře ví, že názor jeho, ovlivní masu názorů spřízněnců. On to ví a efektivně využívá. Hlava nehlava, národ nenárod, prosazuje vlastní vizi světa. Vizi soukromé osoby, využívající všech prostředků, včetně prezidentské funkce k jejímu prosazení.
To Karas poslanec evidentně nechápe.
0/0
3.5.2005 15:47

Pongo

Re: Vedle jak ta Karas
S €Uústavou u nás nesouhlasí 53,8%..... takže Klaus neprosazuje jen svou vlastní vizi. Klaus neohrožuje postavení ČR v Evropě, to činí právě €Uústava. Projekt Evropy jako jednotně vystupující mocnosti je utopie, která je naprosto neproveditelná. Budovatele přebujelé €Ubyrokracie si můžou řvát jak chtějí, protože Francouzi to stejně odmítnou, ať si přeješ co chceš.
0/0
3.5.2005 21:20

karoten

Re: Re: Vedle jak ta Karas
S Ústavou u nás nesouhlasí botolizci pana profesora, vlastní názor jim nahrazuje jeho ikona.
Až bude Evropská Ústava schválena i u nás, pak by měl jít soudruh profesor konečně do hajzlu
0/0
4.5.2005 10:01

Pongo

Poprvé
se dá s názory potratobijce a antihypermarketika Karase souhlasit. €Uroposlanci to silně přehnali. Anebo jinak. Jaký by asi byl poprask, jaký kolotoč nenávisti by se roztočil, pokud by čeští €Uroposlanci vyzvali k demisi Širáka, pokud Francouzi €Uústavu odmítnou? A když už jsem u Francie, nepřijde vám zvláštní náhlý zvrat v průzkumu k přijetí €Uústavy? Ještě před 14 dny bylo proti 58% a najednou je 52% pro. Jojo, statistikám věřím, pokud si je sám zfalšuji... Beztak to Frantíci za 26 dní odmítnou.
0/0
3.5.2005 9:41

karoten

Re: Poprvé
Hlavní je věřit  
0/0
3.5.2005 9:48

Pongo

Re: Re: Poprvé
Hlavně že ty věříš tomu, že lze veřejné mínění ve Francii změnit o 10% během 14 dnů...
0/0
3.5.2005 9:57

karoten

Re: Re: Re: Poprvé
Francouzi nejsou Češi. Nejde o rychlou změnu, možná vůbec nejde o změnu. Jejich odmítavej postoj se netýkal ani tak Ústavy, jako jejího protlačovatele.
 
Veřejné mínění je neobyčejně stálé a vykazuje setrvačnost ledovce. Důkazem je naše trvale vysoká podpora jedněch a trvale nízká druhých. I kdyby se prokázal kanibalismus leadera preferencí, nezmění se nic.
Víru prostě nezlomíš.
0/0
3.5.2005 10:06

Pongo

Re: Re: Re: Re: Poprvé
Já nevím, ale Slavii většinou fandili Židé... Kde se tedy v tobě ta křesťanská víra? A povíme si to 29.5., kdo se mýlil...
0/0
3.5.2005 15:29

Najdete na iDNES.cz