Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Do Mošnova se po 60 letech vrátily tanky

"Achtung, Panzer!" křičí německý voják. Ruský tank se řítí na zákop, kde je "moje" jednotka čtvrté divize německých horských myslivců. Na letišti v Ostravě-Mošnově se odehrála rekonstrukce tankové bitvy o Ostravsko - uplynulo od ní 60 let. Přihlížely jí desetitisíce diváků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

22mmm22

K dopravě
Ještě k dopravě. Podle organizátorů měl dopravní podnik zajistit v době 17.00 - 19.00 autobusovou dopravu do Ostravy v 10ti minutových intervalech. Skutečnost byla následující: všechny (rozuměj tak 3-4) připravené autobusy odjely hned po páté. Takže další lidé zjistili že autobusy prostě nejsou. Teprve když začali volat na informace a dispečink, dostalo se jim ujištění že by snad měly ještě nějaké autobusy přijet. Navíc nikde nybylo nijak označeno odkud vlastně autobusy jezdí, žádná ani provizorní zastávka. Lidé logicky čekali v místě ve kterém je ráno tytéž posilové spoje vyložily. A tak někteří čekali i dvě hodiny než přijel pravidelný! spoj a až za ním jeden posilový. A pak se teprve dozvěděli že další posilové autobusy jezdily z jiného místa. Jak se měli lidé kteří Mošnov neznají dozvědět že kdesi dále existuje ještě jiná zastávka a že z místa kam je dotoledne autobus přivezl se zpět nejezdí? Stačily obyčejné cedule s šipkou a nápisem např: BUS 500m. Ale to by člověk asi chtěl moc.
0/0
2.5.2005 13:32

22mmm22

neopakovatelný zážitek
Prý to měl být neopakovatelný zážitek. Možná tak pro 10 - 20% návštěvníků kteří měli to štěstí a včas se dorvali co nejblíže plotu. Dobře viděly snad první dvě řady něco málo další 2 - 3 (pokud člověk neměřil 180 a více), ostatní měli smůlu a viděli prd. Jediná šance dostat se na nějaké slušné místo byla protlečit se tam co nejdříve a pozici držet 1 - 2 hodiny do začátku bitvy. O nějakém ozvučení mimo tribunu nemůže být ani řeč. A ještě k dopravě. Podle organizátorů měl dopravní podnik zajistit v době 17.00 - 19.00 autobusovou dopravu do Ostravy v 10ti minutových intervalech. Skutečnost byla následující: všechny (rozuměj tak 3-4) připravené autobusy odjely hned po páté. Takže další lidé zjistili že autobusy prostě nejsou. Teprve když začali volat na informace a dispečink, dostalo se jim ujištění že by snad měly ještě nějaké autobusy přijet. Navíc nikde nybylo nijak označeno odkud vlastně autobusy jezdí, žádná ani provizorní zastávka. Lidé celkem logicky čekali v místě ve kterém je rán
0/0
2.5.2005 13:29

Lord Helma

Pár postřehů
do Mošnova se nemusí jet jen přes Krmelín - ono vzít si k ruce autoatleas není vždy od věci, zvlášť když to tam neznám, cesta přes Studénku byla naprosto v pohodě, bez jakékoliv kolony jsme dojeli až na parkoviště. Co musím ale si zanadávat je odjezd, který naprosto benga nezvládla - místo, aby lidi směrovali na Studénku, tak to všechno rvali do Mošnova na výpadovku Příbor Ostrava, kdy zvlášť směr na Ostravu byl naprosto ucpaný. Podařilo se mi nakonec projet ven na Studénku, ale ta hodina a půl čekání na parkovišti opravdu stála za houby. A ještě k akci - hergot, počítali snad, že tam přijde aspoň 50000 lidí, tak proč byla ozvučená jen plocha u hlavní tribuny a ostatní se mohli bodnout? A na co ten třímetrový plot ? Aby náhodou rozvášnění fandové nevzali německé pozice útokem?
0/0
2.5.2005 9:00

propiska

na vlastní oči Ii
jen k tomu odjezdu - organizátoři zmizeli, dopravní policie řešila problém rázně, určila směr a s nikým nediskutovala. Ostaní policajti - tragedie, postávání, benevolence a vnášení ještě většího chaosu než ten který tam již vládnul. Opět se potvrdilo, že si službou u PČR  někteří léčí své ego místo toho , aby pomáhali těm kteří je platí. Pro vedení pčr v novém jíčíně - příště se lépe připravte zvládnou takový dav.
Účast na této akci nepovažuji za ztracený čas
0/0
2.5.2005 8:53

propiska

na vlastní oči II
0/0
2.5.2005 8:46

jointick

Re: na vlastní oči II
kdyby lidi jeli na kolech tak není problém.
0/0
2.5.2005 11:16

propiska

na vlastní oči
jako přímý účastník přikládám pár postřehů:
- organizace příjezdu by se dala hodnotit tak na 2, ikdyž pro neznalé okolí Mošnova ta hodina v koloně od Staré Vsi byla asi úmorná, já jsem jel přes Petřvald a i tak jsem před Mošnovem stál asi půl hodiny něž jsem byl nasměrován na parkovací místo.
- velké množství diváků, některí odcházeli již kolem druhé až jsem měl pocit, že jdeme už po akci, ukázalo, že lidé po takových akcích (nebo jiných podobných) dost hladoví.
- hodinové stání u plotu se vyplatilo, protože jak  ze zadu přibývalo diváků tak jsme se i s dcerou dostali k plotu v místech, kde probíhalo asi 70 % ukázky. Neviděli jsme jen závěrečné křepčení vítezných vojsk před tribunou (shlédl jsem to v tel. novinách).  Efekty perfektní jako přiblížení historie, hlavně malým dětem a mládeži  v tom splnila akce svůj smysl. Odchod ze stojánky jsem naplánoval asi hodinu po ukončení ukázky, prohlídka techniky, defilé bojovníků i techniky vracející se
0/0
2.5.2005 8:45

myreek

i já tam byl
Dorazivše ve 14:15, díky dobré organizaci jsem v poho zaparkoval a 14:55 jsem byl na ploše stojánky. Těch lidí ..... to bych nevěřil, to se nedalo odhadnout, počasí vyšlo super a tak i lidí bylo dost ........ kolem plotu oddělujícího bitvu od davu byl tak 6 - 10 řad, takže ti s výškou do 1,6 m bitvu skutečně jen slyšeli. mých 183 cm mi stačilo abych viděl dostatečně i když ne super, moje dcerka viděla líp, bo sem ji statečně zvedl (a držel) na ramenou. Byl to zážitek, škoda, že mě manželka přemluvila, abychom šli k autu dříve než to skončí, abychom se nedostali do zácpy. Dřívější odchod (tak o 20 minut před finálním útokem) byl asi zbytečný. Organizace odjezdu (ze strany policie) byla fakt prabídná a teprve když po hodině uzavřeli Mošnov z obou stran se ledy pohnuly.  Vadili mi ti pitomové, jenž s vyjícím motorem a kvílejícími gumami poposkakovali auty o 2 metry v koloně, někteří se ( ) i neváhali popra
0/0
2.5.2005 7:40

rzlm

? ? ?
A kde je ta fotogalerie??
0/0
2.5.2005 7:26

wov

Mistře Žižko,
kdybych tušil,že tuto událost budete popisovat,tak do Mošnova ani nejedu a spokojeně si přečtu váš článek. Měl jste ale napsat i reakce 90% nespokojených návštěvníků,které určitě na blížící se Den NATO 2005 nepřiláká ani pivo zdarma.Zvu vás tímto na tuto akci, novinářský průkaz nechte doma a pak pište,co jste viděl.
0/0
2.5.2005 7:03

Karel K.

Organizace...
Organizace se skutečně nepovedla. A překvapuje mě, že se nikde nemluví o tom, že díky akci v Mošnově, jehož dopravní infrastruktura ani zdaleka neodpovídá takové akci, vznikla 9,5 km dlouhá kolona s čekací dobou 1,5 hodiny...
Více viz "postřehy na vlastní oči": http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=61
0/0
2.5.2005 1:29

Stanislav30

Proč slavit konec druhé světové války?
A oslavovat Rudou a americkou armádu?
0/0
1.5.2005 22:15

rambajs

Byl jsem tam . . . .
Pivo za 20 ani nevadilo, organizace na příjezdu byla dokonalá. Horší byl ten skoro třímetrový plot, ke kterému když jste se přes malé děti nedostali, znemožnil dokonale jakékoliv focení. Negativně tím pádem hodnotím i přístup k bojové technice, který byl tim samým plotem také znemožněn. Kdo to sledoval z větší dálky, moc toho neviděl. Organizátoři zcela neodhadli počet návštěvníků, kteří se rozmístili neznaje program na místa z kterých neměli šanci nic vidět. Závěrečné tříhodinové čekání na jednom odstavném parkovišti řízené policií, udělalo z této akce dokonale zabitý den. A to nemluvím o tom, že odhadem polovina návštěvníků nečekala ini na závěrečný útok a z místa utekla téměř hodinu před koncem akce.
0/0
1.5.2005 21:07

Hadovka

Dobra akce
Jo bylo to fajn,jediny co se poradatelum nepovedlo bylo,ze z treti rady u plotu uz clovek bitvu jenom slysel,ale nevidel.A pak dalsi vec nechapu,proc to zacinalo v jedenact,kdyz bitva zacla ve tri. Prohlizet si techniku slo maximalne pres plot,coz 4 hodiny clovek dlouho nevydrzi.Jo a posledni vec,v jednu dosly klobasky:)Ale jak rikam,jinak vyborna akce.
0/0
1.5.2005 20:55

Najdete na iDNES.cz