Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Katarský princ a právní jistota

V pondělí proběhlo před Obvodním soudem pro Prahu 2 první stání v případu katarského občana, člena vládnoucí královské rodiny, Abdula Sáního. Záběry televizních kamer a fotografie obžalovaného v poutech dokreslovaly komentáře a titulky, které v sobě obsahovaly do jisté míry zklamání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

Dimune, Dimune
právo v této zemi je narušeno již několik desetiletí. KDyž se soudní spory našich občanů táhnou roky, to Vám nevadí. Když se chce ovšem jakýsi šejk vyhnout trestnímu stíhání, to najednou ministerstvo spravedlnosti projevuje nebývalou aktivitu. Doufám, že šejk shnije v našem kriminálu, stejně jako by se stalo čechovi, kdyby něco podobného udělal v Kataru - tam by ho možná oběsili. A doufám, že spolu s šejkem shnijí v kriminálu také ti, kteří se od katarského establishmentu nechali uplatit, aby ho mohli vydat. To, že by člen královské rodiny byl v Kataru potrestán jako zde, u mě vyvolává úsměv - jste asi pěkná kretén, když si myslíte, že Vám na ty prasečkářské kydy někdo skočí. Vám je to ale nejspíš jedno.
0/0
29.4.2005 12:06

radonový

Článek k výročí Andersena?
Na začátku článku je nepravdivé Dimunovo tvrzení. Píše, že "místo sexuální kreatury jde o subtilního... muže".  Dnes je subtilní, ale pokud vím proběhla medii informace, že princ zhubl ve vazbě o 21 kg.  Takže těm holčičkám se jistě subtilní nezdál. Navíc ministerstvo se prostřednictvím svého tlampače dovolává jakýchsi právních jistot. Něco takového tu snad bylo před 15. březnem 1938 a pak už nikdy. Dosud nemáme právní stát, jen k němu směřujeme, což je stav, který by měl zajímat právě a především Ministerstvo spravedlnosti ČR. Pokud jsou soudci na tak mizerné úrovni, jak ministerstvo naznačuje, tak by mělo především usilovat o pozastavení platnosti zákona o soudech a soudcích a konečně ten Augiášův chlév spravedlnosti vyčistit. V bývalé NDR po připojení vyházeli 1950 soudců z 2000 a mají pokoj. Kdyby si je tam nechali jako u nás,  nebylo by Německo pravním státem.  Dimunův článek hodnotím jako pád do vlasnoručně vykopané jámy. 
0/0
29.4.2005 0:28

Kokeš

Tlacháte hezky pane Dimune
Ale má to jednu drobnou chybičku - podle katarských zákonů se nejedná o trestný čin, takže by princátko v Kataru souzeno nebylo. Bez ohledu na to, co žvatlají nějací diplomaté.
Spíš byste nám mohl sdělit, kolik princátko Němcovi za tu jeho snahu zaplatilo.
0/0
28.4.2005 17:02

pinguinone

Re: Tlacháte hezky pane Dimune
.
0/0
29.4.2005 10:37

Pedro200

právo?
Tlachání pana Dimuna je pěkné, slušnější rozbor právní situace však učinil p Uhl ve včerejším Právu. Srovnáním těchto článků si člověk názor o "čistotě" práce ministerstva učiní sám.
0/0
28.4.2005 14:38

mpixel

Je to trapné pane ministře Němci !!!
Jestli úkolujete vaše pracovníky aby vám dělali v médiích reklamu, tako to je fakt trapné. Česká republika nepotřebuje sklánět hlavu před arabskými státy. Žádné zájmy tam ani nemá.
0/0
28.4.2005 10:42

mpixel

Re: Je to trapné pane ministře Němci !!!
....ropu z Kataru nekupujeme. Ale spíš potřebueme chránit naše občany před takovými arabskými úchyláky a pedofilními prasaty.
0/0
28.4.2005 10:45

mpixel

Re: Je to trapné pane ministře Němci !!!
právní jistotu vidím v tom, že když někdo v u nás oš*ká malé dítě, že půjde sedět do českého vězení.
0/0
28.4.2005 10:47

pinguinone

Re: Re: Je to trapné pane ministře Němci !!!
..covece..dyt tu delas samomluvu..
0/0
28.4.2005 13:17

_m-

Re: Re: Re: Je to trapné pane ministře Němci !!!
s někým si pokecat musí :-)
0/0
28.4.2005 13:29

story1

Re: Re: Re: Re: Je to trapné pane ministře Němci !!!
Ani ne tak pokecat, možná se těmi blafy, co vložil do úst (pardon ruky) toho mamlase Di.... snaží přesvědčit čerstvě ženatý Němec, že má pravdu, a je chytrý. Chytrý je asi tak, jako je expremiér Gross upřímný. Je to ale Kocourkov, když sám (nedopatřením) ministr podlamuje právní jistotu.
0/0
28.4.2005 17:40

Najdete na iDNES.cz