Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kasl: Klaus odporem k euroústavě škodí

Do sporu s Václavem Klausem o euroústavu přibyl další účastník. Na stranu Lubomíra Zaorálka a vrcholných představitelů europarlamentu se postavili Evropští demokraté, strana bývalého pražského primátora Jana Kasla. Prezident podle nich poškozuje zájmy České republiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zahledeny

Moralistní jednohubka
mohu jen doporučit článek, který napsal Michal Klíma v dnešním Právu na str 7 nebo zde. Smutný popis mediální reality a jejích hlavních hrdnů.
0/0
28.4.2005 14:54

Ahasver

Ehm..
Jaký že on je vlastně rozdíl mezi respektem k většinovému názoru a bolševismem? :-o
0/0
28.4.2005 12:49

celtic

Klaus...
je hlavně ústavní analfabet a Narcis. Šílená kombinace
0/0
28.4.2005 10:34

chetgar

eurolejstro
je mi šumafuk, co se v tom lejstru píše. má to 300 stran, je to psáno newspeakem, takže jsem proti - kdzž může mít česká ústava i s listinou základních práv nějakých 25 stran, proč má mít eurolejstro 12x tolik? když nejsou eurohlavy schopné vyplodit čitelnou ústavu, ať pokračují v práci, jsou za to placené. házet odpovědnost na voliče, kteří za to placeni nejsou a nemají čas se probírat tunami papíru (nechávám stranou dostupnost textu pro našich 8 milionů voličů) je buď alibismus, nebo kalkul - my si tam napíšeme, co chceme, z lidí si to přečte sotva procento, zbytek nám to schválí... každopádně nevidím jediný argument pro přijetí toho paskvilu.
0/0
28.4.2005 9:47

JTR

Re: eurolejstro
Jsme na tom stejně, ale úplně obráceně. Já se také nebudu v tom hrabat, nehrabu se ani v naší ústavě, protože ji z 99% nevyužiji (v současnosti ani za komančů) a představa soudní pře na základě ústavy mi v našem státě docela komická. Raději budu "podřadným" členem EU než samostatnou ČR vedenou samolibou reprezentací, která pro mojí osobu občana dělá kulové a myslí jenom na svoje koryta!!! A o svojí osobní identitu si nedělám starost, mám dostatek přátel v celé EU a naše politická reprezentace je většinou pouze na ostudu!!!
0/0
28.4.2005 10:01

chetgar

Re: Re: eurolejstro
tu nasi politickou repre si aspon muzem zvolit na zaklade docela jasnych pravidel. jak se voli eurohlavy mi neni poradne jasne, stejne jako mi neni jasny vztah europarlamentu, eurokomise, eurorady a eurobyrokracie - kdo, s kym, proc, za kolik a na co? netusim. tohle mela objasnit ustava, jenze ta ma 300 stran, takze nic nevyjasni, spis zamlzi. takze sem proti. taky nikomu nepucim penize na zaklade smlouvy, kterou nectu.
0/0
28.4.2005 10:35

JTR

Re: Re: Re: eurolejstro
Asi máš svoji oblíbenou stranu, které věříš ale já ne. Tu svoloč, co tam sedí (korytáře napříč politickým spektrem) já opravdu nemusím. A jak třeba můžeš ovlivnit naší ústavu??? A jak ti pomáhá v konkrétním životě?? Jak prosadíš snížení imunity poslanců (každý z kterékoliv partaje je pro, ale výsledek)??? A těm peníze půjčuješ (nebo neplatíš daně a pobíraš podporu)??
0/0
28.4.2005 10:54

dukeprvni

Re: eurolejstro
 
 vsak ona ta ceska ustava je taky pekny paskvil
0/0
28.4.2005 14:08

Depek

Tyhle průpovídky mám rád.
Zeptejte se nějakého politika, čím vlastně normálnímu člověkovi prospěje ústava EU nebo čím škodí Klaus a jako odpověď nedostanete nic víc, než fráze a zase fráze. Kasl se samozřejmě potřebuje zviditelnit a aby mu neujel vlak, vezme si do huby rovnou prezidenta.
0/0
28.4.2005 7:46

JTR

Re: Tyhle průpovídky mám rád.
100% souhlas, ale platí to i pro soudruha profesora, slunce naše nejjasnější!!! Již několikrát jsem se ptal konkrétně jak kdo využil ústavu dnes nebo za socialismu, jak dlouho se soudil a s jakým výsledkem a nic!! Já osobně jsem pro EU, protože věřím v dlouhodobou demokracii západních států a myslím si že nejsme Švýcarsko abychom si hráli na svém písečku a radili ostatním!! 
0/0
28.4.2005 8:07

Depek

Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Nezapomeň ale, že za ústavu EU se budou jednou schovávat i zdejší mistři politici. Tak jako třeba Gross udělal průser a odvolával se potom na tu naši českou. Já bych řekl EU ano, ústava EU ne.
0/0
28.4.2005 8:24

JTR

Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Jenomže v zaběhnuté demokracii by takového Grosse vyštípala vlastní partaj hned druhý den po provalení průšvihu!!! A proč ti konkrétně vadí EU ústava (já ji nečetl a číst nebudu), abych se poučil, třeba změním názor, ale konkrétně co ohrozí mojí osobu a ne kecy o suverenitě apod. Děkuji za info.
0/0
28.4.2005 8:34

Depek

Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Správně říkáš, Grosse by v zaběhnuté demokracii vyštípala vlastní strana. V zaběhnuté demokracii. V té naší ne. A teď si představ, že takováhle demokracie se začne odvolávat na principy ústavy EU. Nějakého lempla na vysokém postu nepůjde vyhodit nebo odvolat, protože tento akt nemá oporu v ústavě nebo poškozuje principy národní rovnosti a podobně. Jako bych to už slyšel. Ústava EU má být právní dokument. Já jsem si ji přečetl, aspoň jsem se snažil vyluštit, o čem vlastně je. Nejsem právník a říkám, že nevím. Najdeš v ní dost podivně znějící věty, například Hlava I-6. Jestli chceš, víc detailů ti napíšu odpoledne. Co si potom myslet? Ta věc je pro kované odborníky. Tak jaké hlasování v referendu? Referendum je podle mne v tomto případě totéž co alibismus. Jen ať si to rozhodnutí vezmou na triko naši papaláši sami.
0/0
28.4.2005 9:17

JTR

Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Právě to si myslím, ale ta naše "demokracie" v EU bude v menšině a doufám že ve velké. Detaily nepotřebuji, protože jsem ústavu nepoužil a ani mi nikdy nepomohla. Ohledně referenda, je to hezké ale co s tím mám dělat (a hlavně mám věřit že ODS s tím něco udělá pro mojí osobu výhodného - bohužel si pamatuji jak se podařila reforma pod vládou pseudopravicové ptákostrany), čeho se bude týkat, jakou odpovědnost nesou politici, max. politickou a ta je k HO...U!! Já jako podnikatel musím problém řešit a ne okecat!!!
0/0
28.4.2005 9:45

Depek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Jak vidím, nemáš koho volit. Já taky ne.
0/0
28.4.2005 10:24

JTR

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Jakpak si to poznal  ?? K volbám chodím, zvolím nějakou malou pravicovou stranu a hotovo. Nebudu volit dokola gaunery, kteří tam sedí již dost dlouho a nic kloudného (kromě svojich výhod) neudělali, stačí to když si je platím  
0/0
28.4.2005 10:32

Depek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Jak jsem to poznal? Ty píšeš skoro totéž co já, jenom s jedním jediným malým rozdílem. Ty věříš, že díky ústavě EU se tady něco vylepší a já ne.
0/0
28.4.2005 10:46

JTR

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Trošku chybička, věřím v EU ne v ústavu. Chci být občanem EU, ale třeba v hospodě v Bavorsku budu vykřikovat, že jsem Čech - abych nestratil identitu a pokud na to budu mít odvahu . Ústava je pro mojí osobu nepotřebný blábol a snad to bude tak až do konce mého života
0/0
28.4.2005 11:00

Depek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Občanem EU už jsi. Tak k čemu ještě papír plný paragrafů, zvaný ústava? Pro mě taky na nic. No ale zatím zdar, pojďme zase něco dělat.
0/0
28.4.2005 12:48

Zahledeny

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
100% souhlas.
0/0
29.4.2005 10:22

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Dokud bude federalizace EU probíhat lidem za zády a bude vydávána za "nový, unikátní typ mezinárodní organizace, kde se vliv států zmnohonásobí, ale zůstanou plně suverénními", budu se hrozit a odmítat jakékoli další propojování. Protože současná federalizace je založena na mlžení - je vydávána za "harmonizaci", "integraci", atd., ale kde se asi taková harmonizace zastaví? Většinový názor v EU mezi lidmi ovšem federace není - a tak to musejí eurooptimisté dělat vskrytu. Ústava je toho příkladem. Samozřejmě by neprošla opravdová ústava zakládající stát, a tak se schválila "ústavní smlouva". EU nyní obdrží veškeré atributy státu, ač zůstává mezinárodní organizací - a to bude dobrá základna pro další krok ke sjednocení. Už se hovoří o nové, stručnější ústavě, která by byla přijata někdy za deset let. Za nějakých dvacet EU ještě pořád bude "novým typem mezinárodní organizace plně suverénních zemí", ale už to bude federální stát. Pokud na to ovšem někdo pravdivě poukáže, plány eurooptimistů
0/0
28.4.2005 9:57

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
na pomalé krůčky a postupnou výchovu obyvatelstva (které kdyby to vědělo, mohlo by taky odmítnout, a to eurooptimisté nechtějí) to naruší - a tak ho označí za lháře či extrémistu. Z těchto důvodů se dá shrnout, že sjedocování EU neprobíhá na demokratické úrovni. A proto budu hlasovat proti ústavě.
0/0
28.4.2005 9:58

JTR

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle průpovídky mám rád.
Proboha proč reaguješ na můj dotaz slohovou prací, která vůbec nic konkrétního neříká. Přečti si můj dotaz znovu nebo i takto si četl tu ústavu???
0/0
28.4.2005 10:04

Jirikos

Co je to Kasl?
Proč by měl prezident jednoznačně stát za vládní stranou? Jako jediný zatím má nějaké stanovisko k ústavě EU. Koho zajímá názor nějakých Evropských demokratů.
0/0
28.4.2005 6:52

Zahledeny

Re: Co je to Kasl?
to Jirikos: Pro tvoje info, Evropští demokraté byly TŘETÍ nejsilněší uskupení v poslední celorepublikovách volbách (do EP) společně s SNK. Asi jsi spadl z Marsu nebo sedíš v modrém sekretariátu?
0/0
28.4.2005 9:36

chetgar

Re: Re: Co je to Kasl?
tihle eurodemokrati maji stabilne volebni preference na urovni bodu mrazu - je fakt, ze unionisti je maj este mensi, ale nejsem patolog, abych se patlal s mrtvolama...
0/0
28.4.2005 9:53

Johny_S

Re: Re: Co je to Kasl?
Zahleněný, pro tvé info - SNK je jiné politické uskupení a jejich dvojkoalice s EU dostala tolik hlasů jenom díky SNK. ED jsou marginální stranička.
0/0
28.4.2005 10:00

Zahledeny

Re: Re: Re: Co je to Kasl?
co ty víš o SNK a ED, prd
0/0
29.4.2005 10:33

chetgar

Re: Co je to Kasl?
problem s prezidentem je, ze je to samoliby umanuty narcisistni dedek. jemu je putna, co se v euroustave pise, kritikou se chce dostat do hlavnich zprav. pritom to vydava za osobni nazory obcana klause. kdyz ho nekdo zkritizuje, je to najednou urazka cele ceske republiky, protoze on je prece prezident. ja sem proti tomu lejstru, ale rozhodne nepovazuji kritiku sveho postoje za urazku ceske republiky, a to jsem stejny obcan jako venca klausu...
0/0
28.4.2005 9:51

pacifista1

zpatky do rady!
EU je demokraticka instituce, kdo chce tvrdit neco jineho toho demokraticky zlikvidujem.... Ach jo, ten komunismus je asi neznicitelny... jak dlouho jeste ti idioti co drzi hubu a krok budou otravovat svobodne lidi co hubu a krok nedrzi??? Mimochodem euroustava ma dost malou podporu, hlavne u lidi.... No jo postavil si hospodu na ceste do Pisku, ale chodili mu tam lidi..
0/0
28.4.2005 0:39

sillogism

většinový názor
zajímalo by mě, jak zjistil, že podpora eurorádobyústavy je většinový názor.
0/0
28.4.2005 0:00

huhu007

Klaun škodí
a měl by vymáznout...
0/0
27.4.2005 23:46

LimonadovyJoe

Re: Klaun škodí
Je dobře, že pan prezident škodí socanům již teď. Ale počkej po příštích volbách, to vám teprve začneme škodit.  
0/0
27.4.2005 23:48

karoten

Re: Re: Klaun škodí
Limonádový Joe byl veskrze klaďák. Neprzni jeho památku a vypadni z jeho leggin, troubo...
0/0
28.4.2005 9:59

Blade Runner

krysy
začínají vylézat z děr, blíží se volby. Do teď o nich člověk neslyšel ani slovo.
0/0
27.4.2005 23:42

LimonadovyJoe

Psoudoliberálové a Havlovci
by spíše nalákali voliče, kdyby se jasně distancovali od socanů a komančů, vytvořili nějaký vlastní pravicový program atd. a ne tím, že čas od času začnou kritizovat ODS a zkusí zblbnout lidi, že je Evropa v ohrožení.
0/0
27.4.2005 23:32

sillogism

Re: Psoudoliberálové a Havlovci
jo, akorát drobí pavici a profit budou mít rudáci a růžováci.
0/0
28.4.2005 0:02

mtis

Re: Re: Psoudoliberálové a Havlovci
Lepší bude, když znechuceni zleva i zprava k volbám nepůjdou, aby si to ODS mohla se socany a komanči vyřídit sama, viď ?
0/0
28.4.2005 5:38

holiday

podle těch europopulistů
je zájmem České republiky držet hubu a krok. To jsme tu už měli mockrát.
0/0
27.4.2005 23:25

LimonadovyJoe

Re: podle těch europopulistů
Protože nemají co jiného nabídnout, ty straničky prakticky nemají jiný program, než sloužit socanům a společně s nimi se usadit ve Svazy evropských socialistických republik a hlavně DEMOGGRATICKY.
0/0
27.4.2005 23:34

m.fanta

Nerozumím argumentům zastánců Ústavy.
Hybášková vyzývá Klause, aby jako prezident "respektoval většinový názor". Ptám se: To už teď známe většinový názor?
Aha! Zcela to koresponduje se směrnicemi pro přijetí různých smluv členskými státy EU. Propaguje se podpora EU směrnic mocnou mediální kampaní, opakování referend až do jedině přijatelného "ano" nebo třeba načasováním lidových hlasování na "vhodnější" dobu.
Ne , já tohle nechci.
0/0
27.4.2005 23:17

LimonadovyJoe

Re: Nerozumím argumentům zastánců Ústavy.
Ale Kasl má nějakou Evropu uprrdele, on cítí, že po zániku uhelných skladů, má ta jeho stranička šanci zblbnou tak těch 5% polointelektuálů a konečně získat nějaký koryta, ale myslím, že už to snad fungovat nebude.
0/0
27.4.2005 23:21

LimonadovyJoe

Vypadá to, že ta kuwa Kasl
to s tím dostáním se do parlamentu myslí vážně. Snad mu to lidé nesežerou a nenavolí tam socanům nového spojence. Občané snad už dávno pochopili, co jsou straničky jako US-DEU, ED a všicni ti závislí i nezávislí zač. Až tu bude většinový systém, tak bude po problému. Bude jedna silná pravicová strana ODS a dvě velmi, velmi slabé levicové ČSSD a KSČM a tak to má být.
0/0
27.4.2005 23:02

Franfišek Dobrota

Re: Vypadá to, že ta kuwa Kasl
Ku.va, to vypadá, že ti Grossova aféra - stejně jako např. MfDnes či rádiu Impuls - zatemnila mozek. Jako by jsi se těšil, až se ODS dostane ke korytu. Takže aby bylo jasno, připomínám (proč to nedělají média???):  vysvětlila ODS (tehdy v čele s Klausem) důvěryhodně případ sponzorství ve výši 6 mil.??? Jak směšné v porovnání s devítisty tisíci... A jen tak na okraj připomenu další jména z řad ODS:  Dyba, Kočárník, Dlouhý - to je jeden obrovský průs.r.
0/0
27.4.2005 23:18

LimonadovyJoe

Re: Re: Vypadá to, že ta kuwa Kasl
A tehdy tam byly Ruml, Philip a úplatky na magistrátě bral Kasl, na to nezapomeň. A co dělají strejda Vik z Jihlavi a bordelmamá Barková?
0/0
27.4.2005 23:22

český fasz

Re: Re: Re: Vypadá to, že ta kuwa Kasl
to jsou argumenty. Nevzpominam si, ze by Ruml a Pilip byli sefem strany jako VK. A odkus mas informaci, ze Kasl bral uplatky? Ze stranek ODS? Nebo jen si uz svuj rozum vymenil za rozum nekoho jineho a neumis nic nez papouskovat nazory jinych? Co a kdo te jeste sere, abychom to vsichni vedeli?
0/0
27.4.2005 23:27

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Vypadá to, že ta kuwa Kasl
On za stranu zodpovídá jen a pouze její předseda? Pilip byl tzv. korunním princem ODS, velmi významným místopředsedou. A Ruml byl členem nejužšího vedení. Kasl vydržel na magistrátě velice dlouho, ačkoli pak kritizoval korupci, patrně se smočil. Protože jestli tam byla taková korupce, měl s tím něco udělat, anebo skončit mnohem dřív.
0/0
28.4.2005 9:38

Franfišek Dobrota

Čtěte: co přesně řekl Alejo Roca
Zajímavé čtení. Zajímalo by mne, zda v rámci "polemiky" to někde média uveřejnila. Zdá se mi už několik měsíců, že média jsou silně pod vlivem ODS a našeha tatíka Vašíka. A taky se ptám "kritiků": znáte naši Ústavu? Jste schopni formulovat její základní myšlenky???
0/0
27.4.2005 22:57

český fasz

Re: Čtěte: co přesně řekl Alejo Roca
diky za ten link. BL sice nemusim, ale ten doslovny prepis tiskovky je dostatecnym dukazem, jak doslova ubohy je Klaun ve sve malosti.
a mistni fans take. staci se podivat na jejich prispevky za posledni hodiny. vlastni komplexy si tady leci na webu obvinovanim vsech kolem.  
0/0
27.4.2005 23:23

Johny_S

Re: Čtěte: co přesně řekl Alejo Roca
Argumenty pánu Quadrase a Leinena jsou zavádějící, lživé a plné ideologie. EU není "nová, zvláštní a výjimečná mnohonárodní a transnárodní politická jednotka", v tomto nicneříkajícím názvu, typickém pro eurooptimistické mlžení, může být skryto cokoli. Faktem však je, že eurooptimisté ve vedení EU usilují o federaci, což podobnými matoucími názvy lidem zatajují - tj. federalizují za jejich zády. V rámci federace se suverenita členských zemí rozhodně nezvyšuje. Mimochodem, velice podobným způsobem se v 19. století sjednocovalo Německo. Někdo by mohl namítnout, že tehdejší sjednocení bylo založeno na vypjatém německém nacionalismu, ale nynější Evropa se taky sjednocuje na nacionalismu - tzv. evropanství, tvrzení, že jsme všichni Evropané a měli bychom žít společně. Tehdejším motorem sjednocení bylo Prusko a postupně se mu celý spolek Německých států dařilo integrovat natolik, až mohlo vyhlásit císařství. I toto císařství se však jmenovalo "spolek plně suverénních německých zemí".
0/0
28.4.2005 9:50

Najdete na iDNES.cz