Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

I chudý může být někdy bohatý

Po zběžném studiu Evropské ústavy si nemyslím, že výrazně omezuje moji suverenitu a nezávislost. Vzhledem k národní byrokracii spíše naopak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinguinone

..
Názor čtenáře byl redakčně upraven..... hmmm
0/0
25.4.2005 16:50

pressEU

Ať se pan Hromas když nechce žít v Evropě přestěhuje na jiný kontinent
0/0
25.4.2005 4:52

huhu007

I chudý může být někdy bohatý
...tedy bohatý rozumem. Přijetí euroústavy zásadně ovlivní naše další setrvávání v EU - není samozřejmě nikde napsáno, že každý by měl hlasovat pro. Ale měl by její hlasování vztáhnout ke kontextu našeho členství a měl by si uvědomit zda jemu osobně členství v EU vyhovuje nebo ne - v zásadě zhodnotit svoje osobní profity a nic jiného - na ideje (ať už Klausovy nebo někoho jiného proevropštějšího) sere pes. Za pěknými řečmi o blahu národa a řečmi o ušlechtilých idejích a teoriích se vždy skrývají osobní zájmy. I taková novinářská žumpa jako třeba pan Buchert, který zde oslavuje pana profesora a jeho originalitu názorů to nedělá kvůli idejím a "prezentaci názorů", nýbrž kvůli osobnímu prospěchu a své peněžence.
 
0/0
25.4.2005 0:28

DedecekHribecek

Re: I chudý může být někdy bohatý
      Každý člověk který je alespoň trochu obdařen rozumem (který je alespon trochu bohat rozumem jak píšete) přijme takovou smlouvu která je výhodná. Mohl by jste mi říci v čem ja ta evropská ústava výhodná bez toho aniž by jste strašil, že kyž ji nepřijmene staneme se evropským vyděděncem?
      Jen tak mimochodem každému jde o osobní prospěch a peněženku. Jsou mezi námi jenom lidé kteří to dovedou umě maskovat jakýmisi vzletnými záměry.
0/0
25.4.2005 6:58

kilab

Re: Re: I chudý může být někdy bohatý
To zda-li evropská ústava je pro Vás výhodná nebo nikoliv rozhodněte sám. Já jsem se rozhodl a Vaše rozhodnutí jistě neovlivní výhrůžky ani vzletné záměry kohokoliv.  Hromas Zdeněk
0/0
25.4.2005 8:47

DedecekHribecek

Re: Re: Re: I chudý může být někdy bohatý
     Já Vám říkám, že nikdo nikde nevysvětlil rozumný důvod k přijetí ústavy. Jinými slovy nikdo nikde nepresentoval ty klady které to pro nás bude mít. Slyšel jsem jenom frázovité výhružky jak se ocitneme na periferii evropy.
     Když tady vidím plamenného HUHU007 tak mne zajímalo co je pro něho výhodou. Nic z něho doposud nevypadlo a z Vás jak vidím také ne. Vaše doporučení abych si rozhodl zda je pro mne výhodné tato ústava je trocu mimo. Já jako laik se v tom čemu se říká evropská ústava nejsem schopen orientovat.  Očekávám od poltické garnitury, že mi konkrétně vysvětlí. Neočekávám od nich reklamní kampaně tylu kupte si persil (podobná byla k referendu o EU).
      Z protichůdných vyjádřejí politiků jsem si udělal závěr jediný a to, že nikdo neví co v té ústavě je ale všichni o tom zasvědceně hovoří. Milovníci Eu to chtějí ale nevědí proč.
0/0
25.4.2005 9:45

kilab

Re: Re: Re: Re: I chudý může být někdy bohatý
Vedou evropské demokracie, na rozdíl od nás, s nepřerušeným vývojem EU do podoby  bývalé RVHP? Jsou názory podporující evropskou integraci sebezničující a pro národy bez ohledu na jejich velikost nevýhodné? Je vůbec uskutečnitelná myšlenka, která by v konečném důsledku byla pro všechny Evropany nevýhodná? Přestože obdržíte fundované odpovědi jak ano tak ne, na celé záležitosti se nemění ani ň.  ZH
0/0
25.4.2005 10:43

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: I chudý může být někdy bohatý
      Když už používáte termín o tom kdo vede tak to nebudou evropské demokracie ale spíše ta americká. Ono srovnání s RVHP a EU není tak zcela mimo. Vzpomeňte kupříkladu na kvóty výroby cukru. Velice to připomíná princip RVHP. To nehovořím o šíleném systému zemědělských dotací a nerovnost států (zemědělské dotace) která je jak v EU tak byla v RVHP. Ta RVHP vlastně také integrovala národy.
       Když jsme se stali součástí EU tak jsme se stali součástí takové lepší RVHP. To ale není na to co jsem se Vás ptal. Řeč byla o přijetí euroústavy a vy hovoříte o sporných výhodách členství v evropské unii.
      Všichni euronadšenci chtějí euroústavu ale nejsou schopni podat vysvětlení co je na tom dobrého. Ani Vy nejste výjimka.
0/0
26.4.2005 6:52

huhu007

Re: Re: Re: Re: I chudý může být někdy bohatý
v obecné rovnině (když to chcete vědět) je pro mě výhodné, že mohu uplatnit volnost pohybu pracovní síly. nemusím pracovat zde a nejsem tudíž závislý na modrostračím bolševickém ghettu plným prasečkářů, kteří prd umějí a vysávají ostatní. Prostě jim jednoho krásného dne dám vale a budeme-li členy EU, pak to udělám s mnohem menšími administrativními překážkami. Ostatně volný pohyb mozků je jedna z věcí, která mě napadá, proč prasečkáři tu smlouvu tak nechtějí. Utíkali by jim totiž otroci a zůstaly pouze socky, na které by oni museli platit a z kterých by nic neměli. o tyto zadní vrátka v žádném případě nechci přijít. Ostatně, když je ta euroústava tak špatná, v čem je pro vás osobně tak nevýhodná? vy snad budete prosazovat svoje zájmy v EP a v Radě Evropy? Jste jejím členem? Snad si nemyslíte, že ti naši bolševici co tam sedí propagují vaše zájmy, jste vážně tak naivní? Budu loajálním němcem nebo Britem v případě, že mi zajistí lepší životní úroveň - that's all.
0/0
25.4.2005 12:55

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: I chudý může být někdy bohatý
     Vám asi uniká rozdíl mezi člesntvím v EU a evropskou ústavou. Členy EU již jsme a ty výhod které vzpomínáte " je pro mě výhodné, že mohu uplatnit volnost pohybu pracovní síly. nemusím pracovat zde a nejsem tudíž závislý ....." měly být i součástí našeho členství v EU. To že z nás udělali druhořadého člena který má omezení ohledně uplatnění pracovní síly, zemědělských dotací a zákazu fungování našich subjektů v některých státech je věc jiná. O tom evropská ústava nepojednává.
      Řekněte mi prosím jediný důvod proč hlůasovat pro euroústavu.
0/0
26.4.2005 6:58

Najdete na iDNES.cz