Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Objevení eurobubáka Klause

Věc je tedy zřejmá: buď ústava na Evropu "spadne z nebe" jako posvátný, "pomazaný" dokument vzniklý mimo politickou diskusi, a tudíž postrádající zdola vyrostlou legitimitu, nebo bude příliš rozsáhlým, nepřehledným dokumentem, jenž vznikl z nefunkčních kompromisů. V obou případech to bude pro občany špatně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mtis

Eurodisident?
0/0
25.4.2005 7:45

pressEU

Ať žije Evropská Unie
Heja EVROPA,
Heja EVROPA,
HEJA,HEJA,HEJA EVROPA
EVROPSKÁ UNIE DO TOHO
Chci žít ve sjednocené federální Evropě obdobně jako v USA. 
Podporuji Evropskou ústavu.
0/0
25.4.2005 5:12

hasmen

Není ten titulek urážka?
0/0
24.4.2005 13:13

pressEU

Tak jako autor článku, tak mluvili v USA před 200 lety
Před více jak 200 lety v USA také mnoho lidí malovalo čerty na zeď a varovaly před Americkou Unií.  A zeptejte se dnes Američanů jak se koukají na USA. Zda-li je správné že jsou federálním státem a mají svojí ústavu. Ještě jsem od žádného američana neslyšel, že by federální uspořádání nechtěl.
Pokud Vám tedy nevadí USA, proč Vám tedy vadí Evropská unie ????????
EVROPSKÁ UNIE DO TOHO
0/0
24.4.2005 3:18

Blackshield

Re: Tak jako autor článku, tak mluvili v USA před 200 lety
Nejsi na fotbale, hňupe... A pokud jsi schopen vedle sebe položit tehdejší Ameriu a dnešní Evropu, tak jsi nejen hňup, ale i idiot.
0/0
24.4.2005 14:11

pressEU

Re: Re: Tak jako autor článku, tak mluvili v USA před 200 lety
Vážený pane Krčmáři, jelikož jste komunista, tak mě Váše mluva nepřekvapuje. Tykat Vás naučli VUML a také strana pod vedením Klementa Gotwalda všetně Vašeho slovníku, který je jako vystřižený od Gotwaldových hochů. Mě Vaše komunistické výlevy nemohou urazit.Pokud se Vám v Evropě nelíbí, tak si běžte za Vašimi soudruhy ( kterými si tykáte a tykáte také všem ostatním) na Kubu. Už by jste si konečně měl kopit letenku a nekazit zde prostředí svými komunistickými názory.
0/0
25.4.2005 5:07

jajaja59

Re: Re: Tak jako autor článku, tak mluvili v USA před 200 lety
Na to se vybodni, to je exot, kterého pravidelně 1x měsíčně odněkud vypouštějí a pak tady celý den opruzuje. Naštěstí pouze den, nikdy to netrvalo déle.
0/0
25.4.2005 7:29

jajaja59

Re: Re: Re: Tak jako autor článku, tak mluvili v USA před 200 lety
Kecám (díval jsem se na datum) tentokrát je tu 2 dny.
0/0
25.4.2005 7:30

_69_

¸.·´¯)o(¯`·.¸
Klaus uz toho moc neovlivni. Takze ani nema cenu se jim zabyvat. Kdyz si toho lidi a media prestanou vsimat a budou ho ignorovat, tak ho to prestane bavit. Prectete si neco o psychologii cloveka. Klausovo odmitave eurohobby jsou  jenom primitivni reakce na situace kolem Klause jako jedince.
Kdyby sedel na hrade nekdo jiny, situace by byla uplne odlisna. Vzdyt Klaus je jenom jeden z milionu. Nic vic za tim neni. Lidi se spis musi naucit myslet sami za sebe, udelat si vlastni prehled a nazory a byt sami sebou. A ne si brat za priklad jedince a tahnout za nim jako stado jelenu. To uz si rovnou muzou zvolit diktatora priste. Mezi tim neni rozdil.
0/0
24.4.2005 2:30

komentator-1

kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
To vam ani dneska nevadi, ze o spouste vasich veci rozhoduji eurokomisari, ktery jsou v podstate nevolenym organem, protoze se rodi z nejruznejsich konsensu, jelikoz hlasovani je formalni, protoze lide v EP se ani neznaji od videni? To vam nevadi, ze v te smlouve se vyslovne pise o tom, ze euroorgany mohou prejimat pravomoci narodnich vlad na zaklade vlastniho rozhodnuti? To vam nevadi, ze ustava ma 350 stran, tzn. je plna balastu, nad kterym se muzou vest nekonecne ustavni spory? Radeji budete nadavat na Klause, ktery jiste neni svaty, ale rozhodne je natolik pysny, ze sve myslenky nepublikuje proto, aby se nekomu zalibil, ale jelikoz veri, ze jsou tak genialni az musi do sveta. Problem je v tom, ze ve spouste veci ma pravdu, at je jaky chce. Muzete ho totiz obvinit z kdejake nectnosti, ale hlupak to neni.
0/0
23.4.2005 19:26

vlákno

Re: kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
hmm, hmm, uf uf. Vyloženě se těším na den, až ČR, zastoupená t.č. českými politiky definitivně ztratí svojí suverenitu a deleguje jí konečně přes evropské instituce na své občany.
Ale abych ti odpověděl: ne, nevadí, naopak z toho mám radost. Až euroorgány převezmou pravomoci všech národních vlád, bude věru co slavit. Evropa se stane společenstvím suverenních občanů, z politiků se stanou lidé přinášející vize, Evropské soudy budou řešit spory a národnostně nezávislé evropské instituce budou dbát dodržování práv a svobod každého jednoho občana. Národní zájmy přestanou existovat, naopak dominovat začnou konečně individuální zájmy občanské. 
A to bude konec všech národovců a fašistů, včetně těch českých. Doufám že se toho dožiju.
0/0
23.4.2005 20:36

Dan 1

Re: Re: kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
To ale v Evropě kromě pár fanatiků nikdo nechce. Máš přesně Hitlerův a Goebbelsův slovník a prezentuješ politiku NSDAP. Pak, kdo je fašoun...
0/0
23.4.2005 21:12

Kolokol

Re: Re: kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
Bože ty jsi vůl. Tak naivní pohled na budoucnost se jen tak nevidí.
0/0
23.4.2005 23:56

_69_

Re: Re: Re: kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
Ti chytri a rozumni budou vzdycky volove v ocich primitivu Kolokole. Klaus jednim z nich je. Vzdyt vy vubec nicemu nerozumite. Vite uplny H. Typicky konzervativci.
0/0
24.4.2005 2:32

_69_

Re: Re: Re: Re: kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
Konzervativec = uzavreny clovek presvedceny o jedne pravde. Takovato konzervativni telatka vladnou svetem typu stredni vychod. Jedni chteji tohle, druzi tamhleto a u obou typu se jedna o konzervativitu. Doufam ze uz chapes jak nebezpecna a nezdrava konzervativnost dooporavdy je. My mame stesti, ze zijeme ve svobode, kterou konzervativci pouze kazi. Nic vic se nedeje. Pokud bychom byli tam, bylo by to horsi. Ty selatko skopove
0/0
24.4.2005 2:36

_69_

Re: Re: kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
vlakno: 
0/0
24.4.2005 2:30

ellukas

Re: kolik vas tady tu ustavni smlouvu cetlo?
Správně říkáte, že už se toto všechno děje dnes. Tedy přijetí ústavy toho moc neovlivni. A navíc je paradoxní, že právě Václav Klaus, který jako prezident zmocnil předsedu vlády k podpisu eurosmlouvy, tedy je za její text spoluodpovědný, tak dnes se od své odpovědnosti distancuje.
0/0
24.4.2005 11:38

JakToJeMozne

***
Vypadá to na první rozumný text na iDnes! Gratuluji!
0/0
23.4.2005 19:14

vlákno

Klaus je národovec se vším co k tomu patří
Sám žádné diskuze schopný není, tak si radši vydává ty svoje knihy, aby do nich následně mohl sázet autogramy, jakoukoliv kritiku ovšem nesnáší. Jako prezident by vůbec neměl vstupovat do zahraničně-politických debat, pokud tak činí, jak sám říká, coby suverénní občan Klaus, musí být připraven na odezvu, případně kritiku jeho osoby. Suverenitu naší země ať si ale laskavě do huby nebere, ta NAŠTĚSTÍ není v jeho rukách. Bohužel, Klaus tu napáchal během svého působení opravdu obrovské a již nenahraditelné škody. Coby premiér rozvrátil náš průmysl a výzkum, nechal vykrvácet bankovnictví, zadělal nám na obrovské dluhy, udělal legislativní chaos, když už to dál nešlo tak alespoň uzavřel pakt se Zemanem, aby mohl sedět v PS na nejvyšší židli. A teď nám dělá ostudu ještě ve světě. V Belgii ho například deník Le Soir nazývá nacionalistou. Co udělal Klaus proto, aby venku očistil svoje jméno a tím přestal dělat ostudu své vlastní zemi? Nic, ani nemohl, je to národovec. Stydím s
0/0
23.4.2005 18:53

capajev

Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
1*
0/0
23.4.2005 19:02

vlákno

Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
...se za toho populistického národoveckého Klauna instalovaného bolševiky na Hradě. 
0/0
23.4.2005 19:10

Dan 1

Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
To není reakce na článek, to je hloupá, eurofašistická kritika, typická pro lidovce, maoisty (Barroso), levicové teroristy (Fischer) a některé sociální demokraty, kteří se doslova chvějí nenávistí, vysloví-li někdo svůj názor a ne ten oficiální povinný, jedině správný, prefabrikovaný a unifikovaný. V případě Le Soiru se stalo jednou, že jedna ultralevicová novinářka, naprosto neiformovaná o ČR, vyslovila svůj názor na politiku ČR. Klaus by se měl stydět za národ, kde 4% lidí má ponětí o ústavní smlouvě a přes 50% s ní přesto souhlasí. Jou to naopak odpůrci ústavní smlouvy, kteří argumentují věcně a jsou to patologicky nenávistí euronanisté, kteří je mají jediný argument: Klaus je šk§dce, který div nezničil republiku. Jsem zvědav na vaše kecy, až smlouvu potopí Francie.
0/0
23.4.2005 19:13

vlákno

Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
Daníku, šlápl jsem ti na tvojí modlu, uznávám, ale mohl jsi to vydýchat trochu lépe. Předně si přečti ještě jednou, na co reaguješ. Píšu že Klaun není schopný diskuze, nesnáší kritiku, naopak miluje svoje monology. Na jeho žvásty o euroústavě (skutečně konzistentní) reagovalo už hafo lidí. Pokud není schopný to unést, je to jeho problém, že si ale bere do svých nepodařených úst výkory o útocích na naší suverenitu od kritiků jeho žvástů, to už se ozvat musíme. Ponechávám stranou to, že státnický prezident by se měl chovat úplně jinak, čekat to ale od populistického účetního zvoleného bolševiky a národovci to ale asi nelze čekat. Jinak Le Soir o něm takto píše permanentně, jeho pověst v zahraničí je ale ještě o poznání horší, naštěstí se ho naučili brát jako kuriozitku a sledují především Vládu ČR. Ano, za náš národ v současném stavu je proč se stydět. Nejoblíbenější, Gross, pak Klaun, nejsledovanější TV ZHOVNA... Většina lidí EUsmlouvu nečetla, ale sdí
0/0
23.4.2005 19:51

vlákno

Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
...sdílejí Klaunovy obavy, nejvíc ti, kteří se o to nejméně zajímají...
0/0
23.4.2005 20:01

Feo

Re: Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
K vláknově textu lze jedině upřesnit, že klaun   nemůže být státnickým prezidentem, protože to nejde, stejně jako nejde udělat z dacana intelektuála. (viz Polívkova role v jednom z jeho podařených filmů), protože i oblečen u Versace dacanem zůstane.
0/0
25.4.2005 9:03

Dan 1

Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
Z aritmetiky pro první stupeň ZŠ vyplývá, že Klaus nemohl být zvolen komunisty a ODS. Až se doučíš látku, tak si povídej. Klaus o svých postojích diskutuje a to i na mezinárodních fórech, ono není až tak těžké nají tam velmi sporné pasáže a právně vágní termíny, které lze vysvětlit libovolným způsobem.
0/0
23.4.2005 20:02

vlákno

Re: Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
aha, takže ho zvolili asi zelení ty aritmetiku...
Co se týká jeho názorů, ať si žvaní co chce (můj pezident to není), ale ať se přitom nemaskuje za svojí funkci a suverenitu mojí země, jsou to pouze a jenom jeho názory... Že jimi poškozuje coby prezident vlastní zemi je pravda, ostatně on nám škodil odjakživa...
0/0
23.4.2005 20:19

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
Mě nezajímá ultralevičák Lejnen, já poslouchám názory normálních lidí, třeba i z Brusselu, kteří Klause obdivují za to, že se umí za svůj stát postavit. Chirac také nereprezentuje celou Francii  nikdo mu neupírá právo na názor.
0/0
23.4.2005 20:24

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
Klaus může mít názor jaký chce, jako prezident ale nesmí poškozovat naší zemi, ani v zahraničí. Ptám se znovu, proč se na něj např. v Německu a Belgii dívají jako na nacionalistu? A co dělá proto, aby to změnil?
A pokud už tedy má nějaký názor, proč není ochoten ho obhájit v přímé diskuzi s jeho oponenty? Proč jen vydává svoje texty (mimochodem jeho poslední kniha kterou vydal je vlastně přetisk nějakého eurobubáckého Ira, co mě zarazilo je že bez jeho souhlasu, toho Ira se prostě vůbec neptal, ten se to dozvěděl až od novinářů a byl dost nemile překvapen) a neustále a soustavně v nich lže? Proč je jeho jediná reakce na kritiku schovávání se za vlastní prezidentství a údajné ohrožení celé země? Tomu říká otevřený dialog?
Stydím se za něj a to tak že velmi, Klaune, chcípni.
0/0
23.4.2005 20:49

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
S tebou není diskuse možná. Generalizuješ, všichni v něm nacionalistu nevidí. A ta poslední věta, ta mluví za všechno. €urofašoune.
0/0
23.4.2005 20:54

Feo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
Shin-bete, s vláknem jde diskutovat jedině za předpokladu, že máš argumenty. Zdá se že ty právě nemáš a zbyly ti jenom nadávky. Bu Bu Bu!
0/0
25.4.2005 9:07

micnad

Re: Klaus je národovec se vším co k tomu patří
S tim se neda nez souhlasit. Klaus se nemel stat prezidentem. Nezaslouzi si to. Kdyz uz, za to co tady napachal, nesedi za katrem, mel alespon skoncit v ostude v ustrani. Namisto toho sedi na dost vysoky zidli a tvari se jako ze to ma za zasluhy. Je mi z toho na bliti.
0/0
23.4.2005 19:19

abysser

vůbec...
on ten termín "eurobubák" je celkem výstižný... tomu, co ze svých úst pouští Klaus a někteří ultras z ODS totiž jen stěží lze říkat konstruktivní kritika. Na druhou stranu je fakt, že tady nejde o to, jestli je ústava blbá nebo špatná. Jde zde jen o to, zda-li se člověku líbí myšlenka integrující se Evropy a to ve všech sektorech, tedy i v politické konvergenci, nebo zda-li je zapřisáhlý unitarista....
0/0
23.4.2005 18:33

jekul

Ja, ja
Za dob rakousko-uherského mocnářství byla veřejná urážka majestátu nejen těžký zločin, ale i skandální věc. Prezident Klaus se bohužel chová tak, jako by se  vracel někam do těchto dob: označit nelichotivou slovní sprchu na svou adresu od dvou význačných europoslanců za „bezpříkladnou urážku hlavy státu“ i navíc od něj připadá jako sebepomlouvačné sdělení, že hradní výšiny mohou způsobit výpadek nadhledu a ztrátu formátu. Pánům Leinenovi i Vidal-Quadrasovi přitom nešlo o nic jiného než o vyjádření silných pochyb o serióznosti a podloženosti Klausových výpadů proti euroústavě. Věcně mají totiž pravdu v tom, že mnoho Klausových trvale šířených ostrých výtek z textu eurosmlouvy vůbec nevyplývá a že o článcích ústavy, jež odporují jeho tvrzením, se jednoduše vůbec nezmiňuje
0/0
23.4.2005 18:07

celtic

ODSáci...
už jste dlouho nekvičeli mobilisacééééééé  Každou středu před Strakovkouuuuuu
0/0
23.4.2005 17:36

abysser

Václave!
Neber si do huby suverenitu ČR. Kritika poslanců EP není kritika institutu našeho prezidenta, jedna se o kritiku jednoho narcistního Vaška... Který tak rád sám v době parlamentní kariéry kritizoval.... (nejsem ani komunista, ani socialista, ani zelený, ani černý - to jen tak pro pořádek)
0/0
23.4.2005 17:12

celtic

Re: Václave!
0/0
23.4.2005 17:37

Elev

Borghu
mysli hlavou. Co je lepsi, identifikovatelny  clovek, ci mladik , ktery meni nazory podle toho odkud veje vitr? Vzpamatuj se!!
0/0
23.4.2005 16:01

Borgh

Re: Borghu
Lepší člověk, který dokáže změnit názor, než zatvrzelý starý blb. Navíc Klausovi jde o upoutání pozornosti a masturbaci ega a ne o seriózní diskusi o euroústavě.
0/0
23.4.2005 17:57

Borgh

Bucherte,
ty máš doma oltář, na něm fotku Klause, okolo hoří svíčky, vonné tyčinky a ty k němu vzhlížíš s posvátným obdivem. Mám pro tebe špatnou správu: Tvůj Bůh je kretén, a je jedno, jestli na to někdo přišel teď nebo už to sleduje od devadesátých let.
0/0
23.4.2005 15:51

Elev

Re: Bucherte,
jeste jinak, pamatuju se, ze dan mel pred lety stejne kriticky nazor na nej jako ty, ale diky lidem jako jsi ty jej zmenil.
0/0
23.4.2005 16:06

Borgh

Re: Re: Bucherte,
čili kritika kritiků kritizovaného ho přivedla k nekritice kritizovaného.
0/0
23.4.2005 17:53

Elev

mnoho
lidi si jeste pamatuje jak jim dedove rikavali: na chudy lid patri karabac. A karabac jaksi zmizel a tudiz si jej snazi JAKYMKOLIV zpusobem vyrobit.
0/0
23.4.2005 14:54

celtic

Narcis...
je malý šáša v jedné postkomunistické zemi, kterého nikdo nebere vážně...
0/0
23.4.2005 14:07

abysser

Re: Narcis...
tak to celkem sedne... nicmene ten sasa se do sve se role zacina az prilis nebezpecne zapletat...
0/0
23.4.2005 17:08

JakToJeMozne

Re: Narcis...
Milý keltíku, vážně nebere nikdo Tebe. Ještě jsi si toho nevšiml? Jedině snad V.Hnus, eJekul a podobní. Já být na Tvém místě tak z toho moc radost nemám... ;o)
0/0
23.4.2005 19:24

Dan 1

Velmi dobře napsaný článek.
Někteří si tolik zvykli být loajální vládám ve Vídni, Berlíně a později k Moskvě, že považují za přirozené slepě a bezvýhradně přijímat vše, co nyní přichází z Bruselu, přesněji řečeno z Paříže a ovšem z Berlína. Jakýkoli vlastní názor je pro ně smrtelným hříchem a jeho nositel je bez jakýchkoli relevantních argumentů zesměšňován, nálepkován, urážen a dokonce zastrašován.
0/0
23.4.2005 13:26

skyfinger

Re: Velmi dobře napsaný článek.
S článkem i s tímto příspěvkem se zcela ztotožňuji!
0/0
23.4.2005 13:53

Englishman

Re: Velmi dobře napsaný článek.
Myslím, že se vůbec nejedná o nějaký návyk loajality. Řada lidí si prostě myslela, že po pádu komunismu nastane ráj na zemi. Ráj nenastal a oni teď své naděje upírají k Bruselu. A Klause považují za hlavního viníka toho, žese svět okolo nich nestal náhle spravedlivým a že zůstali chudí.
0/0
23.4.2005 14:05

Dan 1

Re: Re: Velmi dobře napsaný článek.
Ano, to může být také jeden z faktorů, ale někdy mám pocit, že potřebu vlády tvrdé ruky z ciziny už mají Češi tak trochu v genech - dokazují to ty příspěvky, kde pisatelé považují sami sebe za neschopné si vládnout, podvodníky, zloděje, lháře, úplatkáře, kterým je potřeba implatnovat řád odněkud zvenčí apod. Jako by nikdy nebyli za hranicemi a nevěděli, že korupce a podobné jevy bují všude a úplně nejvíce tam, kde je velká výše redistribuce - právě EU je proto jako stvořená, jak už dokázaly aféry z Eurostatu nebo našeho MMR (ty kupodivu někam vyšuměly).
0/0
23.4.2005 14:15

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.