Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Václav Klaus: Dvě pojetí Evropy

Diskuse o evropské ústavě dělí nejen českou, ale i evropskou veřejnost. O tom, proč se kloní k jedné části spektra, píše prezident Václav Klaus pro MF DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ellukas

Četl VK vůbec euroústavu?
Je zvláštní , že autor článku nikde euroústavu necituje. Že by se bál její podmanivostři?
0/0
24.4.2005 11:46

Blackshield

Re: Četl VK vůbec euroústavu?
Doufám, že jsi na svou konspirační teorii právem hrdý, takové moudro by nenapadlo jen tak někoho. On ten dokument musí nejspíš být opravdu podmanivý jako sviňa.
0/0
24.4.2005 12:01

OTOBACID

Vážení a milí,
pro mě průměrnou ženskou,myslím chytrou tak akorát je vše co tady píšete ne moc srozumitelné.Moc slov.Zrovna tak příspěvek pana Klause je příliš akademický.Je to tak kostrbaté,že opravdu při dobré vůli se mi to nechce číst dokonce i když vlastním krásný slovník cizích slov.Myslím,že většina národa si nepřečetla ani ústavu vlastní. Rozhodnout se asi nebude jednoduché.Myslím si,že je to vše velké slohové cvičení,z kterého je člověk úplně zmatený.
0/0
22.4.2005 15:36

navsteva

Po roce
Budeme mit rok od doby kdy byla Smlouva podepsana. Prvotni nadseni opadlo. Stale vice se ukazuje ze prijeti nebude tak jednoznacna zalezitost, ba dokonce se objevuji vice a vice zemi, kde by Smlouva nemusela byt prijata vubec. O to vice se to vsude roji euronadsenci a povolani vykladaci Smlouvy. O to s vetsi vervou bojuji za svou vec. Drtiva vetsina z nich ovsem neni schopna ani zakladne vyargumentovat sve postoje a myslenkove proudy. Natoz aby mela sanci presvedcit ty ostatni o spravnosti sve cesty.
0/0
22.4.2005 12:39

jejkap

Indeed!
Musim affirmovat, ze se nefeeluju uplne capable reagovat na Professoruv artikl, protoze podle meho opinion je tam "too many" (jak my ekonomove rikame, abychom nemuseli prilis internalizovat) foreignnich elementu, a diskurs proto je limitne nekomprehensibilni...
0/0
22.4.2005 12:29

fr-mottl

Re: Indeed!
kdyby tady byl bodovaci system pro prispevky, tak zde bych dal maximalni pocet - skutecne velmi dobre
0/0
22.4.2005 13:37

Mikula

Re: Indeed!
Máš right, jen to dehonestovaní našeho lídra mně docela normálně ser e.
0/0
22.4.2005 13:49

Mikula

Re: Indeed!
Máš right, jen to dehonestovaní našeho lídra mně docela normálně ser e.
0/0
22.4.2005 14:01

Eskel2

Re: Indeed!
Tim ze hodnotis neco cemu nerozumis, ze sebe delas hlupaka. Ty anglicky slovicka jsou tam proto, ze pro ne v cestine neexistuje odpovidajici vyraz, v tomhle kontextu. Priklad v prvnim ohvezdickovanym odstavci: evercloser Europe - pro to v cestine neexistuje odpovidajici vyraz, proto potom nasleduje vyklad "tedy stále těsnější nebo snad co nejtěsněji propojenou Evropu". Takhle ze sebe delate trouby.
0/0
22.4.2005 14:13

StandaT

Pohled občana
Polemizovat s celým článkem asi nemá smysl, neb je příliš rozsáhlý, proto jen k závěru: demokratičnost, transparentnost a efektivita:
Demokratičnost: pro mě, jako řadového občana je nerozeznatelné, zda nekompetetně o mě rozhodne úředník na českém ministerstvu nebo úředník v Bruselu. Obdobně je jedno, zda lobisticky pokřivený zákon přijmou úplatní čeští nebo evropští politici. Nevolení úředníci, prakticky neodvolatelní politici. Pro demotraktičnost z pohledu občana je to jedn, kde se nacházejí - obé je ode mne příliš vzdáleno, abych to mohl bezprostředně ovlivnit..
Transparentnost:  obdobně jako demokratičnost. Netransparentnost zozhodovacích procesů na úřadech v Praze a v Bruselu je pro mě shodná. Pokud budu sedět za pecí, tak je mi harmonizace ukradené a jedná se o zbytečné změny. Pokud se budu chtít pohybovat v rámci celé Evropy, je pro mě, myslím, jednodužší, když všude budou platit podobné ne-li shodné zákony. Je to stejné, jako když budu chtít jet aute
0/0
22.4.2005 12:17

StandaT

Re: nejak mi to uřízlo text
.... Je to stejné, jako když budu chtít jet autem do Itálie. Pokud jsou ve všech státech podobné dopravní předpisy, platí shodné značky, pak si do Itálie dojedu sám a bez strachu, že něco z neznalosti nezvládnu. V opačném případě budu před vjezdem do každého státu studovat dopravní předpisy, nebo dokonce skládat zkoušky? Budu platit jednu pokutu za druhou? Ne. Jednotnost je to co potřebuji. Podobné očekávání mám co se týká možností práce, reklamace výrobků koupených kdekoliv a dalších "pravidel" běžného života.
Efektivita: Efektivita institucí je, samozřejmě, dána jejich velikostí, ale také (a já si myslím že zjeména) mírou kontroly, kulturností a poctivostí jejich zaměstnanců. Konkrétní přiklad: dodnes pověstný Berkův úřad a jeho příprava na rok 2000 - malá instutuce o pár lidech a mnohamilionová díra bez jediného smyslplného výstupu.
Můj závěr: pohled presidenta je příliš odlišný, aby byl pro mne akceptovatelný
0/0
22.4.2005 12:19

navsteva

Re: Pohled občana
no pokud jsi pouze "obcan" vezouci se jaksi casem a prostorem teto zeme, nezmeni se pro tebe vubec nic. V tom mas zrejme pravdu. Lec nezmeni se prot ebe nic at uz ta Smlouva prijata bude ci ne.
Pro ty ostatni je to ovsem posun zcela kardinalni.
Tvorba politik je u nas nyni rozclenena mezi uzemne spravni celky a narodni vladu. Prijetim Smlouvy sa uplne rusi jakakoliv vazba mezi politikami tvorenymi na urovni regionalni a celoevrospke. Zejmena v rovine ovlivnitelosti zdola. Regionalni spravu jsem ale volil, tu evrospkpou nikoliv. Kde je demokracie?
I onoho urednicka ma moznost clovek ovlivnit. Mozna ne jednoduse a mozna mneohem mene nez by chtel. Ale urednik je urednikme ministrstva v jehoc cel stoji voleny zastupce. A je jen na mem hlasu, kdo tam bude a halvne zda takove ministrstvo vubec bude. Tedy i s urednikem. Jakoukoliv strukturu v Bruselu nema  sanci ovlivnit. Jeji clenove nejsou voleni, ani nejsou jmenovani nikym, koho bych ja volil. Kde je demokra
0/0
22.4.2005 12:26

StandaT

Re: Re: Pohled občana
Tvé nazory o volení a ovlivňování politiky občanem jsou sice pravdiné, ale jedná se pouze pravdu akademickou, teoretickou. Z hlediska života a reálných možností je Praha stejně vzdálená a odtržená jako Brusel - viz volba právě Klause presidentem, nebo bez ohledu na odbornu veřejnost zmzačení RRTV nebo zpolitizování ústavního soudu. Bez ohledu na to, zda budeme či nebudeme mít Eústavu, jediné co je možno ovlivnit jsou regionální/místní záležitosti (stejně tak jako se z tohoto hlediska nic nezměnilo po vstupu do EU).
0/0
22.4.2005 13:19

Mikula

Spisy
Klausův článek je na úrovni Leninových spisů. Bláboly a bláboly. Mne jako občana neuráží kritika Klause, naopak mne Klaus uráží tím, jak si z republiky dělá onuci. Ústavu podporuji, protože česká politika je k zblití, česká společnost v úpadku, takže vidím ústavu jako možnou nápravu. Jestliže mi česká ústava není schopna zabezpečit právo na bezpečný život v právním státě, tak ať je nahrazeno jinou.
0/0
22.4.2005 12:12

navsteva

Re: Spisy
Viz nize.
Smlouva rozhodne nebude znamenat to ze by snad nase vlastni Ustava prestala platit. Funkce ve vztahu obcana-ke statu se nemeni nic. Pokud mas problem s nasimi institucemi, muzes se obratit na ty Evropske, tak jak to je mozne jiz ted.
Smlova jako technicistni dokument rozhídne nebude menit ani nasi vnitropolitickou kulturu natoz nasi vlastni spolecenskou atmosferu. Nema jak.
0/0
22.4.2005 12:16

skyfinger

Re: Re: Spisy
Nikdo neříká, že naše ústava přestane platit. Jen že evropská ústava bude národní ústavě nadřazená!!!!
Viz "euroústava"
Č LÁNEK I-6
Právo Unie
Ústava a právo p ř ijímané orgány Unie p ř i výkonu jí sv ěř ených pravomocí mají p ř ednost p ř ed právem č lenských stát ů .
 
0/0
22.4.2005 15:29

Ahasver

Re: Spisy
viz níže, je bláhové myslet si, že nás kdokoli zvenčí spasí. Jestli právo není vymahatelné, není to vinou špatné ústavy nebo jiného zákona. Hezky se to čte, tolik naděje. Jen k tomu schází nějaká konkrétnější představa té "nápravy".
0/0
22.4.2005 12:23

contraC

Chceme Evropu federální, bez
lhářů a nacionalistických neofašistických štváčů typu Klaus, Haider, Lukašenko.... !
0/0
22.4.2005 12:07

Popy

Re: Chceme Evropu federální, bez
Kupředu levá, zpátky ni krok! Kdo nejde s námi, jde proti nám. Ach bože, co z nás ten komunismus udělal!
0/0
22.4.2005 12:11

zberanek

Re: Chceme Evropu federální, bez
V Evropě žijí lidé s různými názory, Vy jste zřejmě přesvědčen, že je správné jednoduše říci ten tady bude a ten ne. V takové Evropě ale by se nedalo žít. Názorová pluralita je nejen zdravá, ale také žádoucí.
.
0/0
22.4.2005 12:14

navsteva

Re: Chceme Evropu federální, bez
federalni evropa jako jeden statni celek definovany spolecnou zahranicni, obranou a hospodarskou politikou je neco naprosto neprijatelneho.  A to zejmena v tech prvnich dvou bodech. Jednotne hospodarstvi se tu diky menove a celni unii podarilo celkem obstojne vytvorit zejmena co se tyka vnitrniho trhu. Na zahraniccnih trzich tomu jiz tak uplne neni, protoze mnohe zeme prosazuji vice sve vlastbi obchodni zajm ynez zajmy unijni.
Ani smlouva ci neco jineho nenadiktuje a nenastartuje nejakym impulsem z niceho fungovani spolecnych vojesnykch a zahraniccnich politk, kdyz je evropa v techto otazkach naprosto roztristena a neschodne se ani na zasadnich principech.
0/0
22.4.2005 12:19

zberanek

Pan Klaus
Pan Klaus jasně definoval svoje názory na euroústavu. S panem Klausem je možné souhlasit v mnoha věcech, má také pravdu v tom, že euroústava má mnoho problémových a sporných otázek. Nemohu s ním však souhlasit, když říká že euroústavu je třeba odmítnout. Jsem přesvědčen, že ji přijmout musíme. Důvodem jsou špatně provozovaná politika našeho státu, malý trh a hlavně budoucnost české populace. Češi žili dlouho v politické a ekonomické izolaci, nesmíme dopustit, aby se to mladé generaci opět přihodilo. 
0/0
22.4.2005 12:03

Ahasver

Re: Pan Klaus
Špatně provozovaná domácí politika NESMÍ být důvod, proč přijmout euroústavu. Naše problémy bychom si měli vyřešit sami a nedoufat (zbytečně) že nás někdo z Bruselu (Moskvy, Washingtonu, Vatikánu...) spasí.
0/0
22.4.2005 12:06

huhu007

Re: Re: Pan Klaus
nespasí, pouze omezí prasečkáře a to stačí...
0/0
22.4.2005 15:39

navsteva

Re: Pan Klaus
Jenze ty si leptes Smlouvu s jakymsi druhem spaseni naseho sveta (tedy CR). A to je omyl naprosto kardinalni. Ona smlouva je ciste technokraticky dokument, ktery se jakoukoliv realitou at uz v Evrope ci v clenskych zemich vubec nezabyva. Strucne reseno EU a jejim institucim je uplne jedno jaky je u nas bordel a kdo ho tu provozuje. Pro ne podstatna jenom ta byrokraticka cast...tedy to ze odvedeme spravne poplatky do spolecne pokladny, vymerene dle pravidel EU a ze o pripadne dotace pozadame opet dle jejich pravidel. Tim jejich zajem o politiku jako takovou konci.
No a s ekonomickou izolaci to nemas polecneho jiz vubec nic. Pravidla volneho trhu, celni a menove unie jsou dana vsemi stavajicimi smlouvami, asociacni dohodou a pristupovou smlouvou. Na te neprijeti Smlouvy v evropskem ci narodnim meritku nemuze zmenit vubec nic.
0/0
22.4.2005 12:12

Popy

Nesoudnost přispěvatelů
Tahle diskuse je jednoznačným důkazem, že někteří lidé prostě a priori budou na vše, co Klaus napíše, nadávat  - a budou uvádět miliony zcestných argumentů k tomu. Mám pocit, že tohle je první článek (snad až na poslední odstavec, který je dost emotivní a jasně naznačuje, co si Klaus myslí), který jasně a pregnantně popisuje, co Evropská ústava je - a občane, vyber si. A překvapuje mě, že to dokázal takhle docela nezaujatě napsat zrovna Klaus. Výkřiky socialistických a protiklausovských imbecilů na tom nic nezmění. Výborný článek, o hodně konstruktivnější než všechny ty nenávistné žvásty od europoslanců.
0/0
22.4.2005 11:36

mbru

Re: Nesoudnost přispěvatelů
Zaslepená jednostranost není výhradní doménou socialistů,ale všech lidí,kteří dogmaticky volí jen tu svou nejlepší stranu.Já sám se považuji spíš za Klausova odpůrce,ale s tímto jeho článkem souhlasím.
0/0
22.4.2005 13:34

jekul

Jo on netuší co je úrážka nesvéprávného majestátu
Vidal-Quadras agentuře EFE řekl, že kritiku za předpojatost vůči evropské ústavě adresoval politikovi Václavu Klausovi, a nikoli prezidentovi České republiky.
Agentura uvedla, že Vidal-Quadrasova slova odrážejí odpověď, kterou chce místopředseda Evropského parlamentu Klausovi poslat. Roca Vidal-Quadras řekl, že česká veřejnost se k evropské ústavní smlouvě nestaví jednomyslně, a proto by se ani Václav Klaus neměl pokoušet vystupovat v této otázce jménem republiky.  Klaus podle něj při posuzování evropského integračního procesu chybně směšuje roli nadstranického a neutrálního prezidenta s rolí občana.
0/0
22.4.2005 11:33

navsteva

Re: Jo on netuší co je úrážka nesvéprávného majestátu
Busit do klaves umis pekne. A ted jeste kdyby jsi nam racil vyjadrit smysl toho co jsi tu "vykoumesil".
Jen pro poradek. Oni nemluvili o Vaclavu Klausovi a jeho nazorech. Oni mluvili o nazorech prezidenta CR a take rekli ze prezident CR je ostudou obcanu teto zeme. Takze to byli ti dva chachari, kdo to cele prekroutili.
No a za druhe by melo zajimalo jak by se tedy mel chovat. Tedy chovat jako prezidnet. Vzhledem k tomu, ze jeho nazory jsou jiz leta zcela jine ez prosazuje jiz 8 let vladouci garnitura, potazmo ta co sedi nekde v Bruselu. Mel by proste delet ze ho to nezajima a drzet hubu? Ale proc? Navic tezko muze nekdo tvrdit ze zastava nazory vetsiny ci mensiny, kdyz zadne referendum nebylo. Az to projde, tak pak muze nekdo rikat ze by sve mnesinove nazory nemel ze sve pozice tolik prosazovat. Do te doby je jeho vystupovani zcela legitimni, protoze zastava nazory prinejmensim casti obcanu teto zeme. A to ze vlada, ktera se oficielne stavi do pozice propagatora Sml
0/0
22.4.2005 11:45

navsteva

Re: Re: Jo on netuší co je úrážka nesvéprávného majestátu
 A to ze vlada, ktera se oficielne stavi do pozice propagatora Smlouvy proste nedela nic, tedy ve vysledku je vystupem nasi politiky Klausovo ne, je jenom jejim problem. A problem tech co ji dali duveru, drzi ji u moci a jsou zastanci Smlouvy. Takze nenadavajte na Klause ze vyjadruje sve NE, ale na vladu Standy ci jineho socana, ze vůlada nevyjadruje ANO. Oni totiz spi a nic nekonaji.
0/0
22.4.2005 11:47

gter

Proč není papežem?
Je to naprosto, ale opravdu naprosto jasné !! Pravdu má otec zakladadel. Pryč s EU !! Jedině snad, že by ON sám byl hlavou EU, pak ano, pak bychom mohli přehodnotit naše, vlastně JEHO stanovisko.
Proč ho nezvolili papežem?
0/0
22.4.2005 10:43

dexter101

Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
Ale proc se jeho clanek pro ceske noviny a ceske ctenare anglickymi vyrazy jen hemzi, to nechapu. Vzhledem k tomu, ze jadro jeho priznivcu pochazi z mene vzdelanych vrstev, ktere nutne vyzaduji silne vudci osobnosti, je to ponekud nepochopitelne. Nebo to naopak ma navodit dojem superintelektuala, ktery zna nejake mysterium (anglictinu) a proto jsou jeho slova pravdiva? Vtipne...
0/0
22.4.2005 10:42

acizek

Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
Patrim mezi jeho priznivce a nemam pocit, ze bych byl z mene vzdelane vrstvy. Souhlasim, ze by bylo vhodnejsi nezavadet tolik anglicismu do naseho jazyka, nicmene to je trend nejen prezidenta, nybrz obecne. Navic rada vyrazu pouzitych v textu jsou "terminus technicus", tudiz nema smysl je prekladat (mnohdy je to dokonce nemozne).
0/0
22.4.2005 10:58

jekul

Re: Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
jsi vyjímka, potvrzující pravidlo
0/0
22.4.2005 11:28

navsteva

Re: Re: Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
No jinak nevim co se v teto zemi povazuje za meritko vzdelani ci "inteligence". Bohuzel po leta to byvalo spise to kdo mel vetsi kladivo a srp ci vice rudou stranickou knizku, eventulene znalosti marxovych a leninovych spisu. Ja osobne si myslim ze tim jedinym objektivne pozitenym meritkem je dosazene vzdelani. Tedy vzdelani vysokoskolske. No a v tom pripade a za tohoto predpokladu doporucuje prozkoumat verejne dostupne praeny na internetu. Jsou to ruzni voleni clenove ruznych instituci. Myslim ze tam je jasne videt kdo s jakym vzdelanim je clenem ktere strany. A tedy je to prene anopaknez se nam tu snazis svymi zcela nepodlozenymi pohadkami namluvit.
0/0
22.4.2005 11:51

navsteva

Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
No je videt ze ten mene vzdelany jsi tu ty. Priznejme si to ze hodne nevzdelany. Jinak by jsi alespon se zakladnim prehledem sociologie, politotlogie musel vedet, ze vetsina terminu, kter Klaus uzil se do cestiny bud nepreklada vubec nebo prinejmensim nemaji sjzednoceny preklad a kazdy autor je preklada dle sveho citu. A zpavidla i s uvedenym anglickym originalem aby nevznikl pripadny omyl pri vykladu jeho nazoru a myslenek. Jenez neco takoveho se ani v Blesku ani v Pravu nedoctes.
0/0
22.4.2005 11:29

jejkap

Klaus zjevne umi anglicky?
Hlavni problem je v tom, ze Klaus mozna trochu umi anglicky (aniz by pri studiu makroekonomie presne pochopil vyznam slova "externalita"), ale vubec neumi cesky. Ani priman pri popisu chemickeho pokusu by nevyplodil takovyhle blabol (mysleno z hlediska ceke stylistiky).
0/0
22.4.2005 12:17

jejkap

Re: Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
No jo, ty politologicko-sociologicko-janevimjak vzdelany vykladaci Klausovych myslenek... nez budes kritizovat nedostatek vzdelani u jinych, nauc se nejdriv cesky. Ve svych dvou vetach mas asi deset hrubek.
0/0
22.4.2005 12:25

navsteva

Re: Re: Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
No nejsi na tom o mnoho lepe. Ale i to je presne o co u nas jde. Drtiva vetsina naroda sice az do duchodu umi psat i-y a jina veskrze nepotrebne hovadinky. Zato ale nema naprosto zadny prehled o deni kolem sebe, ve svete natoz aby si umela vyargumentovat svuj nazor. Tedy pokud vubec nejaky ma.
0/0
22.4.2005 12:33

jejkap

Re: Re: Re: Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
No jo, jenze ja mam nejenom politologicke vzdelani a znam navrh evropske ustavy, ale taky umim cesky a bezduvodne neobvinuju a nevysmivam se cizim lidem jenom proto, ze nemiluji meho oblibeneho politika...
0/0
22.4.2005 12:37

navsteva

Re: Re: Re: Re: Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
Taky tedy nevim kde se ti kdo vysmiva. Ja to tedy urcite nejsem.
0/0
22.4.2005 12:41

jejkap

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ano, Klaus zjevne umi anglicky...
"No je videt ze ten mene vzdelany jsi tu ty. Priznejme si to ze hodne nevzdelany. Jinak by jsi alespon se zakladnim prehledem sociologie, politotlogie musel vedet..." Konec citatu.
0/0
22.4.2005 13:06

huhu007

Neexistují abstraktní vize v podání stárnoucího pantáty, nýbrž pouze osobní zájmy
Stávající text je jasnou ukázkou a důkazem, co se nachází uvnitř profesorova mozku. Převeďme si ten jeho newspeak do srozumitelné řeči: Klaus říká, že není důležité to, co je napsáno v euroústavě, nýbrž to, co tam napsáno není - tedy to, co ti pantáta z důvodu svých osobních zájmů "intuitivně" vyvodí. Tím však neprezentuje evropskou ústavu nýbrž pouze stav své mysli - on je zvyklý něco jiného říkat a něco jiného dělat, a tak nám prostě implikuje, e to tak dělají v EU všichni a hned z toho vyvozuje pro sebe příznivé závěry. Tak to ovšem není. Klausova řeč vypovídá jen a pouze o jeho stylu uvažování: byl to on, co propagoval orální pravičáctví, ale ve skutečnosti se za éry bankovního socialismu choval jako komunistický lupič (a taky všechny ty komouše hezky opardónoval). Byl to on, kdo kázal o ekonomické prosperitě a zatím přivedl za své vlády zemi ke krachu, byl to on, kdo má nyní plnou hubu práva, ale za jeho vlády se děly sprosté zločiny, přičemž on a jeho věrní zařídili...
0/0
22.4.2005 10:09

huhu007

continued...
...že nebudou nikdy potřestány. Jen v kauze LTO jde o 60 miliard a 30 mrtvých. Tyto pindy jsou pouze pokračováním jeho celoživotní snahy zavděčit se prasečkářům a pomoci jim na úkor slušných lidí ke korytu. To je potřeba si uvědomit a tak je třeba se k tomu jeho výblitku stavět.
Pan Klaus chce obětovat celý národ pro zájmy pár prasečkářů, kteří by v EU neměli taklový klid na tunelování.
0/0
22.4.2005 10:11

Zdenekn

Re: continued...
0/0
22.4.2005 10:20

Antiperle

Re: Re: continued...
našel jsi partnera, černá indulona a do toho hošani....
0/0
22.4.2005 10:22

Antiperle

Re: continued...
Ty prstíčky si strč do řitě ouchyle....
0/0
22.4.2005 10:21

huhu007

Re: Re: continued...
tak pravilo modré prase... ...jako obvykle jsou argumenty velice pádné, no, co, dobrý prase, všechno nakonec spase....
0/0
22.4.2005 10:27

TGL

Re: Re: Re: continued...
Jsi kretén neskutečného ražení
0/0
22.4.2005 10:39

Zdenekn

Re: Re: continued...
Asi máš skušenosti,tak směle do toho a nestid se.
0/0
22.4.2005 10:34

Najdete na iDNES.cz