Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Úřady zakázaly návrat rodičům uprchlíků

Měl to být vytoužený návrat domů na Kubu po třech měsících strávených v cizině. Jenže se nepodařil. Cesta manželů, kteří do Česka přivezli své dceři její děti dlouho zadržované komunistickým režimem, skončila v německém Frankfurtu, odkud je vrátili do Prahy. Prý chyběla část dokladů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

anywherehome

tomu se říká vydělávání
I takhle získává Kuba prachy na svůj režim.
0/0
21.4.2005 23:46

Milkman_Dan

SMRT
komunismu
0/0
21.4.2005 12:09

Destroyer7

Ozvěna časů minulých
Jako by to bylo včera, co jsem dva dny nocoval v Praze na chodníku před  západoněmeckým velvyslanectvím, abych si mohl zažádat o vízum. Před cestou jsem musel podepsal tři prdele papírů, že se vrátím, že se nebudu stýkat s tím či oním. Po návratu jsem byl zpovídán o své cestě a musel jsem popsat hafo papíru o tom co jsem tam dělal, s kým jsem mluvil, nač se mě kdo ptal atd. atd.
Nebo když jsme chtěli do Jugošky na dovolenou. Pustili jen mě a mámu, zatímco táta a brácha museli zůstat doma. Aby byli pojistkou, že se vrátíme. Fakt bezva časy. 
0/0
21.4.2005 9:23

Si0

Re: Ozvěna časů minulých
Teda, je to fakt, ale já to zas tak dramaticky neprožíval. Nejdřív to sice museli schválit svazáci a partajníci, ale s těma se šlo nějak domluvit, akorát to trvalo, než zasednou. Pak trocha čekání na výjezdní doložku. Víza zmákli za menší bakšiš v nejmenované největší státní cestovce, ještě se musely jít nakoupit valuty. Bylo toho dost. Procedury na hranicích byly zase spíš o správném vyplnění kolonek v celním a devizovém prohlášení. No a po návratu stačilo do těch kádrováckých papírů napsat, že jsem se s nikým nepotkal, s nikým o ničem nemluvil, nikomu nic nedal, od nikoho nic nedostal, nikomu nic neslíbil ani si nenechal od nikoho nic slíbit. A bylo to.
0/0
21.4.2005 13:16

Juraj.

Delegace Sudajeva
Odkdy se nazývá pravidelné kouření velvyslance rudým Sudajevem  na kubánském vyslanectví DELEGACE ?
0/0
21.4.2005 8:25

Zubrsu

Kdo si pořád ještě myslí, že komouši...
.....nejsou až tak špatní, by si tento článek měli velmi dobře zapamatovat********Takhle to fungovalo i u nás před lety a nedělejte si žádné iluse o Grebošových komunistickích pohrobcích táty Stalina.
0/0
21.4.2005 7:22

crazy_Yvan

Re: Kdo si pořád ještě myslí, že komouši...
no joo... si prectes Iheute a hned ses odbornik na mezinarodni politiku... jdi se zahrabat i se svym genialnim demokratickym nazorem....
0/0
21.4.2005 7:49

Zubrsu

Re: Re: Kdo si pořád ještě myslí, že komouši...
Mýlíš se , ale tu dobu " pětiletek, dohnání a předehnání, plnění plánu na 200-300%,devizové přísliby,milión dva milióny berou atd...."jsem zažil a pokud by se měla vrátit tak jdu nakoupit "hafol" střeliva! Proti komunistům nemám vlastně vůbec nic******* s jedinou podmínkou, že půjdou do té své země zaslíbené zvané Kuba.
0/0
21.4.2005 8:09

BoArrow

Re: Re: Re: Kdo si pořád ještě myslí, že komouši...
Je to pravda. Moje osobní zkušenosti s komunisty, zkušenosti mého otce, který byl za Čepičky u "Cerných barónů", mého dědy, který byl za války v Dachau a pak po válce se musel každý týden komoušům hlásit na policii, jsou zkušenosti Majdy a Liuviera (znám je osobně z doby těsně po příjezdu z Kuby) velmi dobrou připomínkou - co čekat od Grebeníčkových lidí. Samozřejmě už nemají tu moc a ty možnosti. Castro není Stalin (lépe řečeno nemá Stalinovy možnosti), ale to myšlení v nich je. Zkuste si s některými starými komanči promluvit a dáte mi za pravdu. Pro ně demokracie je nutné zlo tak, jako pro nás byl 1. Máj nutná maškaráda.
0/0
21.4.2005 10:10

231

Re: Re: Kdo si pořád ještě myslí, že komouši...
Tohle není otázka mezinárodní politiky, zdravého rozumu. Konec konců systém, které nechce lidi pustit ven a s*re na vlastní občany, kteří se naopak chtějí vrátit domů, nezaslouží nic jiného, než aby byl smeten z povrchu zemského.
0/0
21.4.2005 10:26

Najdete na iDNES.cz