Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kryštof zatím přistihl každého čtvrtého řidiče

Policisté v pondělí v prvním dnu celostátní dopravní akce X (Kryštof) zastavili celkem 37 tisíc aut. Přestupku se dopustil řidič zhruba každého čtvrtého z nich. První neoficiální údaje vyplynuly z čísel krajských policejní správ, které sečetla MF DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

celtic_

KDU-ČSL
se v krizi ukázala jako nejčestnější strana  Nacisté a bolševici utřeli nos  My budeme vládnout vždycky a vy si můžete třeba puknout    
0/0
20.4.2005 18:16

jan9

Ale, ale ...
Vysoká rychlost budiž, tím ohrožuje řidič okolí!
Ale dávat s bezohlednou rychlostí na roveň bezpečnostní pásy a vybírat za ně tisícovky - to je policijení buzerace nejhrubšího kalibru !!!
Tím, že si nezapnu bezpečnostní pás neohrožuji nikoho jiného ale jen a jen sebe! A po tom by mělo být každému h ........o
0/0
20.4.2005 14:50

iuos

hmm
no, s těma pásama by se to možná dalo brát i tak, že sice si nabiješ držku ty (já, on), ale stát peníze to bude nás všechny...
0/0
20.4.2005 15:33

12freak

Re: Ale, ale ...
Pokud se ti nechce dodržovat pravidla stanovená zákonem o provozu na pozemních komunikacích, tak tě určitě nikdo nebude nutit, abys po nich jezdil. Choď pěšky a nebudeš se muset poutat.
0/0
20.4.2005 16:25

iuos

hmm
trošku žabomyší válka - nebylo by lepší bojovat proti policajtům tím, že jim nedáme záminku k pokutování? než se nechat provokativně pokutovat a myslet si něco o ču.ácích v uniformě?
0/0
20.4.2005 12:49

davexx

Re: hmm
Jsem pro.
0/0
20.4.2005 13:33

2Mac7

Re: Re: hmm
nadávat na ně je jednodušší
0/0
20.4.2005 13:43

oldbeat

Policie nemůže všechno !
Včera u nás na Jižním Městě měřila policie rychlost na Opatovské směr Petrovice tak, že stála na trávě ! Jinej by dostal pokutu ! Potkáváme denně policajty v autech bez toho, že by byli připoutáni, porušují nejvyšší dovolenou rychlost atd. ALE KONTROLOVAT, TO UMÍ KAŽDEJ. Teda, pokud zná pravidla sil. provozu a to mnohdy policajti neumí.
NEJDŘÍVE SI  UDĚLEJTE POŘÁDEK VE SVÝCH ŘADÁCH a pak  klidně KRYŠOTOVÉ do ulic.
0/0
20.4.2005 10:00

davexx

Re: Policie nemůže všechno !
Policajti být připoutaní nemusí, tak hovoří zákon. Proč to tak je nechápu, asi se pošítá s tím, že v hlavě nic nemají, takže je jedno, jestli si ji rozflánou o přední sklo.
0/0
20.4.2005 10:02

xlibori

Re: Re: Policie nemůže všechno !
Poutat se nemusi, je to ozbrojena slozka, jsou v riziku, chtel bych videt, jak byste se branili v pripade napadeni v aute, kde mate stizenou moznost pohybu nebo uniku kvuli pasum. Pokud jedou po nejake rychlostni komunikaci je to jen a jen na jejich zvazeni.
0/0
20.4.2005 10:32

davexx

Re: Re: Re: Policie nemůže všechno !
Myslel jsem to tak, že jsem ještě opravdu neviděl připoutaného policistu, ať jede kamkoli (třeba na dálnici). Když se jedná o nějakou akci, pak je to jasné a zákon jim to umožňuje, proti tomu nemám nic.
0/0
20.4.2005 10:56

xlibori

Re: Re: Policie nemůže všechno !
Dneska jsem u nas v Ostrave potkal 2 auta mestske policie na krizovatce a polisi v nem vsichni byli pripasani.
0/0
21.4.2005 8:11

modem

...
A co tak se zaměřit i na cyklisty.Jedu ráno v šest do práce a velice často postávám kola bez funkčních světel, bez odrazek. Kapitola sama o sobě jsou kolony Sasíků jedoucích i 4 vedle sebe.
0/0
20.4.2005 7:20

davexx

Re: ...
Řidiči nadávají na cyklisty, cyklisté nadávají na řidiče, stezky pro cyklisty vesměs nestojí za moc, pokud vůbec jsou. Řidiči mají pravdu, že cyklisté jezdí děsně a často nedodržují předpisy. Cyklisté mají pravdu, že je řidiči ohrožují, místy doslova úmyslně (třeba kolem tramvajového ostrůvku v jednom pruhu prostě cyklistu bezpečně předjet nejde). Každý má vesměs svůj díl pravdy a svůj díl viny. Z vlastní zkušenosti vím, že některá místa na kole prostě nejde podle předpisů projet, jenomže kompetentní orgány se k ničemu nemají. Nebylo by fakt dobré začít konečně uvažovat o cyklistech jako o jednom druhu účastníků provozu na pozemních komunikacích a tak se k tomu taky stavět? Jak mám jako cyklista, který přijede po stezce pro cyklisty ke křižovatece projet, když na křižovatece jsou jen přechody pro chodce (tedy de facto chodník) a cesty pro auta? Kdo vymýšlí takové paskvily?
0/0
20.4.2005 11:02

JakToJeMozne

Re: Re: ...
Vždyť je to úplně jednoduché! Vykašlete se na de*ilní zákon a jezděte podle hlavy, ne? Včera jsem se to snažil vysvětlit! Chodník, nechodník,... ;o)
0/0
20.4.2005 11:31

davexx

Re: Re: Re: ...
Jízda na kole po chodníku přijde dneska tak na 500,- Kč. Vodit kolo, tak to jsem si ho nemusel brát a jet po cestě, kde jsou dvě souvislé řady aut, které valí co to dá, to taky nebude vítězství. Policie k tomu řekne jen tolik, že oni dbají na dodržování aktuální úpravy, to jak je ta úprava udělaná, za to oni nemůžou a v podstatě mají pravdu.
0/0
20.4.2005 12:42

blablabala

Re: Re: Re: Re: ...
Jezdi autem a máš po problému. Stejně tě někdo dřív nebo později převálcuje...
0/0
20.4.2005 15:54

davexx

Re: Re: Re: Re: Re: ...
Já jezdím i autem i na kole. Na ježdění na kole vnímám hodně pozitiv, takže se tento způsob znažím prosazovat.
0/0
20.4.2005 17:46

HonyaDj

Kryštof
Dneska jsem jel z Kladna do Prahy, cesta na půl hodiny... za tu půl hodinu jsem potkal asi 10 řidičů, co prostě jeli na červenou, hafo lidí, co už s*rou na blinkry (to je moc hezkej zvyk, když někdo prostě najednou zničehonic odbočí), počet lidí, co na 70 jeli standartně 100 a víc ani nepočítám... Kua lidi, co je s váma, jste b*bý nebo co? Kam kua všichni pospícháte? Přestaňte jezdit jako prasata, aspoň dodržujte pravidla, škoda, že policajti dělaj h*vno a nemůžou brát řidičáky na místě... A četl jsem tu diskuzi ohledně připoutání se... Představte si situaci, jedete, před vámi auto, za vámi auto, ten před vámi zabrzdí, vy zabrzdíte, ten za vámi ne a napálí to do vás... když budete nepřipoutaní, vyletíte oknem (jednoduchá fyzika)... myslím, že tady je pozdě si stěžovat, prostě je vaše b*bost, že jste nebyli připoutaní. Myslíte si snad, že tam ty pásy dávají jen tak z p*dele nebo co?
0/0
19.4.2005 22:27

12freak

Re: Kryštof
Kdybys bydlel kousek od rakouskejch hranic, tak by tě nějakej nevyhozenej blinkr vůbec nerozhodil. Rakouští vepříci je tady u nás (v jejich sudetách) zásadně nepoužívají. Ale zase je tady skoro každej náš řidič věštec samouk. :-D
0/0
19.4.2005 22:34

HonyaDj

Re: Re: Kryštof
On celej problém je v tom, že ten "občas nevyhozenej blinkřík" není jen občas... Asi jsem divnej, ale prostě si myslím, že neni normální, když někdo občas "prostě zapomene", to ať se vrátí do autoškoly... A tyhle věci mě štvou, protože mě už málem jeden kr*tén naboural, na křižovatce jeden přede mnou nedal blinkr a chtěl odbočovatr a jinej, nadrženej b*beček mě předjížděl v obci a nacpal se mezi mě a toho co brzdil a zatáčel... dopadlo to tak, že ten předjíždějící mě málem sejmul, když brzdil... Proto mi to vadí, dneska už se prostě bojím, že mě někdo nabourá...
0/0
19.4.2005 22:39

12freak

Re: Re: Re: Kryštof
No, pokud to je ve městě, tak to sice nasere, ale odskáčou to většinou jenom plechy. Mimo město, to už je jiný kafe, tam jde o kejhák. Asi to některé řidiče nadměrně obtěžuje a protože neradi dělají věci co je obtěžují, tak to dělat nebudou - je přeci demokracie a nemůžeme je teda k něčemu nutit. :-(
0/0
19.4.2005 22:44

HonyaDj

Re: Re: Re: Re: Kryštof
Jo, máš pravdu, asi je to obtěžuje... Bohužel... Akorát to prostě nedokážu pochopit... Já sám mám ještě mokrej řidičák, dostal jsem ho před rokem a čtvrt, ale prostě nejezdím jako prase, dávám si moooc velkýho bacha abych někde něco neproved... A setkání s takovejma řidičema mě fakt strašně bere... být mnou, tak je nechám autoškolu dělat aspoň čtyřikrát...
0/0
19.4.2005 23:06

davexx

Re: Re: Re: Re: Kryštof
Velmi doporučuji nazaměňovat pojmy demokracie a anarchie. Demokracie je o svobodě a základním heslem je, že má svoboda končí přesně tam, kde začíná svoboda jiných. Tak jako já mám právo na život, tak musím respektovat toto právo i u jiných. Jinými slovy, skutečná demokracie je velmi přísná disciplína.
0/0
20.4.2005 5:59

Jouda-

Re: Re: Re: Re: Kryštof
No, tak jestli se provoz na pozemních komunikacích řídí demokracií tak se už ničemu nedivím :-D
0/0
20.4.2005 8:51

Fuches

Tak jinak a snad srozumitelněji
Policie si nemůže určovat co bude a co nebude pokutovat.Porušovala by v tomto  zákon. A situací kdy jej poruší je už tak dost. Jednoduše, je to jako trestat vycvičeného hlídacího psa, za to že kousl zloděje.  Představa že by se dopravní policisté třásli nedočkavostí na kontroly lékáren a pasů je skutečně mylná.Je jim to fuk, stejně jako to, že nemohou již odebírat ŘP. V tomto se mimo jiné odráží rozdíl mezi vykonavateli státní moci (správy) a jakýmkoliv jiným zaměstnancem či podnikající osobou. Je to dostatečně srozumitelné? Doufám že ano.
0/0
19.4.2005 21:04

bjerndi

Re: Tak jinak a snad srozumitelněji
co ti rikaji BODY???
0/0
20.4.2005 0:37

Fuches

Re: Re: Tak jinak a snad srozumitelněji
Nevím co si pod pojmem Body mám představit, ale jestli to má být nějaký druh hodnocení, tak jest užíván max. u policie dopravní, která je co do obsazení dopravně-bezpečnostních akcích zcela v menšině. Ale i kdyby ne, tak jsme opět u toho, že policie řeší ty přestupky které řešit musí, včetně pasů,lékarniček atd..Je to její povinost ze zákona. Jestli je to špatně je špatný zákon a je třeba jej změnit. To jsou fakta.   
0/0
20.4.2005 20:01

Fuches

Vážení spoluobčané
Policie uděluje (podle mnohých zcela nesmyslně)pokuty za určité přestupky, protože jí toto ukládá ZÁKON. Samotným policajtům je pokud vím, většinou u pr**** zda je někdo připoután či nikoliv, má plnou kékarnu atd. Pláčete dobře,leč na špatném hrobě.Iniciujte úpravu  zákona a  máte po problému.
0/0
19.4.2005 20:38

JakToJeMozne

Re: Vážení spoluobčané
Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. A o tom to je... Není to jen o zákonech. :o(
0/0
19.4.2005 20:43

12freak

Re: Re: Vážení spoluobčané
Jistě, je to o tom, že by si měl každý možnost dělat co chce a jak chce. Vivat anarchie.
0/0
19.4.2005 20:47

JakToJeMozne

Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
Uklidněte se :o) Berete to moc doslova a uvádíte hned extrémní příklady. Proč?
0/0
19.4.2005 20:55

12freak

Re: Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
Protože na silnici jde o extrémní síly a energie a nehodlám se jednou nechat zbytečně zavřít, protože si někdo osvojoval právo rozhodovat o potřebnosti, či nepotřebnosti věcí nařízených mu zákony. Stačí?
0/0
19.4.2005 20:58

JakToJeMozne

Re: Re: Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
Hm. Jak silné máte auto?
0/0
19.4.2005 21:01

12freak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
Aha. Já myslel, že auto o hmotnosti 1.3 tuny jedoucí 90 km/h o výkonu 100 k má pohybovou energii stejnou jako auto s 200 k. Nebo snad ne?
0/0
19.4.2005 21:03

JakToJeMozne

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
Myslíte, že na to jsem se ptal? Nechcete doučování čtení?
0/0
19.4.2005 21:06

12freak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
A jaký má výkon auta vliv na síly jimiž při srážce působí na své okolí?
0/0
19.4.2005 21:10

12freak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
Ale budiž 90 k. Něco dalšího?
0/0
19.4.2005 21:11

JakToJeMozne

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážení spoluobčané
Jen tak se ptám. (samozřejmě to žádný vliv nemá)
0/0
19.4.2005 21:17

dandoslav

NADPIS
Logická chyba či další senzace za každou cenu?
Kryštof nepřistihl každého 4. řidiče, ale přistihl každého 4. zastaveného řidiče. Což je obrovský rozdíl. Hlavně v tom, koho cajti nejvíce zastavujou. Strejdy ve škodkách, žigulících a dalších konzervách. To je potom výsledek jasný.
Ať žije stará dobrá žurnalistika....
0/0
19.4.2005 20:22

leonab

Re: NADPIS
Dovoluji si nesouhlasit, co vidím zastavená auta, jsou to spíš nové bouráky, jejichž řidiči zřejmě překročili nejvyšší povolenou rychlost /nic neobvyklého/. Sama jezdím ve staré škodověnce, ale zatím mě nezastavili ani jednou /jezdím denně/.
0/0
20.4.2005 8:40

jvymetal

Re: Re: NADPIS
Ja nevim jak vy, ale ja vidim spise stara auta u nichz policie kontroluje technicky stav vozidla. A ja jezdim ve starem Favoritu a zastavili me uz nekolikrat, ale tento tyden jsem poprve dostal pokutu - za prekroceni rychlosti na zeleznicnim prejezdu. Jel jsem 40 misto 30, a protoze dany prejezd mel odmontovane bile svetlo, dostal jsem flastr. Uz asi nevi kde by ty lidi buzerovali. Kdyby aspon chytali lidi co jezdi jak h...vada po meste.
0/0
20.4.2005 10:47

2Mac7

Re: Re: Re: NADPIS
udělal jste chybu ? Udělal, tak jaká buzerace , zlobte se na sebe
0/0
20.4.2005 10:53

aarghot

policajti okradaji ostatni lidi
0/0
19.4.2005 20:16

vysokoskolak01

pokuta za pasy = buzerace
nezblote se na me, ale nezbyva mi nez souhlasit s kolegou dole, ze dostat pokutu za to, ze je clovek nepripoutan, je proste pouhopouha buzerace samozrejme, ze pasy muzou zachranit zivot .. ale kazdej se o ten svuj stara sam, to uz bychom mohli zacit pokutovat ty, kteri dobrovolne drzi hladovku nebo provozuji extremni sporty a argument, ze kdyz se nekdo zmrzaci vlastni vinou, musime mu platit jeho invaliditu .. no to je pravda a ja souhlasim s tim, ze stavajici system nucene "solidarity" (ehm ehm) je nesmyslny, ale to s tim nijak nesouvisi tedy znovu, je v poradku, kdyz jsem penalizovan za to, ze ohrozuju nekoho .. ale kdyz ohrozuju jen sam sebe, je to jen a jen _moje_ zodpovednost, jen _ja_ ponesu pripadne nasledky a proto je trestani jen buzeraci
0/0
19.4.2005 20:07

JakToJeMozne

Re: pokuta za pasy = buzerace
Rozumný názor!
0/0
19.4.2005 20:13

barbudo

Re: pokuta za pasy = buzerace
... jo a až Vaše ostatky vyletí oknem, bude jejich úklid půl dne zdržovat dopravu ... tůdle ... koukejte se kšírovat ...
0/0
19.4.2005 20:16

davexx

Re: pokuta za pasy = buzerace
Dovolím si kategoricky nesouhlasit. Není zdaleka pravda, že ohrožujete jen sebe. Je to stejné jako proč mají mít cyklisté helmu (zatím bohužel jen někteří). Postavme to jinak: podaří se Vám nešťastně (třeba to za ním neubrzdíte a jemně do něj ťuknete) najet do cyklisty, který nemá helmu, on spadne z kola na obrubník hlavou a zemře. Kdyby měl helmu, tak by se mu přihodilo maximálně to, že si ji poláme a možná bude chvíli otřesen a to bude tak všechno. Jak si myslíte, že by zněl výrok soudu v prvním případě? Byl byste odsouzen za ublížení na zdraví s následkem smrti. Ve druhém případě byste musel možná zaplatit tu helmu a možná bolestné. Z Vaší strany stejný delikt s úplně jiným koncem.
0/0
19.4.2005 20:24

JakToJeMozne

Re: Re: pokuta za pasy = buzerace
Jsem i proti povinné helmě na kolech!!! :o))) A jestli se stane co popisujete, tak jste OPRAVDOVÝ DEGE a zavřel bych Vás až zčernáte. Nepřízpůsobení jízdy situaci/vlasním schopnostem/vozovce...zabití! Dal bych Vám tak 10-15 let a pořádně bych to zmedializoval - to je prevence, ne to co hájíte Vy.
0/0
19.4.2005 20:29

12freak

Re: Re: Re: pokuta za pasy = buzerace
Výborně, takže jelikož ty ses vysral na předpisy, tak to kvůli tvojí blbosti odsere někdo dvakrát tolik. Opravdu skvělé. Kdyby se mě někdy přimotal před auto podobnej magor co není připoutanej popř. nemá přilbu a rozbil si kvůli tomu držku, tak mu ji na místě ještě notně přirozbiju, ať už to stojí za to.
0/0
19.4.2005 20:45

Najdete na iDNES.cz