Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vzniká seznam kandidátů na ministry

V sociální demokracii už vzniká pro případ menšinové vlády seznam kandidátů, kteří by nahradili lidovce a unionisty. Premiér a šéf ČSSD Stanislav Gross už dřív avizoval, že kandidátem na ministerstvo dopravy je nestraník Pavel Švagr.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vifon

Ráno mistři,
teď ministři, to jsou ale zvraty!
0/0
19.4.2005 20:11

orkrist

...
Martínek??? Jenom to NE!!!!!!!
0/0
19.4.2005 19:45

jajaja59

Tak nevím,
v mailu píšou "... seznam kandidátů na mistry"
0/0
19.4.2005 19:10

ferdapytlik

A co já . . .
Ideálním kandidátem jsem já . . . Pilnej jako ferda mravenec a ukecanej jako brouk pytlik. Prostě top kombinace. . . .
0/0
19.4.2005 17:58

atevik

kandidát
taky se hlásím. Zvládnu kterékoliv ministerstvo:))) Aspon na 3 měsíce.
0/0
19.4.2005 14:02

anders22

hosi hosi
z GrossD, kdyby radsi vznikal seznam kandidatek pro volby, tak delate aspon neco uzitecnyho... 
0/0
19.4.2005 12:06

fuciminapicu

GROSS
GROSS se nám všem směje do tváře. Člověk v jeho hadí kůži by se měl stydět za to co předvedl za poslední tři měsíce, ale je ho tvář víc a víc září úsměvem, bodeť by ne! Za tu politickou krizi - nestabilituju, která se skrývá za jeho úsměvem je pořádný kus zaplacený práce, snaží se tu křeč natahovat jak jen to jde..důvod? ten je jasný! Jeho úsměv platí obrovské koncerny, které exportují svoje služby a výrobky.. ještě Vám to nedochází. Gross způsobil propad koruny, to si přáli všichni exportěři a propad koruny sílý, naše firmy které vyváží mohou být spokojeny a musí za to zaplatit..a komu :) nejde o standův Míč, kterej si půjčil na byt, ale o ty míče, který mu přibudou na teď.... 
0/0
19.4.2005 11:24

Truelove1976

Re: GROSS
Hele nauč se gramatiku a ekonomii taky. Koruna je silná jako p.ase a půl koně k tomu, to dolar je na historických minimech. Zdá se že koruna vůbec nereaguje na průsery co tady máme. Jinak by byla úplně jinde než je.
0/0
19.4.2005 14:29

Tinkywinkydipsypolaalaa

Koudelka, koudelka
Já vám dám Koudelku
0/0
19.4.2005 11:13

ant.

Re: Koudelka, koudelka
0/0
19.4.2005 12:05

Woodward

to jsou mi dohady
Pánové, rozlišujte laskavě: socialisté (obecně) prosazují levicová řešení hospodářských a společenských problémů, to znamená, že usilují o vysokou míru solidarity s chudými a slabými, jejímž "hybatelem" má být vláda a nástrojem přerozdělování. S tím se dá nesouhlasit, ale nelze to považovat za zločin a dokonce ani za nemravnost. Pánové, kteří zde vládnou, mají s výše uvedenou definicí společného jen velmi málo, protože ti jsou schopni prosazovat v podstatě jakoukoliv politiku, pokud jim to umožní proniknout do kýžených funkcí nebo se v nich udržet. Je jasné, že líbivý kecy na adresu chudších vrstev maj vždycky naději na úspěch, protože chudejch je víc (všude). Ale v civilizovaných zemích se na jejich stranu stavěj jenom  (nebo aspoň převážně) ti, kdo skutečně věří v levicový přístup. Naši hajzlíci z ČSSD a KSČM nevěřej ničemu a nikomu. Kdyby si mysleli, že jim to vynese lepší postavení, začnou se klidně kamarádit třeba s Haiderem nebo s Le Penem - a jakmile to přest
0/0
19.4.2005 10:05

Woodward

dokončení:
jakmile to přestane fungovat stejně klidně je pošlou do háje. Je to jen banda gangsterů, kteří vsadili na tento typ lží, ale kdykoliv jsou připraveni obrátit na čtyráku, pokud si budou mslet, že jim to vynese víc.
0/0
19.4.2005 10:06

Ulrich

Re: to jsou mi dohady
Pro mě "vysoká míra solidarity s chudými a slabými" legitimní a přijatelná není. Tento pojem je eufemismem. Ve skutečnosti jde o násilné braní majetku jedněm ( jazykem trestního zákona řečeno se jedná o vydírání ) a přidělování části takového lupu druhým. Nelze přitom zapomínat, že politici si nemalou část uloupeného ponechají pro svou potřebu a ještě se začasté nechají podplatit při zadávání veřejných zakázek financovaných rovněž z uloupených peněz. Možnost takového obohacování a nikoli soucit s chudými je jejich skutečnou motivací k socialistické politice. Opravdovou solidaritou nazýváme něco jiného - dobrovolné dávání ze svého.
0/0
19.4.2005 10:39

Josefprav

Re: Re: to jsou mi dohady
V žádné zemi "vysoká míra solidariry s chudými a slabými" zkráceně - sociální stát se nikde  trvale neudržel. Vytváří se hrormada, na kterou mají všichni, co mohou  dávat a úředníci rozdělují podle určitíého systému těm, co potřebují. Postupně dochází k tomu, že ubývají ti, co tam mají dávat a přibývají ti, co chtějí dostávat. Velká část toho, co se má přerozdělovat se ztrácí v systému a nebo je rozkradena.  Tím sociální stát končí. U nás pokus o takový systém trval od roku 1948 do počátku 60. let. Pak se vyčerpalo bohatství tvořené předcházejícími generacemi a následovala řada reforem, která nic nevyřešila. 
0/0
19.4.2005 11:43

Josefprav

Re: Re: Re: to jsou mi dohady
Aby se udržela životní úroveň obyvatelstva (ceny spotřebního zboží, nájemné atd),  tak se nechával zostávat státní výrobní fond, neudržovaly  se města, nestavěly silnice atd. Sociální stát klade důraz na přerozdělování a ne na vytváření hodnot.
0/0
19.4.2005 11:47

vlaska

Re: Re: Re: Re: to jsou mi dohady
Moc se mi líbí váš příspěvek. Máte samozřejmě naprostou pravdu. Ale budu teď chvíli hnusná. Ti inteligentnější, kteří se umí uživit, zajímají se o dění kolem sebe a snaží se dobře postarat o sebe a svou rodinu, tak ti to vědí a budou volit pravicové strany, protože jim pomohou v tom, aby je nikdo neokrádal. Jenže ti blbější, věří na to, že i když nebudou nic dělat, budou krást, rok marodit a pak další rok být na podpoře, tak že se o ně stát přece musí postarat. No a na to musí být sociální stát typu Jánošík, který bohatým bere a chudým dává. Průšvich je, že pak jsou tu ještě lidé, kteří pomoc opravdu potřebují. Tělesně postižení, hodně staří a těžce němocní. No a při volbách poznáme, kolik je tu chytrých a blbých lidí.
0/0
19.4.2005 12:07

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: to jsou mi dohady
Stát se musí o takové lidi postarat. Jde o sociální klid. Nesmí se, ale z toho "starání se" dělat státní politika. Rozhodující musí být podpora těm, kteří chtějí zbohatnou a chtějí to dosahovat legálními prostředky. Ty jsou potom schopni státu peníze vydělat. Mají motivaci. Vytvářejí pracovní místa, nadace atd.  I v podniku má být rozhodující dosahování zisku a teprve potom další věci. Tím nechci říci, že ty druhé věci (mzdy, pracovní podmínky, odbory atd) nebudou. Pro podnikatele a ani pro stát by neměly být tyto záležitosti tím hlavním. Musí to být neustálý dialog. Viz připravovaná stávka ve Škoda Mladá Boleslav. Vydělaly jsem miliardy, vy jste se ozvali, tak se dohodneme. Nesmí se začít tím, že začne slibovat a potom se řeší, kde se na to vezme. Socialisti jsou schopni vyprávět velmi dojemné přiběhy u lidech umírajích hlady. Chtějí národ strašit chudobou.     
0/0
19.4.2005 12:20

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: to jsou mi dohady
Vydělali jsme - píšu as nečtu to
0/0
19.4.2005 12:24

vlaska

Re: Re: Re: Re: Re: Re: to jsou mi dohady
straší a moc se jim to daří. Už jenom ta blbost - uvolní se nájemné a všichni budou platit 10 tisíc měsíčně. To je takový problém podívat se jen na nabídky pronájmů? Je tam nejméně 50 tisíc nabídek a visí tam rok nebo dva. Chytří "developeři" teď staví byty 1+1, max. 1+2, protože ví co nastane. Lidi od 18 do 50 si vezmou hypotéku a byt si koupí a v pronájmech budou bydlet ukrajinci, vietnamci a jiní lukrativní cizinci, kteří když se jim to bude hodit prásknou do bot. Nájemné bude jen o málo vyšší než regulované. Těch dalších příkladů jsou mraky. Blbej věří tomu co řekne politik v televizi a chytrej si to ověří. Pro mě je velká tragedie, když se podívám na "kotel" na Nově. Nikdy jsem ho nedokoukala do konce. Strašně se za ty lidi stydím, na co jsou schopni se zeptat.
0/0
19.4.2005 12:33

Ginmaster

a co vlastně socani podporujou, podnikatele?
Když budu podnikat a snažit se mít ceny co nejnižší, vezmu si jednoho zaměstnance, k tomu přidám registrační pokladnu, tak aby mě zbyla aspoň minimální mzda musím mít za rok a to nepočítám náklady na energie, nájmy a podobné zatížení, minimálně 270 tis. zisku.To abych měl musím mít 2,5 mil. obrat a chtěl bych vědět jak bych se na něj v 3,5 tisícovém městě dostal.Jenže podle tý bandy socanský jsem vlastně zloděj, páč podnikám.
 
Tak vážně nevím kdo koho žene k chudobě
0/0
19.4.2005 9:15

JanSlanina

Re: a co vlastně socani podporujou, podnikatele?
Samozřekme ,tys ještě nepoznal ,že zatracení socani by nejradši všechno tvoje rozdali vždyť jsou ro komanči jen přejmenovaní
0/0
19.4.2005 9:34

vver440

A co tam nasadit naší diskriminovanou menšinu?
dyť by to vyšlo nastejno....
0/0
19.4.2005 8:55

Zelenej Raul

Re: A co tam nasadit naší diskriminovanou menšinu?
Kdepak, to by se krom peněz z rozpočtu jednotlivých ministerstev ztrácelo také celé vybavení. Od počítačů, po stoly a křesla...
0/0
19.4.2005 9:05

Woodward

Re: A co tam nasadit naší diskriminovanou menšinu?
Diskriminovaná menšina už tam je. Většinu přece nemaj, a všichni na ně řvou, že jsou pitomí, to snad není diskriminace? I když uznávám, že si to zasloužej.
0/0
19.4.2005 9:09

dark4U

Re: A co tam nasadit naší diskriminovanou menšinu?
jj cikorky na ně ať je sežerou
0/0
19.4.2005 9:12

Diskutervas

Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Podle návrhu ODS by měl být důchod na úrovni poloviny minimální mzdy, v dnešních cenách 3600 Kč. Dá se z toho žít? ODS navrhuje snížit pojištění, aby si lidé spořili na důchod. Ale někdo s malými příjmy si stejně moc spořit nebude moct dovolit. Navíc je spousta neodpovědných lidí, kteří nemyslí na budoucnost. A co s těmi, kteří si na to - zaviněně nebo nezaviněně nenaspoří? To ty lidi nechá ODS umřít na ulici?
0/0
19.4.2005 8:55

Ginmaster

Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Aspoň už je stát konečně přestane živit vyžírky, co se jim nechce dělat
0/0
19.4.2005 8:56

Diskutervas

Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Ty si myslíš, že každý, kdo není boháč, tak nepracuje? Ono je to často naopak.
0/0
19.4.2005 8:58

Ginmaster

Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Nic takového jsem neměl na mysli.Ale živým se výpočetní technikou a divil by jses kolik lidí kteří nemají práci a pobíraji socku si může dovolit koupit za 40 papírů PC.Tak asi zas tak špatně na tom nebudou a to dotujeme všichni kdo se snaží trochu uživit
0/0
19.4.2005 9:03

kokrhell05

Re: Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Ještě že se neživýš češtinou
0/0
19.4.2005 9:12

Zelenej Raul

Re: Re: Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Tou by se tu uživilo jen naprosté minimum přispěvovatelů...
0/0
19.4.2005 9:16

trimm

Re: Re: Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
to miluju když někdo dává lekce pravopisu...
0/0
19.4.2005 17:14

JanSlanina

Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
To je právě ono ti  nefachčenci musí začít dělat jinak pojdou dělat se jim nechce tak co nebo se běž podívat na sociálku kdo bere nejvíc já jsem rasista a takovýhle rozdávaní peněz neschvaluju chceš dělat  máš  peníze nechceš - zdechni
0/0
19.4.2005 8:59

Diskutervas

Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Aha, tak ty jsi dokonce neofašista. Jestli jsou takoví i ostatní příznivci ODS, tak by se měla přejmenovat na ODSS, ty odeesesáku.
0/0
19.4.2005 9:04

Zelenej Raul

Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Nechci ti do toho kecat, ale neofašismus je neco "trochu" jiného...!
0/0
19.4.2005 9:06

JanSlanina

Re: Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
On tomu socánek moc nerozumí ale nevadí je Standův.
0/0
19.4.2005 9:36

Zelenej Raul

Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
To je možná ten problém, který si ty a ostatní levicový aktivisti stále pletete. ODS nehodlá lidi trápit hladem, nehodlá likvidovat sociálně slabé (lidi, kteří jsou na sociálních dávkách ne vlastní vinou). Lidi by měli dostat pozitivní motivaci. Starat se o sebe v rámci svých možností. Teprve, když to nezvládají má stát podat pomocnou ruku. Ne jako dnes, že stát doplácí na nemakačenka, lenochy a podvodníky všeho druhu !
0/0
19.4.2005 9:02

Diskutervas

Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Ono to tak není.
0/0
19.4.2005 9:04

Zelenej Raul

Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Když chceš věřit, že tě bude zlá ODS trápit hladem, tak si tomu věř...
0/0
19.4.2005 9:08

JanSlanina

Re: Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Běž už zpátky do blázince ty socane blbej a lehni do sítě ať je pokoj
0/0
19.4.2005 9:43

Zubrsu

Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Pokud k tomu přidají Tlustého avizované 4000,- Kč(doživotní renty), tak to vypadá dost slušně.V dnešních podmínkách myslím, že více než 1/2 práce schopného obyvatelstva nebere více než 7000-8000,- Kč čistého ve mzdě.Nepočítám socky a naše rómské přátelé kteří si chodí pro 20000-30000,-Kč, dle množství dětí.Těm by skončily krásné časy a včera bylo pozdě!Promiň ještě jsem zapomněl, že Škromach by se přestal "připitomněle" usmívat!
0/0
19.4.2005 9:06

JanSlanina

Re: Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Konečně zpřízněná duše .
0/0
19.4.2005 9:38

Tinkywinkydipsypolaalaa

Re: Důchodová reforma podle ODS je hnus!
Za to CSSD se zadlužuje jak může, prodá vše co ještě prodat jde, za její vlády nebude na důchod ani těch 3,5 tisíce.
0/0
19.4.2005 11:15

HAL9000

PLHA se hlásí ! :-)))
0/0
19.4.2005 8:52

Woodward

Re: PLHA se hlásí ! :-)))
A co bys chtěl, Mlho? Ministerstvo pro vybírání příspěvků?
0/0
19.4.2005 8:53

HAL9000

Re: Re: PLHA se hlásí ! :-)))
Já nejraději bez portfeje.
0/0
19.4.2005 9:03

Woodward

Re: Re: Re: PLHA se hlásí ! :-)))
A kam bys schovával nashromážděný "hodnoty"? Já myslel, že portfej je hlavně na to (porte-feuille - nosič na papíry).
0/0
19.4.2005 9:06

HAL9000

Re: Re: Re: Re: PLHA se hlásí ! :-)))
Já jsem neříkal bez portmonky, ale bez bez portfeje
0/0
19.4.2005 9:22

Woodward

Re: Re: Re: Re: Re: PLHA se hlásí ! :-)))
Vím co říkám, máš v tom hokej - portmonka je na drobný (port-monnaie, přičemž to "monnaie" jou drobáky)
0/0
19.4.2005 9:53

Woodward

Novinka
Každej má někde nějakýho strejčka, ale že by měl celej národ Švagra na ministerstvu, to tu ještě nebylo!
0/0
19.4.2005 8:48

Najdete na iDNES.cz