Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Gross: Upřednostňuji většinovou vládu

Premiér oznámil, že chce, aby pokračovala politická jednání o nové většinové vládě. Rozhodně nepreferuji menšinový kabinet, zdůraznil Gross. Zopakoval, že by mělo jít o proevropskou vládu. K reakci ho dopoledne vyzval i prezident Klaus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tonda Brno

Hoďte na něj sítě
Vždyť je to blázen. Ten člověk, co si hraje na premiéra, je nemocný a měl by být zavřen v blázinci, vždyť už je to k smíchu celé Evropě.
0/0
19.4.2005 7:58

zo

Re: Hoďte na něj sítě
Plnej souhlas.Ale co s tím?
0/0
19.4.2005 10:09

HAL9000

Většinovou vládu?
Ten nevycválaný spratek Gross jednoznačně směřuje k menšinové vládě s komunisty, i když tvrdí opak. Lidovcům klade evidentně nesplnitelné podmínky. Proč by měl odstupovat ministr Šimonovský? Co má společného s tím, že Gross jako premiér totálně selhal? Já bych na místě lidovců také neustoupil. Dalšího koaličního partnera, US-DEU, který by možná na nějaký kompromis přistoupil, teď Gross zcela spolehlivě odradil partyzánskou akcí na Ministerstvu spravedlnosti. Pokud by teď ještě Němec sedl s Grossem k jednacímu stolu, musel by být na hlavu padlý.
0/0
19.4.2005 7:09

dobredo

Re: Většinovou vládu?
Nevím, proč by měli zůstat ministři, kteří dobrovolně podali demisi. Dali tím najevo, že ve vládě být nechtějí.
0/0
19.4.2005 8:44

HAL9000

Re: Re: Většinovou vládu?
Dali pouze najevo, že nechtějí být ve vládě, které předsedá Gross, to je trochu rozdíl.
0/0
19.4.2005 8:59

AlienDUDE

!
внимание    осторожно
 
Dvoudenní mezinárodní konference komunistických a levicových stran se bude zabývat tématem Jak k socialistické budoucnosti,"
Čeští komunisté se tak rozhodli stát tvůrci podoby světového neokomunismu.  
0/0
19.4.2005 6:07

AlienDUDE

внимание - ATTENTION - ACHTUNG - ATTENZIONE - ATENCIÓN
Prahu zaplaví světoví komunisté !
0/0
19.4.2005 6:04

Zajda61

ach jo,....
jenom úplná chudinka bez páteře a mozku může obdivovat anebo jenom trochu sympatizovat se šmejdem jménem gross,.... větší hnůj a sráč, si těžko dokážu představit a to mám velikou fantazii,...... národe český,... to je dekadence,.. o které se nikomu ani v nejhorším snu nezdálo,... bez ohledu napravo nalevo,.. všude jenom zasratej grossův chlív,.......
0/0
19.4.2005 0:39

co je vám do toho

počátek srabu tohodle státu...
Když se tady tak naťukla debata o tom, kdo a co může za tu zadluženost a srab, ve kterém je tahle země, je třeba si uvědomit jeden podstatný fakt. Za totality naše země čile exportovala na východ všechno možné zboží a import byl relativně "přijatelný"..Díky tomu naše zemička prosperovala. Práce bylo dost a penízky přibývaly.. Po 89. se naše země (jestli si vzpomínám byli to hlavně ODS (?)) vyslovily, že s východem již obchodovat nebudou, že se půjde obchodovat se západem. Jaksi jim nedošlo, že západ na české výrobky příliš nečeká, ba naopak, že západní Evropa si bude mnout ručičky až zavedou masivní import do Česka...Všichni asi ví, jaké následky to pro nás mělo. Krach českých firem, propouštění, mizivé příjmy z obchodování a tato situace v podstatě přetrvává dodnes. Kromě vývozu škodovek a radarů Tamara máme celkem prdlačku..
0/0
19.4.2005 0:35

Lanta2004

Re: počátek srabu tohodle státu...
No tak si taky uvědom dost podstatný věci.Tehdy existovalo něco jako RVHP.Spousta věcí se vyrábělo takzvaně na sklad a nebyl pro ně žádný odbyt,orientovali jsme se na odvětví těžkého průmyslu s kterým by jsme dnes byli asi tak úspěšní jako pomyslný sedlák u Chlumce.Tehdy to fungovalo tak,že jme povinně museli něco dodat tam,či onam a pak jme zase výměnou dostali věci o které zase nikdo nestál tady.Zkrátka ekonomika jak má být.Po revoluci by jme to tímto způsobem dopracovali víš kam?No skoro se tam blížíme i ted.
0/0
19.4.2005 0:44

m123m

Re: počátek srabu tohodle státu...
Jenže si vzpomeň, co a v jaké kvalitě se za totáče vyrábělo. Vyvést se to dalo maximálně na východ, kde byli ve stejném plánovaném srabu. Česká koruna nebyla směnitelná, byl to bezcenný papír, obchodovalo se výměnným způsobem s východem, o všem rozhodovala neomylná KSČ. Zaměření na západ po 89 bylo jediné možné, vždyť východ byl ještě ve větším srabu, než jsme byli my. Když ODS chtěla privatizovat banky, tak především ČSSD křičela, že rodinné stříbro musí zůstat v českých rukou. Podniky včetně bank byly podkapitalizované. Všichni chtěli podporu českého podnikání. Chyby se nadělaly, něco se ukradlo, řada věcí se mohla dělat jinak a lépe, ale zaplať pánbůh, že se to dělalo alespoň tak, jak to ODS dělalo. Teď nám socani ukazují, jak umějí hospodařit. Dělají dluhy a jen slibují. A řada hlupáků jim ještě pořád věří.
0/0
19.4.2005 1:06

dobredo

Re: Re: počátek srabu tohodle státu...
Moment, s těmi bankami nemáte pravdu, byl to právě Klaus, který se zdráhal posvětit privatizaci bank.
0/0
19.4.2005 8:47

zo

Re: počátek srabu tohodle státu...
Hezky jsi to napsal kolego.V pohodě můžeme vyvážet do Ruska,Kazachstánu,Turkmenistánu a já nevím do jakýchj ještě tánů zboží, otázkou je, jestli za to dostaneš zaplacíno.A když ano tak kolik a kdy.Jsem pro.Vyvážejme tam ale za dolary či ropu a  až po zaplacení záloh třeba ve výši 80% hodnoty zboží.Popravdě řečeno tímhle směrem bych nevozil ani tkaničky do bot.
0/0
19.4.2005 10:17

co je vám do toho

Re: Re: počátek srabu tohodle státu...
Tady jde hlavně o obchodování s Ruskem a Čínou, než o Turkmenistán...To si piš, že by za to dostali zaplaceno, ale v současné době zde je celkem velký "háček"..Od těch dob, co jsme v EU, jsou jistá pravidla vůči obchodu se zeměmi mimo Euro zonu a vyjímku pro obchodování s nimi jen tak nedostaneš..
0/0
19.4.2005 20:20

nenápadně maskovaný Kei

To Gross a Jé, kulé
Hele, ty kuní xichte, už fakt táhni! Škodíš fakt úplně všem, i Šárce, musela se vzdát bordelu ... . Pro pana Jekula: ekonomika je od roku 89 nezávislá a zaplaťpámbů ještě je, i když se ji socani snažej svázat. Máme tu totální politickou nestabilitu a ještě před 5-ti lety by Koruna lítala jak pominutá, ale dnes je jí to fuk! Ekonomika se bez vlády obejde, vláda bez ekonomiky ne, protože by se neměla čím chlubit...
0/0
19.4.2005 0:34

Zajda61

blééééééééééé
lidičky proboha nehádejte se s dementem jekulem,.. to je vážně ztráta času,... uječený jekul bez koulí,..
0/0
19.4.2005 0:28

Lanta2004

Jekule
Viděl jsi dnešní Události v 22.30?Mluvil tram myslím docela uznávanej ekonom Švejnar o tom jak jsme pod vládou socanů v hajzlu.Doufám,že mi nebudeš tvrdit,že ekonomice rozumíš líp než on.Co ty na to?Argumenty prosím.
0/0
18.4.2005 23:56

jekul

Re: Jekule
Svejnar uz dávno není politicky neutrální (ED) a zrejme si preslechl, ze socani museli napravovat Klausuv bankovní komunjsmus 90ých let, to tam ríkal
0/0
19.4.2005 0:02

jekul

Re: Re: Jekule
no a jeste tvrdil, ze vzhledem k dobré ekon. situaci je cas na reformy, tak nevím co jsi slysel
0/0
19.4.2005 0:08

Lanta2004

Re: Re: Jekule
Ano,každý,kdo by mohl nějakým způsobem zpochybnit ČSSD "není politicky neutrální".Nech se léčit,to zavání stihomamem.No a k tomu napravování: to ho tedy napravili.Rozpočtovej schodek roste raketovou rychlostí,máme dluhy,kam se podíváš,hroutí se zdravotnictví,důchodci se za pár let asi půjdou pást,naše ekonomika roste nejpomaleji ze všech a o tom se tam mluvilo taky.Tak co ještě další argumenty?
0/0
19.4.2005 0:13

Zajda61

Re: Re: Jekule
jekule ukopnu ti kule,.. kriple
0/0
19.4.2005 0:40

Zajda61

Re: Re: Re: Jekule
sakra, není do čeho čutnout,... vole eunuchovatej,....
0/0
19.4.2005 0:41

co je vám do toho

Re: Jekule
...ten člověk, co Ti oponuje má naprostou pravdu...Od pádu železné opony do začátku 21. století jsi asi celou dobu spal, když si myslíš, že jsme ve srabu, díky Socanům...Naštěstí jsou zde lidé, kteří mají paměť dlouhou a dobrou a proto Tě mohou informovat o tom, že na hnůj zadělali pravicové strany v čele s ODS..Kdyb onehdy bláznivě neexperimentovali s tvorbou zákonů a nechali si odborně poradit, a celkový systém odkoukali od vyspělých západních států - mohl se náš stát vyhnout obrovským "tunelům", následnému zadlužování a v návaznosti na to neustálým novelám, které se musí dít do dnešních dob...nehodlám se zastávat socanů, že za nic nemohou, že jsou v tom v nevině, neni to pravda, mají pěkný výčet omylů a chyb, ale házet to jen na ně, to je dosti krátkozraké..
0/0
19.4.2005 0:16

Lanta2004

Re: Re: Jekule
Jen by mne zajímalo,kolik následujících vlád bude ještě svádět svoji neschopnost na události ze začátku devadesátých let.Nějak zapomínáte,že už je rok 2005 a za tu dobu tady Socani vládli déle než ODS,takže nevím,nevím,kdo má větší odpovědnost?Netvrdím,že se tady neudělalo tehdy spousta průšvihů,ale věčně to na tyto skutečnosti svádět nemůžeme.Ono se to dnes dobře kecá,ale uvědomte si,co nám tady po sobě komančové zanechali.V jakém stavu byla ekonomika,o morálce nemluvě atd.Jestli to někdo uměl tehdy líp,mohl to předvést.Dnes už jsou tyhle alibistický kecy jenom k smíchu.
0/0
19.4.2005 0:29

nenápadně maskovaný Kei

Re: Re: Re: Jekule
Ještě bych upozornil, že ODS nevládla sama, nýbrž s vašima současnýma partnerama KDU, takže si laskavě stěžujte i tam! Taky do toho přičtěme Unii Sviní, jako záškodnickou frakci ODS v čele se Spacákem a pak je obraz teprve kompletní!
0/0
19.4.2005 0:36

fryfa

a co jít proti všem...
Že jste taky nechystali demonstrace proti tunelářům v devadesátých letech?To jste ještě tahali kačera po písku,nebo je vám víc a nemáte to v hlavě ještě srovnaný? To chce hlavně rozum do hrsti, aby jste se za nějakých dvacet let nemuseli před dětmi stydět.
0/0
18.4.2005 23:17

m123m

Re: a co jít proti všem...
Za koloťuka se musíme stydět už teď a dluhy který svým socanským nevládnutím tady nechá našim dětem a vnukům se budeme stydět dost dlouho. Konec, konců, kolik jsi podal trestných oznámení na tuneláře devadesátých let (samozřejmě s důkazy)    
0/0
18.4.2005 23:25

jekul

Re: Re: a co jít proti všem...
 a co más za dukazy proti Grossovi (navíc jde jen o drobné), i kalosek rekl, ze neví o necem necestném ceho by se Gross dopustil, pitomec Gross, je jen záminka, no  pokud nic nevís o bankovním Klasove komunismu, tak jen blahoslavení chudí duchem 
0/0
18.4.2005 23:31

Rommik

Re: Re: Re: a co jít proti všem...
Jekule jsi nemocný ! Což takhle - oni mají vlastní názor a vidí .....................Jsi skutečně tak hloupý , že jsi nerozpoznal , že toho pitomečka hodí i vlastní partaj přes  palubu ?!
0/0
18.4.2005 23:38

jekul

Re: Re: Re: Re: a co jít proti všem...
pitomec Gross je mi ukradený, ale je to jen záminka, mne jen fascinuje, ta jednoduchá manipulovatelnost s davem, jak krátká doba stací  na zmenu postoje tech samých lidi, no a do mrtvol i politických se nekope
 
0/0
18.4.2005 23:47

m123m

Re: Re: Re: Re: Re: a co jít proti všem...
Už aby byl "mrtvola", pak do něj kopat nebudu. Ale to co dnes dělá a říká je ostuda.
0/0
19.4.2005 0:32

jekul

Re: a co jít proti všem...
to más marný, oni ctou noviny a verí  tomu co ctou
0/0
18.4.2005 23:26

Rommik

Re: a co jít proti všem...
Nevím jak Ty , fryfo , ale já jsem byl v "89" na václaváku několik dní a to bydlím 400 km od "práglu" ! A stydět se před dětmi budu , protože takovou lůzu , kterou tady k moci pustili nezodpovědní hlupáci , jsme tady neměli ani za "bílé hory ". Už i lidé , kteří mají politiku na háku , museli v sobotu u "sedmičky " zvracet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tunelovali hlavně komunisti a jiní zločinci
0/0
18.4.2005 23:35

jekul

Re: Re: a co jít proti všem...
predstavitelem ery tuneláru je jednoznacne úcetní Klaus
0/0
18.4.2005 23:49

Guppy

Stará pravda
varuje, že nejhorší srážka je srážka s blbcem. Kor když je jich ve vládě celý autobus.....
0/0
18.4.2005 22:30

paltt

Re: Stará pravda
ZLATA SLOVA. Do skaly vytesat.
0/0
18.4.2005 22:50

vokoun6

já...
Upřednostňuji odchod gaunera Grosse i z celou vládou do horoucích pekel... 
0/0
18.4.2005 22:28

vladino

Re: já...
0/0
18.4.2005 22:33

m123m

Re: Re: já taky
Já taky        
0/0
18.4.2005 22:55

Sumecek

Re: já...
já taky !!!!!
0/0
18.4.2005 22:55

jekul

Re: Re: já...
hejno modrých strak se houfuje, mutanti pozor na myslivce, nemáte dobu hájení
0/0
18.4.2005 23:22

m123m

Re: Re: Re: já...
Bolševik vyhrožuje, v rámci třídního boje . . .    
0/0
18.4.2005 23:27

jekul

Re: Re: Re: Re: já...
od  zastánce strany leninského typu je to osmevné, to nase rodina zná jiz od padesátých let, uz jsme si zvykli
0/0
18.4.2005 23:33

Rommik

Re: Re: Re: Re: Re: já...
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
0/0
18.4.2005 23:39

lynxxx

Re: Re: Re: Re: Re: já...
Es ist ein Trottel.
0/0
18.4.2005 23:54

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: já...
ne to jsou zivotní zkusenosti jiz nekolika generací a averze ke komousum vsech barev rudé i modré 
0/0
18.4.2005 23:59

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: já...
Vždyť ale ty jsi komouš. Možná si hraješ na antikomunistu, ale myšlením jsi komouš jak vyšitý.
0/0
19.4.2005 3:04

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: já...
Gros trottel.
0/0
19.4.2005 20:02

maly33

Stando
Ja uprednosnuju vladu, ktera vznikne na zaklade volby pravoplatnych volicu, ne vladu kterou sestavi nekdo, kdo udelal svinstvo a odmita opustit korytko.
A myslim to uprime.
0/0
18.4.2005 21:54

Rommik

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TEDA OBČANÉ ! Řekl bych , že teď už je to skutečně vážné ! Ten zprofanovaný magůrek s NÁMA fakt cvičí ..... a MY nic ...................................
0/0
18.4.2005 21:51

Najdete na iDNES.cz