Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jakl: Prezidentovi došla trpělivost

Ředitel sekretariátu prezidenta republiky Ladislav Jakl tvrdí, že prezidentovi došla při sledování vládní krize trpělivost. "Svou trpělivost už vyplýtval," prohlásil včera Jakl v televizi Prima .

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dukeprvni

Klaus: Chci odpověď, ne odvolání ministrů
mel by nekdo tomu jesitnemu hnupovi vysvetlit, ze jak to vypada, tak soudruh kolot'uk na jeho "chteni " z vysoka serre  ted' jsem jen zvedav, co tahle kamacema zvolena "hlava" statu nato vybleje ted' respective co ho nato grebenickovi  bolsevici nechaj vyblejt  sjezd uz do "pakova" svolali  tak holt uvidime
0/0
19.4.2005 12:55

dobredo

nejsem příznivec ODS, musím uznat, že předčasné volby jsou asi jediným možným východiskem z této politické grosšaškárny (i když opět můžou přinést patovou situaci, např. poměr pravice (ODS, KDU) ku levici 100:100). Jinak se tu bude čachrovat a spekulovat až do června 2006 a vládnout nevládnout provozně tu bude vlastně dnes neexistující koaliční vláda. A to určitě není dobrá vizitka pro ČR. Myslím, že zrovna včera Gross řekl, že to chce vyřešit do 10 dnů. 10 dnů!!! Vždyť před 14 dni říkal, že do týdne musí být jasno!! A Klaus už několik týdnů říká, že řešení musí padnout v horizontu hodin!!! A co tedy vlastně bude, když se Gross nedohodne s nikým, ale pro předčasné volby nezvedne ruku ČSSD ani KSČM? Má vůbec v tomto ohledu nějaké možnosti prezident? Např. vypsat mimořádné volby sám?
0/0
19.4.2005 11:22

osvetitel

<><><>
Tomu aby zili v CR cizinci kteri nato maji nikdo nezabrani tak jako tak pokud bude CR chtit "svobodu pohybu" a myslim ze tomu zezabrani ani ta "EU"co chce hlidat "sve" hranice s tema co nebudou zacleneny.Znalost Anglictiny jako uredni reci nebude nikomu na skodu a ti co v CR budou chtit zit se bez Cestiny take neobejdou pokud si to sami Cesi nezaridi tak aby se bez ni obesli!Spis zalezi na tom aby Cesi pestovali Ceskou kulturu a rozhodovali opravdu ve prospech CR! Ale ta Anglictina me osobne pripada mene nebezpecna pro nejake "splynuti" z nekym vetsim v te Evrope , protoze Anglikani i amici jsou pomerne daleko a myslim ze jim na necem takovem zalezi o mnoho mene nezli "jinym v te Evrope!
0/0
19.4.2005 4:17

Johny_S

Mám lepší návrh na diskuzi....
Opravdu Václav Klaus může za loňské tornádo v Litovli, když podle určitých lidí může za všechno špatné v tomto státě, zatímco za všechno pozitivní může ČSSD?
0/0
18.4.2005 14:24

palfyjura

Jak dlouho vydrží Standův hanbinec??????????
0/0
18.4.2005 14:02

Josefprav

Rozhodující jaká EU bude.
Já si myslím, že nejde ani tak o vstup nebo nevstup do EU, ale jde již nyní o to jaká ta EU bude. Zatím je socialistická a Francie a NSR hlavní strůjci velké EU jsou na tom hospodářsky čím dál  tím víc hůř. Ekonomický nárůst USA a EU za poslední léta je nesrovnatelný. Dost jsem za poslední dobu ze svého evrooptimizmu ustoupil. Je příjemné být ve velké partě, ale je důležité jaká parta to bude a jaké postavení tam mám.  
0/0
18.4.2005 13:01

palfyjura

Re: Rozhodující jaká EU bude.
Přiznám se , že jsem optimismus nikdy nesdílel. Chápu naše začlenění do bloku volného pohybu zboží, služeb a myšlenek. Pokusy uspořádat poměry jiným , respektive politickým uspořádáním jsou pro mne nepřijatelné. Tak jak jsem souhlasil ze vstupem, tak nesouhlasím s pokusem tvorby eurostátu!!
0/0
18.4.2005 13:07

Josefprav

Re: Re: Rozhodující jaká EU bude.
On má Johny_S < johnIV@...pravdu, že se dělá všechno proto, aby vznikl. Kdyby ten průběh a výsledek byl podobný jako v USA, tak by to bylo o něčem jiném.
0/0
18.4.2005 13:19

Johny_S

Re: Re: Re: Rozhodující jaká EU bude.
Problém je, že USA je o něčem jiném. Tam přišli lidi, kteří chtěli začít znova, budovat něco nového, takže jim bylo jedno, že se postupně vzdali své národní identity, povědomí o svém původu. V Evropě je tento pocit ještě pořád velice silný, každý si hrabe zejména na svém písečku, všechny politické reprezentace hájí zejména zájmy svých zemí, snaží si pro své země získávat výhody na úkor ostatních. Aby k tomu nedocházelo, je EU navržena strašlivě těkopádně, všechno je složitě kontrolováno, rozhodovací procesy jsou pomalé, aby nikdo neutlačoval ostatní. Na tomto základě je EU budována - a takto nikdy nemůže být silnou federací. A pokud budou národní státy k federalizaci nuceny násilím (jako se nyní děje - ne fyzickým, ale propagandou, nátlakem), napětí to ještě zvýší a o to méně bude EU akceschopná.
0/0
18.4.2005 13:25

palfyjura

Re: Re: Re: Re: Rozhodující jaká EU bude.
Kdysi kapitalismus vznikal na : Volnost, rovnost a bratrství. Prizmatem tohoto pohledu se jeví pokusy zestátnit EU jako nějaký typ socialstické revoluce.
0/0
18.4.2005 13:41

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodující jaká EU bude.
Právě. EU to rozšířila na "volnost", "rovnost", "bratrství" a "solidarita". Jenže EU vznikla jako elitní klub pro bohaté země. V jejich rámci jedna bohatá země podporovala zemědělství té druhé a ta druhá zas průmysl té první. Když se to rozšířilo a bohaté země by měly začít podporovat opravdu chudé, najednou je problém. Pro mě je nehoráznost, že i v budoucím rozpočtu má polovina výdajů EU jít do "starých" zemí, ačkoli jsou bohatší. To už radši, ať není nic.
0/0
18.4.2005 13:45

palfyjura

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodující jaká EU bude.
Tak jsme si tady pěkně zabrebentili a šup do virtuality všedního dne!! Napište někdo úvod prosím, ale nahoru!!
0/0
18.4.2005 13:53

Bouše

Re: Rozhodující jaká EU bude.
Ono je taky důležité, jak se bez té party obejdu (viz Švýcarsko a Norsko, které mají EU zatím na háku).  
0/0
18.4.2005 13:11

tomasch

narodni zajmy
Muze mi nekdo definovat narodni zajmy.Pro me je to fungujici ekonomika, svebytna kultura, obcanska hrdost apod.A  ty sebevedomemu a vzdelanemu obcanovi nikdo vzit nemuze, cehoz jsou dejiny dukazem.
0/0
18.4.2005 12:49

Johny_S

Re: narodni zajmy
Myslíš třeba likvidace českého národa po bitvě na Bílé hoře? Národ byl sebevědomý, vzdělaný, a přesto málem zanikl. Další sjednocování EU povede k zániku většiny evropských svébytných kultur. Vždyť vlastenectví je v EU vydáváno za zastaralý extrémismus.
0/0
18.4.2005 12:51

jekul

Re: Re: narodni zajmy
nesmíš vše věřit Jiráskovi, psal hezky ale je to jen beletrie
0/0
18.4.2005 12:52

Johny_S

Re: Re: Re: narodni zajmy
Nepleť sem Jiráska, demagogu. Co přesně není pravda na tom, že český národ byl koncem 18. století na pokrají zániku, a přitom že v 17. století byl na svém absolutním vrcholu?
0/0
18.4.2005 12:55

jekul

Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
z čeho vycházíš při těchto jednoznačných tvrzeních, žijem v prostoru , kde to naši předkové neměli vůbec jednoduché, horší to bylo určitě po30leté válce
0/0
18.4.2005 12:58

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Ano, horší to bylo po třicetileté válce, čili po bitvě na Bílé hoře. Postupně sílila germanizace, české děti byly vyučovány v němčině a úřadovalo se jenom v němčině. Trvalo pár desetiletí a česká elita už česky neuměla, velká města byla téměř poněmčená a postupně to čekalo i menší města. Poslední by býval přišel na řadu venkov - nebýt nacionalistického vzepjetí našich předků. Vládnoucí Němci se nás snažili přesvědčit, že jsme jakýmsi slovanským jazykem hovořící Němci a že čeština je vlastně druhořadá, protože se v ní nelze pořádně vyjadřovat, nelze umělecky tvořit, atd. Ještě Dobrovský nevěřil, že se čeština udrží a pouze ji sepisoval, aby aspoň zachoval její podobu, až se jí nebude mluvit. A ještě Bedřich Smetana v mládí česky příliš neuměl - a jaký to byl vlastenec. Nyní je nám vnucováno, že jsme česky hovořící Evropani, děti jsou v co nejmenším věku vyučovány cizím jazykům, především angličtině, a za přednost je považováno, pokud jsou vyučovány jenom v cizím jazyce. Opět vyroste v č
0/0
18.4.2005 13:04

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
eském jazyce příliš nevzdělaná elita. A to bude počátek konce. K tomu se přidá povinné úřadování v angličtině, jak nám určitě nařídí EU, protože tu bude už žít příliš mnoho cizinců, kteří nebudou umět česky - a toto úřadování dál nebude nutit cizince, aby se česky vůbec začali učit. Nakonec si naši potomci řeknou, že vlastně češtinu k ničemu nepotřebují, a to bude konce. Tak jako poměrně rychle zanikla nářečí, a teď už se mladí baví tím, že prohodí nějaký nářeční výraz, načež se zasmějí, že jejich babička tak ještě mluvila, tak za pár desetiletí prohodí české slovo a dodají, že děda česky ještě uměl....
0/0
18.4.2005 13:06

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Je pravda, že tohle tady bylo v době národního přirození. Tahle doba je poněkud směšná z naší dnešní pozice, ale kdyby ji nebylo, tak bychom asi úplně nezanikli, ale dost těžko by se vytvářelo ČSR 1918. Existovaly by celé části území, kde by se mluvilo pouze německy a pokračovalo by to dál. Nebyla by česká literatura, český spisovná jazyk atd.
0/0
18.4.2005 13:11

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Právě. V dnešní době by byla česká jenom část venkova a české vesnice by ubývaly - tak jako rychle mizí lužickosrbský národ.
0/0
18.4.2005 13:14

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Lužičtí Srbové byli vyvražděni, až na vyjímky.
0/0
18.4.2005 13:49

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
A kdy? Většina Lužických Srbů byla asimilována. Vyvražděni na rozdíl od Polabských Slovanů nebyli, protože vyvražďovali zejména Němci expandující na východ a Lužice v té době byla součástí českých zemí. I Polabští Slované byli ovšem spíše asimilováni. Bylo jich málo, nebyli centrálně organizovaní, a tak když dostali německé vládce, kteří neosídlené oblasti kolonizovali Němci, svůj jazyk, který často neměl ani literární podobu, postupně ztráceli. Posledním zbytkem byl slovanský jazyk, jakým se ještě koncem 17. století hovořilo v Lüneburském rašeliništi.
0/0
18.4.2005 13:55

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
, Jsi pesimistou z povolání? Kde bereš tu jistotu, že nám EU nařídí uřadování v angličtině? Vždyť je to totální pitomost! To by muselo být všude a myslíš, že by Německo či Francie na něco takového kdy přistoupily? Jedinou hloupou věcí je nutnost vytvářet školy pro menšiny s jejich jazykem jako vyučovacím. To je blbost, ale o tom jsme nedávno diskutovali.
0/0
18.4.2005 13:14

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Dnes je to absurdní. Jenže uvaž tu absolutní politickou korektnost a relativismus, která evropské elity rozežírá. EU se snaží odstraňovat každé byť i domnělé křivdy. Myslíš, že jednou nějakého snaživého úředníka nenapadne, že v zemích, kde je početná menšina přistěhovalců, by bylo k usnadnění jejich života dobré zavést ještě úřadování v nějakém světovém jazyce? A jak to jednou bude, už se to bude jenom prohlubovat.
0/0
18.4.2005 13:18

juton

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
, Ne, nemyslím si to. Konec konců, tu absolutní politickou korektnost převzali od USA a ani tam není jiný úřední jazyk, než angličtina. A to i ve vysloveně hispánských oblastech, kde se nemluví jinak, než španělsky. Ale při jednání na úřadech, u soudů a podobně vládne angličtina.
0/0
18.4.2005 13:24

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
USA má jeden úřední jazyk. EU jich má hned 20, nebo kolik. Myslíš si, že nebude sílit tlak na určitou harmonizaci, třeba aby bylo několik hlavních úředních jazyků (aby se např. mohl na úřadě domluvit občan jiného státu EU, který se prostě přestěhoval) a pak ty ostatní?
0/0
18.4.2005 13:27

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Tady taky máš nařízeno, že všechno musí mít český návod. Zkus se začít hrabat ve videotechnice, v PC, v telefonech a v dalších věcech a pokud nebudeš umět několik základních anglických slovíček, tak tomu nebudeš rozumět. Jenže mi můžeme být v rámci EU časem  také menšinou a pak už to blbost nebude. Je to jako krájení salámu. Kolečko po kolečku a zůstane ti provázek jako upomínka, že jsi měl nějaký salám.
0/0
18.4.2005 13:24

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
To je všechno hezké. Ale k tomu ti stačí umět angličtinu na nižší úrovni. K tomu, abys rozuměl k návodu od telefonu, nepotřebuješ mít angličtinu někdy od první třídy, abys už na gymnáziu mluvil bez přízvuku. To je přece hloupost - důležitá je čeština a angličtina je jenom k tomu, aby ses mohl domluvit s cizincem. Nikdo po tobě ale nechce, abys hovořil jako rodilý Brit.
0/0
18.4.2005 13:29

palfyjura

Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Co je to český národ???????????????,
0/0
18.4.2005 12:59

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Národ je obtížné definovat, je to určitá skupina lidí, která se za národ považuje a jejich rozlišovacím znakem je povědomí o určité pospolitosti, specifických dějinách, vlastní jazyk a určitá svébytnost. Když zmizí jazyk, jde to s tou svébytností docela z kopce. Celý východ Německa lze považovat za původně slovanskou zemi, o čemž svědčí i místní názvy. Kolik východních Němců to ovšem v dnešní době ví?
0/0
18.4.2005 13:12

Otec Breburda

Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
V 17. stol. :o)) To je úsměvné... Asi je třeba rozlišovat mezi českým národem a zeměmi koruny České... Ale i tak je to 17. stol. úsměvné :o)
0/0
18.4.2005 13:01

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Chceš to snad popřít? Kdypak asi byla doba veleslavínská a následující období, považované za absolutní vrchol českého jazyka? Od půlky 16. a na začátku 17. století (do bitvy na Bílé hoře).
0/0
18.4.2005 13:07

Otec Breburda

Re: Re: narodni zajmy
Tak to tedy nevím jaký národ byl v době Bílé hory sebevědomý a vzdělaný - ale češi jako národ v té době neexistovali.  Český národ se začal utvářet až v době obrození...
0/0
18.4.2005 12:59

Johny_S

Re: Re: Re: narodni zajmy
Češi jako národ existují už někdy od 10. století. První přemyslovská knížata rozlišovala na Čechy a Němce a obávala se, že pokud si Němce nastěhují do pohraničí, ohrozí tím obranyschopnost země. Což se o osm set let později potvrdilo. Za husitů byli Němci vyháněni z českých měst. Po bitvě na Bílé hoře byl Obnoveným zřízením zemským snížen český jazyk, protože jako úřední řeč byla zavedena němčina. Poté byl český národ soustavně likvidován a vydáván za část německého národa - takže ten moderní se ustavil až v 19. století.
0/0
18.4.2005 13:10

jekul

Re: narodni zajmy
to platí, bohužel se vyskytují nacionalističtí jedinci schopní zfanatizovat další a to pak končí tragédiemi 
0/0
18.4.2005 12:51

Johny_S

Re: Re: narodni zajmy
Kdyby bývali nacionalističtí jedinci nezfanatizovali českou elitu, čeština už dávno zanikla a my jsme byli spolkovou zemí Německa.
0/0
18.4.2005 12:56

jekul

Re: Re: Re: narodni zajmy
šlo mi o fanatismus německých fašistů a např. japonců 
0/0
18.4.2005 13:54

Johny_S

Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Se stejnou logikou by bylo třeba důsledně potírat všechny levicové strany, protože se z části z nich kdysi stali fanatičtí komunisté....
0/0
18.4.2005 13:56

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
no a jsme opět u prázdných pojmů levice x pravice
0/0
18.4.2005 14:13

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: narodni zajmy
Už jsem ti to napsal - tys už bohužel šel spát. Že jsou to prázdné pojmy, tvrdí pouze příznivci levice, která pravicovým stranám začala populisticky vykrádat program, takže se jí hodí předstírat, že levice a pravice už neexistuje. Ještě jsem neviděl pravičáka, že by to tvrdil. Vždycky jenom příznivci socialistických stran - což o něčem svědčí.
0/0
18.4.2005 14:21

Bouše

Re: narodni zajmy
Nemusíme chodit až k Bílé Hoře. Já jsem svou občanskou hrdost nadlouho ztratil v srpnu 1968.
0/0
18.4.2005 12:57

palfyjura

pro:JOSEFEPRAV
Cituji Váš příspěvek:"Teď jste se tady sešli ubožáci. Vy si myslíte, že si nechám nadávat od takových ptrimitivů. Zveřejňujte si, co chcete. Nezapomeňte také na svoje nadávky a snahy mne ponížit. V kolektivu je síla. " Mám se také urazit??????????????
0/0
18.4.2005 12:38

jekul

Re: pro:JOSEFEPRAV
kašli na to , kdo není zamidrákovanej nemá obavy z ponížení, stačí znát cenu vlastního já 
0/0
18.4.2005 12:42

palfyjura

Re: Re: pro:JOSEFEPRAV
Ale je to stejně sranda!! Virtuální svět ,osoby a obsazení. Když napíší Gross je prase ,tak nevím kdo je Gross! Mám totiž dojem , že ta osoba je jen virtuální.
0/0
18.4.2005 12:46

jekul

Re: Re: Re: pro:JOSEFEPRAV
virtuální je to do doby, pokud se to netýká hmatatelně Tebe osobně anebo Tvých blizkých
0/0
18.4.2005 12:49

palfyjura

Re: Re: Re: Re: pro:JOSEFEPRAV
Já jsem si jen vzpomenul na Petra cibulku a jeho: Vašku ty jsi prase. Přiznám se ,že Gross se mne až tak netýká. Je to jen problém útvaru, který se doposud nazývá ČSSD.
0/0
18.4.2005 12:53

Joshuaboy

CHEOSOVI a spol.
Pánové, nechte toho. Přeci nebudete takoví vztahovační. Na netu toho každý nakecá... Vážně to jistě nemyslí. Pepa může působit nafoukaně, a (bez urážky) tak působí, ale to neznamená, že je to zlý člověk (i to vyhrožování bylo snad jen kvůli momentálnímu naštvání). Já jsem proto, abyste na to zapomněli. Co vy na to, Cheosi, Pepo?
0/0
18.4.2005 12:31

transalp96

Re: CHEOSOVI a spol.
Posilat nekomu mailem vyhruzky,to je paradni srackovina...
0/0
18.4.2005 12:41

Najdete na iDNES.cz