Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidovci chtějí koaliční dohodu, nebo nic

V úterý se ještě jednou chtějí sociální demokraté, lidovci a unionisté pokusit dohodnout na základních pravidlech fungování společné vlády bez Grosse v čele. Právě na tom, zda půjde o klasickou koalici, může dohoda zkrachovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

me2di

...
Co třeba tohle : "Jeden z prvních kroků, které bych udělal, by bylo to, že bych požádal Ústavní soud, aby mi dal dobrozdání, zda je možné euroústavu ratifikovat v parlamentu a zda je k tomu potřebná třípětinová většina." Pokud by Ústavní soud odvětil, že ke schválení euroústavy není třeba 120 hlasů ve Sněmovně a ústavní většina i v Senátu, jak to chce slyšet Kohout, vládním stranám by se otevřela šance, jak euroústavu prosadit i bez referenda. A nemohli by to zablokovat opoziční občanští demokraté." Tolik citace, co myslíte, není na čase začít ty parchanty střílet ?
0/0
12.4.2005 9:22

Destroyer7

Re: ...
Je to jen potvrzení domněnek o tom, po jakých cestičkách se ubírá jejich myšlení.
0/0
12.4.2005 9:30

idnesKROKODYL

Re: ...
a ja stale dumal, proc ma tahle nova vlada byt 'proevropska' a ono je to proto ze prosadi ratifikaci tak nejak socialisticky,  jak rika soudruh Skromach: At se to nekomu libi ci nelibi
0/0
12.4.2005 20:06

me2di

odpovim si sam
Takze ti cinkani klicema na Vaclavaku bylo nakonec uplne zbytecne! :-D :*D
0/0
12.4.2005 9:19

me2di

Kohout2
Jan Kohouta nijak neohrozily ani události roku 1989. Stal se z něj zkušený kariérní diplomat. Členství v KSČ vystřídalo v roce 1995 členství v ČSSD. Českou republiku zastupoval na řadě misí v rámci OSN, OBSE nebo EU. Výrazně se podílel na vyjednávání, resp. přístupových rozhovorech s EU a v Konventu se podílel i na návrhu tzv. Evropské ústavní smlouvy, kterou jednoznačně podporuje a prosazuje. A co napsat na závěr? Snad jen to, že je ironií, že bývalý komunista a student agentů KGB působících na moskevském MGIMO je držitelem prověrky na nejvyšší stupeň utajení – přísně tajné. Čím to vlastně je, že ve vládě jsou od roku 1989, kdy proběhla údajná změna režimu, stále komunisté?
0/0
12.4.2005 9:16

me2di

Kohout
Pojďme si tedy něco říci o panu Kohoutovi a jeho curriculum vitae. Ihned po absolutoriu pražské Filosofické fakulty vstoupil do KSČ a nastartoval slibnou kariéru komunistického diplomata. Vyškolen byl i od soudruhů v Moskvě, a to na Institutu mezinárodních vztahů (tzv. MGIMO), kde byli pod vedením agentů KGB a dalších specialistů školeni pečlivě vybraní a politicky spolehliví vysocí komunističtí diplomati a agenti KGB. Řada z nich se právě zde upsala vázacím aktem KGB. Někteří ruští novináři, jako např. Tengiz Gudava (bývalý politický vězeň za SSSR a redaktor Radio Liberty pro Střední Asii a Kavkaz) se dokonce vyjádřili, že „všichni studenti MGIMO prošli náborem do KGB“. Obecně platí, že MGIMO fungoval jako líheň KGB.
0/0
12.4.2005 9:14

Francuz1

Všechno ven!
Už se netrapte a všichni odejděte! Neděkujeme! To si myslí Bartoloměj s Cyrilem a ostatně celá Madlina putyka... http://blog.lide.cz/wievegh 
0/0
12.4.2005 8:58

mahbuli

Jedině absolutní změna..
Tak si opět myslíme, že je vše na věčné časy. Zřejmě ale Evropu čeká sociální revoluce. Moje prababička se narodila v roce 1910 za Císaře pána. Potom přišla První Republika, Protektorát, Druhá Republika, Únor 1948 v roce 1989 tento hybrid. A v roce 1993 rozpad Československa. Žije v sedmém režimu ve věku 95 let. Co si myslíte, že je vše na věčné časy. Nás, Evropu i Ameriku ještě čeká zvratů a překvapení. Když chce někdo v Číně někomu přát to nejhorší, popřeje mu aby žil v zajímavých časech. My v nich žijeme praktický stále. Tak nechte toho prudění a chvalte každý den klidu. Co bude za 10 let s Českem, Evropou i Amerikou neví nikdo! Tato propaganda má s komunistickou hodně společného. Jenom aby to vydrželo alespoň těch 40 let.
0/0
12.4.2005 8:54

adamsmith

Re: Jedině absolutní změna..
Tak ty uz to nehul.
0/0
12.4.2005 9:11

jardamat

Ale o nás už nejde
Lidi nebláznětě a nerozčilujte se. V téhle hře o nás, a o to jak se budeme mít nejde ani vzdáleně. Tady jde o koryta, vliv a prachy. A o nás nikomu nejde.
A to že se nám to nelíbí, tak to je vůbec nevzruší. V téhle hře jsme mi až v poslední řadě.
0/0
12.4.2005 8:15

celtic

Gross...
už hraje o život...ČR ho už pranic nezajímá....!
0/0
12.4.2005 8:09

kybic obecný

Všimněte si...
jak se ti šmejdi tváří, když vychází z úřadu vlády. Každý se směje jako d e b i l, asi nemají čím pochopit, že situace je velmi vážná. Dělaj z lidí totální blbce. Mají své jistý, tak proč by se nakonec nesmáli. K u ...v .a už s tím něco udělějme!
0/0
12.4.2005 8:09

CNR

Jak říkal...
....Franta Kocourek.... "Profesionální šméčko pro lidi, ohýbá nikl a hliník"..... tak tak nějak se nás pokouší standa tahat za nos....
0/0
12.4.2005 8:06

zberanek

Vláda
Gross chce takovou vládu a takového premiéra v jejím čele, aby mohl on tahat za špagáty, vláda by dělala přesně to co Gross bude chtít. Němec a Kuhnl jsou připraveni opět Grosse na slovo poslechnout.
0/0
12.4.2005 8:03

Tonda Brno

Re: Vláda
Spíš mám pocit, že to ČSSD chtějí hrát tak, aby se nedohodli a Standa by tím pádem nepodal demisi a vládl by si dál. Korýtko je korýtko.
0/0
12.4.2005 8:28

opelgirl

Je jasné, že je GroSS gauner a podvodník..
...který chce vládnout prostřednictvím loutkové vlády, ale co nám předvádějí za "charakterovou žumpu" Němec a Kuhnl z Uhnije, je prostě na blití...hnus
0/0
12.4.2005 7:46

xmen001

Re: Je jasné, že je GroSS gauner a podvodník..
Boze ty si idiot...gauner a podvodnik?? A Tlusty neni a co Kalousek?? Ten taky ne?? A co Tupolanek, Grebeniček?? Tam bys našel hodně podvodniku ve všech stranach a možna i některe schopne lidi, zase ve všech stranach. Kdyby probehla novinama takova stvava kampan jako na Grosse (tim ho neobhajuji-nema tam co delat) tak by jsi to tady psal na nekoho jineho. Jde videt jak ïHeute umi pracovat s tou primitevnejsi casti naroda, staci titulek v novinach, ze??
0/0
12.4.2005 8:05

mcmurdock

Re: Re: Je jasné, že je GroSS gauner a podvodník..
Idiot si ty! Pokud vim nikdo z tech co jsi jmenoval nejsou ve vlade a o tu tu preci jde. ALe to socanek jako ty nemuze pochopit. ODS podobna kauza stala vladu, ale na to aby odstoupili socani nemaji moralni kredit. Mozna nejsi primitiv jako my, ale jsi povrchni ko.....ko t co micha a jabka z hruskama!
0/0
12.4.2005 8:49

DedecekHribecek

Re: Re: Je jasné, že je GroSS gauner a podvodník..
      Kde se Vás bere potřeba se zastávat takovéhio bezskupulózniho politika jako je Gross?
      Vaše definice slov gauner a podvodník by mne zajímala. Nedomnívám se, že všichni ve Vašem seznamu tuto moji definici pojmů gauner a podvodník splňují. Právě použití všech jmen na jedné kupě mi dává dosti závažný důvod si myslet, že právě Vy patříte do kategorie jak píšete " jak ïHeute umi pracovat s tou primitevnejsi casti naroda, staci titulek v novinach, ze"
0/0
12.4.2005 8:56

crupier

divadlo
Je to jen Grossovo divadlo pro voliče. Pokud na to lidovci přistoupí, vznikne loutková vláda řízená z Lidového domu, kterou si socky nechají od lidovců a US schválit a pak je společně s komoušema budou v parlamentu válcovat. Lidovci by to měli odmítnout a nechat Standu přiznat barvu, musel by si nechat vládu schválit od komoušů. Tím by se mu snad ten jeho spolek rozpadl a pak už by se snad vyhlásily předčasné volby. A kdyby ne tak by jim to voliči spočítali v řádných volbách, po kterých by konečně vznikla silná většinová vláda.
0/0
12.4.2005 7:32

palfyjura

Podvodník Gross
Ani poslední kroky ČSSD nesignalizují nic jiného než zoufalství této strany,. Sociální demokraté si zcela logicky nepřejí předčasné volby Gross to vycítil, proto se nakonec rozhodl podniknout úhybný manévr sám a zachránit si alespoň část stávajícího vlivu. Dal přitom zjevně na své mediální rádce a "spin doktory", jejichž rady unikly z lůna ČSSD již před řadou týdnů -totiž schovat programovou prázdnotu a vlastní bezradnost pod široké sukně Evropské unie. Gross tedy vymyslel projekt jednorázové "proevropské" vlády na půdorysu stávající koalice, avšak bez lídrů všech tří stran (aby v tom nezůstal sám). Co znamená termín proevropská, přitom nikdo pořádně neví. Znamená to snad, že všechny předchozí vlády nebyly proevropské, nebo snad dokonce byly antievropské? Z dosavadních náznaků lze usoudit, že hlavním programovým bodem takové vlády má být masivní propaganda ve prospěch tzv. evropské ústavy
0/0
12.4.2005 7:24

crupier

Re: Podvodník Gross
sice souhlasím, ale možná by bylo lepší, kdybys tu psal vlastní názory a neopisoval Zahradila ze včerejší MF Dnes
0/0
12.4.2005 7:34

palfyjura

Re: Re: Podvodník Gross
Většinou píši jen vlastní, ale Zahradil mě mluví z duše.
0/0
12.4.2005 7:37

crupier

Re: Re: Re: Podvodník Gross
jo, ten článek byl dobrý. Teď jed o to, jestli lidovci na tu šaškárnu přistoupí, doufám, že ne.
0/0
12.4.2005 7:41

pepta

Re: Re: Re: Podvodník Gross
Asi by bylo fér uvést, koho citujes
 
0/0
12.4.2005 11:25

palfyjura

Plastic People.......
Jsem osobně zvědav, kam až při současném mlžení strana gumový respektive plastických lidí zajde. Lidovci jsou si vědomi proč problém vznikl. Tím problémem není jen Gross, tím problémem je GROSSD. Strana , ktterá lže, podlácí a uplácí voliče. Strana , která je vnitřně rozhádaná v sobě shromažďuje socialistické proudy od pseudoliber. až k komunistickým idealům. Pokud si chtějí plastic Lidovci zachovat vůbec nějakou tvář musí jednozančně říci: Praktická politika Groosd škodí republice. Vše co se děje je podvod na voličích. Další a další mlžení slouží jen k přesměrování problémů. Řešením je nové rozdání karet. A co na to Plastic people?????????????,
0/0
12.4.2005 7:19

pidlos

je to jasný
...US-DEU musí mít v nové vládě své stranické špičky, protože už má stejně jenom 3 členy - Němec, Kühnl a Mlynář (ten navíc bude sedět)...
0/0
12.4.2005 6:31

palfyjura

Re: je to jasný
Nejhorší je ,že situaci začínají zneužívat i afričtí demokraté. Lidé se zřejmě nepoučili z "liberální" US, která je tak liberální, že jim prostituce s GROSSD vyhovuje.
0/0
12.4.2005 7:07

idnesKROKODYL

Lidovci chtějí koaliční dohodu, nebo nic
Lidovci chtějí koaliční dohodu, nebo nic - pan Kalousek je chytry clovek. Moc dobre vi, ze pokud nebude opravdova koalicni dohoda, tak CSSD si necha odhlasovat vladu, a pak uz ji nic jineho zajimat nebude. 
0/0
12.4.2005 5:09

rkolos

Re: Lidovci chtějí koaliční dohodu, nebo nic
máš pravdu kalousek je chytrý, ale ta jeho chytrost hraničí s vypočítavostí. Je naprosto jasné, že ví že ekonomika je na tom ted opravdu dobře a že když Klaus udělal gesto s kterým absolutně nepočítal ( ani on ani topolánek, gesto : dálší vládu bude skládat CSSD ) tak ted mu nezbývá nic jiného než opravdu v případě odstoupení Grise jít do toho s CSSD znova. S tím vůbec nepočítal a tak si teď klade podmínky aby si udělal co nejlepší výchozí postavení na další jeho podraz. LIDI UVEDOMTE SI ZE TEN KDO CHCE SHODIT VLADU, NEMUZE JAKO ARGUMENT POUZIT SPATNOU HOSPODARSKOU SITUACI A PROTO NA TO MUSI JIT PRES KOMPROMITOVANI CLENU VLADY!!!! JE TO OPRAVDU JEN HNUSNA SPINAVA TAHANICE O KRESLA. 
0/0
12.4.2005 6:47

idnesKROKODYL

Re: Re: Lidovci chtějí koaliční dohodu, nebo nic
'ekonomika je na tom ted opravdu dobře' - statisice bilion dluhu, podnikatelske prostredi skoro uduseno tohou dani a odvodu, statisice nezamestnanych, nepomalejsi rust ze vsech okolnich zemi ktery je ale vykoupen prave tim projedenym bilionem a tomu rikas opravdu dobre ? Mos sledujes hochu projevy GroSSe a Sobotky. Ale vim ze tem kdo nepremysli tak 100x opakovana lez zacne pripadat jako pravda tak ti tvuj nazor ani nebudu zazlivat.
0/0
12.4.2005 7:03

idnesKROKODYL

Re: Re: Re: Lidovci chtějí koaliční dohodu, nebo nic
'statisice' patrilo k nezamestnanym, dluh je nastesti JEN   bilion
0/0
12.4.2005 7:07

Vlk-Honzi

Re: Lidovci chtějí koaliční dohodu, nebo nic
Lidovci mají hlavně lepší vyjednávací pozici - předčasné volby jim žádnou výraznou ztrátu nepřinesou. Stnda se naopak buďto musí dohodnout s nimi, nebo Grebeníčkem. A obě varianty jsou pro něho špatné. Ovšem zavinil si to svojí hloupostí sám.
0/0
12.4.2005 6:55

kontrola

Foto nove vlady !!!
Unie slabomyslnych
0/0
12.4.2005 4:41

kontrola

Uz toho bylo dost
D e m o n s t r a c e   za odstoupeni Stanislava Grosse a za transparentnost v politice. Kazdou stredu od 17:00 hodin u sochy sv. Vaclava v Praze        
Free.cz     
 
 
0/0
12.4.2005 4:40

Free_styler

Zkorumpovana politicka scena vyzaduje ocistu
STOP ODS, STOP KSCM
V  *  O  *  L  *  B   *  Y           2006
Volte ED,
nebo US-DEU
0/0
12.4.2005 2:25

Unguided Missile

Re: Zkorumpovana politicka scena vyzaduje ocistu
Souhlasím, ta  zkorumpovaná politická scéna potřebuje očistu! Ale rozhodně ne skrze ED či US-DEU,
0/0
12.4.2005 2:41

AlienDUDE

Re: Re: Zkorumpovana politicka scena vyzaduje ocistu
Myslíš že to myslel vážně ? Myslím že si z nás akorát dělá prdel...
0/0
12.4.2005 2:45

palfyjura

Re: Re: Zkorumpovana politicka scena vyzaduje ocistu
Směšní afričtí demokraté také chtějí trochu slávy. Naštěstí každý ví jak to vypadá když se zjeví ministrana.NE:NE: Standartní předčasné volby. Voliči rozhodnou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
12.4.2005 6:30

jamarty

Re: Zkorumpovana politicka scena vyzaduje ocistu
Tos asi zaspal, ne?? Apríla už bylo!!
Obě pidistraničky vznikaly jako vymezení se proti něčemu (resp.) někomu, ne na základě programu, za který se chtěli bít... A když měl Němec znovu šanci ukázat, že jsou stranou opravdu zásadových lidí, navlíkne si na hlavu prezervativ a Stáníkovi se souká do p....e
Děkuji, nechci!!!!
 
0/0
12.4.2005 6:43

Unguided Missile

Opakuji, ti moralní a přečestní pámbíčkáři lidovci v čele s Kalouskem se budou smažit v pekle!
Klikněte si zde na --> Lidovecký hroch Kalousek 
 
Výňatek článku:
".... V roce 1994 uzavřel Kalousek smlouvu s firmou Anex-Cirus Jiřího Andrlíka na dodávku 2310 kusů padáků pro českou armádu. Jak se později během soudního řízení zjistilo, firma nebyla v době uzavření smlouvy ještě ani zapsána v obchodním rejstříku. Zkrátka to nestihla, zakázka byla přidělena bleskově. S padáky neměla Anex-Cirus samozřejmě žádné zkušenosti, její padáky byly nekvalitní a při pokusných seskocích zahynuli nevinní vojáci. ..."
0/0
12.4.2005 1:55

DedecekHribecek

Re: Opakuji, ti moralní a přečestní pámbíčkáři lidovci v čele s Kalouskem se budou smažit v pekle!
      Bohužel (případ pana Kalouska) pro naši politickou scénu a ještě více bohužel máme daleko horšího ministerského předsedu.
0/0
12.4.2005 9:02

GhorX

.
Jsem zvědavý, s čím půjde ČSSD do předvolebního boje, s jakými slogany. Dodnes jsem za nejvtipnější heslo považoval "Dokázali jsme, že to dokážeme" (ODS, volby 1996, rok před balíčky, demisí a rozpadem ODS). Domnívám se, že ČSSD nezíská tento pochybný primát jen v případě, bude-li se billboardová kampaň zakládat na fotografii smutného S. Grosse s hesly "Vím, že jsem to podělal", "Upřímě všeho lituji" a "ČSSD - dejte nám druhou šanci, prosíím !". (Zajímalo by mě, s jakou novinkou příjde US, nespíš "I bakterie má právo na žívot !")
0/0
12.4.2005 1:50

qazqaz

To je k nevire
Gross je opravdu nanicovatej spratek. Ten clovek se chova jako Pan Uprimny. Jako kdyby byl nejcestnejsi clovek na zemi. A jeste si diktuje podminky. Jenom jedna vec ho omlouva: jeho strana ho v tom podporuje. Doufam ze KDU neustoupi!
0/0
12.4.2005 1:37

Unguided Missile

Jestli by to s těmi politiky už zase nechtělo ...
... pěkně po staročesku ... tak trochu něco jako ... ehm ... no ... tu ... defenestraci?!
0/0
12.4.2005 1:24

m123m

Ostudné loutkové divadlo
Loutkové divadlo, které se pokouší hrát Gross je opět ostuda. Doufám, že Kalousek a KDU-ČSL neustoupí a pošlou ho do háje            
0/0
12.4.2005 1:09

Johny__S

Re: Ostudné loutkové divadlo
Grossova drzost je neuvěřitelná. Nechá požádat o důvěru nové vládě, takže se pak bude obtížněji svrhávat, až ČSSD začne spolupracovat s komunisty. A Standa se někam uklidí, aby jeho aférka vyšuměla. Do voleb půjde svěží, čerstvý Standa.
0/0
12.4.2005 1:17

DedecekHribecek

Re: Ostudné loutkové divadlo
    To si myslím je účelem hry komunistických pohrobků v lůně ČSSD. Naklást požadavky nestravitelné pro lidovce a pak se obejmout s komunisty.
     To jsem zvědavý jak z takové šlamastiky vybředne Klaus. Zatím manévroval velmi dodbře a doufám, že mu to vydrží.
0/0
12.4.2005 8:59

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.