Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Výhody z KSČ jsem neměl, říká Kohout

Jan Kohout, velvyslanec při Evropské unii, se má stát novým předsedou vlády. Navrhl jej Stanislav Gross a lídři KDU-ČSL i Unie svobody s ním souhlasí. Ale kdo to vlastně je? MF DNES mu položila otázky týkající se jeho majetkových poměrů a také minulosti v KSČ.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Unguided Missile

KU&VA, to je had! Z toho bude český premiér jedna báseň!!!
Z článku: "Doufal jsem, že už nikdy nebudu muset do žádné strany vstupovat."
Do ČSSD nepochbně také MUSEL, a jednou se od ní bude také asi distancovat, že?!
 
KU&VA, to je had! Z toho bude premiér jedna báseň!!!
0/0
12.4.2005 18:21

logar

hm,hm
vlezl tam, aby ji mohl zevnitř rozvrátit
0/0
12.4.2005 17:05

holiday

neměl výhody?
to říkaj všichni!
0/0
12.4.2005 0:51

fr-mottl

do strany, svazu mladeze se nemuselo...
jenom pote clovek musel nest nasledky. Na prumyslovce si nas nekolik studentu tridni pozval do kabinetu a vysvetlil nam, ze kdyz nevstoupime do SSM tak bude mit on problemy a bohuzel ze pote problemy udela on nam. Sdelili jsme mu, ze presto nevztoupime. Samozrejme ze nas nevyhodili. Odmaturoval kazdy. Kdyz se mi na technice u pohovoru ptali, jestli chci pracovat v SSM, tak jsem jim zase rekl klidne ze ne a bylo to vyrizeno. A kdyz chteli, abych za SSM nesl nejakou vlajku na 1 maje, tak jsem rekl at me neotravujou. Jediny nasledek byl, ze jsem to mel v papirech. Neni pravda, ze tam kazdy musel. A proto mam sve mineni o tech 80% lidi, kteri tam vlezli aby mohli pohodlne proplouvat zivotem. Tito lide nam cestnym nemaji co rici a nemaji ani pravo se nam primo podivat do oci.
0/0
11.4.2005 18:47

G-bod

Dalsi svine na obzoru
neuveritelny jak se komousi roji. Bud to je debil, ze lezl do KSC a nemel  z tohonic a nebo keca. Oboji ho diskvalifikuje pro jakoukoli funkci.
0/0
11.4.2005 18:04

logar

hm,hm
říkal se kdysi vtip, nebo příběh ze života:Jaký je rozdíl mezi komunistou nebo Trabantem v rodině. Žádný. Za obojí se rodina velmi stydí, ale v podstatě jsou velmi rádi, že je mají.
Dnes to opět vypadá tak, že dostat se do vrchlové funkce ve státní moci nebo správě bez předchozího členství v KSČ nelze. Je to zcela prorostlé a ti šmejdi si k sobě natahují opět další šmejdy, své lidi
0/0
11.4.2005 17:42

aBBa

HOLD pan Kykirikiii je Pan Diplomat o)))
0/0
11.4.2005 17:39

Josefprav

Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
ProfesorR < profesorr@... snažím se ti vysvtlit, ža tady byl systém velmi dobře propracovaný komunisty. Účastnili se ho nejen komunisti, ale v podstatě celý národ. Většina z  Čechů to dělala proto, aby měla pokoj. Kolik hrdinů tady bylo? Vtipy na komunisty (na ty nahoře) dělali i komunisti. Když začneme vymezovat odpovědnost za 40 let komunismu a budeme to dělat poctivě, tak se nedopočítáme. Každé zjednodušování je špatné. Kde jsi žil?
0/0
11.4.2005 15:16

ProfesorR

Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
A já jsem se Ti zase níže snažil vysvětlit, že provinění byla různého kalibru. Stejně jako je třeba rozlišit vraha od zlodějíčka v samoobsluze, musíš rozlišovat  STBáky a ortodoxní vůdce a členy KS od těch, kteří šli jednou za rok 1. května do průvodu...Asi tak. Žil jsem tady.
0/0
11.4.2005 15:26

Josefprav

Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Tak rozlišuj. Neber to, ale podle legitimací, ale hledej u každého jeho osobní odpovědnost. Bude to tak lepší. Znám spoustu lidí, kteří se ke komunistům hlásili a velmi horlivě, ale oni je nechtěli. Znám lidi, kteří se bránili, aby tam nemuseli, ale pak to nakonec podepsali.     
0/0
11.4.2005 15:32

Josefprav

Re: Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Představ si seznam STB. Tam jsou zapsáni informátoři, spolupracovníci atd. Nejsou tam, ale zapsáni pracovníci SNB, kteří patřili do části SNB a to bylo právě STB. T.j. kapitáni, majoři atd, kteří vlastně celou STB organizovali. Ty tam totiž nenajdeš. My tady totiž řešíme Bohdalovou a další, ale kde jsou ti důstojníci STB? 
0/0
11.4.2005 15:36

Derviš Mustafa

›››››››››››› ™
By mě zajímalo kdy se ta germánská štětka přestane míchat do týhle republiky.
0/0
11.4.2005 13:39

Josefprav

Re: ›››››››››››› ™
Budeme jí sprostě nadávát p....če a ono jí to přejde. Zeptáme se jí jakou ji má.
0/0
11.4.2005 13:43

Derviš Mustafa

Re: Re: ›››››››››››› ™
Zarostlou a plnou pavučin
0/0
11.4.2005 13:52

qazqaz

Re: Re: Re: ›››››››››››› ™
Vidite jak si docela dobre rozumite. Komanc a nekdy celkem v pohode Josef. Ale kdyz je potreba tak se nevahate spojit. On ten joska asi taky nema moc cisty svedomi! Kohout je vul jak Brno. Dvakrat si nabehnout a vstoupit do blbe strany, no to musi byt zvlastni schopnosti.
0/0
11.4.2005 14:56

Josefprav

Re: Re: Re: Re: ›››››››››››› ™
Nemám čistý svědomí, protože píšu, jak to tady bylo? 95% tohoto národa kolaborovalo s komunisty. Proto, kdyby bylo referendum, tak se odhlasuje, že to není pravda.
0/0
11.4.2005 15:23

Josefprav

Re: Re: Re: Re: ›››››››››››› ™
On  Kohout připomíná člověka, který  ihned před vyplutím  přijmul vánosné místo 1. kormidelníka na Titaniku.
0/0
11.4.2005 15:40

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: ›››››››››››› ™
Oprava výnosné
0/0
11.4.2005 15:41

Josefprav

Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Komunistů bylo přes 1 mil. Dále zde byli členové SSM, Svaz žen, SČSP, BSP, ROH, informátoři STB, práskači z uličních výborů, domovní důvěrníci, pomocníci PS a VB, 99% obyvatel manifestačně volilo kandidáty NF, chodilo se do průvodu na 1.máje a na různé manifestace dle dispozic koministů. Najděte mi člověka, který se neúčastnil kolaborace s komunisty a já se sním nechám vyfotografovat.
0/0
11.4.2005 13:27

Josefprav

Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Pokud je tady někdo mladší než 40 let, tak ať se zeptá tatínka a mamionky ,jak bojovali proti komunismu.
0/0
11.4.2005 13:29

ProfesorR

Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Tak jestli házíš do jednoho pytle ty, co si šli do průvodu (kam šli, aby měli pokoj) povykládat vtipy o režimu, ty co je tamtéž slídili a pak za to šli prásknout a ty, kteří ten průvod organizovali, tak to máš hodně zjednodušený život...Člověče, trochu rozlišuj.
0/0
11.4.2005 13:51

jekul

Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
dnes už je to fraška, samozřejmě s vyjímkou těch, kteří to odnesli na tvrdo, většina tu prostě žila, tak jako vždy, ta celá komoušovské éra byla důsledkem 2. sv. a následného rozdělení světa, takže dokud se nepodělal CCCP, bylo to tak, jistě někdo se snažil žít normálně a část projevovala horlivost a touhu se zapojit do dění, bohužel je to většinou stejná část i nyní
0/0
11.4.2005 14:39

Josefprav

Re: Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Nevysvětluj to Jekule. Já se jenom snažím vysvětlit, jak to tady bylo. Ne proč. Ta pasivní šedá zóna, která za nic nemohla tady je přece dál.   
0/0
11.4.2005 15:20

Josefprav

Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Co lidí vstupovalo do KSČ, aby mělo pokoj. Taky rozlišuj. Ještě jsi mi nenapsla, kde jsi žil za bývalého režimu.
0/0
11.4.2005 15:09

Woodward

Re: Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Do KSČ se nevstupovalo proto, aby měl člověk pokoj. Když jsi chtěl mít pokoj, našel sis bezvýznamný místo v bezvýznamným podniku a staral se o to, abys měl po večerech a o víkendech možnost věnovat se svým koníčkům - takhle to řešila většina lidí. Každej kdo vstoupil do strany věděl velice dobře co to obnáší! A zrovna tak není pravda, že se z KSČ nedalo odejít, když už tam někdo z blbosti vlez - já jsem osobně znal dva lidi, kteří to udělali a nestalo se jim vůbec nic. Vždycky šlo jenom o to, co kdo chce a co je ochoten pro to udělat. A ti, kdo kvůli kariéře vlezli do partaje, prostě byli ochotní překousnout špatný svědomí!
0/0
11.4.2005 15:14

ProfesorR

Re: Re: Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Přesně tak.
0/0
11.4.2005 15:20

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Dělal jsi svoji práci, kterou jsi měl rád. Podle komunistických předpisů na tom místě měl být komunista. Takže si nechal vyhodit, když tě otravovali s přihláškou? Co lidí podepsalo přihlášku do KSČ, aby měli pokoj. Codili na schůze., platili příspěvky a nic víc.  Jaký byl rozdíl mezi funckionářem ROH, SČSP předsedou BSP, kteří komunisti nebyli a řadovým členem KSČ? Ty si myslíš, že členové těch všech organizací tam byli pouze pasivně?   
0/0
11.4.2005 15:29

Woodward

Re: Re: Re: Re: Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
Pamatuj si, že nikdo nic nemusel! Pracoval jsem víc než osm let na letišti, bavilo mě to, odmítl jsem vstoupit do SČSP, když za mnou přišli vybírat "na solidaritu", nedal jsem jim ani floka, dokud mi neřeknou, na jakou solidaritu,  s kým a proč (což oni samozřejmě nevěděli, takže nedostali nic), v prvomájovým průvodě jem byl jednou za celej život a nikdy se mi za to nic nestalo. Jo, kdybych od komoušů něco chtěl, měl bych utrum, jenže já nic nechtěl, jenom aby mi dali svátek. A ty řeči, že někdo vlez do strany, aby moh dělat práci, která ho bavila, těch jsem se naposlouchal až hamba od svýho komunistickýho švagra. Pracoval v zahraničním obchodě, dotáh to na generálního ředitele, a kdybych nezdrhnul do Francie, nejspíš ho bolševici udělali ministrem. Ta zásadní otázka zněla docela jednoduše: dám se do spolku s bandou zlodějů jenom protože mě něco BAVÍ? Někomu to vadilo a někomu ne. Byl jsem obyčejnej sralbotka jako milióny dalších, ale mezi těmi, kdo d
0/0
11.4.2005 15:50

Woodward

dokončení:,
...kdo drželi hubu a krok a těmi, kdo lezli soudruhům do p*dele byl zřetelnej rozdíl.
0/0
11.4.2005 15:51

Isbjoerna

Re: dokončení:,
Doufam, ze je ti jasne, ze bez aktivni a vyznamne spoluprace millionu tech, kteri " drželi hubu a krok" nebylo mozne, aby ta komunisticka totalita fungovala!
K tem millionum patrili vsichni pravnici, policiste, vojaci (povolanim; ne povinnou sluzbou), stredni a vyssi urednici ve spravach...
Je naprosto lhostejne, jestli byli cleny KP, dulezite je, ze byli exekutory totalitniho regime! A do teto exekuce se hlasili nejen dobrovolne, ale i aktivne prekonali prekazky, aby se do teto exekuce dostali (tam nebrali kazdeho!).
0/0
11.4.2005 16:18

jekul

Re: Re: dokončení:,
potom život je aktivní spoluprací, jsou to popsané fantasmagorie, fungování státu jako takového je nazýváno aktivní a významnou spoluprací, po pádu CK pokračovala rovněž většina policie a úřednictva dále, když se nenaváže , dopadne to tak jak v Iráku po "osvobození" od USA 
0/0
11.4.2005 17:04

Josefprav

Re: Re: dokončení:,
Podívej ty jdi do p r de le. Když já Čech jako poleno napíšu, že český národ kolaboroval, tak se týká i mně. Ty se do toho nepleť. Co dělal tvůj tanínek nebo dědeček? Byl dozorce v koncentráku? Nebo patřil k těm, co stříleli za války do vzduchu?  Trhni si nohou a vypadni.
0/0
11.4.2005 18:20

Josefprav

Re: dokončení:,
Záleží, co jsi na tom letišti dělal.  Já jsem měl vysokou školu  uměl jsme pracovat, ale komunista jsem nebyl. Musel jsem jim, ale dělat poskoka. Kamarád dělal náměstka a já mohl dělat vedoucího oddělení. Když jsme byl mladý, tak jsem se ubránil utíkaním z místa na místo. Když jsme byl starý, tak člověk, který nemohl dělat vedoucí funkce i když měl plnou kvalifikaci byl docela oblíbený. Jinak jsem byl stejný šašek jako většina lidí, která se rozčiluje, když se to otevřeně řekne. Někdy mě byl milejší komunista, který nebyl blbec než hajzl, který sice komunista nebyl. Jinak pokládám docela za přirozené, že člověk chce dělat karieru a mít se dobře. Blbej je režim, který toho zneužívá.       
0/0
11.4.2005 18:17

Josefprav

Re: dokončení:,
To bych chtěl vědět, jak bys to rozlišoval? Soudruh, který  vykonával důležitou  funkci  v roce 1968 a protestoval proti okupaci a tak ho vyloučil a vyhodilii. V roce 1989 se s velkou slávou vrátil. Pak se provalilo, ža jako člen pohotovostního pluku SNB tloukl v 50. letech zatčené a choval se jako hovado. Provalilo se to až v roce 1992. Do té doby ¨komunista nebyl a nadával na ně kudy chodil. Co tomu říkᚨ?. Víš,co takových příběhů je.   
0/0
11.4.2005 18:35

jekul

Re: Český národ kolaboroval s komunisty téměř celý.
zajdi na hřibitov, tam se najdou, dle letopočtu úmrtí, no už to nebude pěkná fotka
0/0
11.4.2005 14:33

G-bod

to nic nemeni na tom
ze je to komousska svine
0/0
11.4.2005 13:25

chrtil

kupříkladu
na pasivní rezistenci byl každý Kubelík
0/0
11.4.2005 13:07

cejkis

ČR
víte problém je v tom, že s KSČ spolurpacoval téměř každý v této zemi, protože KSČ znamenala moc. Jenže někteří se tím netají a někteří to uspěšně zamaskovali..ODS
0/0
11.4.2005 12:25

Isbjoerna

Re: ČR
"...spolurpacoval téměř každý v této zemi..."
 
Konecne jedno uprimne slovo.
0/0
11.4.2005 12:34

zlej

Re: Re: ČR
Není to pravda, nehledě na to že ty o tom nic nevíš, pokud se nemýlím tak nás kritizuješ z venku.
0/0
11.4.2005 13:06

Isbjoerna

Re: Re: Re: ČR
My "venku" jsme meli celou studenou valku svobodne informace, vy jste meli to, co vam komuniste dovolili.
0/0
11.4.2005 13:10

emajlova

Re: Re: Re: Re: ČR
tak proč tady pak plácáš nesmysly?
0/0
11.4.2005 13:12

ProfesorR

Re: Re: Re: Re: ČR
Kdo chtěl a nebyl úplný poseroutka, tak se ke svobodným informacím také dostal. Takový našinec získával dost pravdivý obrázek reality. Sledovat věci zvenku je vždy ošidné, protože "svobodná informace" ještě neznamená "pravdivá informace" a navíc divákovi chybí to nejdůležitější - konfrontace s realitou.
Takže Isbjoerno, není to rozhodně tak černobílé, jak si myslíš. 
0/0
11.4.2005 13:23

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: ČR
Dnesni tolerance k ("byvalym") komunistum ma prave prameny v tehdejsi siroke spolucasti.
 
Proto take nejvetsi skupinu v dnesni ceske Poslanecke Snemovne tvori ("byvali"/preskocili a nebo aktivni) komuniste! To je realita, s niz nepotrebuji byt konfronrovana, a presto sama vypovida velmi mnoho.
_______
Samozrejme, ze P. Kohoutovi, stejne jako vetsine ceskych emigrantu, neveril na Zapade nikdo - zvlaste jejich "pronasledovani" komunisty.
Clovek, ktery slouzi komunistum a STB a pak "prebehne" na druhou stranu, je na Zapade cely svuj zivot neduveryhodny (a bezcharakterni).
Ale za par D-Mark byli tito emigranti ochotni udelat vse - a poslouzili Zapadu.
0/0
11.4.2005 13:46

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ČR
a že se tak dařilo Minaříkovi lehce získat důvěru, těch nedůvěřivých
0/0
11.4.2005 15:04

Josefprav

Re: Re: Re: Re: ČR
Buď si venku a nelez sem. Proč se vnucuješ čuzo? Kdo je zvědav na tvé názory "zvenčí"?   
0/0
11.4.2005 13:45

jekul

Re: Re: Re: Re: ČR
příliš si fandíš, co jsou to svobodné informace, mediální masáže fungují i dnes a všude, a rádiové i televizní  vlny neznají hranice, takže kdo měl zájem dodtal se i k vašim "svobodným informacím", a lidé, které zajímá jen jejich dvorek anebo širší dění najdeš všude, co se týká všeobecné informovanosti , není v tom nějaký rozdíl
0/0
11.4.2005 15:01

jekul

Re: Re: ČR
lidé, tu žili, tak jako vždy, je-li běžný život spolupracováním, je to určitá vulgarizace, početně malé národy, žijící v kritických regionech, buď přežijí, nebo jsou vyvrařděny, nakonec zcela nedávno nás to tu mělo potkat navzdory tomu
0/0
11.4.2005 14:44

ProfesorR

Re: ČR
Příliš to zjednodušuješ. Ta "spolupráce" měla různé formy, od jistého typu pasivní rezistence v "mezích zákona" až po aktivní kolaboranství a lezení do KS.
Takže jaképak "každý", já osobně znám mnohem více lidí z té první skupiny než z té druhé.  
A soudruh Kohout se evidentně blíží k onomu druhému extrému. Lezl do KS a to nikdo přece nemusel a rozhodně tam taky nelezl "každý".      
0/0
11.4.2005 13:01

Josefprav

Re: Re: ČR
Profesore, kde jsi žil? Kolik ti je?  Znám lidi, kteří nikdy nikam nelezli, ale byli to větší sv..ně než komunisti. O tom, kdo byl komunista se to vědělo. O informátorech STB a nekomunistech se to nevědělo.  
0/0
11.4.2005 13:31

Najdete na iDNES.cz