Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Co je na Grossovi dobrého

Zdá se, že krize, která nějaký čas zmítala věcmi veřejnými, pomalu odeznívá. Nachází se řešení, nejspíš obecně přijatelné. A ti, pro které přijatelné není, budou mít smůlu. Tak to v politice chodí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karoten

Je to tak!
Máme další kultivační zápočet.
0/0
11.4.2005 9:56

jajaja59

Gross je i tvoje ostuda !
1 - Kde jsou Grossovy žaloby ? (RESPEKT, MFD) 2 - Vik si půjčil od příbuzných a Gross potvrdil, že zná jejich jména 3 - "JUDr." Gross najal právníky aby nalezli člověka, kterému vlastně dluží
0/0
11.4.2005 9:15

Bouše

Jak to myslí?
"Především: už nebudeme muset se závistí glosovat, jak tam či onde („v normálních zemích“, jak s oblibou říkáme) skončil politik z důvodů podivných nesrovnalostí v jiných aktivitách než politických."
 
Autorův optimismus není podle mne příliš na místě, a to zejména z těchto důvodů:
1) Grossovo odstoupení není úplně jisté, pokud se koalice nedohodne, pořád trvá varianta menšinové vlády s Grossem v čele.
2) Gross a někteří čelní politici ČSSD (Kraus, Zaorálek) jjsou dodnes přesvědčeni, že za aférou stojí intriky KDU-ČSL, nikoliv nejasnosti kolem bytu premiéra a podnikání jeho manželky.
3) Grossův náznak ochoty odstoupit přichází po tak dlouhé době, že to ztrácí jakoukoliv morální hodnotu a rozhodně to nemůže být důvodem k optimismu, jak se nás snaží přesvědčit autor. 
0/0
11.4.2005 7:59

Bouše

Re: Jak to myslí?
Takový inteligentní, vytříbený příspěvek a 24 hodin žádná reakce. Ještě vám tady něco napíšu, to tak, vyseru se na vás!
0/0
12.4.2005 7:54

zab2

Hm
Jsem nějak nepochopil, co má společného ten nadpis s obsahem článku
0/0
11.4.2005 7:41

Maldik

Dekujeme Ti soudruhu Grossi
Českou stranu sociálně demokratickou přivedl Stanislav Gross od více než třicetiprocentní obliby před třemi lety k »popularitě« neodvratně spějící k jednocifernému vyjádření. Jak může být spasitelem totálně rozložené demokratické levice slůně v politickém porcelánu, za nímž se táhnou jen maléry a vůdcovská neschopnost? Čím asi tak může potenciální voliče sociálních demokratů okouzlit přitroublé nemehlo, které dlouhodobě dává najevo ochotu spolčovat se s komunistickým satanem a jeho přisluhovači proti levě orientovaným demokratům, které bolševická bestie již jednou v truchlivých dějinách této země slupla jako malinu, aby si tím otevřela cestu ke čtyřicetileté totalitní nadvládě provázené politicky motivovanými vraždami a systematickým pronásledováním »šťastnějších« svobodo-myslných Čechů, kteří tu hrůzu přežili? Co se to děje
0/0
10.4.2005 21:59

Maldik

Re: Dekujeme Ti soudruhu Grossi
.... Zatímco se z pohřbu Grossova vládního ansámblu můžeme radovat, z harakiri ČSSD bychom kdovíjakou radost mít neměli. Neb to bude jen jiná verze téhož, co vzešlo z účinkování nedospělého tajtrlíka v nejvyšší exekutivní funkci: většina českých občanů, jimž bude k nepřekousnutí modrá alternativa nekoneč-ně šťastných zítřků, buď automaticky přeběhne do Grebeníčkovy jedové chýše, nebo se jednoduše vykašle na volby s módní výmluvou, že není komu dát hlas. Obojí v konečném důsledku vyjde nastejno: komunisté budou čím dál silnější a parlamentu nepostradatelnější. Děkujeme, pane Grossi!

Maldik

Re: Re: Dekujeme Ti soudruhu Grossi
http://www.freewebs.com/vanek/grosskomunismus.htm
0/0
10.4.2005 22:07

murjel

Komančové podrželi Grosse,
ale stejně se musí vzdát. Proč? Jednoduše proto, že tohle ustát nemohl, díky svým našeptávačům a těm, kteří mu měli radit a neradili. Potíž je v tom, že kdyby se komančové nezdrželi hlasování, ale řekli svoje NE, tak Gross neprošel a mohli jsme si všichni ušetřit handrkování a dohadování, které teprve nastane. ČSSD se staví do pozice, že když ne Gross, jako předseda ČSSD, tak ve vládě nebude žádný předseda jiné strany. Je vidět, že pořád ještě hošík nevyspěl, že je pořád ještě politickýcm nedochůdčetem. Nyní ČSSD tvrdí, že tam nemůže být nikdo z těch, kdo tam byli předtím, takže mi z toho plyne, že by se měla kompletně vyměnit vláda a měl by jít do háje i Sobotka a další z ČSSD. Podle toho, co říkali v televizi, tak to bude loutková vláda, která bude poslouchat, co řekne politické grémium, tedy vláda k ničemu, bez rozhodovacích pravomocí. Takže k čemu nám občanům bude? K ničemu. Je tedy jasné, že je třeba nových voleb, které by měly podpořit všechny strany bez ohledu na to, co ČSSD chc
0/0
10.4.2005 21:12

jirka02

Co je na Grossovi dobrého?
     Pokusme se nad tím zamyslet a dobrat se nějakých závěrů  Intelektuál, nebo alespoň něco jako vzdělanec? Určitě ne! Špatná škola a ještě horší žák. Je přesně tou, jak se říkalo, komunistickou rychlokvaškou. Samouk? Ani náhodou! Zájem byl soustředěn pouze na postup po politickém žebříčku. Z literatury tak: Pitrýsek, aneb putování za švestkovou vůní.  Lze tedy konstatovat, že okolo vzdělání prošel a nebyl jím dotčen! Jazykové znalosti? Ani zde nic! Tak třeba životní zkušenosti? Také zde ničeho nedopátráme! To, že nikdy a nikde nebyl zaměstnán, znamená že i zde je nepopsaným listem papíru. Nebo snad přirozené analytické schopnosti? Jeho aféra dokazuje, že nikoliv Řečník, či tribun lidu. Ani to ne! Spíše tlachal. Věty: "Ať se vám to líbí nebo ne, je to tak" jsou toho jasným důkazem. A tak třeba politické schopnosti? Troje prohrané volby a politická smrt v 35 letech hovoří výmluvně. Tak tedy co? Odpověď zní tedy: "NIC!".
0/0
10.4.2005 17:17

jajaja59

Re: Co je na Grossovi dobrého?
Ovšem inteligenci a vidění budoucnosti má perfektní - 23.1.2005 Čas vydání: 14:06 Klíčová slova: ČR; ČSSD; konference; Moravskoslezský; 3; 2. VERZE OSTRAVA 23. ledna (ČTK) ... Gross se snažil vysvětlit potřebnost nepopulárních kroků. "Lidé nepotřebují mít desetitisícové důchody, ale musí mít pocit, že to s nimi myslíme dobře," řekl.
0/0
11.4.2005 9:25

santej

Co je na Grossovi dobrého:
 
0/0
10.4.2005 12:47

dead_brouk

videno trosku jinak...
"Sociální demokraté potřebovali jejich oporu proto, aby se vláda udržela, ODS proto, aby padla. Komunistické hlasy hodily by se v okamžiku vypjatého politického boje oběma."
ods nepotrebovala podporu kscm, kde jste na tom byl? ods proste vyvolalo hlasovani o neduvere a grebenicek jeste tyden predtim rikal, ze cssd dela idiotskou politiku, kterou kscm nemuze podporit. jenze pak se vsechno zmenilo. chcete tim naznacit, ze kdyby kscm nepodporila svym zdrzenim se vladu, obvinoval byste ODS se spolupraci s komunisty???
0/0
10.4.2005 11:57

Chegue

Re: videno trosku jinak...
No jasne. A Gross je dobry, protoze nam to ukazal diky sve afere. Takze pozor na ODS!! Typicky clanek na IDnes, za vsechno muze ODS a porad jeste Klaus, ktery chce byt absolutistou a monarchou a mozna i cisarem. Narozdil od pluralitniho Havla. Tak tomu rikam vtip tydne, IDNES!!!
0/0
10.4.2005 14:24

Isbjoerna

Re: videno trosku jinak...
, "...kdyby kscm nepodporila svym zdrzenim se vladu..." ------- Podporit neco/nekoho tim, ze nedelam NIC? Co je to za komunistickou demagogii? Kdyz nepodepisi petici PROTI nekomu, tak to znamena, ze jsem s nim? ------- KSCM NEpodporila nikoho! Predevsim vsak nepodporila ODS, ktera se na podporu KSCM spolehala! KSCM bylo vnuceno navrhem ODS vyslovit nekomu podporu (CSSD svym "DUVERUJI vlade" nebo ODS svym "NEDUVERUJI vlade"), KSCM se rozhodla mlcet. Nic vic! Vse ostatni je jen prospecharska interpretace.
0/0
10.4.2005 14:46

Pongo

Re: Re: videno trosku jinak...
Diduško, když tomu nerozumíš, proč se pořád do toho pleteš?
 
Před tím, než se komunisti rozhodli zdržet hlasování, probíhalo intenzivní "veřejné" jednání mezi Grossem a Grebeníčkem, "neveřejné" mezi špičkami obou stran a "utajené" mezi vyjednávacími týmy. Výsledkem toho všeho bylo, že se komunisti rozhodli zdržet (a bylo to pro ČSSD určitě hodně drahé vyjednávání), přestože ještě den před jednáním s Grossem tvrdili, že jeho vlády bylo dost a že by se měl odporoučet a vzhledem k tomu, že toho sám není schopen, tak že mu určitě vysloví nedůvěru. Možná to je na tebe trochu složité, protože jsi nezažila 40 let komunismu a tudíž neumíš chápat různé postoje komunistů v pravém světle. Ve své podstatě je tvůj postoj ke komunistickým činům hodně naivní.
0/0
10.4.2005 19:42

DedecekHribecek

Re: Re: videno trosku jinak...
     Ale ne. Co se týká logiky uvažování tak to obecně platí. Je tu ale jedno veliké ALE. Zcela ignorujete faktický význam onoho skutku nepodpoření požadavku na demisi či jak píšete mlčení. Mělo to za následek, že se u moci držel dále jeden čistý premiér. Ten si na rozdíl od Vás byl vědom významu onoho mlčení KSČM, že neváhal kvůli tomu jít ke koministům. Protistrana se naopak cítila oprávněná stupňovat svoje požadavky až k nesmělému mluvení do sestavení vlády.
      Když si opravdu pozorně přečtete vyjádření KSČM tak zjistíte, že si myslí hodně o svém mlčení a že za ně také hodně chtějí.
0/0
11.4.2005 7:08

jajaja59

Re: Re: videno trosku jinak...
proč raději nejdeš vařit
0/0
11.4.2005 9:26

Najdete na iDNES.cz