Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odložení rodiče

Článek paní Bendové Proč vlastně máme starobince? (MFD 8. 4.) mi mluví z duše. Starala jsem se o tři děti a pak přes šest roků o bezmocného tatínka. Abych na ně měla alespoň trochu času, pracovala jsem na zkrácený úvazek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ccecil

Stát nás za děti trestá
Rodina s jedním dítětem, eventuelně se psem je na tom finančně lépe, než vícečlenná rodina. Většinou mohou pracovat oba rodiče a mohou si pak dovolit "lepší dovolenou", drahé vozy, lepší bydlení atd.  Také mají vyšší předpokládaný důchod. Až zestárneme, budou moje tři děti vydělávat právě na to jejich vyšší zaopatření, místo na mé a mé ženy. Jsme trestáni za to, že chceme mít děti a vychovat je, zatímco sobectví je zvýhodňováno.
0/0
11.4.2005 3:10

radonový

Mizérie rodin
Milá paní, matko tří dětí, Vaše situace je typická. Proto nám také v posledních letech schází 100 000 novorozenců rok co rok. Nenarodili se a ačkoliv je nikdo nezavraždil, ale jakoby se stalo. Důvody jsou samozřejmě ekonomické a právě Vy sama jste toho důkazem.  Děti nemůže mít nikdo, kromě "horních 10 000",  aniž by se tím automaticky nepropadl až do sociálně slabých. To platí i o střední třídě!  Přídavky na děti se vzhledem k inflaci snížily šestkrát a ani ten kdo řádně pracuje a vydělá si relativně dost peněz, tak  z nich nic nemá, protože mu je stát sebere a to bez ohledu na děti v rodině.  Vím o čem mluvím, sám mám čtyři.  Poslední etapa života je ještě horší, "zůročí" se Vám péče o děti v nízkém důchodu, přičemž musíte ještě poslouchat řeči o tom, že se rodí málo dětí a tím musí VŠICHNI dělat do 65, nebo do 67 let a navíc se důchody musí v poměru k průměrnému platu snižovat. Jak jste správně vystihla, života si užijí jen bezdětní.
0/0
10.4.2005 11:25

Najdete na iDNES.cz