Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Grebeníček není největší nebezpečí

Komunistům rostou preference, méně a méně lidí chodí k volbám a politici demokratických stran vždy vědí proč. Levice obviňuje pravici a pravice levici. Všichni se pak zapřísahají, že nebudou nikdy spolupracovat s komunisty, ale v podstatě s nimi vesele kooperují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Isbjoerna

Velmi dobre shrnuti.
Autor clanku shrnul velmi vystizne celkovou situaci.  Ted by mely nastoupit ciny generace novych ceskych "Achtundsechziger".
0/0
6.4.2005 12:57

karoten

Objev?
0/0
6.4.2005 11:04

killy

Re: Objev?
Objev to nejni. Nejde objevovat něco notoricky známýho. Jde jen o souhrn axiomů.
0/0
6.4.2005 11:44

zlej

huh
Je vidět že pan programátor má analytické myšlení. Absolutně souhlasím. Ale je to kurňa, smutný čtení.
0/0
6.4.2005 10:49

jajaja59

!
Bývalý komunista je to samé jako bývalý černoch. (Nic proti černochům.)
0/0
6.4.2005 9:59

HAL9000

Trochu černobílý pohled
Vcelku s autorem souhlasím, až na to, že nelze házet všechny bývalé komunisty do jednoho pytle. Podstatný rozdíl je například mezi řadovými komunisty, kterých byla většina, a nomenklaturními špičkami. Také je zapotřebí zohlednit pohled, jakým tito lidé hodnotí svoji minulost. V tomto směru uznávám přístup Vlastimila Tlustého z ODS. Ten se svou bývalou příslušností ke KSČ nikdy netajil, považuje ji za handicap a z těchto důvodů například nekandidoval na předsedu ODS. Tuto skutečnost odmítají jeho kritici brát na vědomí a zcela nefér se mu jeho bývalé členství v KSČ neustále připomínají. Tím samozřejmě nechci říci, že Tlustý nemá jiné chyby. Co si však mám myslet o některých kandidátech do senátu z řad ČSSD, kteří záměrně zatajili svou bývalou komunistickou minulost, aby měli větší šance na zvolení? Nebo co si mám myslet o ministru Palasovi, který byl komunistou snad do roku 1994, tedy několik let po listopadu 89?
0/0
6.4.2005 8:17

ant.

Re: Trochu černobílý pohled
No,nebýt řadových komunistů,tak nebyly ani nomenklaturní špičky.O tom,kam se člověk podívá,jaký bude mít posudek a podobně-tak o tom rozhodovali právě ti "řadoví",a tvrzení,že prostě do strany musel(ať už z jakýchkoliv důvodů)není pravdivé.Souhlasím s tím,že nelze komunisty házet do jednoho pytle-je jich potřeba podstatně víc(těch pytlů)
0/0
6.4.2005 9:41

HAL9000

Re: Re: Trochu černobílý pohled
Já jsem ten poslední, kdo by nějak sympatizoval s komunisty. Ale žil jsem v té době a měl jsem spoustu známých a kamarádů, z nichž někteří samozřejmě byli i v KSČ. Nebyli to žádní zapálení fanatici (s takovými jsem nikdy nechtěl mít nic společného) a nepopírám, že většinou asi vstupovali do strany z jakýchsi zištných důvodů, někteří možná i z nerozvážnosti. Když ale jednou do vlaku naskočili, velice těžko se potom vystupovalo. Vzpomínám si, když mě na vojně lanařili do strany, měl jsem co dělat, abych se z toho vykroutil tak, aby ze mne neudělali nepřítele strany a lidu. Musel jsem vážit každé slovo a nakonec mi z té šlamastiky pomohly fráze typu, že se ještě necítím dostatečně vyzrálý na takový důležitý životní krok atd. Nebylo to vždy jednoduché a ne každý, kdo měl kdysi legitimaci KSČ musel být bolševik, i když i takových bylo hodně.
0/0
6.4.2005 10:09

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Trochu černobílý pohled
"...že většinou asi vstupovali do strany z jakýchsi zištných důvodů, ..." To neco vypovida o spolesnocti se kterou se stykas. A spolecnost se kterou se stykas vypovida o tobe...
0/0
6.4.2005 10:15

HAL9000

Re: Re: Re: Re: Trochu černobílý pohled
Ty děláš, jako kdybys před rokem 1989 neviděl žádného komunistu. Už tě vidím, jak jsi svého šéfa posílal do (_!_), protože je v KSČ. Nesji ty nakonec disident?
0/0
6.4.2005 10:24

zlej

Re: Re: Re: Re: Re: Trochu černobílý pohled
S Hanušem musím v jednom souhlasit. Když vstoupili do KSČ ze zištných důvodů tak to sice znamená že nemusí mít nutně bolševické myšlení , nicméně o jejich morálce to beze sporu něco hovoří. Takže i tak se můžou odfiltrovat prospěcháři a vyčůránci. Pokud tam vstoupili z hlouposti,  tak to zase hovoří jasnou řečí o jejich IQ.
Takže  ve vrcholné politice by být neměli.
0/0
6.4.2005 10:54

HAL9000

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trochu černobílý pohled
Já se na to vykašlu. Tak já tady nakonec vypadám jako nějaký obhájce komunistů. Že jsem se do tohoto tématu vůbec pouštěl!   Přitom mi šlo jen o trochu objektivní pohled na věc. Ale ono to je v této otázce těžké, hrají tu roli i generační rozdíly, tak už to raději nebudu dál rozvádět..  
0/0
6.4.2005 11:58

zlej

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trochu černobílý pohled
Nemyslím si o tobě že jsi obhájce komunistů. Taky mi šlo jenom o objektivní pohled na danou problematiku
0/0
6.4.2005 12:40

HAL9000

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trochu černobílý pohled
 Koneckonců, sermež na komunisty.
0/0
6.4.2005 12:44

Olowanpi

Nejsem z "dobré" rodiny
Co tím autor mínil, zda je někdo z dobré rodiny? Káže vodu a pije víno, pokud si bude brát do úst demokracii na straně jedné a kastovat lidi na ty z "dobré" a "špatné" rodiny na straně druhé.
0/0
6.4.2005 7:47

killy

Re: Nejsem z
Autor tím v podstatě nemyslel nic špatnýho. "Dobrá rodina", terminus technicus z 1. republiky, znamenalo stručně to, že dobrá rodina pro fašisty (a stranu) byla ta s fašistickými sklony, navenek bezposkvrnky (hlavně ve společnosti a obchodních aktivitách, pro socialisty (a stranu) rodina se sociálním cítěním s ...... atd... Tady v současnosti teď nějak hledat "dobrou rodinu" se stává nadlidským úkolem. Dřív měl každej svýho estébáka, teď má každej nějaký svý svinstvíčko....
0/0
6.4.2005 8:23

DedecekHribecek

Na něco jste zapoměl
      To procento komunistů bude ještě větší. Zapoměl jaste na velice dobře skyrté komunisty kteří jsou zakukleni v KDU ČSL. I tam je Hodně soudružských bratrů z dob NF kteří s bolševiky spolupracovali velice úzce. I ldyž nosili legitimaci ČSL byli to věrní přisluhovači komunistů.
      Podotýkám, že ne všichni lidovci takoví byli a stejně tak nebyli všichni komunisti bezpáteřní a zákeřní.
0/0
6.4.2005 7:37

Najdete na iDNES.cz