Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

AI: Poprav ve světě výrazně přibylo

V loňském roce byly ve světě popraveny téměř čtyři tisíce lidí. Taková jsou oficiální čísla, skutečnost ovšem bude mnohem černější, míní Amnesty International. Drtivou většinu poprav nařídili a vykonali v Číně. Druhý nejaktivnější stát ve vykonávání absolutního trestu je Írán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mtis

Čína
To jsou pokrokové popravy a v každém případě jsou justiční omyly předem vyloučeny - každý je vinen..... kdepa dneska spinkají soudruzi odpůrci trestů smrti v prohnilých USA ?
0/0
6.4.2005 17:30

Modráčkův sen

AI
Čím dříve se svět zbaví organizací, jako je AI, tím lépe. Může mně někdo vysvětlit jejich přínos?
0/0
6.4.2005 17:24

variag

Re: AI
treba abys sem bez obav mohl psat tyhle svoje sracky
ty kretene
0/0
7.4.2005 12:43

Superex

Mučení je v Číně běžné
Když úředníci z městského úřadu pro kontrolu porodnosti zadrželi Zhou Jiangxionga v květnu 1998, pověsili ho hlavou dolů, opakovaně ho mrskali a tloukli dřevěnými tyčemi, pálili nedopalky od cigaret a pájkou a nakonec mu vyrvali genitálie. Tento třicetiletý rolník z provincie Hunan byl umučen k smrti, protože úředníci ho nutili, aby jim sdělil informace o vlastní ženě, podezírané z toho, že otěhotněla bez povolení.
V daném případě nejde o ojedinělý exces, každoročně je v Číně umučeno k smrti mnoho lidí.          
 
0/0
6.4.2005 6:25

Flat Vamp jr.

0/0
6.4.2005 14:30

Flat Vamp jr.

Re: Re: Mučení je v Číně běžné
Czech Republic
424. y letter dated 10 August 2001, the Special Rapporteur advised the Government that he had received information according to which from 26 to 28 September 2000, several thousand people gathered in Prague to coincide with the annual meeting of the International Monetary Fund (IMF) and the World ank to protest against the policies of those institutions. Although the police are said to have refused to release information about the identity of those arrested and where they were being held, it is estimated that more than 800 persons -among them bystanders not involved in the protests -were arrested by the police. According to the information received, many individuals who took part in the demonstrations against the IMFWorld ank were violently assaulted in the streets upon arrest and subsequently ill-treated in police stations.
0/0
6.4.2005 14:32

Flat Vamp jr.

Re: Re: Re: Mučení je v Číně běžné
425. The police made very few arrests during the demonstrations and reportedly waited until the end of the demonstrations to target certain groups. Arrests were said to have included no explanation and the use of excessive force, including beatings and too-tight handcuffing. Many people reported that before reaching police stations they had been severely beaten by officers in isolated areas.
426. Police abuses reportedly continued in detention. According to the information received, police jailors forced prisoners to stand with legs apart and their head against a wall, often for up to three hours. It is said that many were beaten, some severely enough to crack ribs, and humiliated. It is also said that alleged demonstrators from the Czech Republic, Eastern Europe and Israel or belonging to minority groups were particularly beaten and were detained for longer periods. Members of extremist right-wing organizations detained at the same time were allegedly allowed to beat those arr
0/0
6.4.2005 14:32

Flat Vamp jr.

Re: Re: Re: Re: Mučení je v Číně běžné
to beat those arrested during the demonstrations inside police stations and prisons. Most arresting police officers are reported to have refused to identify themselves to the persons they were taking into custody. Arrested people were allegedly given no information about their rights and about what would happen to them.
78 Page 79 80
427. Detained persons were reportedly not given access to a lawyer or legal counsel during questioning and kept in detention without being charged for more than the 24-hour period provided for by law. Severe overcrowding and denial of access to medical attention, to interpreters, to food and water, to toilet facilities and to beds or blankets were report
0/0
6.4.2005 14:33

Flat Vamp jr.

Re: Re: Re: Re: Re: Mučení je v Číně běžné
were reported. Many foreigners were allegedly moved from local police stations to alkova penitentiary.
428. In particular, the Special Rapporteur transmitted information on the following individual cases, to which the Government responded by letter dated 21 November 2001.
429. Fernando Campo Caballero, a Spanish citizen, was reportedly arrested on 26 September 2000. He was allegedly detained in a local police station and later transferred to alkova penitentiary. During arrest, police officers reportedly punched and kicked him on the back, head and legs and beat him with clubs in a car. At the police station, he was reportedly cursed, kicked and punched again, and kept for 17 hours without food.
0/0
6.4.2005 14:34

Flat Vamp jr.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mučení je v Číně běžné
...atd.
0/0
6.4.2005 14:34

DaveQStone2

Ja v Cine byl a je to super zeme
hrozne me nadchla. I mistni lide jsou hrozne v pohode , zkusil jsem nekolikrat letmo nahodit tema politiky a kdyz se dali do reci tak byli taky v pohode , zadnej strach ze strany a tajne policie. Vetsina si proste zije svuj zivot a jsou spokojeni a stastni. Proto si myslim ze Cina popravuje predevsim grazly , vrahy a jinou verbez.
0/0
5.4.2005 23:49

real_goldie

Re: Ja v Cine byl a je to super zeme
Naprostej souhlas, mam stejnou zkusenost.
0/0
6.4.2005 9:23

Superex

Re: Re: Ja v Cine byl a je to super zeme
Jaké to je když mluvíš sám na sebe?    
 
0/0
6.4.2005 9:25

Baanshee

Re: Ja v Cine byl a je to super zeme
Tak si zajeď na Kubu, poptej se na Castra a uvidíš, odpověď bude podobná.
Turistům se přece problémoví občané neukazujou...
0/0
6.4.2005 9:57

Pan_Ptakopysk

Re: Ja v Cine byl a je to super zeme
Trest smrti je odsouzeníhodný i v případě, že popravování jsou "grázlové, vrazi a jiná verbež". Ale vím, že každý to nepochopí.
0/0
6.4.2005 13:53

proud12

popravy
v číně to dělaj dobře!ty co jsou popravovaný, určitě nejsou takový andílci, jak je nám ai a podobný ochránci lumpů, co se zaštitujou lidskými pravy snaží namluvit!kolik lidí zabijou takový jako stodolovy nebo orličtí vrazi, a nikdo z těch ultrahumanistů se nad tím ani nezastaví ?a běda kdyby je nahodou někdo chtěl pohoupat za krk- to by bylo keců o nehumálnosti trestu smrti a lidských právech jedince!!chtěl bych vidět,co by asi řikali kdyby jejich děti a rodiče navštivil někdo jako kahánek nebo stodolovy....
0/0
5.4.2005 23:31

Pan_Ptakopysk

Re: popravy
Milý Šulko, AI nikomu nenamlouvá, že popravení jsou andílci. Rovněž další Tvá tvrzení jsou, řekněme, nepromyšlená. Já vím, že přemýšlení může být namáhavé, ale výsledky stojí za to! Držím Ti palce, Šulko!
0/0
6.4.2005 14:03

proud12

Re: Re: popravy
milý ptakopysku chtěl bych vidět tvůj humanismus kdyby ti "nějaky hodný pán "např unesl a zabyl dítě..ty bys ho možná pozval na kávu a na dort ale většina lidí ještě tak moralně vysoko není..anebo máš takový nazor protože by při obnovení trestu smrti šlo o krček i tobě a tvým kámošum z mírova?ty asi nevíš že nejvíc vražd pachají hodní páni recidivisté které chrání humanisté a ve věznicích se je snaži- bez valného ůspěchu převychovat a pak když takového hodného pána nebo paní pustí tak se diví"Vždiť se nám tu choval vzorově!Takovy hodný člověk!" ale nad tím by ses zřejmě musel zamyslet a vtom nejsi zřejmě silný -jinak by si musel uznat že trest smrti je v krajnich případech nutný!takže si jdi číst čtyřlístek a nepleťse mezi dospělí uvidíš že až jednou za 150let začneš myslet tak to pochopíš!hodně uspěchu ti přeju ,milý ptakopysku! ;-)
0/0
6.4.2005 17:36

fleret1

trest smrti je primo nutne zavest
a to bezpodminecne...
0/0
5.4.2005 23:13

Supersex

Re: trest smrti je primo nutne zavest
teatrální fleret   
0/0
5.4.2005 23:45

tajemník z létajícího ostrova

Re: trest smrti je primo nutne zavest
A popravovat na namesti za hojne ucasti mestanu, at videj co je ceka! Jasne flero, to tu uz bylo :)))
0/0
6.4.2005 7:21

vaclavj1

Re: Re: trest smrti je primo nutne zavest
A mohlo by se to delat v ligove prestavce. Na druhou stranu on ten trest smrti ma taky neco do sebe.
0/0
6.4.2005 14:02

Flat Vamp jr.

Re: Re: Re: trest smrti je primo nutne zavest
...MNO to ano - obvykle 9 gramů.
0/0
6.4.2005 14:24

Superex

V Saúdské Arábii pokračuje bitva
Saúdskoarabští vojáci a policisté už třetí den bojují severně od Rijádu se skupinou teroristů, kteří se zabarikádovali v obydlené čtvrti města Ras. Od neděle v bojích zahynulo devět teroristů, mezi nimiž jsou pravděpodobně dva vysocí členové místní odbočky Al-Káidy. Mezi vojáky a policisty je několik zraněných, čtyři z nich těžce.
Je to dosud největší bitva mezi saúdskoarabskými bezpečnostními silami a místní teroristickou skupinou.
Podle saúdskoarabského ministerstva vnitra jsou teroristé silně ozbrojeni. Satelitní televize Al-Arabíja ohlásila, že byli zabiti dva hledaní vůdci buňky Al-Káidy. Saúdský Arab Utajbí a Maročan Abdal Karím Mudžatí.   
 
0/0
5.4.2005 19:21

zpravodajec007

Re: V Saúdské Arábii pokračuje bitva
Měl bych výhrady k terminologii. Vzhledem k tomu, že ti chudáci bojují proti útlaku vlády spřátelené s Američany, nemůže se jednat o teroristy, ale toliko o bojovníky za svobodu. Nu a koho že to chtějí osvobodit? Přeci Saúdskou Arábii od Saúdů.
0/0
5.4.2005 20:08

Hosta1

Mučeníčko
Z článku dedukuji že američané spolu s Čínou dalšími státy mučí vězně aby je mohli popravovat, ale teda fuuujjj... Georgiii Georgiii
0/0
5.4.2005 19:11

komunista11

No vida
konečně alespoň jedna dobrá zpráva.Doufám ale, že začne stoupat počet poprav především u nás.
0/0
5.4.2005 19:09

Supersex

trest smrti
Guvernér Rayner (chyba - ve skutečnosti se jmenuje George Ryan) je republikán a zastánce trestu smrti. Přesto vyhlásil před rokem na neurčito moratorium na všechny popravy odsouzených. Dokud, jak říká, si nebude jist, že nemůže být popraven nevinný člověk.
 
"Musel jsem to udělat. Měli jsme tu naprosto zoufalé, hrůzastrašné a hanebné případy neregulérně odsouzených na smrt a v tom jsme nemohli pokračovat. Z 25 lidí odsouzených k smrti jich bylo 12 popraveno a 13 osvobozeno. Nevím, jak by někdo i s jenom trochou sebeúcty mohl žít sám se sebou mohl tvrdit, že to je dobrý systém a dál jej uplatňovat. Je to špatný systém."
0/0
5.4.2005 18:34

Superex

V Číně 97 % všech poprav světa
V roce 2004 bylo v 25 zemích světa popraveno nejméně 3797 lidí, z toho 3400 v Číně.
 
 
0/0
5.4.2005 18:24

alacham

Re: V Číně 97 % všech poprav světa
3400 z 3797 není 97%, ale 89%... ale i tak je to fakt hodně...
0/0
5.4.2005 19:02

Superex

Re: Re: V Číně 97 % všech poprav světa
V Číně se v roce 2004 uskutečnilo 97 % všech poprav. Následuje Írán, kde bylo popraveno 159 lidí, pak Vietnam (64) a USA (59).
 
 
0/0
5.4.2005 19:05

AlienDUDE

Re: Re: Re: V Číně 97 % všech poprav světa
Tím že za tu píčovinu dáš vykřičních zákony matematiky asi nezměšíš, ale když myslíš že jo tak přeju hodně štěstí :-)
0/0
5.4.2005 19:10

zpravodajec007

Re: Re: V Číně 97 % všech poprav světa
Na druhou stranu, pokud budeme u Číny počítat s těmi "neoficiálními" 10.000 popravami, tak bude mít Čína přes 96%.  
0/0
5.4.2005 19:45

noovi

EU a trest smrti
Zakony EU trest smrti proste neumoznuji. Tak proc to neustale tlachani o zavedeni trestu smrti? Stacilo by dozivoti nucenych praci a jeste na tom spolecnost vydela. Ciste jen muj nazor...
0/0
5.4.2005 18:02

AlienDUDE

Re: EU a trest smrti
čistě nejen tvůj........
0/0
5.4.2005 19:05

Prubojny__kapitalista

No a?
Trest smrti je jediným spolehlivým řešením, jak ochránit poctivé a zákonadbalé občany před vrahy, zloději a lumpy. Samozřejmě se to vztahuje pouze pro demokratické země. Např. v ČR by trest smrti bylo vhodné zavést a to nejen pro vrahy, ale hlavně pro recidivisty. Společnost se musí chránit před lidmi, kteří 10x někoho okradou, po 11. jej pro jistou skopou a po 12. zabijou. Recidivisté mají na svědomí také hodně znásilnění. Zákon 3x a dost, resp. 3x a provaz nebo kulka do hlavy by nás verbeže zbavil. A pohádky o tom, že se 16 x trestaný lump polepši si nechte pro pacifisty.
0/0
5.4.2005 17:46

Supersex

Re: No a?
Moje řeč. A jako první bych nechal exemplárně popravit průbojné kapitalisty, kteří tunelují banky a firmy.   
0/0
5.4.2005 18:03

AlienDUDE

Re: Re: No a?
Tunelování bank není zrovna kapitalistický vynález blbečku a pokud je to jenom narážka na nick tak máš taky co řikat....
0/0
5.4.2005 19:51

AlienDUDE

Re: Re: No a?
btw . ale pravdu samozřejmě nemá, závest zcela oficálně a dlouhodobě trest smrti ve zkorumpované zemi jako je skoro každá tím spíše česko je nedobré, což nic nemění na faktu že že právě tady by si hodně´´eee moc lidí ten provaz zasloužilo, taky ještě neznamená že když neexistuje trest smrti nemůže někdo viset :-))
0/0
5.4.2005 19:56

Supersex

Re: Re: Re: No a?
Přesně tak jsem myslel svou reakci na průbojníka   
0/0
5.4.2005 21:04

hovnival-

@@
trest smrti by mel byt v CR obnoven
0/0
5.4.2005 16:41

Flat Vamp jr.

Re: @@
...není třeba - hovnivála stačí zašlápnout, brouku
0/0
5.4.2005 16:46

hovnival-

Re: Re: @@
i plostici
0/0
5.4.2005 16:47

Flat Vamp jr.

Re: Re: Re: @@
...i ploštici. Proč sis vzpomněl zrovna na tu?
0/0
5.4.2005 17:01

Helmut_Zazvorka_von_Aussig

Re: Re: @@
Nazdar demokratická verbeži!
0/0
5.4.2005 18:56

plk

ČLR čím dál jasněji na špici pelotonu...
Čínští komunisté tedy loni podle AI vykonali 90% všech poprav na naší planetě. A to i přesto, že i mezi čínskými akademiky (nejen disidenty) se objevují snahy o zrušení trestu smrti. Nevěřme floskulím o tom, jak se Čína mění. Klíčové prvky tamního režimu zůstavají. Podpořme lidská práva v Číně před OH Peking 2008.
0/0
5.4.2005 16:16

Jindrich Hojer

Re: ČLR čím dál jasněji na špici pelotonu...
Bez ironie - chvalyhodna iniciativa. Budete takto sledovat pripady muceni a trestu smrti i pred pripadnymi OH v USA?
0/0
5.4.2005 16:25

OnTheOriginaldrey

Re: Re: ČLR čím dál jasněji na špici pelotonu...
Ty chodis lovit ryby do plaveckeho bazenu?
0/0
5.4.2005 16:36

Jindrich Hojer

Re: Re: Re: ČLR čím dál jasněji na špici pelotonu...
Pokud tam jsou a ohrozuji plavce a pokud je presto u bazenu napis "vzor pro vsechny bazeny sveta", tak jo.
0/0
5.4.2005 16:40

OnTheOriginaldrey

Re: Re: Re: Re: ČLR čím dál jasněji na špici pelotonu...
Mas recht, von kapr dovede bejt pekna svine..
 
Zlaty hovinka v nasem brouzdalisti.
0/0
5.4.2005 17:02

Najdete na iDNES.cz