Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pokouší se ČSSD o „důstojný“ pád?

Zdá se, že ČSSD hledá důstojný způsob, jak se rozloučit se sedmi lety vlády - a zároveň i udat tón kampani před předčasnými volbami. Nápad spojit hlasování o důvěře s některým z důležitých zákonů připravovaných ještě koalicí má v tomto směru několik předností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

binRo

Důstojnost, ta především
Nebyla to žádná hodná dívenka, budiž hned na začátku řečeno, že vražda pro ni nebyla ničím mimořádným.
.
Jestliže vraždou začínáme, pak se podívejme i na to, co bylo pro ni skutečným potěšeníčkem.
.
Ano, mučeníčko, její klienty bylo po práci pouze možné přiřadit k živočišnému druhu, máme přece testy DNA, že.
.
Ona si totiž ráda hrála jak se skalpelem, tak i ledlampou, dentistickou vrtačkou i motorovou pilou, kyselinami i louhy, elektřinou i tekutým dusíkem. Její repertoár byl opravdu velmi široký.
.
A když šla do starobního důchodu, zvažovala, jak odejít, aby nikdo nemohl říci, že to nebylo důstojné a přiměřené velikosti jejího ducha.
.
A pak na to přišla. . P.S. Při udílení ceny "Za nejlepší celoživotní dílo v oboru" řekla se špatně skrývanou trémou: "Hodně zdraví...,  ...drazí...  ...lidé..."  
0/0
7.4.2005 14:49

ferdapytlik

... fuj..že se nestydí . .
Návrh na spojení hlasování o důvěře vládě se schválením nějakého jiného zákona je vydírání ostatních politických stran. Je to přípravný krok na další demagogické výroky, politické kupčení a je to politická ( s ohledem na pana Grosse si tento výraz nemohu odpustit) prostituce.
0/0
5.4.2005 19:56

Honza999

Re: ... fuj..že se nestydí . .
Možnost spojení hlasování o důvěře vládě se schválením nějakého jiného zákona je obsaženo v Ústavě České republiky a je tudíž úplně v pořádku. Ten, kdo tuto možnost odmítá, krátí jinému jeho právo dané mu Ústavou a nemá tedy v politice co dělat. Od toho, kdo odmítá respektovat Ústavu, čili základní zákon, těžko mohu očekávat respekt k zákonu jako takovému... Voliči ODS, zamyslete se nad tím...
0/0
6.4.2005 15:27

ferdapytlik

Re: Re: ... fuj..že se nestydí . .
Pan Honza je úplně mimo. To, že odsuzuji předběžné chytračení politiků při plánované žádosti o důvěru vládě, převrací v mou neúctu k zákonům. Výroky typu. . . „ spojíme hlasování o důvěře se zákonem o majetkových přiznáních nebo bychom mohli použít zákon o střetu zájmů“ (tyto by vyhovovali komunistům) a další „spojíme hlasování se zákonem o daních“ (toto by mohlo vyhovovat koaličním partnerům). Dále „když budou lidovci proti, můžeme použít argument, že jim jde pouze o vlastní prospěch a nehlasováním pro zákon ukazují, že jim vůbec nejde o občany“. . . . ty mě vedly k tomu,že jsem napsal to, co jsem napsal. Dále by se měl pan Honza zamyslet hlavně sám nad sebou. Když někdo poukazuje na šlendrián vládnoucí garnitury, neznamená to, že je automaticky voličem ODS. . . . . . .Tentokrát mimo mísu. . .:-D :-D :-D
0/0
7.4.2005 19:22

dukeprvni

Pokouší se ČSSD o „důstojný“ pád?
 
jejda to sou mi noviny  korunni princ, nejoblibenejsi cesky politik, chlouba vlasti a spasa naroda  a nekam padat  sakra to prece nemuzete myslet vazne
 
0/0
5.4.2005 13:49

rado_old

Klaus postupuje v této kause nad rámec ústavy ČR, a proto by mělo být na něho podáno trestní oznámen
0/0
5.4.2005 13:39

dobredo

Je škoda
takto zneužívat českou ústavu, byla by možná namístě otázka určitých ústavních změn. Jestli chce vláda prosadit "kvalitní" zákon, tak jsem pro, ale ať s tím nespojuje důvěru, to je opravdu trochu podvod byť není antizákonní. Ovšem k tomu musí dát určitý prostor prezident. Myslím, že by nebylo od věci nechat chvilku pracovat vládu ČSSD s US nějakých 100 dní jako menšinovou a čekat co za zákony připraví. Po těch 100 dnech by měla předstoupit před parlament s požadáním o důvěru. To by bylo tak do konce července. Když ji nedostane, mohly by být předčasné volby třeba v září. (tady by se mohlo spojit hlasování o důvěře třeba s návrhem o nezkrácení volebního období)
0/0
5.4.2005 13:26

dukeprvni

Re: Je škoda
 
prosim te co blbnes s ustavnima zmenama  bolsevicko-socansky prezident ustavniho soudu ve spitale na smrtelny posteli kripl jeden  a ty chces menit ustavu, ses zblaznil ci co
 
0/0
5.4.2005 13:54

Josefprav

Chce to pořádnou demonstranci.
Takových 30 tis. studentů na Václaváku a je to hotový. Hezky všichni skandovat Koloťuk, Koloťuk, Koloťuk, Koloťuk,  a může jít důstojně s baterkou v ruce rovnouá do p rde le.
0/0
5.4.2005 13:09

klopta

Chybí mi názory bojovníků !
Když šlo o údajnou "svobodu slova" - známý televizní puč k odstranění nového ředitele, vzedmula se vlna vášní bojovníků typu Halík, Svěrák, Ruml, atd. atd. a svolávali lid na náměstí, sloužili mše, vlastním tělem bránili televizi a vydávali řadu prohlášení. V těchto dnech, kdy pomalu lezou do vlády komunisté to tyhle revolucionáře nechává zcela v klidu. Ani zdiskreditovaný premiér a jeho kličkování je neinspiruje k žádné reakci. Při jejich známých morálních kvalitách je to přinejmenším s podivem.
0/0
5.4.2005 12:41

Vaclav Hanus

Re: Chybí mi názory bojovníků !
protoze tam komuniste lezou zcela legalne, na zaklade legitimniho mandatu ziskaneho ve volbach....a take proto, ze jim ten uprazdneny prostor ve vlade dobrovolne propustila pravice v zajmu jejiho politikareni a pletichareni (zastupny argument - Barkova atp...)
0/0
5.4.2005 12:58

Josefprav

Re: Re: Chybí mi názory bojovníků !
Komunistí nikdy nikam nelezou legálně. Jejich jediná legální cesta by bylo vystěhování na Kubu nebo Severní Koreje. Hanus vysvětlí proč je na severu Korejského poloostrava hlad a proč na jihu je prospeující svobodná země.
0/0
5.4.2005 13:23

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Chybí mi názory bojovníků !
U zjsem to tady x krat vysvetloval. Nemam cas ani energii ti to vysvetlovat po 101ve.
0/0
5.4.2005 14:10

Josefprav

Re: Chybí mi názory bojovníků !
Ty nevíš proč? Musíš tam napočítat téměř celou hereckou pražskou partu, které velí pan ministr Dostál.  Nový ředitel tehdá podepsal plán, kde byly sníženy dotace ČT. To zamená proud, který dále trvá:  Státní rozpočet-dotace ČT- pražští umělcům honoráře, příspěvky na tvorbu, režisérům na filmy atd. Kamarád na kamaráda. Já ti dám prachy na film a ty mi tam obsadíš dceru nebo milenku. atd. Tehdá šlo o jejich peníze. Teď jim to jedno. Paní Fischerová je taky herečka.  Za Hitlera s Němci. Kolik jich bylo v ND, když podepisovali antichartu? Je to pakáž.
0/0
5.4.2005 13:04

Templ

Re: Chybí mi názory bojovníků !
Už prodali spacáky...
0/0
5.4.2005 14:29

Templ

.....
V Grebeníčkově kanceláři zvoní telefon...zvedne sluchátko a říká: ne...ne...ne....v žádném případě...ne...ano (zavěsí).  Ransdorf se ho ptá: Kdo to volal? Gross. A co jsi mu dovolil? Aby zavěsil...
0/0
5.4.2005 12:03

chrtil

Re: .....
0/0
5.4.2005 12:45

Josefprav

Re: .....
0/0
5.4.2005 13:04

chrtil

......
1. pád - vokativ, 2.pád - dativ, 3.pád - vokusativ ........ a diferenciál.
0/0
5.4.2005 10:44

Johny__S

Vždyť je to debil.
Nikdo si přece nemůže myslet, že když někdo hlasuje proti zákonu, s nímž špatná vláda spojí svou existenci, tak se mu nelíbí ten zákon. Naopak, nelíbí se  mu ta vláda. A nedá se nic dělat, lepší aby špatná vláda padla, než přijmout zákonc, třeba i potřebný. Doufám, že na takovéhle vydírání lidovci nepřistoupí.
0/0
5.4.2005 10:20

Ysoun

A kdo tu politikaří....
Jestli tu někdo politikaří je to ČSSD. Grossovi se už jednou vydíráni povedlo (...nedostanu-li předsednické křeslo ve straně, padne se mnou i vláda...), mysli si snad, že se mu to povede i mimo stranu - ve straně vyhrál stejně jenom kvůli nepřijatelnému protikandidátovi. A jestli měl Gross donedávna ještě zbytky nějaké té cti, ztratil ji teď  úplně. Chce vláda-nevláda a Gross odejít od moci důstojně? Tak takhle se to fakt nedělá, ještě, že alespoň prezident je vcelku rozumný.
P.S.: Konečně vím na koho ještě narážel Zeman na sjezdu ČSSD "... kolik debilů jsem to dostal do sněmovny...", že pane Kraus   
0/0
5.4.2005 9:38

Josefprav

Re: A kdo tu politikaří....
Orava kreténů. Nejsem psychiatr. Možná kretén je na tom hůř než debil.
0/0
5.4.2005 13:06

pepekm

dustojnost - smich
dustojny pad by byl, kdyby SG pred mesicem odstoupil, dneska by mohla nova vlada uz existovat. CSSD se vsak svou pseudoloajalnosti dopracovala az na kraj propasti, kam sleti zrejme primo po drzce. V teto situaci si nekteri Buzina, Skrombuch atd. snazi zachovat tvar slibem, ze odstoupi,  tvar, kterou jiz davno nemaji, aniz to tusi................. proste sasci a korytari
0/0
5.4.2005 9:06

Fan-tomas

"důstojný" pád?!
Důstojný pád by IMHO byl, kdyby Gross táhl do pr---- už dávno, a sám od sebe. Tohle jsou jen nedůstojné předsmrtné křeče. Doufám že na podzim půjdeme k volbám...  A fandím prezidentu Klausovi, vložil se do toho přesně tak, jak se na prezidenta patří.  
0/0
5.4.2005 8:58

Milkman_Dan

Re:
Klause jsem nikdy moc nemiloval, ale musim uznat, ze svou vyckavaci taktikou 1) minimalne zpomalil pripadny vstup komancu do vlady a za 2) Gross treba vyhnije a tu demisi poda.....
0/0
5.4.2005 12:14

dobredo

Re:
Doufat ve volby můžeš, ale na to musí přistoupit buď KSČM či ČSSD. Na zkrácení volebního období je třeba min. 120 hlasů ve sněmovně, jinak předčasné volby nehrozí.
0/0
5.4.2005 13:32

erosia

Kamarádi pana premiera
se dost divim, že náš Stanik nehraje fotbal i s tou vlivnou podnikatelkou Barkovou....... dále jsem taky dost překvapenej z toho že naše Šáryna neřídí nějakej ekonomickej resort ve vládě, když prokazuje své skoro zázračné schopnosti při podnikání...
0/0
5.4.2005 8:51

santej

Za mír, za socialismus
To už tady bylo. Komunisticté používaly za totality stejný trik. Heslo "Za mír, za socialismus" spojovalo podobně obecně kladnou věc s druhou, nijak nesouvisející. Jsi proti socialismu? Jsi tedy proti míru ty válečný štváči.  Co se pan Kraus naučil u komunistů, chce využít u ČSSD.
0/0
5.4.2005 8:16

jacih

Libi se
me, jak autor v clanku pise, jak se ODS podarilo udelat z rovne dane jasne a srozumitelne tema. Ze je to spatne spoctene(to priznal i Tlusty!) o tom se tam nic nepise! Kdyz se ptali Tlusteho, jak je mozne, ze ve vypoctech nejsou uvedene odecitatelne polozky, chcili blekotal a pak rekl, ze to se bude resit tesne pred prijetim zakona. To, ze se tim vysledek zmeni to uz je mu asi jedno..JInak Gross pochopitelne padne. To je vice nez jasne...Kdyz ho komunisti nepodpori, nepodpori ho nikdo, kdyz ho podpori, poda cela vlada demisi...
0/0
5.4.2005 8:14

MxDxD

Re: Libi se
to nedelas dobre Jjaromire ! Nevim co o tom vi Tlustoch ale jinak rovna dan pocita s jednou odpocitatelnou polozkou a tu sem ted zapomnel. Kazdopadne no more CSSD
0/0
5.4.2005 8:39

jacih

Re: Re: Libi se
 No mrkni do blue chance:) Me se jenom nelibi ten fanatismus. Je jasny, ze CSSD podelala spoustu veci, ale jestli si nekdo mysli, ze ODS bude to nejlepsi co nas potka, tak se plete..
0/0
5.4.2005 10:33

Josefprav

Re: Re: Re: Libi se
Takže budeš volit Marťany viď? ODS je 8 let v opozici.  Pokud udělala chyby dokázala z toho vyvodit závěry. Tady se musí rozjet podnikání, msusí se zvýšit růst bohatctví této země,. musí se dát ekonomické možnosti lidem, kteří chtějí vydělávat peníze. Ti to tady rozjedou.Tím budou  i peníze na sociální stát. Dávat si, ale do programu sociální stát a dlouhodobě nemít jasno, kde se na něj vezmou peníze to je hloupost. 10 let trvalo komunistů po únoru 1948, že vybrakovali populistickým rozdáváním to, co nahospodařili a vytvořili generace Čechů.  1953 měna a v počátku 60. let už se vědělo, že další zlevňování a zvyšování životní úrovně není z čeho hradit. Pak jsme se v to plácali dost dlouho.   
0/0
5.4.2005 13:19

JanSlanina

To už tu bylo
Kdy v zákonu o hluku zakazali pruvatizaci nemocnic je to vrchol dělají z lidí blby ten mashunfuhrer by mel viset a s nim i ostatní.
0/0
5.4.2005 7:52

Josefprav

Re: To už tu bylo
Za koule a Buzková za kozy.
0/0
5.4.2005 13:20

osvetitel

<><><>
V "dnesni "dobe se "pada" hodne a hluboko!
0/0
5.4.2005 6:33

babacek

Pokouší?
Odejit hned.To by bylo důstojné a pád nemusel následovat.To to je jen pokus jak se udržet co nejdéle za každou cenu.Oni dráhy teď nové zaměstnance nepřijímají.
0/0
5.4.2005 6:26

Bouše

"Důstojný" pád?
Je nepochybné, že autor užil uvozovek proto, aby zdůraznil, že v tomto případě jde o sžíravou ironii. Ono taky jen naprostý fantasta by jinak použil slovo "důstojný" ve spojení s něčím, co se týká současné ČSSD. Jejich nejnovější hrátky kolem vyjádření důvěry vládě naznačují, že mlžení, lhaní a podvody nejsou vlastní jen Grossovi, ale zřejmě celé stranické špičce. O tom svědčí jejich nejnovější výmysl, spojit hlasování o důvěře vládě se schválením nějakého zákona. To je asi tak absurdní a nefér, jako kdyby oddávající úředník místo klasické otázky: "Pane X, berete si slečnu Y dobrovolně?", položil ženichovi otázku: "Pane X, berete si slečnu Y s podmínkou, že v manželství s ní budete dobrovolně pod pantoflem?"  
0/0
5.4.2005 5:29

jacih

Re:
Tve prirovnani je naprosto scestne a navic toto je bezna politicka praxe. Nijak ji neobhajuji, ale proste se to takhle dela.
0/0
5.4.2005 8:15

MxDxD

Re: Re:
Si vul co je bezny na tom ze spoji dejme tomu dobrej zakon s duverou? to se nerovna tak to nemuzou davat spolu. to je jako kdyz si odhlasovali nesnizovani platu zaroven a jan tak mimochodem se zakazem privatizace nemocnic nebo s cim to bylo ! Proste dve tak protichudny veci nemuzou davat do jednoho hlasovani je to totalni nesmysl
0/0
5.4.2005 8:43

jacih

Re: Re: Re:
Tim sem jen konstatoval, ze se tomu vubec, ale vubec nedivim. Delaji to takhle vsude, i kdyz je to blbost..To je proste politika.
0/0
5.4.2005 10:30

jacih

Re: Re: Re:
Tim jsem jenom konstatoval, ze se tomu vubec nedvim. Nedeje se to jenom u nas. To je proste politika..a k politice patri politikareni.
0/0
5.4.2005 10:31

Bouše

Re: Re:
Pro tebe jsou takové praktiky asi běžné, pro mne nikoliv.
0/0
5.4.2005 9:01

ekspertyza

when will you go, my love?
Uz mi pripada nedustojny, jak se tahle moralne rozlozena verbez drzi za kazdou cenu moci... i za cenu prohlaseni jako "vlada duveru ziska, i kdyz zakon, se kterym duveru spojila neprojde". Uz dva mesice tahle zeme v podstate nema zadnou vladu, meli by to uz ukoncit a nechat znovu rozdat karty, protoze neverim, ze by se tenhle totalni kolaps dal za nejakou prijatelnou cenu ustat. Zaryty stoupenci CSSD by si meli vzpomenout, jak probihala vladni krize v roce 1997.
0/0
5.4.2005 5:21

ModryPtak_Camcarak

Grosse si vazim
Gross mluvi pravdu a bojuje za ni. Bojuje za dorbo naroda a za dobro lidu. Moc si vazim S. Grosse za to, co dela a jen doufam, ze to pres neprizen ceske mentality dopadne pro neho dobre. Protoze to je to jedine co si zaslouzi. Mozna se mu nakonec touhle situaci podarilo, ci podari zmenit tuhle zemi k lepsimu. I kdyz to na prvni pohled nebude videt. Presto volim ODS. A tuhle stranu mam v umyslu volit pouze z 1 jedineho duvodu i kdyz se za jeji predstavitele stydim. Ten duvod je logicky. Program ODS me jednoduse vyhovuje mnohokrate vice, nez programy ostatnich stran napr. CSSD. Totez citi volivi CSSD. Jim zase vice vyhovuje a je pro jejich zivoty a budoucnost lepsi volit CSSD s programem CSSD.To jsou logicke veci ktere bychom si meli rict na rovinu predevsim. Jinak o Grossovi nepochybuji. Tady jde o to, co komu vyhovuje a kdo bude uspesnejsi u voleb. Nic vic...
0/0
5.4.2005 1:07

Ijumbo

Re: Grosse si vazim
Koukám jako blázen
0/0
5.4.2005 1:24

Bouše

Re: Grosse si vazim
Já to vidím tak na šest dvanáctek, tři koktejly a osm tekil.
0/0
5.4.2005 4:44

ekspertyza

Re: Re: Grosse si vazim
a jedno dve brcka
0/0
5.4.2005 5:15

airwar

Re: Grosse si vazim
'Tak to klobouk dolů, já poznal pana Grosse osobně asi před osmi lety, tedy přesně řečeno, firma v které jsem pracoval dělala pro ČSSD nějaké reklamní aktivity v horizontu 8-5 let dozadu, během té doby jsem se s ním několikrát setkal a minimálně cca 20 minut s ním i hovořil. A můj názor je ten že je to velmi podprůměrný člověk s podprůměrnou inteligencí, který karieru udělal díky vzhledu (pravda to nemohu jako muž ideálně posoudit), kamarádíčkování a vlezprdelkování. Rozhodně to není člověk které bych chtěl znát více než pracovně, a které bych chtěl mít jako kamarády natož přátele.
 
Po zkušenostech které s ním mám, mu nevěřím ani slovo.
0/0
5.4.2005 7:03

jacih

Re: Grosse si vazim
Ty jsi schizofrenik? Vcera jsi tu rval, ze by ho meli prinejmensim popravit a snim vsechny SocDem a komouse...nebo ne?
0/0
5.4.2005 8:16

Templ

Re: Grosse si vazim
Nakonec se ještě dozvím, že politikům jde o program a ne o koryta...
0/0
5.4.2005 12:10

Najdete na iDNES.cz