Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Papež se objevil v okně, ale nepromluvil

Nemocný papež Jan Pavel II. se na závěr velikonoční bohoslužby objevil na deset minut v okně vatikánské rezidence. Několikrát se s námahou pokusil promluvit, slova ale nebylo slyšet. Věřícím alespoň požehnal pokynem ruky. Poselství Městu a světu pronesl kardinál Angelo Sodano.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ashoka74

Ceska prasata
Zdejsi prispevky jenom dokazuje, ze Cesi si za ty sve znicene zivoty muzou jen a jen sami.
0/0
28.3.2005 18:25

jyrinec

Re: Ceska prasata
rekl bych, ze mas pravdu..... 
0/0
29.3.2005 22:33

Zeleny_holub_z_nosu

Fuj
Dedek hnusnej scvrklej. Jak ho porad bavi ukazovat tu svoji prasivou hlavu. Kdyby nemel kolem ty svy trikolky neprustrelny sklo, tak uz byl 1000x na oblacku.
0/0
28.3.2005 13:41

miciangora

Já to nechápu
že se na to nevykašle..určitě by mu důchod stačil na to, aby nehladověl a na léky. Ne, on se drží funkce, i kdyby měl už sedět v rakvi....tak nějak mi to připomíná Brežněva a jiné podobné soudruhy, asi je to v zemích býv. RVHP tradice, nebo co.
0/0
28.3.2005 11:59

Atheist10

Re: Já to nechápu
ty budes asi hodne jednoducha, co? :-/
0/0
28.3.2005 12:12

popelka88

Re: Re: Já to nechápu
Vždyť má pravdu ...
0/0
28.3.2005 12:17

mtis

Re: Re: Re: Já to nechápu
Hýkající osel má taky nepochybně pravdu.
0/0
28.3.2005 15:29

Zeleny_holub_z_nosu

0/0
28.3.2005 11:52

black_gamespot

Jak zni smrt
Slysel sem na euronews cast jeho "projevu" a nez to zabalil, tak sem konecne poznal jak musi znit smrt :-))) Takovej temnej nesrozumitelnej chraplak, jeste staci kosa a cernej plast a mame smrtaka hadr ...
0/0
28.3.2005 11:46

j@ck

-
papež už má pomalu odzvoněno a s ním i celé křesťanství. křesťanská nauka byla hodnotným nástrojem k udržování lidu v poslušnosti během doby temna (od starého říma až po osvícenství), dnešnímu člověku nemá ale už co nabídnout. pořád dokola omílané bezobsažné fráze o spasení v kristu a svatém duchu už dnešním racionálně uvažujícím lidem nic neříkají. kéž by si lidé na celé zeměkouli uvědomili, že k životu žádné náboženství nepotřebují, že skrze žádné náboženství nedosáhnou štěstí ani spasení. celé náboženství je jen masová davová psychóza. už lenin říkal, že náboženství je opiem lidstva a měl pravdu. papeži přeju ať tu vydrží ještě pár let, ale už by nemusel jezdit do afriky kázat o hříšnosti používáni prezervativů.
0/0
28.3.2005 11:37

Englishman

Re: -
Ach jo - zase jeden výplod socialistického školství. Neučil jsi mě náshodou v sedmdesátých letech občanskou nauku? Nebo jsi jen v té době dával ve škole pozor víc, než je zdrávo?
0/0
28.3.2005 11:42

j@ck

Re: Re: -
výploch socialistického školství? pokrok nezstavíš, englishmane. křestanská bludouka se zmítá v posledních zoufalích křečích, jak ztrácí živnou půdu pod nohama s narůstajícím uvědoměním obyvatelstva. co je to pro křestany bůh? je to jenom projekce jejich vlastních přání, vnitřních insuficiencí a frustrací, projekce k odstínění ztrachu ze smrti a určení smyslu jejich jinak nesmyslných životů. kolik křestanů, tolik projekcí boha (přesněji řečeno tolik iluzí). křestanství si staví živnost na neuróze lidstva.
0/0
28.3.2005 12:06

Englishman

Re: Re: Re: -
A sakra, ještě navíc rychlokurs psychoanalýzy. Feude, Freude, vždycku na tě dojde, že? Křesťanství se v posledních zoufalých křečích zmítá už 2.000 let a jestli do té doby nenastane konec světa, tak se ještě 2.000 let zmítat bude. A to s tou projekcí - uf. Samozřejmě, že křesťanství je TAKÉ projekcí osobních tužeb, potlačením vědomí vlastních nedostatečností a nabídkou zástupné identity. To má ale společné s úplně každou dobrovolnou skupinovou aktivitou, počínaje známým svazem zahrádkářů, přes ekologické iniciativy až k sdružením sportovních fanoušků nebo pouličním partám. Křesťanství (podobně jako ti zahrádkáři, ekologisté a další) je ale především něco jiného a redukovat je na nějakou projekci je příznak spíše povrního myšlení než nějakého hlubokého vhledu do věci.
0/0
28.3.2005 14:16

j@ck

Re: Re: Re: Re: -
se dívím, žes mi tam neopravil tu hrubku:-) s freudem se pleteš, není to můj oblíbenec a jeho teorie vidím taky jako hodně redukcionistické. můj názor na křestanství je hodně blízký tomuto článku - http://www.jkrishnamurti.org/the_truth.asp - a nemyslím si, že by byl povrchní. jelikož jsi englishman, tak určitě nebudeš mít problém s tím, že je v angličtině (pokud se ti to vůbec bude chtít číst). hezké velikonoce preje jack.
0/0
28.3.2005 15:34

Englishman

Re: Re: Re: Re: Re: -
Well, Jacku, článek jsem přečetl, ale jak by mohl mít něco společného s tvým názorem na křesťanství, jsem nepochopil. Nemyslel jsi spíš, že je blízký tvému nazoru na církve? Ale církev (církve) a křesťanství rozhodně nejsou totéž.
Západní křesťanství bralo otázku, zda je církev potřeba, po většinu své existence velmi vážně. A vesměs si také velmi cenilo a cení zkušeností, kdy křesťané přežívali bez viditelných církevních struktur nebo se strukturami postrádajícími církevní hierarchii. I katolická církev, která se považuje za společenství založené Ježíšem a udržované Duchem Svatým, vnímá svou vlastní existenci za potřebnou jen z důvodu nedokonalé (porušené) lidské přirozenosti. Pokud jste téměř dokonalý a nepotřebujete podporu ostatních (jako Krishnamurti), pak můžete být křesťanem i bez církve. Příkladem v historii jsou pouštní mniši, stylité nebo v českým zemím bližší poustevníci.
0/0
28.3.2005 16:19

Montaigne

Ale zato se v okně Vajthauzu objevil Jyrka Kokos
a vykřikl: "Urvi ropu Urbi"
0/0
28.3.2005 11:16

Montaigne

Re: Ale zato se v okně Vajthauzu objevil Jyrka Kokos
a nebo Orbi  
0/0
28.3.2005 11:16

mtis

Re: Re: Ale zato se v okně Vajthauzu objevil Jyrka Kokos
Tak co srbňácku - zahajloval sis včera na tom vašem sjezdu do sytosti?
0/0
28.3.2005 15:33

Bullda

Umění včas odejít...
Vždy jsem se domníval,že je Papež jmenován doživotně.Mnohokrát již proběhla zpráva,že může odstoupit ze zdravotních důvodů.Připomíná mi to minulé totalitní režimy,kdy datum smrti byl i datumem ukončení funkce.Myslím si ,že neodstoupením ze zdrav. důvodů deklasuje Papež církev v očích mnoha lidí.
0/0
28.3.2005 10:51

Englishman

Re: Umění včas odejít...
Ještě před padesáti lety papežové veřejně vůbec nevystupovali a před sto lety to de facto byli (a také se jim tak někdy říkalo) vatikánští vězňové - a to i v době papežského státu. V té době nemocný a nefunkční papež byl prostě nemocným člověkem. Veřejnou osobu z papeže udělal vlastně až současný papež a nelze mu příliš vyčítat, že nedomyslel, jak bude působit v nemohoucím stavu. O tom po zkušenosti JPII může dopředu přemýšlet až jeho následník. Pokud se zase nestáhne do Vatikánu, což se klidně může stát.
0/0
28.3.2005 11:03

jarini

Re: Re: Umění včas odejít...
kéž by se stáhli všichni do Vatikánu a dali pokoj lidem, přestali je oblbovat a nechali je přemýšlet samostatně
0/0
28.3.2005 11:45

Irish Stout

Re: Re: Umění včas odejít...
Nemáte tak zcela pravdu, Englishmane. Minimálně od dob Pavla VI (1963-1978) je papež osobou veřejnou, tedy současný papež mohl snadno domyslet, jak bude působit v nemohoucím stavu. Nedůstojná představení, kterých jsme v současné době svědky, jsou politováníhodná. Velké osobnosti se poznají mimo jiné podle toho, zda dokážou včas a důstojně odejít. Je smutné, že to JPII nedokáže.
0/0
28.3.2005 12:59

Englishman

Re: Re: Re: Umění včas odejít...
Ano, Pavel VI. byl prvním papežem, který se do jisté míry stal veřejnou osobou (proto jsem psal o padesáti letech), ale myslím, že s JPII s jeho cestami po celém světě a veřejnými promluvami k desetitisícovým a statisícovým shormážděním se nedá srovnávat. Pavel VI. byl (pravděpodobně) pod dohledem médií jen při některých příležitostech, které si navíc sám zvolil (koncil, svatý rok...). JPII je první papež, který je pod dohledem médií trvale.
0/0
28.3.2005 14:30

donald007

Re: Umění včas odejít...
Samozřejmě by mohl odstoupit. Církev katolická se však deklasuje sama, papež na to má jen malý, nicméně významný podíl. To vysvětluje to otálení, protože, každá takováto změna vede k akceleraci likvidace katolické církve jako křesťanského hegemona. Aby se trend zastavil, musela by se odpolitizovat, ale to nikdy neudělá, je tedy správné, že skončí tak jak má. Za paleže také rozhdují jiní, protože on ve svém stavu je již zcela nesvéprávný.
0/0
28.3.2005 13:39

reapox

Krestanstvi se bud clovek podda, nebo mu z nej jde mraz po zadech.
Krestanstvi je o 2 vecech. 1) O utrpeni a za 2) o modleni se nasledkem utrpeni. Jsou lide, kteri rozhodne trpet nechteji a uz vubec ne se modlit nemocni cirkevnici. Pokud se s nemoci, umrtim a cimkoliv jinym nedokazete vyrovnat jinak nez utrpenim a modlenim se, nedokazete se na veci podivat optimisticky a barevne, tak tahnete do pekel a neopruzujte svet svymi nemocnymi historickymi hnusy.
To se tyka predevsim takovych, jakym je i tenhle nemocny deda, co si necha rikat Papez.
0/0
28.3.2005 10:27

reapox

Re: Krestanstvi se bud clovek podda, nebo mu z nej jde mraz po zadech.
A to vase desatero a obdobne rady nachazejici se v bibli. To vi normalni clovek i bez toho, anihz by si musel bibli kazdy vecer procitat a ridit timto cely svuj zivot.
My tu mame kostelnici zivot a chceme zit. Proto byste si ty vase nabozne chvasty mely nechat na ten vas posmrtny zivot. Zkratka si to nechte na potom az vas klepne pepka. Budete na to mit pak casu vecneho habadej.
0/0
28.3.2005 10:31

reapox

Re: Re: Krestanstvi se bud clovek podda, nebo mu z nej jde mraz po zadech.
A nakonec koncu: Krestanstvi + chovani krestanu (modleni se a nutnost nalhavani si) jasne dokazuje, ze tam jaksi zadny Buh neceka. Oni kdyby to totiz kostelnici vedeli, tak by se vubec modlit a nalhavat si nepotrebovali.  To uz by se totiz pouze "tesili" a radostne a tesici se rozhodne nevypadaji. Jde z nich zima, jde z nich smrt, nejistota, strach a to se snazi zabit tim, ze se daji na viru coz je vnitrne uklidnuje. No, existuji zdravejsi a lespi zbusoby.
Ale je mi jasne, ze se krestanstvi jaksi dedi z pokoleni na pokoleni. Jako nemoc. A tudiz dnesni krestane jsou vlastne obeti. Obeti mentalniho kolapsu.
0/0
28.3.2005 10:44

Englishman

Re: Re: Re: Krestanstvi se bud clovek podda, nebo mu z nej jde mraz po zadech.
Reapoxi, jsi sice neuvěřitelně mimo a plácáš blbosti, ale docela dobře jsi popsal radikálně reformované evangelíky - ti totiž opravdu vypadají a chovají se tak, jak si myslíš, že by křesťané měli vypadat. Zalítní si do USA, zajdi si do nějakého kostela některé z řady místních církví radikální reformace, a uvidíš, jak vypadají radostní a těšící se křesťané. Křesťanství je prostě hrozně široké a vejde se do něj opravdu mnohé - mlčící trapisti, zpívajcí černoši, tancující Indové i pomalu vymírající čeští katolíci.
0/0
28.3.2005 10:56

mtis

Re: Re: Krestanstvi se bud clovek podda, nebo mu z nej jde mraz po zadech.
To je legrační to tvoje: "A to vase desatero a obdobne rady nachazejici se v bibli. To vi normalni clovek i bez toho, anihz by si musel bibli kazdy vecer procitat a ridit timto cely svuj zivot"
 
Zkus si někdy přečíst něco o Římské říši a pak tady kvákej něco o tom, že desatero je samozřejmost.
0/0
28.3.2005 15:32

Modráčkův sen

Mimochodem...
...na stránce Idnes zahraniční zprávy je dost zajímavý obrázek papeže s jeho výrazem a automobil pod ním. Že by předtucha?
 
0/0
28.3.2005 9:21

Modráčkův sen

Re: Mimochodem...
Pardon - je to stránka zpravy.idnes.cz
0/0
28.3.2005 9:23

reapox

Rada pro neverici. Vericim uz se pomoci neda.
Krestanstvi a Islam je svinstvo svinstev. Kdyz uz si chce nekdo pomoci (te sve dusi, ktera na tomhle svete blaznivych veci strada, coz vede k tomu ze jsou lide nestastni a uchyluji se k podobnym vecem. Napr: deti tohle nepotrebuji. Zviratka uz vubec ne.) intenzivni dusevni cestou, tak pres budhismus. Budhismus je totiz to jediny, co z toho vseho za neco stoji. A urcite to budhisti tak ohavne nikomu nevtiraji jako krestani a islamisti.
0/0
28.3.2005 8:20

Modráčkův sen

Re: Rada pro neverici. Vericim uz se pomoci neda.
To je věc názoru. Hinduismus není o nic horší, než buddhismus.
0/0
28.3.2005 9:15

jarini

Re: Re: Rada pro neverici. Vericim uz se pomoci neda.
a nejhorší jsou trpaslíci...
0/0
28.3.2005 9:57

Hrdý Budžes

Re: Rada pro neverici. Vericim uz se pomoci neda.
Je na tobě poznat, že jsi většinu důležitých věcí v životě ještě nepochopil. Možná příště.
0/0
28.3.2005 10:04

Englishman

Re: Re: Rada pro neverici. Vericim uz se pomoci neda.
V příštím životě?
0/0
28.3.2005 11:04

reapox

Asi tak ...
Deda papez jen donekonecna dokazuje, jak se vyrovnat se starim (strach ze smrti a z nemoci). Stari lide se casto uchyluji k dusevnim praktiktam, coz je i pochopitelne  plus v te dobe jim zrejme konecne dojde, jak je vsechno (systemy) zbytecny ci postaveny na hlavu.
Proc s tim ale musi votravovat vsechny nepochopim. Protoze se stejne nic nezmeni a svet tim lepsi neudelaji. Modlenim se urcite ne. Tudiz papezi, hodne stesti a stastnou cestu k Panu Bohu. Chlape jeden.
0/0
28.3.2005 8:07

Modráčkův sen

Odchod
Obávám se, že se papež brzy odebere ke svým předkům.
0/0
28.3.2005 6:48

popelka88

Ať se na mě nikdo nezlobí,
ale toto už je opravdu trochu nechutné. Pokud pan Wojtyla už poněkud ztrácí soudnost, měli by ji snad mít aspoň lidé kolem něho. Každý má nárok na odpočinek, zejména pokud už není schopen elementárního tělesného fungování. Papež jako nejvyšší duchovní úředník křesťanské církve, ke kterému vzhlížejí milióny lidí, by měl mít aspoň základní důstojnou image a nevzbuzovat nejhlubší lítost ve své dlouhodobé agónii.
0/0
28.3.2005 1:52

Irish Stout

Re: Ať se na mě nikdo nezlobí,
v podstatě souhlasím.
0/0
28.3.2005 2:03

Mikula

Re: Ať se na mě nikdo nezlobí,
To se jako má zastřelit, nebo co?
0/0
28.3.2005 3:03

Isabelle

Re: Re: Ať se na mě nikdo nezlobí,
Proc by se mel zastrelit? Je presny obraz katolickeho nabozenstvi, nic nevi, vsechno zapomel, jenom se potaci, a ma na sobe osklive saty, a tu cepicku...jeste horsi...
0/0
28.3.2005 3:09

jarini

Re: Re: Re: Ať se na mě nikdo nezlobí,
ta čepička je opravdu děsná
0/0
28.3.2005 9:59

popelka88

Re: Re: Ať se na mě nikdo nezlobí,
?? Jít na odpočinek (jako v každé jiné profesi nebo funkci) a přenechat místo jinému.
0/0
28.3.2005 9:04

Irish Stout

Nikoli, o ničem takovém nebyla řeč ani náznakem.
Postačilo by složit úřad.
0/0
28.3.2005 12:41

aarghot

muhehe
papez je odpad lidstva, rektalni vred na lidske inteligenci
0/0
28.3.2005 1:39

Irish Stout

Re: muhehe
aarghote, kdoví, jak je to s vámi. Jsem sice spíše pohan, ale takové hodnocení si určitě JPII nezaslouží.
0/0
28.3.2005 2:05

aaa

aaa
Pěkná fotka.
Papež se na ní snaží promluvit, ale namísto toho se právě posr*l.
0/0
28.3.2005 0:05

Ccecil

Re: aaa
Ulevilo se ti?
 
Až budeš chtít a sestřičky ti nedají bažanta, tak si na to vzpomeň. A budou tě třeba filmovat, ale né jako všeobecně váženou osobnost, ale jako vzor inkontinence.
 
Papež se snažil požehnat a je mi líto, že mohl jen gesty. Myslím, že je tu poslední velikonoce, poslední klidnější velikonoce.
0/0
28.3.2005 0:12

Irish Stout

To není vyloučeno, HomeWatchere, avšak
až budete v jeho věku, obávám se, že se obdobným problémům rovněž nevyhnete. Proto je váš posměch poněkud krátkozraký. Doufejte, že vás bude mít kdo přebalit.
0/0
28.3.2005 0:46

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.