Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Senátoři schválili vlastní podobu referenda

Senát přijal vlastní návrh zákona o referendu o euroústavě. Senátoři ODS jím chtějí zabránit vládě, aby hlasování proběhlo v červnu příštího roku současně s parlamentními volbami. Návrh jde do Sněmovny, která dopoledne pustila do výborů svou verzi zákona o všelidovém hlasování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

celtic_

A bude to...
Náckové a bolševici z ODS se zase snaží dělat problémy  Ještě že my lidovci máme silného spojence.  Komunisti už budou vědět, jak na nácky z ODS.  Vždycky to věděli. Kdyby vyměnili Grebeníčka, už by s nimi nebyl problém. S těmi by teprv byla svobodná Evropa  Václav Havel, který je přítelem Dalajlámy, Jakuba Patočky i Michaila Gorbačova, by byl skvělý evropský prezident  Eine Europa, ein Volk, ein Euro  A Hyacint na Hradě ať si pukne    
0/0
24.3.2005 23:21

navsteva

Re: A bude to...
A jdu se vyzvracet. Snad jedina pravda, katolici a jejich spojenec Satan a komunista.
0/0
25.3.2005 0:23

Nik

V klidu - referndum nebude...
Ústavní zákon o obecném referendu nemá šanci a snahy o referendum jednorázové krachnou kvůli sporům o termín konání...
0/0
24.3.2005 18:12

celtic

Re: V klidu - referndum nebude...
Tšechny strany měli referendum v programech. Dnes se to(jako vždy) nehodí komunistům a ODSákům do krámu, tak dělají vše možné i nemožné, aby referendum zhatili, ale to se těm bolšounům nepodaří...85% lidí jej chtějí
0/0
24.3.2005 18:30

crupier

Re: Re: V klidu - referndum nebude...
teď to ale záleží na poslancích a senátorech. V současné sestavě nemá obecné referendum šanci a jednorázové jen pokud nebude zároveň s volbami. Zároveň s volbami by být nemělo, protože ve volbách mají mít strany rovné šance a takle by vládní koalice měla 200 mil. státních peněz na svou kampaň (pardon, na kampaň k ústavě, ale to je skoro totéž), takže by volby byly nespravedlivé.
0/0
24.3.2005 18:49

celtic

Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Nechápu  Pokud koalice bude v kampani říkat hlasujte ANO pro eústavu, tak nevím kde má tu výhodu  Komunisti a nacionalisti jsou proti EU jako vždy  A parlamentní volby s tím nemají nic společného. To jsou jen nazi-komunist výmluvy, to se nedá obhájit
0/0
24.3.2005 18:55

crupier

Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
otázka ústavy by byla i součástí volební kampaně, názor na ústavu by mohl být pro rozhodování některých voličů důležitý. A vládní strany by měli těch zmíněných 200 mil. na přesvědčování lidí, že ten jejich názor je správný, takže část voličů by to mohlo ovlivnit. Nemá moc smysl o tom debatovat, jeden druhého stejně nepřesvědčíme, ale fakt je, že ODS má dostatečnou sílu, aby to zablokovala, takže referendum zároveň s volbami prostě nebude.
0/0
24.3.2005 19:04

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Bude to škoda, bude to dražší, bude to méně objektivní, ale nevadí....stejně jí schválíme, protože názor ve společnosti se diametrálně liší od většinových výplodů tady
0/0
24.3.2005 19:09

crupier

Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
zato budou objektivní volby. A to schválení taky není jisté, myslím, že má jedinou šanci, a to že vláda kývne na referendu mimo termín voleb. V parlamentu by totiž ústava moc šancí neměla.
0/0
24.3.2005 19:13

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
V senátu by neprošla, tam mají nacionalisti a bolševici jasnou většinu. Tak asi nakonec to referendum bude asi jindy než volby, no nevadí i přes obstrukce a jednotu nácků s bolšouny bude schválena
0/0
24.3.2005 19:16

crupier

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
já poslední dobou z EU nemám moc dobrý pocit. Např. to, že pokud ústavu neschválíme my, budeme mít problém, pokud ji neschválí Francie, bude mít problém EU. To celkem neskrývané vyhrožování, že neschválení ústavy bysme si odskákali, nesvědčí o prílišné demokratičnosti EU. Stejně tak ty úpravy paktu stability, které si prosadili francouzi a němci.
0/0
24.3.2005 19:23

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Realita je tato: pokud ústavu neschválí třeba 10 a více státu, tak se bude asi vyjednávat jiná. Pukud ji schválí 24 zemí a jen my ne, tak jistě pojede EU bez nás dál...
0/0
24.3.2005 19:26

crupier

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
ovšem pokud to má být jakýsi základní dokument, tak by měl mít každý stát právo veta. A neměl by být žádný nátlak. Aspoň pokud je EU takový zázrak demokracie, jak tvrdí propagátoři prohlubování integrace.
0/0
24.3.2005 19:32

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Ano, to právo veta máme, ale tím nemůžeme zabrzdit integraci a prosperitu EU, ta pojede i bez nás. Naše volba
0/0
24.3.2005 19:36

crupier

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
s tou prosperitou nevim, to dohnat a předehnat zatím moc nefunguje. Navíc se Francii a Německu evidentně nechce ořezat přebujelý sociální stát. Mám strach, že se budou snažit, i s pomocí orgánů EU, zabránit útěku investorů na východ. Už se např. objevily snahy stanovit minimální sazby daní, aby se zabránilo "daňovému dumpingu". A bohužel je evidentní, že zmíněné státy dokážou společně prosadit leccos, co je výhodné pro ně a nevýhodné pro malé nebo nové země EU.
0/0
24.3.2005 19:43

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Dohnat pro nás znamená dohnat země EU  Šance dohnat USA jednou bude, ale nikoliv teď nebo za rok. A pokud Narcis chce do EU Maroko a Kazachstán, tak to asi nikdy...naštěstí toho blázna nikdo nebere vážně
0/0
24.3.2005 19:46

crupier

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
taky je mi jasné, že my máme prostor pro "dohánění" hodně velký. Jinak Klaus by chtěl EU jen jako zónu s volným pohybem zboží, práce a kapitálu a tam by další rozšíření nevadilo. A já s ním celkem souhlasím, EU nám vnutila spoustu nesmyslů, např. zěmědělská politika je strašná. Prohlubování integrace se mi jeví zbytečné.
0/0
24.3.2005 19:53

JirkaEsch

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Společná zemědělská politika je především důsledek snahy členských zemí EU chránit si vlastní producenty potravin - otázka výživy je považována za strategickou. V 50. letech EU nastartovala ve snaze o vlastní potravinovou soběstačnost růst zemědělské produkce, který se však časem vymkl z rukou (přebytky) a důsledkem je Spol. zem. politika. Jinak - já jsem pro vyčištění trhu liberalizací (což by bohužel asi někteří čeští zemědělci nepřežili), bohužel místní Topolánkové by v každé zemi řvali o 106 o "národních zájmech" atd. Přitom minutu poté budou kázat o socialistickém molochu v zemědělské politice. Že je důsledkem jejich neochoty vyměnit liberalizovaný trh za "národní zájmy", už nedodají.
0/0
24.3.2005 20:26

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
To si nemyslím, že by nějak zvlášť křičeli, zvlášť v tomhle. Spíš naopak.. Teď křičeli jenom proto, že když už ta politika je, měla by být spravedlivá, a nikoli zvýhodňovat "starší" členské země.
0/0
24.3.2005 22:29

Johny__S

Re: Re: Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Tak ja ti to vysvetlim: Vlada uvolni stovky milionu korun a to by v tom byl cert, aby v ramci teto kampane nepropagovala i sama sebe.... Samozrejme, ze toho vyuzije. A toto neni spravedlive. Predstav si po vitezstvi ODS, ktera by ziskala nadpolovicni vetsinu poslancu, jak bys prskal, kdyby si schvalili, ze na pristi kampan ODS dostane jednorazove tri sta milionu. Jenom ODS, v zajmu statu. Nebo by to bylo v poradku?
0/0
24.3.2005 20:25

Johny__S

Re: Re: V klidu - referndum nebude...
Opet lzes, tak jako je tvym zvykem. Ty sis nevsiml, ze senatori ODS (ano, ODS!) navrhli vlastni zakon o jednorazovem referendu? ODS nemela v programu vseobecne referendum, ale jen a pouze toto jednorazove. Pokud je vladni koalice shodi ze stolu, tak kdo se protivi svemu programu? Ne nahodou Kalousek, Gross a jejich banda?
0/0
24.3.2005 20:23

celtic

Klasika...
ODS+KSČM si přejí, aby k referendu přišlo co možná nejméně lidí a aby bylo co možná nejdražší. Je to škoda, protože je to extrémistický způsob  Účel zjevně světí prostředky  Nelze obhájit, proč nemůže být ref o eúst. v červnu. Logicky to samozřejmě zdůvodnit nelze. Stejně jako Maroko a Kazachstán v EU
0/0
24.3.2005 18:04

Moshe Dayan

Re: Klasika...
Ty jsi opravdu shcýza.
0/0
24.3.2005 18:09

celtic

Re: Re: Klasika...
To víš, ne každému se pravda hodí do krámu....co jsem uvedl nepravdivě
0/0
24.3.2005 18:10

Moshe Dayan

Re: Re: Re: Klasika...
Přečti si to po sobě a zkus zapojit mozek, ovšem se zarytým demagogem, který stále mele jen tu svou, jako Grebeníček, je těžké diskutovat.
0/0
24.3.2005 18:14

celtic

Re: Re: Re: Re: Klasika...
co je nepravda  Konkrétně
0/0
24.3.2005 18:17

Najdete na iDNES.cz