Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pomůžeme jim z ghetta?

Nemám ráda velkoplošnou reklamu lemující dálnice. Nedávno jsem však zahlédla veliký poutač s ošklivou barabiznou, který mě zarazil, a neuměla jsem si vysvětlit, co se mi vlastně nabízí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

80E-seven

autorka
je hystericka pyzda na osmou (soude podle clanku).
0/0
22.3.2005 12:17

jura-jx2

A ještě něco.
Město v rámci pomoci z ghetta umístí rodinu do paneláku. Za chvíli se přistěhuje početná rodina o  18 kusech ze Slovenska, jak se to stalo v Ostravě a máme zde zárodek ghetta. Jelikož se sousedi už nikdy nevyspí a z puchu z odpadků už dále nemohou dýchat, radši se za každou cenu odstěhují. Nikdo slušný do toho bytu nepůjde a tak bude naplněn stejným osazenstvem. Bude tedy založeno nové ghetto. Nebo má ten příběh jiný konec?  
0/0
22.3.2005 10:14

jednokamen

pokud se vám nelíbí gheta
která vytvořili tito TOS (trvale opálený spoluobčan) z krásných ulic a domů našich měst, tak mám návrh přestěhujme je do nevyužitých vojenských újezdů ať ukáží jak je spraví a zvelebí  
0/0
22.3.2005 10:12

jura-jx2

Zlatý Slovensko!
Nebude to tak dlouho trvat a budeme ve všem pokulhávat za Slovenskem, neboť není nic lepšího, než mít  pružnou vládu. Viz soc. dávky, silniční zákon... Oni teď už jen budou s úsměvem čekat, jak nepřizpůsobiví přelezou do naší banánové republiky. Ať žije chiquitta.  
0/0
22.3.2005 10:05

killy

Co nám to pí Šabatová sděluje???
Paní Šabatová sděluje: "Nechci, aby moji spoluobčané žili v ghettech jenom proto, že měli méně štěstí v životě než já" .. z toho vyplývá, že stav je otázkou štěstí a ne snahy každého jedince podle svých sil si "udělat místo ve společnosti". Život je, podle ní, otázkou štěstí???? -----Dále praví: "nemají ani zdaleka srovnatelný sociální kapitál". Možná by chtělo blíže osvětlit, co to ten sockapitál je. Podle mne je to o snaze se v rámci možností zařadit sociálně mezi ostatní.---- Dále se pí Šabatová ptá: "co je prvotní povinností státních orgánů?" Na to lze odpovědět: Nastavit pro všechny občany této země co nejrovnější pravidla a teprve pak se zabývat tím zda těm, kteří na jejich nedodržování bez svého zavinění nedosáhnou, pomoci a jak a ne obráceně!. U nás je zvykem vždycky řešit až následky, bez logického popsání objektivních příčin. A pí Šabatová, co jste myslela tím: "Pokud se však všichni politici nesjednotí v odporu proti sociálnímu vyloučení a budou se dál bát ztráty preferen
0/0
22.3.2005 9:30

killy

Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
preferencí za to, že se zastávají „nefachčenků“....... V ČEM SE MAJÍ SJEDNOCOVAT?
0/0
22.3.2005 9:31

2Mac7

Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
Ale oni měli méně štěstí , už proto že  se zde jako cikáni narodili   . Zkuste si to představit - sebe jako dítě cikánů , nic moc.  
0/0
22.3.2005 10:16

2Mac7

Re: Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
Tím rozhodně neříkám, že na tom, kde jsou a jak žijí nemají vinu oni. Přiznávám, že je zrovna v lásce nemám, ale říkám - jsem ráda, že jsem měla to štěstí, a nenarodila jsem se jako cikánka. 
0/0
22.3.2005 10:21

killy

Re: Re: Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
Tvoje vyjádření je mírně scestné. Dělal jsem personálního ve strojírenské firmě. Snědí spolupracovníci i nás dělali. Někteří! Ti co chtěli. V práci byli dobří, nejméně stejní jako ostatní. S některými jsem si mimo tykal. Všichni je brali jako rovnocenný. ---U nás v domě žije cikánská rodina s dětmi, které se narodily jako Cikáni. Všichni je berou jako jiné.... není to o štěstí a neštěstí, je to o lidech a jejich vztazích. Pokud někdo tyto vztahy cílevědomě nebo jen schválně narušuje, pak to nemůže fungovat nikdy..
0/0
22.3.2005 11:37

Depek

Re: Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
Kdesi jsem četl, že je nutné jim pomáhat, protože nemohou za to že jsou jací jsou. Být rom je tělesné postižení?
0/0
22.3.2005 10:42

2Mac7

Re: Re: Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
možná jo, v invalidním důchodu jich je dost   . Ne, tělesné ne , ale něco s nimi je. Už po staletí  - a nejen v ČR  - jsou s nimi problémy .
0/0
22.3.2005 10:55

Tančící Derviš

Re: Re: Re: Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
0/0
22.3.2005 10:56

Isbjoerna

Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
Zajimalo by me, jake zasluhy mas ty osobne na tom, ze ses narodil v CR, a ne treba nejake sudanske ci romske prostitutce.
0/0
22.3.2005 12:36

killy

Re: Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
Tys mě doopravdy, ale opravdu doopravdy nerozuměl.... a pleteš sem prostitutky. Jak se chováte v Německu k Turkům a ostatním mimosoukmenovcům?
0/0
22.3.2005 20:33

Maxx-IP

Re: Co nám to pí Šabatová sděluje???
Život je otázkou štěstí! Samo početí je otázkou náhody. Nakolik člověk je či není zdravý, kolik má sil a schopností, vitality k uplatňování svého "místa ke společnost". kolik má dravosti a bezohlednosti (ikdyž v tom je i otázka výchovy), aby v té dnešní nespolečenské společnosti to místo vyboxoval.  To ale dnešní režim, založený na vzájemné bezohlednosti, popírá.
0/0
23.3.2005 7:54

Blackshield

Budu
stokrát radši, když budou žít v ghettech, než aby mi hrozilo, že bych je potkal v okolí svého domu... A fakt mě neláká pomáhat někomu, kdo tu pomoc nechce, případně prochlastá a vesele si dál parazituje. Chtělo by to slovenský model dávek...
0/0
22.3.2005 9:27

mpixel

Ten komu chceme pomoci musí pomoc chtít.
Ten komu chceme pomoci musí pomoc chtít. A obávám se že romové nechtějí pomoc při hledání práce, nechtějí pomoc pro vzdělávání svých dětí. Ale pouze chtějí trvalou finanční pomoc. Jediná možnost jak z toho kruhu ven je, dát romské děti do internátu a vzdělávaj je bez vlivu jejich rodičů. Jiná možnost neexistuje.
0/0
22.3.2005 9:25

orinka3

ghetto
Dokud nezruší  svá duševní ghetta, ve kterých jsou zalezlí,  pomoci jim nebude, kdyby se tam sypaly pytle zlata! Sami se izolují tím, že nedokážou spolupracovat a žijí pořád postaru - nechtějí měnit své zvyky a přijmout pravidla majoritní společnosti . Pak je každá rada těžká a každé úsilí marné. Podle mě už  měli stokrát šanci žít jinak a líp, a co nám převedli? Promile těch, kdo z nich uspěl v společnosti, se od nich stejně distancuje a nechce se k nim znát. My to nevyřešíme, ať se konečně začnou snažit oni!!!
0/0
22.3.2005 9:14

Tančící Derviš

›››››››››››› ™
A proč bych se za ně měl stydět? Co chtějí to mají. Nikomu pomáhat nebudu a už vůbec ne cigánům. Proč se nepomáhá normálním mladým rodinám a porád se cpou peníze na něco co je nereálné a zbytečné.
0/0
22.3.2005 9:09

Najdete na iDNES.cz