Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ohrožení platí už jen na Labi a Nežárce

Velká voda opadá. Od rána zůstal stav ohrožení už jen na Labi v Ústí a na Nežárce v Hamru na Jindřichohradecku. Vodohospodáři odvolali nejvyšší stupeň povodňové aktivity v Olomouci na řece Moravě i na Svratce v Židlochovicích. Voda ale na několika místech blokuje dopravu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

modem

dotaz
Dotaz na Magistrát UL: Jak dlouho Vám bude trvat výstavba dávno slibované protivovodňové stěny pod mostem E.Beneše? Při kažkém zaplavení tahu Lovosice - DC je ve městě totální dopravní kolaps. Děkuji za odpověď.
0/0
22.3.2005 7:34

Kacenkin1

fakt nevím...
ale není ta radost předčasná, vždyť roztál jen sníh v níže položených oblastech, na horách je pořád dost na pořádnou povoděň.....
Jsem jedinej kdo to vidí ??????
Mimochodem u nás v Prostějově je přehrada zralá na protržení.... www.povodi.cz
0/0
21.3.2005 21:25

Michalll

poškozený člověk nejen v rozporu se zdravým rozumem
staví či bydlí jinak než ve stanu v zaplavovaném teritoriu, ale zřejmě nedokáže ani vhodně reagovat, když ta pravidelná vody přijde....
možná mu radili komunisté, ty mají na plánování zkázonosné patent dodnes....
chudí lidé ovšem nemívali lepší pozemek, jejich bídné kůči voda vlastně neničila, spíše vyplavila parazity  a umožnila jim postavit si znovu čisté a nezahmyzené....vrchnost pomáhala alespoň materiálem, tedy hlínou a slámou a prý i levnější kořalkou pro ty , co jim pomáhali....
0/0
21.3.2005 17:16

bug01

no
tak ja nevim, opravdu se neda predejit zaplavam, ktere jsou na poradu skoro kazdy rok?
0/0
21.3.2005 13:08

Sir_Hanes

Re: no
Odstěhovat se...
0/0
21.3.2005 13:17

Sir_Hanes

....
Prší, vadí nám to! Sněží, vadí nám to! Je sucho, vadí nám to! Fouká vítr, vadí nám to! Za změny klimatu si stejně může lidstvo samo, tak bych to nijak moc nehrotil. Aspoň je práce, ne?
0/0
21.3.2005 13:00

Donnn

Re: ....
To že prší, sněží, fouká vítr snad nezpůsobily změny klimatu...
0/0
21.3.2005 13:04

Sir_Hanes

Re: Re: ....
Samotný jev ne, ale intenzitu a období ano.
0/0
21.3.2005 13:17

Donnn

Re: Re: Re: ....
To bych s takovou jistotou taky netvrdil.
0/0
21.3.2005 17:52

VláďaK

Poděkování
Všichni,koho se týkají současné lokální záplavy  poděkujte za to především vodohospodářům,kteří za tu situaci v plné míře mohou a měli by být vyzváni k zodpovědnosti.  Protože jen blb neví,že sníh ,když napadne,tak při větších teplotách roztaje.A voda z roztátého sněhu,když se nevsákne,tak musí někam odtéct.To při nesmyslně uměle udržovaných vyšších hladinách vodních toků,rybníků a přehrad dost dobře nelze provést beze škod na majetcích lidí.Mě to připadá,že se tím vodohospodáři dost baví,tím,že lidem škodí záměrně.
0/0
21.3.2005 11:10

hbf

Re: Poděkování
Vzhledem k tomu, že u nás leželo ve sněho více vody, než je rentenční schopnost všech prázdných přehrad, tak s tím vodohospodáři příliš dělat nemohou. Navíc lokální záplavy nastaly zejména v okolí potoků a říček, na nichž žádné přehrady a rybníky nejsou ...
Když už jsme u těch blbů - tento titul bych spíš přisoudil někomu, kdo si postaví/koupí dům tak blízko u vody, že ho ohrozí již deseti až dvacetiletá voda
0/0
21.3.2005 11:48

Hanes007

Re: Re: Poděkování
Přesně tak, lidé by si měli rozmislet, kde staví nebo kupují své domy. Nízká cena je většinou něčím vykoupena.
0/0
21.3.2005 12:18

nextspace

Re: Re: Poděkování
No tak jednoznačné to není, třeba neměli na výběr
0/0
21.3.2005 12:41

hbf

Re: Re: Re: Poděkování
Nevím, kam míříte ... Myslíte, že někdo byl nucen stavět u vody, případně si tam koupit dům?
0/0
21.3.2005 13:00

Donnn

Re: Poděkování
Kdyby jste do problému trochu hlouběji viděl, tak vám bude jasné, že většina vodních děl v naší republice namá funkci ochranou (maximálně jako funkci vedlejší), ale má funkci energetickou případně zásobní, a z toho je logické, že při nízké hladině svoji funkci neplní. 
Dále nechápu tuto větu: " To při nesmyslně uměle udržovaných vyšších hladinách vodních toků..."
Pokud je hladina v toku uměle držena vyšší, tak to znamená jediné - vypouští se vodní nádrže, a tím se tedy připravují na zadržení nějakého většího množství vody.
Běžte radši nadávat někam na Standu, tam alespoň nikdo nepozná, že danému tématu nerozumíte.
0/0
21.3.2005 11:53

modem

...
Voda mi tekla proudem po silnici na můj pozemek.Kolem baráku jsem měl vodu (podmáčené základy). Po hasičích jsem chtěl, aby mi pomohli (zprůchodnit kanál u silnice). Tím by nebyl zaplavován dům a pozemek. V y s r a l i   se na mě.Prý to není práce pro ně. Takže já platím daně, aby mi složky integrovaného záchranného systému pomohli. Kdepak, občane pomož si sám.Oni nedělají příčinu ale následek. Když budeš mít sklep vody,tak ti ho vyčerpají (snad). Ale aby zabránili škodám, to po nich nemůžeme chtít. Oni by si pak museli mýt své nablýskané Tatry a holiny.
0/0
21.3.2005 9:43

Fatman68

Re: ...
Hmmm, a neměl by náhodou kanál zprůchodnit spíše provozovatel  (tedy nějaké ty vodovody a kanalizace)? Ono to totiž bez vybavení, které hasiči pravděpodobně nemají, nemusí být tak úplně jednoduché.
0/0
21.3.2005 10:36

modem

Re: Re: ...
To asi ano. SČVK by to měl udržovat. Ale už je vidím jak na zavolání přijedou. To jsem myslel, že třeba hasiči by postavili nějakou hráz, něco by udělali, aby vodu o d domů dostali. Stejně ten kanál jsem udělal sám a bez vybavení. Stačila obyč lešenářská trubka. To je fakt. To po hasičích nemohu chtít. Ona by jim voda mohla znečistit holinky, chudáčkům červenejm.
0/0
21.3.2005 11:22

Fatman68

Re: Re: Re: ...
Tak nevim, nejdřív píšeš, že po hasičích jsi chtěl, aby ti zprovoznili kanál u silnice. To tě, podle mne zcela logicky, odmítli. A teď už najednou píšeš o stavění hrází, což je poněkud něco jiného než čištění kanálů. Neznám situaci okolo tvého baráku ani nevím jak se z lešenářských trubek staví kanály, ale domnívám se že pokud si hasičům situaci vysvětloval stejně zmateně jako tady, tak se ani nedivím, že k tobě nepřijeli. A rozhodně to nebylo kvůli umazání holínek. Pokud používaš takovéto "argumety", tak jsi, i přes jistě tvou v současnosti nelehkou situaci, chudáček ty.
0/0
21.3.2005 11:36

modem

Re: Re: Re: Re: ...
Ty jsi určitě u hasičů, co ???? Tak  znova a polopaticky, aby jsi to pochopil. Protože se mi po silnici hrnula voda do zahrady díky ucpanýmu kanálu, tak jsem po nich chtěl, aby NĚCO udělali. To je jedno co. Protáhli kanál, postavili nějakou hráz, prostě něco.To je vše. Nevím co nechápeš.Chudák jseš ty, protože zastávat se jich, když nepřijedou, když ti teče voda kolem baráku, máš důvodnou obavu,že ti voda vtrhne dovnitř. Ani osobákem někdo nepřijel mapovat situaci. A neplácej tady kraviny, že stavím z lešenářských trubek kanály. Jasně je tam napsáno, že když hasiči nepřijeli, tak jsem POMOCÍ lešenářský trubky protáhl kanál.Asi bydlíš někde v teple v 9 patře panelákový králíkárně a nezmůzeš se na vlastní dům.
0/0
21.3.2005 13:03

Fatman68

Re: Re: Re: Re: Re: ...
1. máš pravdu, jsem u hasičů (dobrovolnejch). 2. Nebydlím v paneláku. Já se omlouvám, ale skutečně jsem z tvých předchozích příspěvků situaci nepochopil. Nikde nebylo JASNĚ napsáno že jsi si pomohl sám a prorazil kanál lešenovou trubkou a že jsi chtěl po hasičích aby udělali cokoliv. Opravdu si myslíš, že si platíme hasiče, aby čistili kanály? Znovu opakuju, že od toho je nějaká ta příslušná firma vodovody a kanalizace. Mají na podobné havarijní situace držet pohotovost. Já se nechci nějak hádat, ale naštval jsi mě svou argumentací, že si hasiči "nechtěj umazat botičky". Tim si mě opravdu naštval, protože z vlastní zkušenosti vím, že hasiči prostě takoví nejsou. Možná mělo příslušné operační středisko(volal jsi na 150? Nebo místní dobrovolné?) na tvoje volání reagovat jinak, třeba tu vodárenskou pohotovost povolat samo, to uznávám. Ale neznám podrobnosti, takže nechci generalizovat.
0/0
21.3.2005 13:24

modem

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
OK.Vidím, že jsi jedem z mála slušných a věcně diskutujících. Podotýkám,že jsem nejen mluvil s číslem  150 , ale i starostou (ten má zase jen dobrovolné hasiče). Chtěl jsem řešení a to rychle. Pravda je že za kanály nebo propustky pod silnicí (to je ta věc doličná ucpaná) zodpovídá SČVaK nebo SÚS. A mají propustky , kanály, příkopy udržovat čisté a průchodné pro případ velké vody. Ale to bych chtěl asi moc. Pochop, chtěl jsem okamžité řešení a ne řešit s hasiči kompetence. Jinak ti přeji málo zásahů :-))))
0/0
21.3.2005 13:47

Fatman68

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Jsem Tak u těch dobrovolnejch mě docela překvapuje, že nepomohli, zase - záleží na tom jestli neměli něco jiného nebo jak u vás fungují,neznám místní situaci, třeba starostu ani nenapadlo, že někoho takového v obci(městě) má (bohužel i takoví starostové jsou). Díky za přání, letos zatím tři ohně, dvakrát čerpání vody, takže to jde, loni jsme měli třicet výjezdů a to je na naše malé město docela dost.
0/0
21.3.2005 14:07

VláďaK

Re: ...
Těm škodám nemají předejít hasiči,ale vodohospodáři a ve Vašem případě vodovody a kanalizace,ale to nejde,když odpovědné instituce nemají zájem a spoléhají na druhé,že si nějak poradí,nebo,že to za ně udělají.
0/0
21.3.2005 11:13

Sderaky

0/0
21.3.2005 11:43

Najdete na iDNES.cz