Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus a Evropa: proč tolik nenávisti?

K Radě vzájemné hospodářské pomoci, ekonomickému paktu vnucenému satelitům Moskvou, přirovnal Václav Klaus Evropskou unii pro nejnovější vydání časopisu Time.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

radonový

President V. Klaus a EU
Výkonný orgán EU je Evropská komise,  kde spolupůsobí jako komisař také náš bývalý pan premiér Špidla. Špička EK - komisaři, jsou jmenováni národními vládami a o korupčně-klientelistickém postupu při  jejich jmenování, jak to předvedla  Grossova  vláda,  mám jasno. Nejedná se tedy ani omylem o demokratický, t.j. řádně volený orgán.  Přesto jeho moc je ohromující a rozsah jeho činnosti též.  Ten mimo jiné plyne z faktu, že E.K. má ne méně než 2400 úředníků.  To není překlep!   Pokud se přece jen začtete do onoho stále diskutovaného materiálu deklarovaného jako smlouva pro Evropu, zjistíte, že nemá jen oněch cca 350 stran, ale další přílohy v rozsahu cca 1200 stran.  Až ona masa úředníků plně využije onu smlouvu pro Evropu k zákonné úpravě našeho žití,  ještě trpce budeme vzpomínat na presidenta Klause, s tím, že jsme mu, alespoň v tomto,  nevěřili!
0/0
23.3.2005 0:33

fuciminapicu

kwa
no prostě moc velkej rozdíl mezi RVHP a EU, snad jen ve velikosti zkratky, takže je to vlastně stejné jako kdybych srovnával MERCEDES BENZ a BMW, řykám to dobře?
0/0
21.3.2005 14:09

Depek

Re: kwa
Říkáš to dobře, jenom na špatnou adresu. Komárek nebude rozumět, protože si bude myslet, že zkratka BMW zmanená BrněMské Veletrhy a Výstavy.
0/0
22.3.2005 8:19

fuciminapicu

a osobně
0/0
21.3.2005 14:07

fuciminapicu

heléď komárku
tenhle článek se ti móč nepoved ty klukůůů jeden chytreéj ušatej
0/0
21.3.2005 14:07

Depek

Ach jo Komárku.
Já myslím, že by nebylo od věci si tu ústavu EU konečně přečíst, hlavně kapitolu o kompetencích států a EU, hlava I-18. Vymezovat se proti někomu, to dovede každý.
0/0
21.3.2005 13:10

parat

Brusel státy nevydírá?
Cožpak to není stejné jako v RVHP? A možná horší, protože člověk ani nestačí zaznamenat všechna plíživá omezení. Komárek kecá!! HN.IHNED.CZ 17.3.2005 00:00 Komise proti leteckým dohodám s USA Evropská komise se rozhodla přitvrdit postup vůči členským zemím, které dosud nevypověděly dvoustranné dohody o letecké dopravě s USA. Kárné řízení nyní vede proti všem 20 z 25 zemí včetně Čech a Slovenska, které bilaterální smlouvy s USA už podepsaly! Tyto dohody obsahují váhradně výhody pro národní společnosti signatářských států Dvoustranné dohody o letecké dopravě obsahují ustanovení, podle kterých jsou výhody, plynoucí z dohod, určeny výhradně národním společnostem signatářských států. To je podle Komise porušení evropského práva. Komise zahájila řízení s členskými státy před otevřením dalšího kola vyjednávání se Spojenými státy o globální dohodě o otevřeném nebi pro celou Evropskou unii. První upozornění bylo odesláno sedmi státům: Česku, Irsku, Maďarsku, Maltě, Polsku, Slovensku
0/0
20.3.2005 22:21

Feo

Důvod
A co kdyby Václavovi vadilo snapř to, že by se EU mohla více zajíma o období, kdy bylo právě jím zhasnuto a kdy se "prichvatizovalo" způsobem, který ani světlo nepotřeboval. To by ovšem byla pohroma nejen pro něj, ale i  jeho skalní, protože tam zájem na prozkoumávání privatizačního bahna samozřejmě neexistuje.
Mimochodem, ví někdo  něco o majetku např. s. Dyby, který nějak přestal vysílat své oblíbebé "mesidže". Proč asi??
0/0
19.3.2005 23:37

adann

Ty ostatní jásající země
prostě ještě fakt nevědí, do čeho jdou. RVHP nesrovnával Klaus proto, aby je naštval, ale proto, že my už víme, jak podobné spolky končí.Má na svůj názor právo, právě tak jako Telička,běžící do Ústavou posvěceného spolku tryskem. Spíš mě zajímá, jak dlouho EU vydrží.
0/0
19.3.2005 14:12

babacek

EU Ústava
Dle mého názoru EU Ústava není až tak optimální alespoň do doby kdy budou mít všechny členské státy stejné postavení a nebudou platit pro nové členy různá omezení.Mám zato,že ústavou by se mohl počet různých ostrukcí zvýšit právě u členských států kteří nejsou tak ekonomicky silné.
0/0
19.3.2005 7:59

GhorX

Re: EU Ústava
Mám za to, že ani největší příznivci EU si nedovolí tvrdit, že je EU Ústava dokonalá. Na rozdíl od odpůrců, u kterých mám pocit, že by nejraději žili v monarchii (s hádejte s kým v čele) se však příznivci domnívají, že čekat na verzi, která bude naprosto vyhovovat všem je ekvivalentní k čekání na Godota a že je dlouhodobě snažší chyby a nedokonalosti řešit u pramene a nikoliv přes les. A co se týče otázky v titulku článku - s rostoucí integrací zcela nepochybně dojde časem k poklesu váhy lokálních politiků. Zdá se mi logické, když to konzervativní politici nesou těžce. Myslím, že pan prezident, jako vyhraněný konzervativec, má strach, že až bude zvolen prezidentem podruhé či potřetí, bude mít jeho slovo váhu dnešních hejtmanů.
0/0
19.3.2005 8:43

jirka02

Re: Re: EU Ústava
To je pravda, ani váhu dnešních hejtmanů. A hejtmani ani váhů dnejších starostů. A starostové ani váhu obecních poslíčků. A toto, že chceme? Já tedy určitě ne!!
0/0
19.3.2005 21:54

Najdete na iDNES.cz