Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci zákony typu squeeze-out devastují kapitálové trhy

To, co se děje v naší poslanecké sněmovně v souvislosti s lobistickou úpravou obchodního zákona poslancem Doležalem z ODS ve věci tzv. squeeze-out resp. vyvlastnění minoritních akcionářů, svědčí o absolutním ignorování našich zákonodárců nejen práva ČR, ale i práva mezinárodního.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0100

Pro Kolokola- požadovat mohou, ale ne za zmanipulované znalecké posudky vlastníka 90%.
Nevidím jediný důvod, proč by měl někdo požadovat a zákonem nařizovat nucené vyvlastnění. Dnes je to akciový minoritní podíl, zítra to budou pozemky, jak zmínil článek a co to bude příště? Mimochodem možná by ani nebyl proti  zákonu takový odpor, kdyby ČR nebyla korupcí prosáklá a KCP zodpovědně posuzovala znalecké posudky, aby vlastníci nebyly okradeni na ceně jako je to v jiných zemích. Pokud vím, posuzovat se u nás dá mnoha metodami a ceny se značně liší. Je jenom na majoritním vlastníku a jeho uplaceném znalci, jakou metodu použijí. Mimochodem ne všechno implementované z EU je dobré, zvláště když chybí schválit další zákony, tuto úpravu provázející. Nelze vykusovat ze souboru zákonů jen to co se momentálně hodí a to implementovat do našeho práva. To je právě bolest našich poslanců. Zviditelňují se, odvolávají na zákony EU, ale navrhují jen změny ve prospěch majoritních vlastníků a provázející změny tuto úpravu, chránící právo minority už jaksi pomíjí. a to je tragedie!!
0/0
18.3.2005 21:23

Kolokol

Neplašte
Vychází to ze směrnice č. 2004/25/ES týkající se nabídek převzetí (takeover bids), která má být členskými státy implementována do 20. května 2006. Mimo jiné obsahuje i „squeeze-out rights“. Členské státy jsou povinny zajistit, aby osoba, která drží  alespoň 90% podíl na kapitálu, resp. hlasovacích právech, cílové společnosti, mohla na ostatních akcionářích cílové společnosti požadovat, aby jí prodali své podíly.
0/0
18.3.2005 19:59

roy_batty

modrá šance rulez
let it be
0/0
18.3.2005 12:08

Najdete na iDNES.cz