Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéf lidovců zahájil ústup z vlády, míří k ODS

"Z poloviny se chová jako ministr, z poloviny jako lídr opozice. A přitom není ani jedním." Vtip o Miroslavu Kalouskovi z kuloárů přestal platit. Od čtvrtka se už šéf lidovců nejspíš bude chovat výhradně jako opoziční lídr - ačkoliv stále ještě předseda jedné z tří vládních stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petsuch

kalousek
když k tomu přijde, tak se i sčertem zobcuje..
0/0
18.3.2005 18:24

celtic

Re: kalousek
Vy spolu šukáte  To je ale novinka
0/0
18.3.2005 19:09

palfyjura

Pro Celtica
Ať se ti to líbí nebo nelíbí po dalších volbách bude stát zřejmě ODS spolu s KDU ve vládě. Já budu ODS kritizovat z prava a ty ????
0/0
18.3.2005 14:27

celtic

Re: Pro Celtica
Uvidím co bude ODS říkat a co bude dělat. Zatím mi na ní nejvíc vadí její ANTIevropský styl a snaha o izolaci ČR. Slova o národních zájmech neobstojí
0/0
18.3.2005 14:40

palfyjura

Re: Re: Pro Celtica
Co je to Antievropský styl??2/ Poslanci a voliči podstatně přispěli ke vstupu do EU.
0/0
18.3.2005 14:43

celtic

Re: Re: Re: Pro Celtica
Ten styl pramení z PERNAMENTNÍHO strašení EU  Strašením z unie, eura, Němců, zdražování, rozpuštěním se....ap. Také nechápu proč to dělají (stejně jako KSČM)
0/0
18.3.2005 14:57

palfyjura

Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
ODS ajejí voliči zajistili vstup do EU. EU vznikla jako volné sdružení pohybu zboží, myšlenek a služeb. Socialisti ovládají UE a jako v každé zemi ,kterou ovládají vymýšlejí regulace, další zdanění zdaněného, další a další zákony. Ta směs směrnic nemá nic společného s ústavou. Viz ústava USA. Tam ji ovládá každé dítě(bez dodatků).Představsi, že ten nesmysl skoro nikdo nečetl a mé děti by so ho měli učit .
0/0
18.3.2005 15:05

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Nebudeme se tu bavit jestli je EU ideální! V našem globalizujícím se světe je pro nás v Evropě tím nejlepším co máme na výběr. Ber nebo nech ležet. Nejsme Švýcarskem nebo Norskem, že
0/0
18.3.2005 15:10

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
      A vy jste někde zaregistroval, že ODS říká, že nemáme být v EU? Těší mne Vaše slova o tom, že není EU ideální. Na rozdíl od Vás na základě takovýchto slov Vás nenazvu antievropanem ale člověkem který si to neidealizuje. Nevšiml jste si, že ODS používá podobná slova a její odpůrci ji kůli tomu dali nálepků antievropanů?
0/0
18.3.2005 15:14

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Poku ODS, Klaus a KSČM nejsou antievropsky zaměření, tak už nevím kdo
0/0
18.3.2005 15:17

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
     Já Vám mám radit?
      Poulázal jsem na na Vaše konstatování o neideálnosti EU ne nepodobné poukazování ODS. Vy jste sebe zařadil do kategorie proevropský ale ODS jste ne základě podobných výroků dal do kolonky antievropský. Jak lidovecky upřímné.
0/0
18.3.2005 15:30

Woodward

Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Potíž je v tom, že voliči ODS a vedení ODS jsou dvě docela rozdílný veličiny. Dokud nepůjde pan profesor do penze nebo do pr*dele, moc se na tom nezmění. A když si představím, že Zahradil by chtěl bejt ministrem zahraničí, jímá mě hrůza, horší už by mohlo bejt jenom to, kdyby se ministrem zahraničí stál sám Klaus.
0/0
18.3.2005 15:13

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
 asi tak
0/0
18.3.2005 15:14

palfyjura

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Já si naopak přeji liberála Zahradila ministrem. Doufám, že to není důvod k nadávkám. Dovedu nadávat jen hňupům typu HANUS
0/0
18.3.2005 15:16

Woodward

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Zahradil není liberál a o zahraniční politice ví jenom to, co vyslechl od Klause. Protože jedinej politickej směr, kterej Zahradil vyznává, je přímo do prdele pana profesora, a pan profesor je nacionalista par excellence.
0/0
18.3.2005 15:19

palfyjura

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Nevím ,nevím ,to postrádá argumentaci. Tak to vypadalo dobře a už zase emoce. Zřejmě ta politická kultura vyvěrá od nás.
0/0
18.3.2005 15:23

Woodward

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
O Klausovi se všeobecně ví, že mezinárodní vztahy nejsou jeho parketa, ale protože on se domnívá, že ví sám všechno nejlíp, nedovolí nikomu, aby ho poučoval. Proto a jenom proto se kandidátem ODS na zamini stal Zahradil, kterej velkýmu náčelníkovi v ničem neodporuje a je vždy připraven vykonávat jeho vůli. ODS se v současné době nachází ve schizofrenní situaci, protože na jedný straně je Topolánek, kterej ví, že většina ODS smýšlí o EU úplně jinak než Klaus nebo Zahradil, ale  musí si dávat bacha, aby ho Klausova klika nesestřelila,a na druhý straně jsou Klausovi mazánkové, který by se rádi dostali do čela dřív, než jejich mocnej ochránce odejde do penze, protože potom už po nich neštěkne ani pes. Tys tady psal něco o liberalismu - nezlob se, ale Zahradilovy nacionalistický kecy jsou docela jasně z jinýho soudku. Liberálové na straně euroskeptiků jsou možná v Británii, protože tam prostě je odkud brát konzervativce, kteří pamatují časy větší svobody, ale u nás nic takový
0/0
18.3.2005 15:32

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Nadávat ti nikdo nebude, ale jinak je to Gól  Pokud nechceš aby náš ministr zahraničí rozkládal Evropu na prvočinitele, tak tě nechápu
0/0
18.3.2005 15:19

murjel

Re: Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
Problém euroústavy po jejím přečtení vidím v tom, že nám má Brusel diktovat co smíme a co nesmíme, co můžeme vyrábět a co nesmíme  vyrábět, co můžeme pěstovat a co nesmíme, jakou budeme mít výši daní a další nesmysly. Tentokrát to již nemůže ovlivnit ani český parlament (ten pak můžeme klidně zrušit), protože tím dostane EU právní statut, který doteď nemá. Dnes ještě mohou říci poslanci, že to, co chce EU je pouze doporučující, nikoliv zavazující, protože EU nemá právní subjektivitu, je to společenství nezávislých států. Po odsouhlasení euroústavy již tohle platit nebude, protože euroústavou získá EU právní subjektivitu a její zákony budou nadřazeny národním zákonům. Z EU na základě referenda může ČR vystoupit, pokud si to budou občané přát. Pokud bude odsouhlasena euroústava, pak se dostaneme do spolku, ze kterého není úniku, vystoupit nelze. To je celý problém v kostce.
0/0
18.3.2005 20:10

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Pro Celtica
       Jestiže někdo nejásá nad vším co nám epropa přináší tak to není strašení evrpopou. Je to rozhodně lepší než když ná premiér přesvědčuje, že se nic nezdraží ale nakoupí spekulativně pozemky.
0/0
18.3.2005 15:09

Dan 1

Re: Re: Pro Celtica
Kde pořád bereš ty nesmysly o "národních zájmech"? To povídal soudruh farář? Kalous jako správný politický prostitut už pochopil, že nejjistější je narvat hlavu do rekta ODS. Kdy ho budeš následovat? Já ti to povím: nejpozději v den, kdy se dozvíš volební výsledky.
0/0
18.3.2005 14:53

jekul

Nebo jo
Ani ti nejzavilejší kritici převládajících mravů v české politice asi ale neprahnou po tom, aby politici vyklízeli kanceláře i tehdy, když nic neprovedli.
0/0
18.3.2005 13:45

jekul

BBC
Aby Kalouskovo  vystoupení  působilo náležitým dojmem, musel by jako důvod své rezignace uvést nějakou chybu, jíž se skutečně dopustil,a které politické špičky běžně "ustojí" - třeba by na nějaké i přišel.  Jenomže Gross je v tuto chvíli jeho protihráčem v klíčovém politickém souboji. Kalousek a jeho strana žádají  demisi, kterou považují za jedinou reakci odpovídající tomu, co o rodině předsedy vlády vyšlo najevo,co Gross zčásti přiznal, a dokonce se za to - dosti specifickým způsobem - omluvil. V této situaci Kalousek vzorně odstupuje kvůli čemusi, co se podle něj nestalo, tedy ve chvíli, kdy není co přiznávat a za co se omlouvat, a ukazuje cestu k politické kultuře 21. století. Těžko věřit, že by ta náhlá Kalouskova přecitlivělost nebyla vedena taktickými ohledy. A jestli předseda lidovců svým  emotivním vystoupením napomohl obnově důvěry v českou politiku? Toť vskutku otázka.
 
0/0
18.3.2005 13:42

celtic

Re: BBC
Náš volič a kultura, kdepak  Po všech těch Grossových průšvihách jsou preference ČSSD stejné...stejně jako voliči ODS nevadí ve straně Tlustý, Langer nebo Topolánek..  Kdepak chodit na českého voliče s kultůůůůrou, natož pak politickou
0/0
18.3.2005 13:45

Dan 1

Re: Re: BBC
Když někomu nevadí ksindl typu Kalousek a Kasal... Víš, co, národní frontmane, komentuj raději evangelia, politické komentáře ti moc nejdou.
0/0
18.3.2005 13:50

celtic

Re: Re: Re: BBC
Hezká reakce, taková politicky kultůůůrní
0/0
18.3.2005 13:52

jekul

Re: Re: BBC
proč jen na českého, skladba občanstva je ve srovnatelném prostoru plus mínus stejná, je zbytečné provádět sebemrskačství
0/0
18.3.2005 13:55

celtic

Re: Re: Re: BBC
To sebemrskačství má reálný základ...Proč jen u nás jsou komunisti nereformovaní  Proč jen my máme prezidenta, který nerozumí Evropě a Evropa jemu  Proč má celá EU hrůzu z toho, že jako jediná země neschválíme ústavu  Není těch našich špecifík už nějak moc
0/0
18.3.2005 13:59

Dan 1

Re: Re: Re: Re: BBC
Ve Francii je podpora ústavy 49%, tak nekecej. Další, kdo může zbytečnou smlouvu potopit, jsou Nizozemci, Britové, Češi, Poláci... V Rakousku klesla podpora existence EU pod 50%, takže velice brzy vystřízlivíte, ojrohujeři.
0/0
18.3.2005 14:03

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: BBC
       Ale my máme reformované komunisty a to v ČSSD kde se s nimi paktuje Vaše oblíbená KDU.
      Když píšete o presidentu který nerozumí evropě tak já si myslím, že náš prezident na rozdíl od jiných ji rozumí až moc dobře.
       Že evropa má hrůzu, že nepřijmene. Tak proč z nás neudělají plhodnotého člena a jsme stále jako poloprávný vazalové. Není to hlaně chyba vlády a to, že jsme pořádně ani neviděli tu skvělou ústavu?
       A ke všem specifikům jste tady také Vy. to už je opravdu přezpříliž.
0/0
18.3.2005 14:13

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: BBC
Je dobře , že si myslíš, že myslíš, no synovec Pepy z Honkongu si dnes možná tak ještě rozumí se slečnou Klárkou a motorem jeho privatizace Vikim, EU již je pod jeho rozlišovací schopnost. Proč tolik domýšlivosti, že EU má hrůzu z našeho konání či nekonání, kdo má zájem nemá problém ústavu vidět, naším malým problémem je jen to , že tu máme dvě strany leninského typu  ODS se spořádaným hejnem modrých strak a KSČM se stádem nostalgiků a záleží jen na tom , jak se zachová normální občanstvo.
0/0
18.3.2005 14:38

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: BBC
      Kdyby jste si přečetl článek na který jsem reagoval tak by jste věděl, ze jsem si termíny ohledně strachu EU nevymyslel já ale celtik. Směřujte prosím i ty výhrady o domýšlivosti k Celtikovi a ne k mé osobě.
      Rád bych Vás také pochválil za to že myslíte ale ten Váš příspěvek je o lepení nesourodých věcí dohromady. Pochválím Vás tardy za to jak dobře lepíte.
     Pán je Cibulkovec?
0/0
18.3.2005 15:34

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BBC
pán je sám sebou
0/0
18.3.2005 16:02

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BBC
     Vaše reakce je kaké jedním ze způsobů jak zareagovat na vlasní chybu.
0/0
21.3.2005 6:39

palfyjura

Re: Re: Re: Re: BBC
Celticu, občas z tebe vyleze rozumná věc. Schválení EUU není jisté v cca 20% zemí. Tak proboha nezneužívej k propagandě proti ODS. V VB ODS není!!
0/0
18.3.2005 14:18

celtic

Re: Re: Re: Re: Re: BBC
Popravdě řečeno...kdyby ODS nebyla tak ANTIevropská, tak by mi ta strana tolik nevadila, ale nyní jde z její strany o naší izolaci, i když tomu vzletně říká Národní zájem
0/0
18.3.2005 14:38

Wallygator

Re: Re: Re: Re: Re: Re: BBC
Já bych řekl že je realistická. Osobně nemám nic proti evropské integraci, ovšem jsem naprosto proti evropské unifikaci. Lepší mít malý kruh svobody kolem sebe, než velký v nose...
0/0
18.3.2005 15:21

jekul

Re: Re: Re: Re: BBC
Ty první dvě věci spolu suvisí, synovce Pepy z Honkongu dokráčel na HRAD za pomoci komoušů (podobné grotesky sedějí i jinde , viz GWB v USA), EU určitě hrůzou netrpí, no a nám nezbývá než doufat, že ti normální nedovolí těm pevným leninským jádrům v ODS a KSČM je přehlasovat .
0/0
18.3.2005 14:43

DedecekHribecek

Re: Re: BBC
      Zaplat pánbůh jsou naši voliči tak kulturní, že dostávají lidovci jenom 8 procent.
0/0
18.3.2005 13:57

celtic

Re: Re: Re: BBC
a komunisti 20%  Přesně o té kultůůůře jsem mluvil, máme tedy stejný názor
0/0
18.3.2005 14:00

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: BBC
       Ano svědčí to o politické kultuře. U národa který volil komunisty na 99,99% to je pěkný výkon. Když si uvědomíte, že ne rozdíl od některých našich sousedů u nás komunisté ještě nevládli tak klobouk dolů.
0/0
18.3.2005 14:06

Wallygator

Re: Re: BBC
Celticu, Standova oblíbenost se výrazně snížila s dost velkým zpožděním. Jsem tím pádem velmi zvědav na volební preference ČSSD za měsíc...
0/0
18.3.2005 14:14

celtic

Re: Re: Re: BBC
Rigidní jádra všech stran drží své preference +/- na stejném. Bohužel tady kdyby se zjistilo že president je pedofil, tak to jeho oblíbenost nesníží, ale patrně ještě zvýší  Žijem v Česku...
0/0
18.3.2005 14:17

jekul

Re: Re: Re: BBC
aby jsi to napětí celý měsíc ve zdraví vydržel 
0/0
18.3.2005 14:47

Wallygator

Re: Re: Re: Re: BBC
Neposesouvám se z toho. V pohodě. Sestup byl nastartován a zdá se, že dochází k akceleraci.
0/0
18.3.2005 15:12

palfyjura

Re: Re: BBC
Mně osobně nevadí. Na druhou stranu rouzumím Kalouskovi. Neexistuje právní důvod jeho odstoupení.
0/0
18.3.2005 14:21

celtic

aha...
program je TELE-TELE, čili vše o našem národě  Česka narot, tobra narot
0/0
18.3.2005 13:40

celtic

aha...
Ceska narot, tobra narot  Nejoblébenější polik KLAUS (Narcis ze kterého má svět střídavě hrůzu a střídavě srandu), Nejpopulárnější strana je ODS, strana založená na podvodech Kočárníků, Dybů, Klausů, Čermáků, Tlustých...strana, kterou nechtěli příjmout ani v Evropské straně lidové, která musela žebrat a prosit a jetam jen na zkoušku  Druhá nejpopulárnější strana je KSČM, jediná nereformovaná komunistická strana stalinského typu, díky ní mame našeho nejpopulárnějšího politika na Hradě. TV NOVA je nejpopulárnější televizí na našem trhu i s jejími Tittelbachy, Poulíčky, Novotnými, Rychlími ap. Nejpopulárnější
0/0
18.3.2005 13:38

DedecekHribecek

Re: aha...
        Proč tolik vzteku? Protože národ nehýčká vaše milované komunizmeme prolezlé lidovce?
0/0
18.3.2005 13:42

celtic

Re: Re: aha...
Omyl, žádný vztek, jen smutné konstatování reality
0/0
18.3.2005 13:46

Najdete na iDNES.cz