Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Panu Kalouskovi se mravnost vyplácí

Někdy lze užitek spojit s morálkou. Miroslav Kalousek to umí. Jeho včerejší rezignace na místo předsedy rozpočtového výboru je součástí tlaku na premiéra Grosse. Zároveň je však správným krokem – politik, který je podezřelý z finančních machinací v rodině, má odstoupit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomcaj

Jeste ze ma tech funkci nekolik...
to se to pak odstupuje, kdyz je jinak stale u valu...
0/0
21.3.2005 19:43

karoten

I vy schizofrenici tam dole
Vadí vám kalkulovaná mravnost? Zkuste ji chtít po vašich favoritech favoritech favoritech všech barev spektra!
Chcete cenzurovat myšlenky, vy chrabří liberálové? Výsledek vás nezajímá? Kalousek kultivuje naši politiku jako zatím nikdo jinej, je to málo, ale vzhledem k těm sračkám všude okolo - hrdinnej boj s drakem.
0/0
21.3.2005 10:14

Pu239

Pane Komarku
to si ze ctenaru delate srandu, nebo nic nechapete? U Kalouska mluvit o mravnosti nejak neni na miste
0/0
20.3.2005 18:32

MilanMilanMilan2

Pokud je mravný
Odstoupí ze VŠECH funkcí.
0/0
18.3.2005 18:00

karoten

Re: Pokud je mravný
Mravný = blbý?
0/0
21.3.2005 17:25

huhu007

Komoušku, Komoušku...
už zase pletete pojem a průjem. Pan Kalousek  (kromě toho, že má nevyjasněné příjmy a je podezřelý, že při výběrových řízeních působil ve prospěch svého exšvagra a toho času nebožtíka Kašáka a za to dostal mimo jiné i nepatrný obolus 6.5 miliónu, za které mu Kašák koupil byt) a jeho rodina je podezřelá rovněž z toho, že neoprávněně krátila daň ve výši 260 000 Kč. A to je pane Komárku, narozdíl od spekulací v novinách o původu příjmu Grosse nebo o spekulacích z příjmů z prostotuce, trestný čin podle § 148 odst. 1 trestního zákona, za který hrozí tret odnětí svobody až do 3 let. Z logiky věci tedy vyplývá, že rodina Kalouskovic stojí skutečně před vážným problémem, který bude vyšetřovat policie, což v kontextu s výzvami směrem ke Grossovi vypadá groteskně. Zvláště poté, co pan Kalousek rezignoval pouze na tu nejméně důležitou a nejméně profitabilní funkci, kterou má. Jó Komouši, mít tak vaše právní a morální vědomí, to by se mi v tomhle Kocourkově dobře spalo...:-)))
0/0
18.3.2005 15:43

huhu007

...
...s Komoušem je to těžké. Buď je natolik velký idiot, že nerozená rovinu mezi podezřením z nemorálního jednání a rovinu podezření z páchání konkrétního trestného činu (i když přepokládám, že jako správný ODSácký hulibrk, považuje páchání trestného činu krácení daní za svatou povinnost, nikoli za morálně odsouzeníhodný akt, zvláště pokud je u moci někdo jiný, než jeho modla), nebo považuje svoje čtenáře za tak velké idioty, aby je podobnými bláboly mohl manipulovat. V tom druhém případě má pravdu u modrohulibrků - ale to manipuluje jenom ty, kdo jsou už do modrého matrixu zapojeni a tak marní čas a peníze svých chlebodárců...(Modro)Komouši, přidej a vymysli něco lepšího...
0/0
18.3.2005 15:53

Adalbert Moudrý

Chladnokrevný "kalouskovský" kalkul
Zbláznil se snad p. Komárek, když u p. Kalouska hovoří o mravnosti? Lidovci bývávali podezírání z ledasčeho, nebožtík p. Lux byl napadán přídomkem "had na 3", ale v zájmu objektivity je třeba uvést, že to byla "pouze" politická chytrost a především šlo u p. Luxe o konkrétní politickou vizi. Pan Kalousek je však ztělesněním toho nejhoršího, čo v české politice je. Pokud ho Cyril Svoboda nařkl "z machinací na ministerstvu obrany", věděl jistě o čem mluví. Pan Kalousek je však doslova geniální v "zametání stop" a ve vytváření zajišťovacích osobních vazeb. Ať si dají čeští investigativní novináři tu práci a popovídají si z lidmi, kteří pracovali na ekonomických složkách MO v 90-tých letech. I když to už nebude zřejmě k ničemu, dozví se alespoň něco o "morálce". A pokud jde o současnou politiku páně Kalouska? Být v koalici s ČSSD a současně si od počátku této koalice připravovat pro budoucí volby koalici s ODS? To není nic jiného než odporná politická prostituce!
0/0
18.3.2005 11:20

Orlov

Vykalkulovaná mravnost ...l
Dalším "špinavým" politikům (a že jich je) gesto pana Kalabouska neříká vůbec nic. "Prostor pro civilizovanější chování"  se asi neotevírá. Každý nově načapaný bude zatloukat a tvrdit, že to Kalousek udělal stejně jen proto, aby zlikvidoval Grosse. Nebýt "causa premiér", tak vlastní problémy hluboce věřícího Miroslava s ním ani nehnou. Ještě nejsme tak daleko (bohužel), aby vzdání se minifunkcičky se stalo precedencem. Pokud by složil fci předsedy slizounů a mandát, tak bychom byli morálce v politice blíže, to co udělal je jen komické gesto ...
0/0
18.3.2005 9:11

Brumla2005

Laciné gesto
On si to pan Kalousek umí spočítat. Pro lidi udělá gesto,  zároveň zvýší tlak na premiéra. Sám se nechá zase do nějakého "zajímavého" výboru zvolit hned po volbách. A jak je vidět chce volby předčasné.
0/0
18.3.2005 7:45

jajaja59

Re: Laciné gesto
Na výbor zřejmě kašle, kalkuluje s ministrem financí, protože Tlustý je pro ODS na tyto funkce nepoužitelný. Jenže Kalousek je daleko větší hovádko než Tlustý, pokud Tlustý hovádkem je.
0/0
18.3.2005 11:19

Najdete na iDNES.cz