Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odmítnutí mladých soudců

Dovolte, abych se i já mohl Vaším prostřednictvím vyjádřit k nešťastnému rozhodnutí prezidenta. Patřím mezi nemálo z těch, kteří byli jmenováni prezidentem republiky do funkce soudce před třicátým rokem věku, dokážu se proto docela dobře vcítit do myšlení těch,

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

saldo

Dva rozměry téhož
Celá záležitost má dva úhly pohledu. Jednak právní - a nepochybuji, že si svůj postoj prezident dobře ověřil, jednak ten, který se týká způsobilosti mladých soudců vykonávat tak odpovědné povolání. Soudím, že i z tohoto hlediska rozhodl prezident správně. Mladým se to určitě líbit nebude, protože jim přece patří celý svět a přilehlé okolí. Jenže jak by se asi tvářili, kdyby je čekala složitá operace a kuchat se je chystal chirurg s tří - čtyřletou praxí podavače háků.Prostě post soudce chce i životní zkušenost a moudrost, která se biflováním právnické literatury nedá nahradit. Myslím, že i na jiných právnických postech by si za těch několik let, co jim chyb, vydělali docela slušný peníz, o zkušenostech nemluvě.
0/0
15.3.2005 12:23

Lucius_Malfoy

Nepříliš vážený pane soudče,
odpovězte, prosím, na jedinou otázku: má soudní čekatel na jmenování soudcem právní nárok ? Pokud ano, kterou právní konstrukcí je tento nárok založen ? Pokud ne, o čem je váš příspěvek ?
0/0
15.3.2005 11:12

jirha

Trošku lžete
což jako schválený soudce by mělo mít ten následek že ihned ze své funkce odstoupíte nejedná se o změnu pravidel ale o pokus ministra Němce změnit pravidla. V Čechách je platný zákon který stanovuje věkový limit pro jmenování do funkce soudce na 30 let. Tento zákon byl přijat ještě za Rychetského a to že byl několikrát porušen je samo o sobě chybou. Nemám Klause rád ale zrovna v tomto bodě se ho ač nerad musím zastat.
Pane soudče odstupte.
0/0
15.3.2005 10:05

DedecekHribecek

Re: Trošku lžete
      To je povedené o oné věkové hranici se nikdo ze nejmenovaných nezmínil. Z toho vyplývá, ze pan Němec se dopustil protizákonného návrhu. Jestliže někdo schválil soudce kterým nebylo 30 let a je to v rozporu se zákonem tak by mohli být v rozporu i soudní rozhodnutí takových soudců.
     Nevítepodrobnosti o tom zákoně?
0/0
15.3.2005 11:04

jirha

Re: Re: Trošku lžete
No ono je to ještě složitější. Dříve toto omezení nebylo. Tato skupina se začala pořipravovat před platností zákona a bylo jí přislíbeno že se na ně bude nahlížet jako by dokončili před platností zákona. příslib ale není zákonná norma a pokud vím tak nás Narcis dával vědět že s tím nesouhlasí. Min. spravedlnosti se tím ale nezabýval. Problém je v tom že teď tady soudce napíše tento blábol. Jinými slovy máme dalšího soudního Narcise který nedbá zákonů, nezná je a dokonce lže do médií.
0/0
15.3.2005 11:22

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Trošku lžete
     To je opravdu zajímavá informace. Jinými slovy kdosi slíbil cosi co nemohl dodržet.
      Díky za informaci.
0/0
15.3.2005 11:34

Najdete na iDNES.cz