Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Gross před sjezdem zaútočil na Zemana

Úřadující předseda ČSSD Gross napadl bývalého šéfa strany Miloše Zemana. Ten podle něj "škodí sociální demokracii". Stranická usnesení platí pro všechny včetně Zemana, a kdo se jimi neřídí, "nemá ve straně co dělat", uvádí Gross v písemné zprávě delegátům velikonočního sjezdu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kodox

Proč ho pořád pouštějí do NOVY i ČT1?
Vždyť jen opakuje profláknutá slova. Proč tam raději konečně nepustí nové lidi a strany. Musí přijít nové české strany..a je třeba se o to myslím snažit-Ne jen na NOVĚ i ČT1 pořád sledovat Koloťuka, komunisty a tlučhuby Modrých strak.
0/0
15.3.2005 11:02

palfyjura

Trestně stíhaný
Velmi mě překvapilo, že je premiér stále zván do diskuzních pořadů typu Otázky Václava Moravce. Vždyť cokoliv řekne, je jen pokračováním jeho lží. Divím se, že mu novináři umožňují manipulovat s veřejností. Vždyť platí, že trestně stíhaný musí skončit ve vyšetřovací vazbě, aby nemohl ovlivňovat svědky! V případě morálního selhání premiéra jsou přímými svědky všichni občané České republiky. Etické priority Stanislava Grosse jsou ale evidentně nastavené jinak. Jeho žebříček hodnot "moc a peníze za každou cenu a co možná nejdéle" postrádá příčky pokory, sebereflexe a služby občanům…
0/0
15.3.2005 7:27

JfV

Demente,
Jestli p. Zeman škodí straně, je mi úplně jedno, ale vadí mi, že ty škodíš Česku a tedy i mě, to mi vadí ! A moc !
0/0
15.3.2005 7:15

palfyjura

Odstup Satane!!
"Pane Grossi, v této zemi vám už nikdo nevěří ani slovo, odstupte ze své funkce, jste ostudou České republiky!". Nic jiného totiž po Grossovi občané nechtějí. Nechtějí od něj slyšet, že ekonomika roste, protože z jeho úst to zní stejně nevěrohodně, jako že mu na byt půjčili příbuzní ze zahraničí. Stejně nechtějí nic slyšet o tzv. "nové společenské smlouvě", ať už toto slovní spojení zní sebevznešeněji, protože je to podobně důvěryhodné, jako kdyby nám podvodník, kterému jsme půjčili sto tisíc, tvrdil, že nám je nikdy nevrátí, ale když mu půjčíme milion, za rok od něj dostaneme milionů deset.
0/0
15.3.2005 6:58

krems

Re: Odstup Satane!!
Nemluvte za všechny občany ČR. I já jsem občan ČR, pan Gross mě vůbec nezajímá, a hlavně si přeji, aby se k moci nedostal pan Škromach a KSČM.
0/0
15.3.2005 7:05

HolmesS

Re: Re: Odstup Satane!!
Promiň on mluvil za všechny občany ČR s výjimkou tebe, Grosse a vlezdoprdelníků.
0/0
15.3.2005 9:08

palfyjura

Jedinné řešení
Monoho řečí kolem. Odstup satane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§
0/0
15.3.2005 6:54

Spoon_xx

Za víc než měsíc žádný pokrok???
Kde jsou ty investigativní novináři.... ?? Janíček je pod zemí a celý případ pěkně Standa ututlal.... ################################### 09.02.2005 08:14 - Smrt náměstka ředitele pražské policie Zdeňka Janíčka zůstává záhadou. Ministr vnitra František Bublan v televizi Prima na otázku, zda se jedná o sebevraždu, připustil: "Zatím to stoprocentně nevíme, případ se vyšetřuje." Nevyloučil tak ani možnost vraždy. Ačkoli nařízená soudní pitva v pondělí zesnulého Zdeňka Janíčka proběhla už v úterý v devět hodin ráno, policie odmítá její výsledky sdělit. Proto není úplně jisté, zda Janíček skutečně spáchal sebevraždu. Řada jeho kolegů o sebevraždě pochybuje
0/0
15.3.2005 1:43

pepe999

Re: Za víc než měsíc žádný pokrok???
Na to oni kaslou. To je to same, co kalouskuv svagr kasak a jeho spolecnik. Podle toho co jsem cetl, tak jedinej spolecnik, kterej to "prezil" byla kolouskova stara. Zajimava nahoda. Spolecnici tuzi, prachy doma, zadna prokazana korupce a kalouskuv bejvak je legalni. Hmm, tomu rikam demokracie....
0/0
15.3.2005 7:20

Vlkov

Kde vzít voliče?
Zeman svého času pochopil, kde je místo sociální demokracie a strhnul na svojí stranu většinu levicových voličů. Koho chce ale přilákat Standa ? Voliče lidovců?  Voliče ODS?  Ať chce nebo ne, ČSSD má potenciál v 25% voličů komunistů. Ti ale chtějí levicovou stranu a takto je jim nutné podlézat. A k tomu dneska nabádá i Zeman. Standovy rádobychytré plky nikoho nepřesvědčí. Z tohoto hlediska je Škromachův program pro ČSSD větší šancí. Dnešní ČSSD je ale stádo, ktré plácá tomu "svému" nejoblíbenějšímu, nejupřímnějšímu, nemladšímu a historicky nejméně vdělanému premiérovi. Ono čím větší blbec, tím méně si váží vzdělanosti a profesionální odbornosti druhých. A sociální demokracie je strana lidí neúspěšných a méně vzdělaných (omlouvám se vyjímkám), takže se není čemu divit. Jejich prvoplánové myšlení je až zarážející.
0/0
15.3.2005 1:09

krems

Re: Kde vzít voliče?
Pan Zeman svou velkohubostí získal pro ČSSD spoustu voličů z řad chronických nespokojenců, ale neudělal z nich příznivce ČSSD a jejího programu, takže teď zas ČSSD opouštějí. To je více vina Zemana než Grosse. Na rozdíl od Vás se domnívám, že pro ČSSD je Grossova cesta správnější než Škromachova. Pokud se (jak chce Škromach) ČSSD obrátí doleva a přimkne ke KSČM, ztratí většinu středových voličů, ale jen málo voličů KSČM přejde k ČSSD, takže ji to oslabí. Navíc Grossovo křídlo s komunisty nepůjde, takže se ČSSD rozštěpí. Pokud se (jak chtějí Gross a Sobotka) ČSSD obrátí doprava, může teoreticky lovit v celém tom obrovském volném prostoru mezi ODS a KSČM (s výjimkou katolicky zaměřených voličů). Ne tedy přebírat voliče od ODS a KDU-ČSL, ale od US, ODA, Zelených a hlavně nevoliče. Tohle je cesta třeba Blaira nebo Schroedera, ti ovšem jsou daleko schopnější než Gross a navíc nemají za zády Škromacha a KSČM. Budou to mít Gross se Sobotkou hodně těžké.
0/0
15.3.2005 7:03

Vlkov

Re: Re: Kde vzít voliče?
Aby nedošlo k omylu - já nejsem příznivec Škromacha ani programu ČSSD. Gross podle mne nikoho na pravé straně spektra už díky své osobě nepřesvědčí. Jeho cesta je možná správnější, ale z hlediska pravicového voliče, nikoliv z hlediska voleb. Nedávno jsem se dočetl pro mě překvapivou informaci, že většina populace má IQ menší než 100. Jak známo většina však rozhoduje ve volbách. Nedivme se proto stupidním volebním kampaním. Ty jsou zaměřeny právě na tuto část populace. A je jedno, jakým způsobem strana získá hlasy. Důležitý je výsledek a z něj vyplývající podíl na moci. Z tohoto hlediska jenom absolutní ignorant a pokrytec může např. Klausovi vyčítat, že byl zvolen i hlasy komunistů. Strana, která tohle nepochopí, může být úspěšná v očích intelektuálů, ale bude ráda, když se dostane do parlamentu. Uznávám, že to zní cynicky, ale pouze silná levicová demokratická strana zabrání expanzi komunistů (a to i za cenu převzetí jejich rétoriky), proto si jí přejme.
0/0
15.3.2005 12:50

Sumecek

Ty Heduš
po kom je ten kluk tak blbej
0/0
15.3.2005 0:29

Eva39

Re: Ty Heduš
Po strejdovi Vikovi,Ludvo !
0/0
15.3.2005 8:16

dunbar1

Zeman
Zeman byl pro socdemáky určitě lepší předseda než ten mladej ňouma, každopádně to pod vedením Grosse jde s ČSSD do perdele, z čehož mám upřímnou radost... Ovšem mohlo by mezi politiky zavládnout i porozumění, jako v příběhu Bartoloměje Hovádka - http://blog.lide.cz/wievegh 
0/0
15.3.2005 0:19

javajava

Variabilní indispozice
socialistických elementů nepochybně nasvědčuje možné deklinaci transcendentní deklinaci k nule. Rovněž tak indiferentní sukces jiných entit není socialismu nakloněn.
 
0/0
15.3.2005 0:10

WildBoy

no...
Ať byl Zeman jakýkoliv, nikdo mu nemůže upřít, že byl výrazná osobnost, a udělal z nejmenší parlamentní strany nejsilnější stranu v zemi. Kdežto Gross je nula, která z nejsilnější strany v zemi udělá opět nejmenší parlamentní stranu. Nevím jestli členové a sympatizanti ČSSD myslí jinak než zbytek společnosti, ale být v jejich roli, tak by mi už i pud sebezáchovy radil zbavit se Grosse.
0/0
14.3.2005 23:06

martixy

Re: no...
To je ovšem stejná argumentace, jako když se řekne, že Hitler byl někdo protože udělal z ničeho obrovské hnutí, které si málem podrobilo svět. a že tedy byl lepší než jiní demokratičtí méně výrazní politici. Tím ovšem nechci srovnávat... Jde mi pouze o tu argumentaci.... Nebo Stalin atd.
0/0
14.3.2005 23:11

Cislo 2

Re: Re: no...
Trochu mimo ne ? Když docházejí argumenty tak i Hitler se hodí ... ČSSD (ač s ní nijak nesympatizuji !!!) nelze srovnávat s NSDAP nebo bolševiky z KSSS. Po lopatě: Zeman se zasloužil o vznik demokratické levicové strany , naopak tebou citované osoby příinesly lidstvu smrt a utrpení. Ještě jiný příklad : Člověk, který je schopen vybudovat firmu a zaměstnat stovky lidí, je jinak "schopen", než člověk, který okrade stovky lidí ...   
0/0
14.3.2005 23:35

zero_0

Re: no...
Jo a Škromacha jakbysmet, vetsiho idiota na tak vysoky pozici jen tak nepotkas. Holt v Česku se dejou veci...
0/0
14.3.2005 23:18

greyone

Skodna
No hlavne ze, Gross vi, kdo CSSD skodi... Dobre jim tak. Jenze ta fronta u koryta je nekonecna, a nelze cekat, ze jakakoliv nova vlada bude lepsi. Kdo si dnes vzpomene napr. na Benesovou, Mullera, Dienstbiera, Kalvodu, Ivo Svobodu, Tvrdika, Dlouheho, a dalsi. Kariera politika na dve volebni obdobi??? Neni v te zemi nikdo kdo to mysli vazne? Asi ne.... Za par let si kazdy staci udelat kontakty nebo ziskat dobre placene a jiste misto a jde z politiky pryc.
0/0
14.3.2005 22:49

Gottwald

ještě že máme tak čestné politiky
jakým je například Mirek Kalousek http://ihned.cz/1-10076520-15796240-00000K_d-09
0/0
14.3.2005 22:36

martixy

Re: ještě že máme tak čestné politiky
Kalousek - kamarád Štávy - šéfa Diag Humanu, který je stíhám v Německu a u nás chce po státu miliardy; ...Kalousek, který má za kamaráda šéfa Omnipolu  resp. Omnyxu Richarda Hávu, který je synem komunistického bývalého šéfa Omnipolu Hávy, který dodával zbraně nejrůznějším komunistickým režimům a teroristům po celém světě... , dodával zbraně na boj proti křesťanům...Omnyx resp. Omnipol zajišťuje pravděpodobně s obrovskou provizí nákup stíhaček Gripen, těch stíhaček za které se Kalousek tak strašně bil v parlamentě...Kalousek a Příbram, Vacek a jeho podezření z korupce; Kalousek a Kašák, zabíjení a podivné metody v rodině jeho manželky a tím pádem i v jeho rodině...Kalosek je moc blízko všemožné špíně
0/0
14.3.2005 22:54

pepe999

Re: ještě že máme tak čestné politiky
kalousek je nejvetsi zkur*ysyn ceske politicke sceny. Kazdej ma maslo na hlave, ale on tam ma celou diz. Je to prachsprostej cernoprdelnik a volici ho vubec nezajimaji. Jde mu pouze o to, dostat se ke korytu, ktere zrovna nema. Cela KDU je mor a rakovina ceske politicke sceny. kalousku, dekuj veskrnovi, ze po revoluci nerozprasil komance a s nima i ty pobozny ku*vy........
0/0
15.3.2005 7:27

pepe999

Re: Re: ještě že máme tak čestné politiky
Jeste pro celtica, sorry ze ti pomlouvam tveho politickeho boha, ale musel jsem napsat co si popravde myslim. Jestli si myslis, ze je kalousek nejakej spasitel, tak to "buh" s tebou.....
0/0
15.3.2005 7:30

martixy

Bude pokračovat soumrak skutečné pravicové politiky v Česku i po volbách?
To jsem zvědavý na ty dynamické změny, co zavede ODS.... Bojím, že se leknou své propagandy a pokusí se pokračovat ve stejné politice jako ČSSD. A svedou to na lidovce, že je brzdí a že musí přistoupit na kompromis a na předchozí vládu, že netušili v jakém stavu zemi naleznou.  Třeba nebude jiné východisko jako prý nebylo v roce 98. A bude nová opoziční smlouva a opět budou pokračovat v soc. dem. politice. Spadne jim kámen ze srdce, že nebudou nuceni dělat slibované, ale bolestivé reformy, které by jim mohly odlákat voliče. Navíc jejich šéfové - Langer, Tlustý atd. mi nepřipadají nijak odborně na výši. Uvidíme, rád bych se mýlil...
0/0
14.3.2005 22:25

ferdapytlik

Re: Bude pokračovat soumrak skutečné pravicové politiky v Česku i po volbách?
Jsi realista - víš kdo vyhraje volby. Jsi vědma - víš s kým sestaví koalici. Nosíš brýle ? - mohl bys dělat tlustému a dlouhému bystrozrakého.
0/0
14.3.2005 22:39

martixy

Re: Re: Bude pokračovat soumrak skutečné pravicové politiky v Česku i po volbách?
Pracuji s pravděpodobnými variantami. ODS vede s převahou v průzkumech a tvrdí, že chtějí vládnout s lidovci. A reálné chování lidí se leckdy výrazně liší od jejich předchozí marketingové kampaně, která jim pomohla ke korytům... Samozřejmě to může dopadnout jinak..
0/0
14.3.2005 22:45

Josefprav

Re: Re: Re: Bude pokračovat soumrak skutečné pravicové politiky v Česku i po volbách?
Proč se o tom bavíš s hlupákem? To je provokatér. Ten nechce diskutovat. Chce nadávat.
0/0
14.3.2005 23:44

ferdapytlik

Re: Re: Re: Re: Bude pokračovat soumrak skutečné pravicové politiky v Česku i po volbách?
Hlupák - nechť posuzují jiní. Provokatér - ano. Diskutovat - ano. Nadávat - Vyjímečně, jako hrubou záplatu. Spíše si bez ohledu na sympatie rejpnout.
0/0
15.3.2005 15:40

Josefprav

ČSSD by měla být zase nejsilnější levicovou stranou
ČSSD potřebuje vůdce (teď má strojvůdce), který ji jasně oddělí od komoušů a bude mít vlastní levicový program. To udělal Zeman.
0/0
14.3.2005 22:22

krems

Re: ČSSD by měla být zase nejsilnější levicovou stranou
Pan Zeman byl nesmírně schopný a inteligentní populista, jenž dokázal přesvědčit všechny chronické nespokojence, aby volili ČSSD. Ale vůbec nemám pocit, že by dal ČSSD nějaký jasný levicový program, pro nějž by tyto voliče získával. Tam byl jediný program: dostat se k moci. To zvládl dokonale, ale nic víc, a proto taky ČSSD nic trvalého nezanechal. Volby 2002 ČSSD vyhrála jen proto, že se ODS zdiskreditovala opoziční smlouvou. Další volby by ČSSD prohrála, i kdyby pan Zeman neodešel.
0/0
15.3.2005 7:19

Harwey_xy

Nechám mu v rádiu
zahrát písničku od Jasné Páky - "PAL VODSUĎ HAJZLE"
0/0
14.3.2005 22:18

jarslav

poradci
evidentne Grossovi radí poradci, ze nejlepsí obranou je útok. Proti vsem, proti vsemu. Pri své proklamované zásadovosti by mel zacít u sebe a dalsích, kterí nedisciplinovane neposlechli a nezvolili svého kandidáta Zemana prezidentem. Nebo platí, ze vsechna zvírara jsou si rovna, jen nekterá rovnejsí
0/0
14.3.2005 22:14

senniorr

Volby
Když jsem přečetl zprávu,  že Standa nemá obavu o nevyslovení důvěry na sjezdu ČSSD ve funkci předsedy strany i vlády, vzpoměl jsem si na anekdotu, sice z padesátých let ale myslím stále aktuální. Předseda JZD rozkrádal družstvo a proto se družstevníci rozhodli zvolit předsedu jiného. Když představování kandidátu skončilo, přihlásil se o slovo také starý předseda. Vážení soudruzi máte ve všem pravdu. Skutečně jsem kradl. I dětem jsem postavil baráky a koupil auta.  Pokud ale zvolíte jiného bude krást tak, jako dříve já. Zvolte proto mě.Já už mám všechno, já už dále krást nemusím. A výsledek?  Zvolili Standu.  
0/0
14.3.2005 22:08

hisaak

gross je mily reformni komunista
Privlastku muze byt vice, ale porad je to komunista. Libovolny jeho projev je toho dukazem. Skromach je sice vetsi hlupak, ale aspon sve komunisticke myslenky neskryva do podobnych radobymoudrych projevu. Kdybych byl v cssd, za predsedu bych volil kacera donalda (natropi mene skody).
0/0
14.3.2005 22:08

Shamu

Nejsem fanda CSSD, spis naopak, ale
Zeman, at uz jakymkoliv zpusobem, dostal CSSD z 5% do Strakovy akademie. Gross to bere presne opacnym smerem. Zeman, at uz jakkoliv srandovne, se v cizine domluvil, ma normalni VS titul... Gross dokazal jedine, podpasove Zemana odstrelit v prezidentske volbe.
 
Na Zemana se nikdy neprovalil takovy maler, jako ted na Grosse, diky kteremu musim sve male neteri vysvetlovat, co je verejny apod. A hlavne, Zeman by ze sebe snad neudelal takoveho tatrmana, ktery se omlouva za to, ze neumi poradne krast a lhat.
 
Rika se, ze kazda zeme ma vladu, jakou si zaslouzi. Ceska republika snad na tom jeste neni tak zle, aby nam musel vladnout zrovna Gross.
0/0
14.3.2005 21:56

Láďa Rejpal

Re: Nejsem fanda CSSD, spis naopak, ale
Gross Zemanovi osobnostně vážně nesahá ani po kotníky. Zeman byl bohužel až moc levicový, na můj vkus. Osobnostně u mě vede Zeman, politickými názory spíš Gross (kdybych si měl vybírat jen ze socanů) Za Zemana byly nějaké problémy se smlouvu s právnikem pro lidový dům (což občany trápit nemusí) a pak jakási aféra kolem izraelců na ostravsku. Nebo že bych se pletl? To já jen tak, kvůli objektivitě
0/0
14.3.2005 22:02

hisaak

Re: Re: Nejsem fanda CSSD, spis naopak, ale
gross ma nejake politicke nazory? Ja myslel ze ma uz nekolik let stejnou taktiku: Nic si nemyslet, nic tim padem nerikat, zadny nazor nezastavat a nikoho tak nenasrat. Jeho projev je vzdy jen spleti prazdnych hesel jako: "Je treba budovat socialni stat. Je treba cloveka pripravit na nove podminky. Prime dane jsou dobre, ale neprime bych taky nezatracoval." Tenhle clovek nema a nikdy nemel zadny nazor. Za prve je na to blby a za druhe neni zase tak blby, aby nevedel, ze na to proste nema a ze by jinak vypadal naprosto smesne.
0/0
14.3.2005 22:13

Láďa Rejpal

Re: Re: Re: Nejsem fanda CSSD, spis naopak, ale
Já Grosse hájit nebudu, zas tak rád ho nemám. Jen říkám, že mám-li si vybrat mezi Škromachem nebo Grossem, volím Grosse. Jinak levicový strany vůbec nemusím.
0/0
14.3.2005 22:21

pepe z depa

Gross se podobá Sládkovi
Připadá mi, že Gross se začíná chovat jako Sládek. Chaotické výkřiky jednoho muže, vylučování členů předsedou strany. Že by se Gross stal diktátorem ve straně?? Jen tak dál, alespoň vše dřív skončí předčasnými volbami.
0/0
14.3.2005 21:53

__XXXX___

Zeman
0/0
14.3.2005 21:52

J.L.

Nemám Zemana rád
avšak na rozdíl od Grosse je Zeman skutečně pozoruhodná OSOBNOST.  To Gross nikdy nebude.
0/0
14.3.2005 21:24

jekul

Re: Re: Nemám Zemana rád
vypadáš na to , že Tvoje IQ bude o číslo větší, než máš číslo bot, tak se asi Miloš kvůli Tvému názoru nerozpláče, bobánku
0/0
14.3.2005 21:33

Michalll

legalizovanou prostituci už také
nařídili svým členům?
zřejmě záloha za tento zákon byla již vyplacena?přes paní Barkovou?
0/0
14.3.2005 21:23

Outlook

Socani
zeman mozna skodi socanum, gross a spol skodi tyhle zemi co je horsi?
0/0
14.3.2005 21:22

ferdapytlik

Klasika.
Klasický politický referát. Pomluvit ostatní, jak to neumí a dělají všechno špatně. Potom vzít dlouhodobě neřešené úkoly a nastínit jejich řešení. Něco málo i slíbit. Na závěr prohlásit, že právě toto přiláká voliče. Čest práci !
0/0
14.3.2005 21:22

Láďa Rejpal

Re: Klasika.
Ač ho nemám rád, jedno se musí Grossovi nechat: narozdíl od drtivé většiny politků má "vizi" - a teď to myslím v tom dobrém slova smyslu. A ten jeho Sobotka je ze všech socanů asi nejrozumnější. (i když uznávám, v porovnání s Emmerovou a Škromachem vychází jako génius skoro každý...)
0/0
14.3.2005 21:27

stomy

Re: Re: Klasika.
tak máš ho rád nebo nemáš? Ta "jeho" vize nás vede tak leda do kytek, spočítal sis někdy kolik té "jeho/tvojí" vizi zaplatíš ty a tvůj zaměstnavatel korun z výplaty? Asi ne......Malým šestým dnem v týdnu bych se taky moc neoháněl, ten je pouze v rozpuku, drží hub* a krok jako správný moderní aparátčík.
0/0
14.3.2005 21:42

ferdapytlik

Re: Re: Klasika.
Teď jsem nepochopil jestli to myslíš vážně, nebo "vážně". S výrokem "vizi" nesouhlasím. Socani měli svou levicovou vizi. Po několika prohraných volbách jí zamkli ke Škromachovi do šuplíku a tlačí se směrem ke středu v bláhové naději, že nachytají nějaké trumbery, kteří je budou volit. Vpravóóó vbok !!! Pochodééé vchod !!! :-D :-D :-D
0/0
14.3.2005 21:45

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.