Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Problémem vlády je hlavně premiér

Je to předvelikonoční agonie vlády, nebo Stanislav Gross prošel očistcem a nabírá druhý dech? Jinak samozřejmě odpovídá opozice, jinak premiérovi příznivci. Ve skutečnosti mají k pravdě mnohem blíž kritici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Philosopher

Ne ne
Problém vlády je vláda sama a ne premiér. Ten to jen potrhuje.
0/0
14.3.2005 14:58

Depek

dobrá zpráva.
, V případě problémů vlády by přece měl klesat kurs měny a on jde místo toho nahoru. Vypadá to, že takové existence jako vláda Grosse a spol už naštěstí nemají na banky, podniky a firmy žádný podstatný vliv.
0/0
14.3.2005 12:28

alexy

Re: dobrá zpráva.
Jo konecne objevili, ze CR preziva ne diky ale navzdory nim.
0/0
14.3.2005 14:35

Depek

Re: Re: dobrá zpráva.
, Ono je to možná i naopak. Koruna posiluje právě proto, že se tahle vláda chystá krachnout.
0/0
14.3.2005 15:13

alexy

Re: Re: Re: dobrá zpráva.
Jo jenze potom prijde stejne dalsi
0/0
14.3.2005 15:19

Depek

Re: Re: Re: Re: dobrá zpráva.
, Ano přijde, ale ne socdemácká. Já jsem někde četl, že prý finanční trhy jsou na podobné zprávy velmi citlivé. Jak vidíš, tahle zpráva je asi opravdu velmi dobrá.
0/0
14.3.2005 15:28

Bouše

Problém výměny premiéra se zbytečně démonízuje
Nevím, proč se dělá z otázky výměny premiéra takový problém. Pokud by šlo jen o to, není nic jednoduššího, než pověřit jiného člena ČSSD sestavením vlády, přičemž dotyčný ji navrhne ve stejném složení, jako doposud (s případnou kosmetickou úpravou v podobě výměny Emmerové ). Cíle by bylo dosaženo a dodržely by se všechny předepsané ústavní kroky. Samozřejmě by to předpokládalo předchozí dohodu  prezidenta a koaličních stran.
0/0
14.3.2005 10:18

Tančící Derviš

××××××××××™
Problém vlády jsou lidovci s Kalouskem v čele.
0/0
14.3.2005 8:50

jajaja59

Re: ××××××××××™
Problémem této "vlády" je samotná tato "vláda".
0/0
14.3.2005 9:50

DedecekHribecek

Ale má to vliv na náš obraz
      Máte zajisté pravdu, že ve strarých státech evropy jistě občané nemají pocit, že by jejich představitelé byli polobohy. Mohou ale srovnávat jistého ministra který odstoupil jenom proto, že si nechával poplácet dosti drahý služební byt a našeho premiéra který neodstoupil a navíc se trapně vytáčel a nakonec arogatně mlčí.
     Budu to parafrázovat co si moho upomyslet tito lidé : "Když ti naši ministři jsou takoví lumpové tak to v tech Čechách musí být pěkný pořádek když si tam premiér může dovolit dělat to co dělá a nic se neděje."
0/0
14.3.2005 8:21

Orlov

Re: Ale má to vliv na náš obraz
Můžu tě ujistit, že běžnému občanovi jiných zemí je nějaký Gross a jeho causa u prde*e. Nebo si myslíš, že čte ve svém tisku jednořádkové politické komentáře o ČR ? Spíše se obává, aby při návštěvě ČR nepřišel o auto, aby ho pražský taxikář a jiný "zlatokop" v Praze neobíral o Eura. Hysterii o poškozování dobrého jména republiky v zahraničí jsi podlehl i ty. Pokud máš pocit, že naše republika má "dobré jméno", pak ho více poškozuje pan profesor svým dvorkovým hrdopřizdičešstvím. Zřejmě více, než je zdrávo nasloucháš Topolánkovi, nebo včera Němcové (to je intelekt-jak ukazovala výplatní pásky svého starého za x let ...potrefená husa kejhá, nemyslíš?). Lumpové jsou všichni politici (dokonce si to myslí i v těch jiných zemích) a výměnou lumpů z ČSSD za lumpy z ODS se změní pramálo. A věř, že občan Evropy neporovnává své lumpy např. s našimi lumpy. Stejně jako my má jiné starosti a problémy. Gross poškozuje především nás občany a ne nějaké "dobré jméno" ...
0/0
14.3.2005 9:23

DedecekHribecek

Re: Re: Ale má to vliv na náš obraz
       Asi hovoříte o množství lidí. Pro mne ale není směrodatné na rozdíl od Vás jenom suché číslo počtu lidí. Právě takovéto komentáře typu " jednořádkové politické komentáře o ČR " o panovi premiérovi čtou politici a investoři velice pozorně. To pak má vliv i na rozhodování jak budou nebo nebudou rozdělovat svůj politický nebo peněžní kapitál. V tomto slova smyslu je to daleko větší stráta než okradení turisté.
      Ale občan evropy srovnáná. jestliže tak nědělá tak to nené občan ale ignorant. Je faktem, že náš premiér byl ve spojení s bordelmamá a s jejími penězmi. Nebyl schopen vysvětlit původ peněz na byt natož pak i kausu Mlýn. Místo toho aby jste byl znepokojen těmito fatky tak se navážíte do presidenta který na rozdíl od premiéra nic takového nespáchal.
0/0
14.3.2005 11:24

Orlov

Re: Re: Re: Ale má to vliv na náš obraz
Pan president nepotřeboval nic páchat. On neměl hloupého strýčka, on a jeho rodná strana měli mrtvé "zahraniční" dárce a jakousi barabiznu ve švajcu. Nebo jsi to byl ty, kdo "koupil" Lívii šperky za čtyři mega, co jí čórli z vládní vily? V prvním šoku to na sebe vyvalila, pak se už o tom rychle přestalo mluvit. Jak myslíš, že pan president tehdy vysvětloval původ peněz ? Prostě zatloukal a nic nevysvětloval a stačilo to. Už poprvé jsem psal o tom, že jsou všichni stejní a znepokojen jsem ze všech a nepotřebuji se navážet do tebou uctívaného křišťálově čistého pana presidenta na úkor druhých. Já na rozdíl od tebe si myslím, že daleko větší ztráta  pro dobré jméno republiky (ty píšeš stráta-možná tím myslíme každý něco jiného) jsou okradení turisté, než příchod nebo nepříchod zahraničního kapitálu. Pokud je ten kapitál seriózní a ne spekulativní, tak ho původ peněz na byt premiéra neodradí. Zahraniční kapitál jde za ziskem a není to charita, kterou rozhodí b
0/0
14.3.2005 13:11

Orlov

Re: Re: Re: Re: Ale má to vliv na náš obraz
bolderdáma. Holt máme na to odlišný názor a od toho tady ta diskuse je ... 
0/0
14.3.2005 13:14

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Ale má to vliv na náš obraz
     Aha a já si doposud myslel, že se bavím se seriózním oponentem. Nejednže Vám uniklo, že oni sponzoři nebyli sponzory Klause ale ODS. Jediné co bylo zatajeno byla osoba dárce. V případě Grosse to tak, že nebyl schopen doložit nic a peníze šli do jeho vlastní kapsy. Zcela jse opoměl, že ODS na rozdíl od Grosse nechla udělat forezní audit celého hospodaření. Vy to vše házíte Klausovi na hlavu a přitom za to neměl přínmou odpovědnost. Vila ve švýcarsku byla nehorázná lež za kterou se Nova omluvila. To hjster asi nezaregistroval.
0/0
14.3.2005 14:24

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Ale má to vliv na náš obraz
     Ano zahraniční kapitál jde za rizikem ale nevyhledává je. Bude raději investovat v zemi kde není spojený premiér s příjmy ze zločinu. Myslíte si, že zahraniční poltitici se přetrhnou v tom aby si potřásli rukou s člověkem který má svázám rodinný rozpočet s příjmy z prostituce která u nás není legální?
0/0
14.3.2005 14:30

Orlov

Re: Re: Re: Re: Re: Ale má to vliv na náš obraz
Takže jsi to byl přece jen ty, co "daroval" Lívii šperky za čtyři mega. Tos mohl napsat hned a ušetřili jsme fůru času....
0/0
14.3.2005 14:49

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ale má to vliv na náš obraz
      Očekával jsem alespoň trochu rozumné oponentury. V případě oněch šperků nevím o co jde. I kdyby měla Klausová šperky za tuto částku tak proč ne. Hlavně aby to byl schopni Klausovi doložit že na to měli.
      A nyní Vám odpovím stejným tónem jako je Vaše rakce. "To Víš že jsem je Klausové daroval. nejsem žádný závistivý sociál který na to nemá. Mohl ses zeptat hned a ušetřitz si ty závistivé výlevy.
0/0
15.3.2005 6:47

Najdete na iDNES.cz