Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bush a Klaus: vzkaz Česku

Náhlost návštěvy Václava Klause v Bílém domě, neodpovídající zavedenému protokolu, může vyvolávat různé dohady o důvodech schůzky. Podle jednoho z vysvětlení Američané takto chtěli odčinit své faux pas - před několika dny si na webu Bílého domu spletli Václava Klause s Ivanem Gašparovičem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jack_rupnick

usa no 1
Amerika má prvé miesto vo svete: - v počte milionárov a miliardárov - v počte ľudí, ktorí sú zabitý strelnými zbraňami - výdavkov na elektrickú energiu na osobu - znečisťovania ovzdušia /720 kg na osobu za rok/ - výdavkov na ropu - výdavkov na plyn - príjmu kalórii na osobu - počtu znásilnení - počte nepodpísaných dohovorov týkajúcich sa práv človeka - počte zabitých strelnými zbraňami detí do 15 rokov - počte samovrážd detí do 15 rokov
0/0
9.3.2005 16:27

jajaja59

Re: usa no 1
nějak zapomínáš na první místa v mnoha kladných věcech, spíše ve většině kladných věcí
0/0
9.3.2005 17:52

reapox

Oprava hrubky
"tím poctěným je zde jeho zem." Rad bych poopravil fakt, ze CR ABSOLUTNE NENI ZEMI KLAUSE VACLAVA , ale lidi, kteri v ni ziji.
0/0
9.3.2005 15:20

Feo

Už to konečně vím
Tak zaprvé splést si  Klauze s Gašparovičem je urážka nejen pro Gašparoviče, ale celé Horní Uhry.
Za druhé konečně mi došlo proč ten spěch!!!  Už se těším na reakci ekologických hnutí, až tu budou startovat a přistávat různé Fantomasy a Thunderbirdy, zejména ve spojitosti s jejich odporem proti rozšíření letiště v Ruzyni, vybudování základní infrastruktury apod.
Za třetí zcela vážně se obávám možnosti přenést terorismus na budoucí US objekty v ČR, kde díky jejich vysoce profesionální ostraze (jakási Němcová kdysi prošla celé letiště a několik letounů s balíčkem pošty v ruce).se jakákoliv nepravost přímo nabízí.Kdo zná Araby ví, že zradu neodpouštějí.
0/0
9.3.2005 10:13

anatol

Re: Už to konečně vím
Aké " Horní uhry"?! Si tak blbý už od narodenia?
0/0
9.3.2005 12:48

Wallygator

Re: Re: Už to konečně vím
Nepoznáte históriu Slovenska z obdobia Rakúsko-Uhorska? Pekný deň.
0/0
9.3.2005 13:33

Feo

Re: Re: Už to konečně vím
Kdybych byl takový za jakého mě máš, tak bych si nemohl pamatovat, že Maďaři (a není to tak dávno) vydali mapu, kde se tento název vyskytuje. Chápu, že je ti to proti srsti, ale 800 let se nedá jen tak z historie vymazat a jak vidím nestačilo k tomu ani předlouhé období Bilaků,Chňoupků,Husáků,   a dalších velikánů,kdy jste si své historické komplexy léčili na nás v rámci tzv.federalizace.Až bude mít čas a chuť, tak se někoho za bývalého ministerstva financí Slovenské socialistické republiky zeptej co to byl tzv. penězovod a ¨kolik jím jednosměrně proteklo
0/0
9.3.2005 21:31

heredik

Re: Už to konečně vím
* nebyla to Němcová, ale Nora Nováková (Fridrichová) z ČT - jen pro přesnost .
0/0
9.3.2005 16:18

jajaja59

Re: Re: Už to konečně vím
Nech ho být, je to zřejmě jeden z těch, kteří by po USA chtěli vše (víza apod.), ale jakmile je v tom případné riziko tak se cukají.
0/0
9.3.2005 17:50

Feo

Re: Re: Re: Už to konečně vím
Omyl a to ukrutánský, já od USA nechci vůbec nic a pokud jde o viza bývá zvykem, že mezi rovnocennými partnery, navíc spojenci,  platí reciproční pravidla. Čili pokud víza, tak to by mělo být docela normální. Zdůrazňuji, že mně o viza do USA vůbec, ale vůbec ani na minutku, ani na vteřinku ani na zlomek vteřinečky nejde, já jsem se jich už nabažil dost (a pro pořádek musím uznat, že jsem nikdy neměl na JFK žádné problémy).-
Takže jsi vedle, přesto
BRGDS.
0/0
9.3.2005 21:37

jajaja59

Re: Re: Re: Re: Už to konečně vím
to byla reakce na tvůj úvodní příspěvek, zejména body 2 a 3. Uznávám, že tě rodiče třeba do států mohli někdy vzít...
0/0
10.3.2005 9:54

Feo

Re: Re: Re: Re: Re: Už to konečně vím
Bohužel, není tomu tak, protože rodiče nikdy v USA nebyli a ani nemohli být a já jsem tam byl sám i s rodinou několikrát. Nic to však nemění na faktu, že tento vztah a to nejen v oblasti vizové je hrubě nerovnoprávný. Při té příležitosti bych chtěl připomenout, že Havel se kdysi zasazoval za zrušení obou bloků s odůvodněním, že stuidená válka skončila. Jak vidíš skončila ale pouze jednostranně, neboť jak je historicky ověřeno, jistá etnická skupina, dělící se na západní a východní je nyní na vrcholu sinusoidy.Vzpomeň si n náš raketový start do NATO, poté, co Rakousko zakázalo přelety, to byl fofr,co ,en aby to do Gulfu lépe stíhali. Atd.
K ex-prezidentu jsem sympatie nanašel, protože při inventůře jeho dobrých skutků a napáchaných škod výrazně převažuje negativní nad pozitivním a to bylo v době, kdy byl jeho kult v naší historii ojedinělý.
0/0
10.3.2005 12:33

jajaja59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už to konečně vím
pravopis ? 5, a dej mi pokoj
0/0
10.3.2005 17:53

Feo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už to konečně vím
Jájínku
 jen tě musím upozornit, že já jsem si nezačal Využij příznivého počasí o víkendu k provětrání své mozkovně, zdokonaluj se v pravopisu, abys mě mohl poučit srozumitelněji a buď hodně, ale opravdu hodně zdráv.
0/0
10.3.2005 22:37

Feo

Re: Re: Už to konečně vím
Herediku díky za opravu skutečně jsem se zmýlil.
0/0
9.3.2005 21:23

Najdete na iDNES.cz