Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Itálie se rozloučila se zastřeleným agentem

Tisíce lidí se v Římě rozloučily s agentem Nicolou Caliparim, který doprovázel z Iráku unesenou novinářku Sgrenovou. Cestou na letiště ho zastřelili vojáci USA, ženu kryl vlastním tělem. Pohřbu agenta se účastnili i nejvyšší státní představitelé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gazdin

ahoj
zpravodajove z idnes su okoti
0/0
9.3.2005 22:39

jack_rupnick

us teror
Italská reportérka řekla, že byla varována svými únosci, že americké jednotky ji budou chtít zabít.
 
"Ihned jsem myslela na to co mi řekli únosci. Oni mi řekli, že mě velice rádi propustí, ale že musím být opatrná, protože Američané nebudou chtít, abych byla propuštěna", řekla pro noviny.
 
"Když mi to řekli, myslela jsem si, že je to jejich ideologie. Ale v tom momentu se jejich slova stala hořkou pravdou", řekla, když vzpomínala na americkou palbu na její vozidlo.
 
Propuštěná novinářka také vyvrátila falešné tvrzení americké armády, že vůz jel velkou rychlostí.
"Naše vozidlo jelo normální rychlostí, která nemohla být nepochopena", Amíci jsou fašisti, kteří se nezastaví před jakoukoliv vraždou, míra jejich degenerace se projevuje v nelidskosti jejich vražd civilistů
0/0
8.3.2005 10:18

Dan 1

Re: us teror
Otázka je, kdo uvěří komunistické dojnici. Já rozhodně ne a je velká škoda, že z toho vyvázla a může škodit dál svou perverzní ideologií.
0/0
8.3.2005 11:40

jack_rupnick

Re: Re: us teror
a proč takhle nemluvíš o ženách, které přežili osvětim ? To už ti tvé srabáctví kombinované s fašistickým myšlením asi nedovolí, co ? K čemu se asi ten holocaust pořád připomíná ? Vždyť jde o to, aby se podobně nesmyslně nenávistné projevy u lidí jako ty trošku utlumily příkladem toho, kam až takový způsob myšlení může vést, tak o tom zkus popřemýšlet, údajně je v každém člověku něco dobrého, takže máš šanci :)
0/0
8.3.2005 11:44

Bůh nejvyšší

Re: Re: us teror
Moje řeč, měli ji radši sejmout taky. Kdyby se to tam všechno vystřílelo navzájem, Amíci, Arabáci, Taliáni, Kurdové, neuroním ani slzu.
0/0
8.3.2005 11:52

jack_rupnick

Re: Re: Re: us teror
a židy by jste taky vyhladil, nebo je choval na zábavu do cirkusů ?? máte zajímavé názory
0/0
8.3.2005 11:55

Bůh nejvyšší

Re: Re: Re: Re: us teror
Netahej sem Židy, jak to spolu souvisí? Máš to v palici nějak pomíchané... Obsedantní maniodepresivní syndrom z holocaustu, 60 let po jeho skončení. Smutný příběh.
0/0
8.3.2005 11:58

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: Re: us teror
holocaust ti má připomenou, že kdykoliv tady budeš kravit se svými vražednými choutkami a označováním lidí k likvidaci, je tady příklad nácků, kteří tak také mysleli a bohužel i konali. zastřel se raději sám, když to tak přeješ druhým
0/0
8.3.2005 12:01

Bůh nejvyšší

Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
Jsi nejenom hloupý, ale ani neumíš číst. Napsal jsem "kdyby se to tam vystřílelo navzájem" a ne že bych je postřílel sám. Se svými názory by ses měl hned hlásit do své uliční organizace KSČ(M).
0/0
8.3.2005 12:03

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
ano, to jsem přehlédnul, byla to reakce spíše na Dana, ale lhostejnost (ať se tam všichni postřílí) byla hned druhá v řadě co se týká viny za to, že lidstvo umožnio holocaust. existuje takové moudré židovské rčení ve smyslu, že když ubližují modrým, mě se to netýká, já jsem oranžový. potom začnout ubližovat zeleným, taky je mi to fuk, je to jejich prolém, ale až zbudou jen oranžoví a půjdou si pro mě, tak už nebude nikdo, kdo by mi pomohl. je to hodně zkrácené, ale pointu snad pochopíš
0/0
8.3.2005 12:17

zpravodajec007

Re: us teror
Stále mi nikdo uspokojivě neodpověděl na jednoduchou otázku.
Kterak je možné, že ti "fašisti, kteří se nezastaví před jakoukoliv vraždou" (v daném případě bezpochyby profesionální zabijáci ze CIA  ) se nakonec zastavili v půli cesty, a místo aby do auta vystříleli "pro jistotu" pár dávek navíc, se speciálním důrazem na headshot pro milou novinářku, tak ji klidně nechají odjet z Iráku a rozpoutat tuhle kampaň.
Že by mi ten rozpor konečně zodpověděl Olgoj Chrchloj?
0/0
8.3.2005 11:44

Dan 1

Re: Re: us teror
Chrchloj nic nevysvětlí, maximálně antikomunistu obviní z fašismu a rudou krávu přirovná k vězni z Auschwitzu...
0/0
8.3.2005 11:48

jack_rupnick

Re: Re: Re: us teror
jestli komunista nebo žid, dal si jasně najevo, že by měla být zabita, aže si stejnej hajzl, jako hesse
0/0
8.3.2005 11:54

Bůh nejvyšší

Re: Re: Re: Re: us teror
Nauč se psát a pokud možno taky jména říšských představitelů, když už se tu jimi oháníš. Jsi pseudohumanistický primitiv, takových jako ty, co vykřikují o holocaustu a vědí o tom h o v n o, běhá bohužel po světě mraky. Jsi trapný.
0/0
8.3.2005 11:56

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: Re: us teror
tady nejde o to, jak se píšou, ale o to, že stejně jako vy chtěli zabíjet lidi jen proto, že jsou jiní, ty nácku hnědej
0/0
8.3.2005 11:58

Bůh nejvyšší

Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
Jojo, ta hlava asi nebude úplně v pořádku. Aspoň v tom vykání a tykání si udělej jasno :-) Je mi tě líto, jsi nemocný člověk.
0/0
8.3.2005 12:00

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
a jak ještě umíš dát najevo, že nemáš argumenty ?
0/0
8.3.2005 12:02

Dan 1

Re: Re: Re: Re: us teror
Myslím, že dávám dostatečně najevo svůj bytostný odpor k fašismu i komunismu. Komunisté jsou po fašistech v historii lidstva největšími lháři, demagogy a vrahy, tudíž nechápu, proč bych měl chtít, aby ta rudá bestie žila. Empatie mi rozhodně neschází, ale soucitu s fašistou nebo s  komunistou nejsem schopen. Je mi líto.
0/0
8.3.2005 12:06

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: Re: us teror
jenže v principu prezentuješ fašismus, liší se jen skupina obětí. komunismus ať je mimo zákon, ale ne střílet je na potkání. a nenávist je stejně na dvě věci, absolutně ničemu nepomůže
0/0
8.3.2005 12:11

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
"V principu prezentuji fašismus"... A že o tom nevím. Antikomunista je tedy fašista? Podivný způsob myšlení. Přečti si Stát a revoluci, leccos ti docvakne. Komunisté považují střelbu do lidí a teror za legitimní. My se musíme proti vrahům bránit i za cenu toho, že je připravíme o život dříve, než oni nás.
0/0
8.3.2005 12:16

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
zločincům se bráníme pomocí zákonů a represivních složek států. snad nejsi anarchista ? a taky pomocí demokracie, která většinou zamezí proniknutím fašismu a komunismu do legitiních politických, tedy zákony tvořících sfér, bohužel ne všude na světě, včetně čr.
0/0
8.3.2005 12:20

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
Chtěl bych vidět "represivní složku", která by si dovolila zatknout a obvinit Grébu nebo Ransdorfa... Demokracie je fajn věc, bohužel však dopřává prostor i různým Exnerům a Kopalům. 
0/0
8.3.2005 12:35

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: us teror
bohužel není součástí politických programů to, že demokracie má mnoho forem a je třeba hledat tu, která nedá legální prostor jakékoliv partaji se svobodou omezujícími programy
0/0
8.3.2005 12:38

jack_rupnick

Re: Re: us teror
tzv. speciální úkoly (vražda na objedávku státu) se léta letoucí řeší pomocí tzv. nešťastných náhod, tedy historky, která odvede pozornost od toho, co se nemá veřejnost dozvědět. Cílem nemusela být vražda novinářky, ale její vystrašení, což se dokonale povedlo. Cíl v sobě stejně tak mohl obsahovat i její eventuální smrt. Okolnosti historky jsou příznivé - válečné podmínky a stres :))
0/0
8.3.2005 11:49

zpravodajec007

Re: Re: Re: us teror
Nevím, jaká jsou tvá měřítka pro "dokonale povedlo", ale z toho, jakou rozpoutala v Itálii monstrkampaň, se dá soudit, že je opravdu přímo k smrti vystrašená.
Budeš muset vymyslet něco lepšího, téhle teorii by neuvěřili ani televizní diváci v Severní Koreji.
0/0
8.3.2005 12:07

jack_rupnick

Re: Re: Re: Re: us teror
jak si to odporuje ? a co když tohle je cílem ? netvrdím, že mám pravdu, jsou to možnosti
0/0
8.3.2005 12:24

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: us teror
Co je jako cilem???? Je snad cilem Americanu, aby o nich nekdo po svete rozsiroval, ze likviduji nepohodlne svedky? Vzdyt pokud to seriozni media zacnou brat vazne, tak to je pro ne tisickrat horsi reklama, nez kdyby ta komunisticka cow napsala o Falludze cokoliv, co ji fantazie dovoli.
0/0
8.3.2005 13:48

Cryss

Nedivim se
Vůbec se tomu nedivím. Když člověk denně slyší, kolik tam jezdí aut nacpaných výbušninou, tak chápu, že vojáci dřív střílí než zjišťují totožnost. Přesně si umím představit, jak to tam krosili na plnej plyn v autě, který se na první pohled určitě od místních neliší. Je to sice smutný, ale tohle je válka a počítat s tim musí každej, kdo do podobný oblasti strčí nos.
0/0
8.3.2005 9:56

Thyronx-

Kdo osukal Sarku...
at udela carku.. Docela zajimave by bylo vedet kdo financuje a zasobuje utoky na Iracke civilisty, policii a vojsko. Samozrejme pres Syrii.... Amici to nebudou....
0/0
8.3.2005 2:32

Thyronx-

Jsem Bond..James Bond..
Akce jak z filmu, jen neco spolecneho nema: Irak je bojiste! Prevoz novinarky na letiste byl zrejme "Bondovsky" - na vlastni pest. Nebyl prece zadny problem pozadat o ochranu celeho prevozu Americany. Partyzanska akce holt mela mrtvoly.Amici nemeli tuseni kdo v aute jede a kam a koho veze. V dobe miru lze podobne akce zdarne dokoncit, ale v Iraku je bojiste se sebevrahy v automobilech. Nejistota a nervozita. Staci malo a strili se. O tom jaksi clanek nehovori.
0/0
8.3.2005 2:26

Bůh nejvyšší

Re: Jsem Bond..James Bond..
Viděl bych to přesně takto. Bohužel neznáme další fakta... Viděl jsem nedávno dokument Discovery o bojích Židů s Araby od vzniku Izraele dodnes, o jednáních atd. Jmenuje se to "The 50 Years War - Israel and the Arabs" a je to naprosto výborný dokument, mluví v něm lidi jako Ben Gurion, Arafat, Rabin, Šamir, Clinton, Asad, Husejn atd. Člověk by nevěřil, kolik konsiprace v sobě diplomacie skrývá, a jak lhostejné jsou ve "Velkém plánu" všem nahoře oběti z řad civilistů. Je třeba se dívat na současný Irák i z této pozice.
0/0
8.3.2005 3:18

danny1

Re: Re: Jsem Bond..James Bond..
no co sem ted cetl, tak jeli cca 100km/h proti kontrolnimu stanovisti a nereagovali na varovne vystrely k zastaveni... navic zrovna na tomhle stanovisti se uz nekolikrat odpalili ti bojovnici za svobodu...
0/0
8.3.2005 5:30

jack_rupnick

Re: Re: Re: Jsem Bond..James Bond..
tenhle hoax zprodukovala americá agentura, která má na starosti uvolňování informací z Iráku do médií, tak se nediv, že tak lžou, jen se snaží zakrýt svůj průser, aby nemusel ten skopčák bush znovu škemrat evropu o podíl na ami loupežných válkách :))
0/0
8.3.2005 10:23

carda-petarda

amici:)
Voni se ty blbci postřílej sami:)
0/0
8.3.2005 1:22

pravicovy volic

no nic, Cesko bude mat bolsevicku vladu
 ako v roku '48 ci uz KDU-CSL alebo bez, taliansku novinarku komunistickeho dennika by mohlo poslat do Karovych Varu na liecenie zranenia sposobeneho americkym  vojakom, teda ak ruski majitelia toho mesta s jej pritomnostou budu suhlasit.
0/0
8.3.2005 0:43

Bůh nejvyšší

Re: no nic, Cesko bude mat bolsevicku vladu
Ty jsi ozajstný slovenský k o k o t, tak táhni na slovenskou diskuzi a n e s e r se do toho, kdo v Čechách vládne, je ti do toho totiž h o v n o. Nás vaše asijský problémy taky nezajímají.
0/0
8.3.2005 3:09

Bůh nejvyšší

cikáný střílet povoleno, ale ne u krmítka
Prostě si americká hlídka podle temných tváří myslela, že se na ně řítí auto plné iráckých sebevrahů. Tak jim ke smrti trochu pomohli, co je na tom špatnýho? BTW bylo auto nějak viditelně označeno nebo používaly cikory maskování za civily?
0/0
7.3.2005 23:04

poslanec_termit

Re: cikáný střílet povoleno, ale ne u krmítka
Fasisto, americka armada tam predevsim nema co delat.
0/0
8.3.2005 1:44

Thyronx-

Re: Re: cikáný střílet povoleno, ale ne u krmítka
Komunisto, kdyby Amici odesli - Irak se pose*e. Neumi se ubranit. Kdybys mel krom maleho mozku i velky doslo by ti.
0/0
8.3.2005 2:28

Bůh nejvyšší

Re: Re: cikáný střílet povoleno, ale ne u krmítka
To je otázka na delší diskuzi. Primárně s tebou lze souhlasit, sekundárně už (v globálním geopolitickém měřítku) nikoliv. Podle mě je třeba vystřílet třetí svět dokud to jde, ekonomické ovládání nějak přerůstá vyspělému světu přes hlavu. Navíc se tam množí lidi žijící pod hladinou bídy jako krysy.
0/0
8.3.2005 3:11

Moravský Slovák

Re: cikáný střílet povoleno, ale ne u krmítka
I ty jeden blboučký rasisto, kdyby americkým "vojákům" vadily temné tváře, pak by se ti primitivové museli ze všeho nejdříve postřílet mezi sebou. Ty blboušku, vezmi na vědomí, že průměrný arab vedle průměrného US soldáta svítí.
0/0
8.3.2005 8:56

Bůh nejvyšší

Re: Re: cikáný střílet povoleno, ale ne u krmítka
Ha ha ha konečně se někdo chytil :-)
0/0
8.3.2005 11:50

pravicovy volic

mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
si trest zasluzili.Niekolko dalsich Americanov/Slovakov/Cechov/Talianov  vdaka financnej pomoci  komunistickeho dennika pojde domov z Iraku/Afganistanu/Kosova v rakvach.Desiatky, mozno stovky chudakov Iracanov a ich deti zomrie v buducich samovrazednych atentatoch.Za taky milionovy financny prispevok sa da nakupit vybusnin a urobit spusta veci.
Ak si vsak niekto mysli, ze za tych 6-10 milionov dolarov odovzdaneho vykupneho budu nakupene cukriky pre deti, nech ma laskavo opravi.
 
0/0
7.3.2005 21:12

tajemník létajícího ostrova

Re: mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
raci se zamysli kam se ztratilo americanum v iraku tech 8 miliard... ;)))
0/0
7.3.2005 21:41

Thomatan

Re: Re: mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
Ty myslet nemůžeš. Máš v hlavě jen na$ráno, vlažný prdeloide.
 
   
 
0/0
8.3.2005 6:02

Thamatan

Re: mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
Kamil se ptá, zda ten italský agent operoval v Iráku na vlastní pěst nebo na příkaz své vlády...hmmm...
 
0/0
7.3.2005 22:03

pravicovy volic

Re: Re: mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
dobra otazka.Ale kto riadi a zodpoveda za agentov tajnej sluzby statu xy ? Talianska napriklad ?
0/0
7.3.2005 22:23

Thamatan

Re: Re: Re: mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
Nevím komu přesně je podřízená italská tajná služba. Každopádně někomu v italské vládě. A ta podléhá Berlusconimu.
0/0
7.3.2005 22:33

pravicovy volic

Re: Re: Re: Re: mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
je to pravicovy populista.'Respektujem' ho vsak ako mensie zlo pre talianskeho volica.
Zaujimalo by ma, (na rozdiel od beznych medii) ci prezitie komunistickej novinarky (ktora venovala miliony dolarov teroristom) je vysledok neschopnosti par clenov americkej armady alebo len blba nahoda.
0/0
7.3.2005 22:47

Thamatan

Re: Re: Re: Re: Re: mrtvy agent a bolsevicka redaktorka
Kamil i já jsme se shodli, že jsi pravicový b1bec
 
0/0
7.3.2005 22:53

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.