Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odstřel komínu přilákal tisíce lidí

Zhruba pět tisíc lidí přilákal v poledne odstřel komínu bývalé textilky Textilana v centru Liberce. Dvaasedmesát metrů vysoká dominanta spadla přesně podle plánů střelmistra Oldřicha Vaška. Stovky lidí si odnesly zbytky komínu domů jako suvenýr.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Montaigne

Mě by přilákal povolený odstřel
Jyrky Kokose a jeho válečnické družiny
0/0
6.3.2005 10:11

ZYON_

"zástupce investora"
Tak ten LTOčkama a konkurzníma podvodama prolezlej klan mafie jménem MURDYCH odpráskl komín. Hm. No, do r. 2007 si může být "zástupce investora" jistej, že pokud někdo neopráskne je, tak už bude bručet i se svýma vypečenýma harantama.
0/0
6.3.2005 8:09

Shumway

tak jo
stovky pozůstalých Liberáků koukaly, jak padá jeden z posledních symbolů zašlé slávy, pořádná práce není a jenom tak nebude, proto se Kitner a jeho kohorta asi rozhodli udělat z Lbc takový malý český Las Vegas. procházka Libercem je dost smutná záležitost, desítky zpustlých fabrik, šedivé omlácené baráky, smradlavá Nisa asi proto se tam tolik lidí potřebuje bavit....
0/0
5.3.2005 23:37

leonel

stále je co zlepšovat
Střelmistr odpálil komín přesně v poledne. Povedený pokus odměnili přihlížející potleskem. Krátce poté se na plochu vrhly stovky lidí a části komína si vzaly domů jako suvenýr...  Město neumí hospodařit, nemělo pustit lidi na plochu, ale části komína zabalit a prodat levně občanům, zajímavější části pak vydražit. 
0/0
5.3.2005 18:07

montyy

Re: stále je co zlepšovat
Moje řeč.Peníze jsou až na prvním místě
0/0
5.3.2005 18:27

leonel

Re: Re: stále je co zlepšovat
a k propagaci prodeje požít záběry z oné "zničené" kamery, jak píše soudruh pode mnou, díky tomu by jich město mohlo nakoupit mnoho. tak se se soudruzi dělají peníze
0/0
5.3.2005 18:33

Zooniverse

Pozvánka na další odstřel
V nejbližší době se chystá odstřel vlády. Snad padne podle přání střelmistra Klause. Celá show bude zdarma a přenášet ji budou naše i zahraniční televize.
0/0
5.3.2005 16:26

Korcagin

Re: Pozvánka na další odstřel
A kameru bude mít na makovici Gross...
0/0
5.3.2005 17:54

Warťan

Destrukce a demolice
Před týdnem teplárna v Přerově nebo kde a teď Textilana. Na jejich místech vyrostou co jiného, než zábavní a nákupní centra. Na místech továren, které celá desetiletí dodávaly světu nejkvalitnější zboží a lidem práci. Nechápu jednu věc- proč najednou nemají objednávky. Proč zkrachovala Škoda Ostrov, když v Afghánistánu měli o jejich špičkové trolejbusy opět zájem a nejen tam... Mám takový pocit, že tyto podniky se cíleně likvidují a pozemky následně prodávají zahraničním investorům a hrozně mě to mrzí! Dále mi přijde nápad TV Nova jako z frašky, nebo ze sna. Kvůli čemu zničili kameru? Jen kvůli trochu jinému záběru, který trval pár vteřin? Proč raději peníze neinvestovat jinam, na potřebné věci? A co úcta k věci samotné?
0/0
5.3.2005 16:19

Marťásek

Re: Destrukce a demolice
Chtěl jsem reagovat tak nějak podobně. Naše podniky, které byly kdysi slavnými značkami, se likvidují a stavíme další a další supermarkety. Nevyrábíme už nic. Tolik obdivu k tomu, že se něco zbourá ...
0/0
5.3.2005 16:24

Mirco1

Re: Re: Destrukce a demolice
A ještě jste pánové zapomněli, že za starýho Rakouska se prdělo líp.
Nic nevyrábíme? Podívejte se aspoň na statistiky průmyslové produkce, než tady začnete plácat nesmysly. A hlt ne každá značka přežije víc než sto let, spíš většinou jen jedna z několika set. Komunisti nechali velké továrny (hlavně textilní) v budovách postavených za první republiky a pak se tu někdo diví, že po 40 letech takové stagnace už to prostě nešlo dál?
0/0
6.3.2005 16:55

Marťásek

Re: Re: Re: Destrukce a demolice
No, něco možná vyrábíme, ale jsou to věci vymyšlené na západě, vyráběné pod západními značkami. Lepíme na ně Made in Germany nebo EU, protože kdybychom tam napsali, kde to bylo vyrobeno skutečně, tak to na západě nikdo nekoupí. Nevyvíjíme nic, těžíme jen z toho, že pracujeme rukma levněji než na západě, tak si to u nás nechají vyrobit.
U textilních fabrik ve starých budovách nejde vůbec o budovy, ale o konkurenci z Asie, která pracuje ještě levněji než my.
0/0
6.3.2005 17:44

Mirco1

Re: Re: Re: Re: Destrukce a demolice
Jaksi dost z první ruky mám například info o stále velmi solidních úspěších textilního závodu Veba. Ono to jaksi jde, když je dobrý management a vyrábí se něco, po čem asijská konkurence může jen tak pokukovat. A ty generalizovaný nářky si nechte, příkladů věcí co jsou vynalezeny ale i vyráběny u nás jsou tisíce, schválně jestli někdo na západě myslí, že Škoda je německé auto.
0/0
6.3.2005 22:05

montyy

Re: Destrukce a demolice
Kdyby dodávaly světu nejkvalitnější zboží,tak asi nezkrachují.Problém bude někde jinde.V socialismu továrny nepoznaly, co je to konkurence ,a když potom přišel volný trh,tak prostě obstáli jen ti dobří.To je celé kouzlo tržního systému
 
Škoda Ostrov skončila především prto,že o její výrobky nebyl zájem.Nevyšla velká zakázky do Kanady a nepodařilo se obnovit dodávky do Kaunasu.Kdyby byl o ty špičkové trolejbůsy zájem,tak asi nezkrachuje nemyslýš?Navíc trolejbusy se nadále vyrábějí v Plzni.
 
Před tím,než se rozhodneš psát dojemné eseje o skvělých továrnách,tak se trochu zamysli.
0/0
5.3.2005 17:33

Kvakis

Re: Re: Destrukce a demolice
Taky jsem se zamyslel a ac jsme se snazil nechapu proc driv nase tovarny nemnely konkurenci.Chces snad tvrdit ze ta vznikla v zemich do kterych sme dodavaly nase zbozi (nepocitam RVHP) az po roce 89? Ne vse co jsme delaly bylo spickove ale to co mnelo uroven a bylo schopne konkurence se muselo znicit.Podnik tedy koupi bud zahranicni firma ktera podnika ve stejnem oboru nebo nastrcena osoba a firmu dovede ke krachu.Je jiste ze ne tim zpusobem ze ji vytuneluje ale naprosro legalne ji dovede ke krachu a kdyz uz neni firma schopna dostat zavazkum tak se posle do konkurzu a konec.Vysledek je ten ze uvolnene misto na trhu obsadi nekdo jiny.
0/0
5.3.2005 17:43

montyy

Re: Re: Re: Destrukce a demolice
Naše výrobky byly špičkové pro trh v Iráku,Jugoslávii,Bulharsky a Kubě.To souhlasí.Ale na náročnějších trzích nám tolik slávy asi nedělaly.(vtipy o Škodovkách v západní Evropě). Kdybychom byly takové hvězdy, tak by se režim nesesypal jako dům z karet.
0/0
5.3.2005 17:59

xaeris

Re: Re: Re: Re: Destrukce a demolice
Přitroublíku, naše země měla v prlůmyslu už od první republiky na co navazovat, jako jediná z východní Evropy.Bohužel se tu po licoměrném sametu dostala k moci parta zaprodaných Rumlů, Havlů a jim podobných, kteří mají tu vlastnost společnou, že jsou naprosto ničemní.Od 89 nevytvořili oni sami pro občana NIC, umí jen pomlouvat a rozbíjet to ,co by tu dále mohlo fungovat.Nejhorší je, že po nich nikde sto let tráva neporoste, a třeba tam v cizině, kde se po 89 šmahem rušily obchodní zastupitelství (proboha PROČ?), už je trh obsazen a často podstatně horší a dražší konkurencí.Ale není v módě tohle říkat, lepší je pomlouvat české ruce.A pokud jde o ty hvězdy, moulo jeden, tak spadnul celý komunixsmus, a za to české ruce snad nemohly, bulíku, naopak, my jsme na tom tehdy byli hospodářsky nejlépe z východního bloku.................... 
0/0
5.3.2005 18:29

montyy

Re: Re: Re: Re: Re: Destrukce a demolice
Máš noprostou pravdu v tom,že jsme na tomy byli nejlépe z celého východního bloku.A to především proto,že jsem měli dobrý základ v 1.republiky.Potom nastoupili komanči,udělali měnovou reformu,kdy všichni o všechno přišli.Nikdo tady nepomlouvá české ruce ale systém,které 40let nedokázal zůročit jejich práci.V roce 1947 jsem poslílali vlaky s hospodářskou pomocí do Rakouska.Potom jsem vybudovali "nejlepší továrny na světě" a v 1990 jsem se jezdili dívat do Rakouska,jak bychom na to byli,kdyby to nechytli bolševici.
Ještě by mně zajímalo, proč si pořád měníš nick
0/0
5.3.2005 18:42

ramese

Re: Re: Re: Destrukce a demolice
proc? protoze misto aby se penize vracely podnikum lidi je chodite utracet k vetnamcum za sunty tak je to
0/0
5.3.2005 20:22

Warťan

Re: Re: Destrukce a demolice
To byly skvělé továrny!! Proč teda ty trolejbusy jezdily a jezdí v mnohých západních zemích, které jsou opravdu o hodně dál, než teď my a nemůžou si je tam vynachválit. Totéž platí o tramvajích a vždy platilo o Tatrách a mnoha dalších věcech. Mám takový dojem, že kouzlo tržního systému spíše spočívá v tom, pobít možnou konkurenci, tím spíše, když je dobrá, viz. zánik Electrocity po vzniku Electro Worldu- společnosti měly stejného vlastníka a mohl bych psát mnoho dalších příkladů. Trolejbusy se nadále vyrábějí v Plzni a Ostravě- Solaris, ale nedosahují takových kvalit a osobitosti, jako trolejbusy z Ostrova. Což vlastně vylučuje tržní systém, když každý chce mít monopolní postavení ve výrobě. Kdyby totiž každý myslel tržně, snažil by se s konkurencí soupeřit férově a dát jí šanci a ne tunelem a úplným zašlapáním. Z čehož plynou další mínusy- zaměstnanci konkurence jsou našimi potenciálními zákazníky, ztratí- li práci, zmenší se kupní síla...
0/0
5.3.2005 20:19

leonel

Re: Re: Re: Destrukce a demolice
vyrobit a ještě umět prodat
0/0
5.3.2005 21:10

Mirco1

Re: Destrukce a demolice
Teď sem si teprve všimnul, že jako jedna z "úspěšných továren" byla jmenována nějaká teplárna :)) Viděl někdo z vás někdy teplárnu? Radši sto zábavních a kancelářských kompexů než jednu tu hrůzu ať už koksovou nebo plynovou poblíž. Starý teplárny byly svinstvo největší, myslím že to skutečně není co želet, prostě někde je modernější s kapacitou pro větší část města
0/0
6.3.2005 22:17

Dosáček

Foto
http://doser.hyperlink.cz/textilana
0/0
5.3.2005 15:54

Najdete na iDNES.cz