Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spory o děti budou řešit častěji i soudci-muži

Řešit hádky o děti už nemá být jen doménou soudkyň. Ženy v talárech rozhodují o sedmi z deseti případů, kdy se rodiče hádají, který z nich se bude starat o dceru nebo syna. Má se to změnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

alemka

nic se nevyřeší
Když se rozvádějí lidi s malými dětmi, tak by je měl mít v péči kdo se o něj stará od narození. Je-li to matka ať převezme péči ona, je-li to otec na mateřské - ať dál pečuje otec (nejsou-li oba nepříčetní...mluvím o normálních lidech). V případě starších dětí by soud měl významně přihlížet k tomu s kým chce dítě být. Proč má větší dítě pozorovat, jak se stává "předmětem sporu" aniž by někdo zohlednil, že se s jedním z rodičů cítí lépe ? Co tomu pomůžou soudci-muži ? Přece nejde o to, aby muži ve vícero případech "vyhrávali soudní spory" - ale o spokojenost dětí !!! . Zkrátka- na auto musí mít člověk řidičák, ale rodičem může být každý blbec. Mluvím pochopitelně o tom, s kým dítě žije - a další věc je -za jakých podmínek se vídá s druhým rodičem. A tady může soud rozhodovat a nařizovat harmonogram návštěv jak chce, ale když jsou rodiče zamindrákovaní sobci dělající si jen naschvály, stejně to odnese zase jenom dítě.
0/0
4.3.2005 12:49

pet0

zcela zcestné
a) následovat předpokládám budou dohady, jestli více rozhodují soudci s dětmi nebo bezdětní
b) dále bychom se mohli dohadovat jestli obžalované z trestné činnosti tedy namá soudit vždy senát stejného pohlaví
c) zájímalo by mne kdo tento blábol vypustil na ministerstvu z úst, protože schopnej právník se tohoto prohlášení musí  chytit, protože tím samo ministerstvo spravedlnosti jasně říká, že soudce-žena nadržuje matce a bude na základě tohoto vylučovat soudkyně pro  podjatost
d) problémy s otci jsou tři, které se tu zcela míchají, u Štrasburku se žalují dva z nich : neúměrně dlouhý proces a neschopnost soudu vynutit si svůj rozsudek (matka brání styku s otcem i když soud kontakt s otcem nařídil) ani jeden z těchto ale nezávisí na pohlaví soudce, ten třetí, že by soudkyně nadržovali matkám by ve Štrasburku neuspěl, protože soudce je vnímán jako nestranný bez ohledu na pohlaví, pokud dojde k nadržování ze strany nějaké soudkyně, jsou tu k tomu op
0/0
4.3.2005 12:39

pet0

Re: zcela zcestné
opravné prostředky- odvolání, nebo vyloučení soudce pro podjatost
e) soud sleduje zájem dítěte ne rodičů a právě kvůli nestrannosti rozhoduje tříčlenný senát ne jeden člověk
0/0
4.3.2005 12:41

jojoj897

Re: Re: zcela zcestné
... ano - ty jsi typická obět propagandy - ty věříš v nezávislost a nestrannost soudů ? - pak je mi tě opravdu líto  
0/0
4.3.2005 13:12

bombak

Re: Re: Re: zcela zcestné
Jsi schopen nějaké konstruktivní debaty, nebo umíš jen napad ty, kteří nesdílí tvůj názor?
0/0
4.3.2005 13:28

ak71

Viník a statistika
Souhlasím s nápadem ministerstva, ale na druhou stranu by na žádost každé ze stran měl soud při rozvodu určit viníka a z toho by pak plynulo jak majetkové  vyrovnání, výživné, tak i svěření dětí do péče.
Protože mi přijde hrubě nemorální, aby ten kdo manželství rozbil (muž či žena), měl mít nějaká výrazná práva ve výchově.
Je ale zajímavá statistika, že pokud je dítě svěřené ženě, narůstá budoucí trestnost dítěte podstatně více než při svěření muži. A toto se ještě ZHORŠÍ pokud sižena najde přítele, nebo se provdá...
 
0/0
4.3.2005 10:32

Brundi

Re: Viník a statistika
A jak chces hledat vinika? Vinika ceho? Chces oznacit toho, kdo zapricinil rozvod? A to je kdo? Ten kdo poda zadost jako prvni? Co takovy pripad, kdy je manzelstvi proste nefunkcni, vnimaji to oba stejne, jen se proste jeden odhodla podat tu zadost driv? Oba jsou bezuhoni, oba si mysli, ze jsou zpusobilejsi pro vychocu ditete. Kdo je vinik a co zavinil?!?!? Osobne si nemyslim, ze by vyrovnani pomeru muzu a zen mezi soudci vyrazne pomohlo v reseni tech rozvlekych sporu. Zvlaste tehdy, kdy se rozhodovani muzu-soudcu vyrazne nelisi od rozhodovani zen-soudkyn. Resenim by snad melo byt celkove posileni poctu soudcu a vetsi razance pri prosazovani rozhodnuti. Nejake koncepcni reseni, diky kteremu by bylo mozne v kratke dobe skutecne usinne uplatnit pravo. To se ale netyka jen sporu o deti, ale vsech pripadu rozhodovanych soudem. Nejsem pravnik, ale nejake umele upravovani pomeru muzu a zen v oblasti, do ktere se sami muzi (prestiz?) moc nehrnou, je jen takove byrokraticke divadylko pro n
0/0
4.3.2005 11:45

Brundi

Re: Viník a statistika
pro nespokojene otce, pro ktere jinak nejsme schopni (ochotni?) udelat nic skutecne ucinneho. Btw. kde jsi prisel k tem statictikam o budouci trestnosti ditete?
0/0
4.3.2005 11:46

andy_star

Re: Re: Viník a statistika
Na to existují docela kvalitní psychologický studie, žena sama nedokáže vychovat normálního chlapa, vždycky to bude tak trochu cvok. Ženy mají zakořeněnou tendenci svádět a zneužívat a pokud tohle učí malýho kluka, musí z něj nutně bejt prevít. Dál je smutná skutečnost, že se rezvedený matky často snaží, aby prcek nebyl "jako ten hajzl".
0/0
4.3.2005 11:55

vopa8

Re: Re: Re: Viník a statistika
Kdes k tomu přiišel, že ženský mají zakořeněnou tendenci svádět a zneužívat. Jseš normální?
0/0
4.3.2005 12:04

andy_star

Re: Re: Re: Re: Viník a statistika
Zkušenosti. Hezká ženská to dělá automaticky a ty ošklivý jsou obvykle feministky. Chceš mi snad Pavlo naznačit, že neuplatníš svoje přednosti, když můžeš ?
0/0
4.3.2005 12:08

vopa8

Re: Re: Re: Re: Re: Viník a statistika
Ne každá hezká ženská to dělá automaticky. Znám takových několik. Důvod je docela prostý. Normální ženská nebude riskovat fungující maželství - a to i když by mohla.
0/0
4.3.2005 12:28

andy_star

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Viník a statistika
To si nerozumíme, já popisuju chování, kdy žena zdůrazňuje, že je kočka - to pro většinu chlapů neznamená, že je k dispozici. A že tohle vy potvory jedny umíte, vím dost dobře, během svý kariéry nosiče piva jsem přijímal cca 10 servírek do poměrně slušnýho zařízení.
0/0
4.3.2005 12:34

vopa8

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Viník a statistika
No tak dobře. Ale i to je dost individuální. Já bych třeba servírku dělat nemohla, ale taky jsem radši když mě obsluhuje hezká osoba. Skoro bych řekla, že se to od nich přímo očekává. To bys spíš měl jejich snahu ocenit ;)
0/0
4.3.2005 13:26

andy_star

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Viník a statistika
To pochopitelně dělám, jako správnej bejk :) reaguju na hezký slečny s funěním a ... hmm, tohle ber s nadhledem. Podívej, já holky neberu ani jako podbytosti, ani jako superbytosti. Prostě máte něco, co chlapi nemají a pokud se to "něco" pokoušíte chlapy učit, je to špatný; hlavně pro ty chlapy. Tak to prostě chápu. A jestli mě chceš přesvědčit, že seš stejná, jako chlap, tak se stav - mám před barákem 15 tun uhlí a potřebuju ho dostat do sklepa. Budeš na to mít celý odpoledne, lopatu a kolečka zajistím.
0/0
4.3.2005 13:35

vopa8

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Viník a statistika
Ták, a teď jsme se konečně dostali k jádru věci ;). Takovéhle blbiny nikdo děti neučí. Ženské ještě taky například umějí uvařit, vyprat, vyžehlit, uklidit. To děti vidí (a podvědomě se učí) a je to dobře, ale problém je v tom, že nevidí tátu. Takový malý kluk, když pak vyroste, neví jak se má v určitých situacích zachovat, protože mu prostě chyběl vzor. Není to tedy čistě vina ženských - může to být i vina otce, který se o děti prostě nezajímá. Takže suma sumárum, vem lopatu a kolečko, a běž názorně ukázat svému synovi, jak se má jednou chovat ;)
0/0
4.3.2005 14:40

bombak

Re: Viník a statistika
Jak se slučují práva na výchovu s důvody pro rozvod manželství (pominuli patologické jevy jako zneužívání, týrání apod.).
0/0
4.3.2005 13:03

pepe999

V době
kdy ženy řvou o rovnoprávnosti budou spory o děcka řešit i muži? No to snad nééé. Zavání to tady diskriminací mužů u soudu.........
0/0
4.3.2005 8:50

Destroyer7

Snad se konečně něco změní
Snad se otcové, ale hlavně děti dočkají důstojnějšího a klidnějšího urovnání péče o děti.
Nejdřív jsme si museli prožít hanbu s žalobami ve Štrassburgu, aby se někdo začal neuvěřitelným bezprávím páchaným na otcích a potažmo jejich dětech zabývat.
0/0
4.3.2005 7:44

story1

Re: Snad se konečně něco změní
Pokud se otcové (kam asi patříte i vy) chtějí dočkat důstojnějšího urovnání, pak by se hlavně oni měli začít chovat důstojněji (to platí i pro matky), nevymýšlet na sebe podrazy a nepoužívat dětí jako rukojmí. Jinak je úplně jedno, jestli ty spory rozhoduje muž nebo žena. Podstatné je to, jestli k tomu mají nějaký vztah, nebo jestli jsou to pro ně jen čísla (a podle čísel jsou také hodnoceni předsedy a místopředsedy soudů a hlavně ministerstvem). Muži ovšem o "péčka" velký zájem nemají, protože je to "horší agenda". A ten Štrasburk je především hanba lidí, kteří selhali hned dvakrát, jednou jako partneři a podruhé jako rodiče. Tak zklidněte hormon.
0/0
4.3.2005 8:18

zlutehovno

Re: Re: Snad se konečně něco změní
Evidentně nemáš šajn o "wo co gou".  Ono to z článku taky tak nevyznělo, jak to je. Jde o to, aby soud konečně začal zkoumat, jaké poměry po rozvodu nastanou (tj. po desítkách let začal plnit svou povinnost) a konečně zkoumal, jak jsou oba rozcházející se rodiče (každý zvlášť) schopní samostaně k výchově dítěte, případně kdo z nich je schopnější a pro další rozvoj dítěte vhodnější, případně určil jiného opatrovníka. Netvrdím, že to nebude ve většině případů právě matka. Dosud to však vůbec nikoho nezajímá, přísedící ze sociálky je puntička prdlička, která je tam jen do počtu a soudkyně vždy přiřkne péči o dítě matce, ať je matka jakákoliv. Jediná možnost pro otce, jak získat dítě do vlastní péče je, že z matky udělá osobu prokazatelně oficiálně nesvéprávnou (drogy, totální imbecilita). Matka u otce toto prokazovat vůbec nemusí, otec je viník tím, že je otec.  Soudkyni jde o body do vyřešených případů, ne o spravedlnost a už vůbec ne o děti. Ta
0/0
4.3.2005 10:20

vopa8

Re: Re: Re: Snad se konečně něco změní
Nemáš pravdu. Jediná možnost pro otce, jak získat dítě do vlastní péče je starat se o něj už před rozvodem (lépe než matka). Taktéž v průběhu rozvodu bych doporučovala starat se nejprve o dítě než o to, komu připadne auto, byt, televize apod. Hlásit se o dítě až od okamžiku určení výživného je už opravdu pozdě.
0/0
4.3.2005 12:19

jojoj897

Re: Re: Re: Re: Snad se konečně něco změní
jo jo - také jsem měl takovou moudrou jako jsi ty - už je podruhé rozvedená a zkoumá jak se dostat zpátky - hmmmm
0/0
4.3.2005 13:04

venomacek

Re: Re: Snad se konečně něco změní
asi tak.. argumentace ve smyslu že 98% matek dostává dítě automaticky je zcestná.. podle mě většina chlapů nechce mít dítě ve své péči, stávající stav jim vyhovuje, matkám taky, a mámu písklouni potřebujou víc.. (v případě neshod bude záležet na rodičích víc než na soudci, myslím ).
0/0
4.3.2005 10:21

zeto

Re: Re: Re: Snad se konečně něco změní
Nevím, co má znamenat "většina". Ale dobrá - podle mne to spíš "většina" mužů ani nezkusí, protože předem ví, jak to dopadne. Sám jsem to zažil - náš soud o syna, kterému byly v té době čtyři roky trval přesně šest minut - prokázání totožnosti, dotaz na doporučení opatrovníka (samozřejmě ženy ) a poté věta - "Tak to uděláme standardním způsobem...". Na poblití - dnes syn žije u mne (je mu 8), ale oficiálně ho má matka, protože u dalšího soudu nám bylo řečeno, že je naše věc, jak jsme si to rozdělili, ale není důvod ho matce brát.
0/0
4.3.2005 12:22

jojoj897

Re: Re: Re: Re: Snad se konečně něco změní
.... přesně tak  - mě také nepustila soudkyně ke slovu - byla to nechutná fraška na tom "nezávislém" soudě
0/0
4.3.2005 13:10

zeto

Re: Re: Re: Snad se konečně něco změní
Jo a to, že mámu potřebujou víc, to je taky pěkná blbost - potřebujou toho, kdo se o ně líp postará - a je jedno, jestli je to mámá, nebo táta.
0/0
4.3.2005 12:25

Depek

Re: Re: Snad se konečně něco změní
Teda vy to berete od podlahy. Štrasburk je hanba těch rodičů, co selhali dvakrát? Štrasburk je především ostuda zdejší justice, která si nedokáže vynutit dodržování svých vlastních rozhodnutí.
0/0
4.3.2005 10:21

bombak

Re: Snad se konečně něco změní
Bojím se, že si otcové od soudců-mužů slibují příliš. Děti soudy nevnímají, vnímají však vyhrocené vztahy mezi rodiči. Základní problém je totiž právě v nich. Nemyslím si proto, že by muži-soudci nějak zásadně vyřešili rozpory mezi rodiči.
0/0
4.3.2005 8:22

trissie

Re: Re: Snad se konečně něco změní
odešla v 11 s dětmi na nákup (hluboký totáč, ve 12 sámoška zavírala) a pak tropil po domě scény a žádal si jako svědky sousedy, že děti nejsou doma, když si je chce vzít. To samé prázdniny, vrátil děti po půldni, pak, když je matka odvezla k babičce, protože musela chodit do práce, na ni podal žalobu pro maření výkonu rozhodnutí.
Jak má tohle soud řešit?
0/0
4.3.2005 12:31

trissie

Re: Snad se konečně něco změní
Já nevím, ale neměli by si tyhle věci vyříkat hlavně rodiče, a to spíš u psychologa, a ne u soudu? Jak může soud opravdu vidět do toho, co se v té rodině děje/dělo?
Znám dva případy, navenek vypadající velmi podobně. V prvním matka neunesla to, že se manžel rozhodl ukončit nefunční manželství (jiná žena v tom nebyla) a k pomstě použila dítě (asi 10ti letá dcera). Doslova tu holku naočkovala, začala otce obviňovat z toho, že dceru zneužíval, holčina brzo s hrůzou utíkala, jen se před ní řeklo "táta". Otec nakonec pochopil, že už nejde nic dělat, a v zájmu vlastního dítěte se stáhnul s tím, že až bude dcera velká, třeba pochopí.
V druhém případě to byl otec, kdo neunesl to, že ho manželka opustila (taky v tom nebyl nikdo třetí). I když se matka snažila, aby to děti (v té době 2letá a 8letá holka) pocítily co nejméně, byla ochotná je otci dávat, kdykoli si řekl, tak začal otec dělat naschvály. Když si měl děti vyzvednout v sobotu v 8 ráno, počkal si, než matka odeš
0/0
4.3.2005 12:31

jojoj897

BINGO !!!!
to je nápad    po kolika letech  neuvěřitelné
0/0
4.3.2005 6:36

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.