Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Generálové z Balkánu jsou ve vězení

Bývalý náčelník generálního štábu bosenskomuslimské armády generál Rašim Delić a srbský generál Radivoje Miletić nastoupili do věznice nedaleko Haagu. Sami se dobrovolně vzdali Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Flat Vamp jr.

...
...merissi, kdepak jsi, ty velkosrbská hubo?
0/0
1.3.2005 17:48

zpravodajec007

Re: ...
Merisskovi evidentně brání v širším rozletu ten Delič, který mu svévolně nabourává "zavedenou" teorii, že v Haagu sedí samí srbští vlastenci, zatímco muslimští a kosovští teroristé si užívají někde na pláži.
0/0
1.3.2005 19:53

meriss

Re: Re: ...
Vždy jsem psal, že schválně nechali velká ryby - Tudjman (v klidu do smrti) Izetbegovič (v klidu až do smrti) Thaci (miláček Albrightové v klidu) Agim Ceku (v klidu a nedávno dokonce v ČR - Gross dělal, že o tom neví  a že prý šlo o nějaké jedno písmenko v jeho jméně). Jde o to, že na chorvatské a muslimské straně zatknou jen menší ryby, aby celá válka zůstala v propagandistické verzi jako "zločinné spiknutí Miloševiče, který chtěl Velké Srbsko". Proto velké ryby z duhého tábora jsou v klidu. To je všechno. Jenom připomínám, že např. Izetbegovič vyznamenal osobně Nasera Oriče nějakých řádem lilie , nebo co.
0/0
2.3.2005 8:24

mtis

Re: Re: Re: ...
Opravdu, ty jsi musel být v tom skautském táboře v Srebrenici hnedka druhý na řadě, po Montéňovi .... 
0/0
2.3.2005 10:42

meriss

Re: Re: Re: Re: ...
víš kulový
0/0
2.3.2005 10:59

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: ...
To je fakt, já byl jenom na návštěvě u přítele v Chorvatsku, který mi zajel ukázat z kopce, kde stojí jeho dům a na protějších kopcích odkud na něj stříleli, když z něj utíkal.
 
Mé informace jsou jistě hrubě zkreslené ...
0/0
2.3.2005 13:35

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
A co to má jako prokázat???? To přece není z ničím v rozporu.
0/0
2.3.2005 13:38

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Nemá to nic prokázat. To je jenom ilustrace. Mimochodem,když tvrdíš, že tribunál v Haagu je cinknutý, jsi jednoduše pako. Kdyby cinknutý byl, tak už Miloševič dávno bručí ....
0/0
2.3.2005 13:52

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Já jsem si nějak nevšimnul, že by ho propustili. Ty ano? Tribunál v Haagu nemá se spravedlností  a normálním procesem nic společného. Pokud tvrdíš, že Tribunál v Haagu, který byl zřízen Radou bezpečnosti OSN, která vůbec nemá pravomoc zřizovat soudy a je placen z NATO zemí není cinknutý, tak si pako ty.
0/0
2.3.2005 14:51

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Rozdíl mezi je ve vazbě a bručí odsouzen ve vězení pochopitelně nepřipadne významný každému blbému, co?
0/0
2.3.2005 17:36

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Všechny žádosti o zrušení vazby a vyšetřování na svobodě byly zamítnuty. Jinak dále trvám na tom, že ICTY je jednoznačně politickým nástrojem, který je placen k tomu účelu, aby smazal vinu NATO - což už jasně prokázal nevůlí vyšetřovat zločiny NATO. Tento "soud" má udržet lživý obraz války na Balkáně.
0/0
2.3.2005 19:50

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Vina NATO - no povídej, co ti ještě přijde jako odpovídající, povídej, a nezapomeň třeba nějakou tu veselou o protiprávně rozbombardovaných mírumilovných vyhlídkových restauracích kolem Sarajeva!!!
 
Od roku 1991 se setrvale válčilo, přes různá velkohubá jednání a příměří, dokud do toho NATIO nevlítlo a za půlroku bylo po tom, co před tím hnisalo 5 let.
 
Nebýt akce NATO, dodneška byste se tam podřezávali, vlůastně ne - TY BYS podřezával, proto se ti po tom tak stýská .....
0/0
2.3.2005 22:21

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Miloševič byl původně předveden - unesen v rozporu s ústavou YU kvůli genocidě v Koosvu a pak bylo obvinění staženo. Když mluvím o vině NATO myslím bomb . vroce 1999. Co se týče války v Bosně tak tu USA rozdmychávaly podporou Muslimů (včetně tolerování zahr, džihádistů) i pokryteckou podporou Chorvatů, jejichž jednotky tam operovaly ještě dlouho po poslušném odchodu armády YU a bez hrozby sankcí narozdíl od YU.. Uvědom si také, kdo přesvědčil Izetbegoviče aby stáhnul podpis pod smlouvou v Lisabonu. Se státem pod vedením Izetbegoviče Srbové nemohli v životě souhlasit, ty bys asi taky nexhtěl bejt pod muslimskou vládou autora iasámské deklarace, nebo ano?????
0/0
2.3.2005 22:32

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Ad. vydán v rozporu s ústavou:
To si musíš vyřídit v Srbsku s těmi kdo ho vydali, asi věděli proč. Odtrhnout události roku 1999 od vývoje předchozích 8 let je zcela v duchu velkosrbsky imperiálního pohledu ....
 
Ad. Izetbegovič:
Opravdu nevím, jestli bych si vybral Izetbegoviče, nebo Karadžiče ....kdyby mi dali vybrat oprátku nebo křeslo, asi bych taky dlouho přemýšlel ....  
0/0
3.3.2005 5:29

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Mezi Karadžičem a Izetbegovičem bylo několik rozdílů. Především Karadžič nikdy narozdíl od Izetbegoviče nechtěl být prezidentem CELÉ Bosny a Hercegoviny!! Druhý rozdíl je ten, že ICTY se odvážil přiznat, že Izetbegoviče vyšetřovatl, až v den jeho smrti.
0/0
3.3.2005 8:02

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Jen pako může považovat za regulérní, když soudci někomu vnutí obhájce, kterého dotyčný nechce. Nehledě na skutečnost, že ICTY to má ve stanovách. Tajná svědectví, svědectví ze třetí ruky, která se uznávají jako přímá a podobné lahůdky. Před podobný soud, bych ti nepřál se dostat. Jak to nedávno řekl bývalý velvyslanec Kanady v ¨Jugoslávii  James Bisset- je to stalinistická soudní show!!!!
0/0
2.3.2005 14:54

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Hmmm, spousta právních řádů trvá na povinném zastupování obhájcem, v ČR se to tuším týká jen některých typů caus.
 
A copa ten pán číkal, když Mladič držel a odstřeloval obklíčené Sarajevo, potažmo když si připíjel s tím holandským oficírkem, kterého tam OSN poslalo se samopaly šampaňským a pak nechal postřílet obyvatelstvo ze Srebrenice ?
0/0
2.3.2005 17:56

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
píšeš "nechal postřílet obyvatelstvo Srebrenice" no to je super blábol. Nehledě na to, že Mladič žádné rozkazy k popravám nevydával.  
0/0
2.3.2005 20:00

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Proto jsou na něj nepochybně ty zatykače a proto se nechystá se obhajovat a radši se nechá honit po Republice Srbské, viď ?
 
Myslíš si, že Hitler taky osobně povoloval každý masakr na Ukrajině, nebo v protektorátu?
0/0
2.3.2005 22:17

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Nevím co Hitler, ale například Tudjman jednoznačně několikrát řekl, že Srbové jsou rakovina v Chorvatsku a že sami "pomalu vymizí z Krajiny" To řekl po zakončení brutální operace "Bouře" kterou řídily USA a ty o tom radši nediskutuješ. Zejtra si přečti pěkně dlouhej článek o týhle operaci, dám sem link ať víš co podporuješ svou antisrbskou hysterií, která je jakoby z Rakousko-Uherska.
0/0
2.3.2005 22:36

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Takže o "brutální" operaci Bouře z roku 1995 se bude psát? No bezva, a jestlipak se v tom pamfletu dočteme taky něco o mírumilovném vyhánění a zabíjení Chorvatů z téže oblasti v předcházejících letech, o dělostřelecké a raketové devastaci Vukovaru a dalších lahůdkách, které Chorvatům (ozbrojeným většinou ručními zbraněmi) ti hodní Srbové (ozbrojení děly, letadly a tanky) připravili?  
 
Pokud jde o tu rakovinu, ty se těm Chorvatům divíš, po tom všem, co si za války od Srbů užili? Když bylo Chorvatsko díky srbské okupaci podstatné části země téměř přeštípnuto vejpůl a nemohlo fungovat jako normální země?
0/0
3.3.2005 1:19

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Človíčku, a kdopak ostřeloval raketami Záhřeb a srovnal se zemí Vukovar, to je jako když náckové pláčí nad Dražďany a Hamburkem a cudne při tom pomíjí Rotterdam, Coventry, Londýn a Vaešavu ....
0/0
3.3.2005 5:31

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Vukovar měl před válkou skoro polovinu obyvatelstva Srby - hádej co se s nimi dělo, než Srbové přijeli Vukovar jak píšeš "srovnat se zemí". O Vukovaru nevíš nic, kromě propagandistickejch keců. Ostřelování Záhřebu raketami přineslo minimální ztráty a bylo odvetou za chorvatský útok a masakry na RSK. Zjisti si o tom něco, než začneš psát tyhle bludy.
0/0
3.3.2005 7:59

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Jako obvykle pustá demagogie. Právě naopak  - ICTY má ve stanovách možnost přidělit obhájce, pokud hrozí průtahy (v jejichž důsledku pak srbomilové poukazují na "zmanipulovanost" procesu). Už jednou jsem ti to omlátil o hlavu a ukázal příslušné místo ve stanovách, nicméně lidé určitého typu si zjevně dál melou svou bez ohledu na fakta.
A k tomu Deličovi. Kdo už by probůh neměl být považován za velkou rybu na muslimské straně, když ne tehdejší náčelník generálního štábu?
 
Pokud jde o Gotovinu: já myslel, že podle tvé teorie jsou Chorvati oblíbenci Němců, kteří mají v unii hlavní slovo. Jak je tedy možné, že mohou mít problémy s přijetím kvůli tomu, že dělali "správnou protisrbskou věc"? Že by tvá teorie měla trhliny?
 
0/0
2.3.2005 17:58

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Zpráva z 18.2. ...
... Chorvatský ministr zahraničí Miomir Žužul na slova Del Ponteové reagoval ujištěním, že Chorvatsko učiní maximum pro dodržení "nevyhnutelného závazku" vydat generála Gotovinu do Haagu. ...
 
Jojo, asi ještě hodně vody v Dunaji uteče, až podobný závazek učiní Srbové ve vztahu k Mladičovi a Karadžičovi.
0/0
2.3.2005 18:00

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Měsíc předtím se americký ministr Warren Christopher   a německý ministr zahraničí Klaus Kinkel setkali v Londýně s chorvatským diplomatem Miomirem Zuzulem. Během tohoto setkání dal Christopher souhlas s vojenskou akcí proti Srbům v Bosně a v Krajině. O dva dny později schválil invazní plán také americký velvyslanec v Chorvatsku Peter Galbraith. Stipe Mesič - prominentní chorvatský politik uvedl, že prezident Franjo Tudjman "obdržel pokyn k postupu od Spojených států. Tudjman může dělat jen to, co mu Američané dělat dovolí. Krajina je odměnou za to, že přijal pod tlakem Washingtonu federaci mezi Muslimy a Chorvaty v Bosně."
0/0
2.3.2005 19:51

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Hmm ... teď už jenom doplnit "nezávislý" zdroj, ze kterého bylo čerpáno, a máme to.
0/0
3.3.2005 0:58

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
tohle je z emperors-clothes.com kde jdou články dost do hloubky a ty sám ses tady tím zdrojem jednou oháněl  v souvislosti Ramsey Clarkem (petice na obranu Miloševiče), jen si vzpomeň...
0/0
3.3.2005 8:17

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Ta klauzule je tak v pohodě, až za to jednomu z vnucených obhájců Miloševiče (Steven Kay) hrozí vyloučení z komory britských advokátů...
S tím Chorvatskem, Německem a EU to není tak jednoduchoučké, jak zde uvádíš. Je ale jasné, že Německo mělo v případě své podpory samostnatnosti Chorvatska jasné zájmy a to dokonce v rozporu s názorem Evropského společenství. Geopolitickým zájmem Němmecka bylo jednoznačně rozbití YU na vazalské státečky. A to se také přesně stalo.
0/0
2.3.2005 19:46

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
A co bylo geopolitickým zájmem Chorvatů?
 
Asi přeměnit se na Srby a zaplatit hospodářské průsery/zločiny Miloševičovy mafie, viď ty troubíku ....
0/0
2.3.2005 22:14

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Chorvati jsou maličko v prd... a s tím, že by měli platit zločiny Miloševičovy mafie - to je k smíchu.
0/0
2.3.2005 22:27

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Fakt? Tak ono nebylo Chorvatsko ekonomicky nejsilněším státem YU hned po Slovinsku? Nebyl důvod odtržení ekonomicko-politický, no vypravuj ..... začíná to být zajímavé ....
0/0
3.3.2005 5:23

meriss

Re: Re: ...
Taky si dost dobře neumím představit nějaký soud s Gotovinou, kvůli kterému má teď Chorvatsko problémy se vstupem do EU. Tudjman a jeho klika musel nejdříve dostat zelenou od USA k operaci "Bouře" v roce 1995 jíž Gotovina velel. Také americká firma žoldácká firma chorvatskou armádu cvičila a Němci tam lili celou dobu Chorvatům zbraně- embargo neembargo. Operace "Bouře" by se bez  schválení USA vůbec nemohla uskutečnit. Gotovina je jen normální žoldák a kriminálník, ale vše je třeba hodit na něho, protože všichni označovali Chorvatsko za "prozápadní" a "demokratické", takže jeho vedení musí být čisté.
0/0
2.3.2005 10:16

mtis

0/0
2.3.2005 10:45

meriss

Re: Re: Re: Re: ...
Ta slátanina z "Neviditelného psa" - novin člověka, který vehementně obhajoval házení bomb lidem na hlavu po celé Jugoslávii, nemá žádnou hodnotu. Ten Kohout je opravdu "znalec" -))
0/0
2.3.2005 11:01

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: ...
Mr. Kohout je poměrně uznávaný liberální ekonom.
 
Kupodivu jeho prognózy obvykle vycházejí a hyperinflaci nikde nerozjel .....
0/0
2.3.2005 13:32

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Jako "uznávaný liberální ekonom" by měl také vědět, že ekonomika hodně závisí na zahraničí.
0/0
2.3.2005 13:40

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...
Inflace závisí především na národní bance.
To bys mohl vědět i jako ekonomický laik .....
0/0
2.3.2005 13:50

Najdete na iDNES.cz