Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidé nemají důležité léky, chtějí žalovat stát

Dcera Jitky Suchánkové z Holštejna se loni podrobila operacím nádoru na mozku. Po druhém zákroku trpěla neuhasitelnou žízní. Aby se nezavodnila, začala užívat lék Minirin 0,1 mg. V nemocnici ho dostala zdarma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

shaggypussy

Bože můj.
Hrozné, hrozné!!!! Možná že by paní ministrině Emerová měla nejdřív přemýšlet a potom až mluvit. Nabízí pojišťovnou plně placené léky a zároveň říká, že lidé se nemusejí kupovat drahé pojištovnou nehrazené léky ale můžou využít levnějších ekvivalentů, které pojištovna buď hradí zcela nebo zčásti. Takže bude nejlepší, aby se lidi opět dali na cestu sbírání lučních květin a vaření odvarů z kořínků. Dobrou chuť
0/0
1.3.2005 11:41

mpixel

Jenomže v USA je stát neokrádá.
V našem státě se narozdíl od USA strhává z výplaty na zdravotní a sociální pojištění asi 33%. Takže kdyby nám stát ty peníze nechal, aby jsme si s nimi dělali něco jiného, tak je srovnávání s USA namístě. Ale takhle je to okrádání státem - peníze ač skrytě vyberou a péči nedaji.
0/0
1.3.2005 9:50

VLDX

Re: Jenomže v USA je stát neokrádá.
Ano, ale i v USA nehradí pojišťovna vše. Hlavně, když pacient bere drahé léky za X $
0/0
1.3.2005 16:42

hermanka

diabetické děti a VZP
Současný systém zdravotnictví může vyhovovat lidem, kteří mají max. jednou za rok virózu a jinak jsou zdraví. Pokud se v rodině s dětmi stane, jako u nás, že dítě vážně onemocní je to zoufalé, deptá vás nejen nemoc dítěte, ale i systém úhrad z VZP :(. Rodina s dítětem, které onemocnělo diabetem 1.typu a musí si píchat min. 4x denně inzulín, doplatí jen za proužky do glukometru kolem 20 000 ročně, pokud revizní lékař neschválí navýšení. Pokud na to rodina nemá, odnese to dítě, protože pokud se často neměří a podle výsledků měření správně neupraví režim, je nemoc špatně kompenzována a je větší riziko vzniku vážných komplikací _ postižení ledvin, očí. ...Ale pojišťovny nějak nechápou, že když teď uhradí správnou léčbu, ušetří později na dialýzách, laserových operacích očí atd..Už dost dlouho se snažím politikům vysvětlit, že prostředky vložené do prevence se bohatě vrátí, ale co bude za pár let nikoho nezajímá, oni chtějí ušetřit teď hned a za každou cenu (i za cenu, že trvale poškodí
0/0
1.3.2005 9:05

hermanka

Re: diabetické děti a VZP
zdraví občanů. Koho zajímají problémy dětských diabetiků a jejich rodičů - koukněte na http://www.zh.cz/diabetes/ zejména do rubriky "Proužky do glukometru aneb trocha politiky"
0/0
1.3.2005 9:08

VLDX

V USA je vše jinak!!!
Tam systém zdravotního pojištění vůbec nefunguje, tedy, když máte nějakou chorobu a musíte brát drahé léky, tak pokud na ně nemáte finance, tak boužel zemřete!!! Tak to chodí a nikdo nežaluje USA, že se nestará o své lidi!
0/0
1.3.2005 8:57

crm6

Re: V USA je vše jinak!!!
Na tobě se zjevně podepsal zásadní nedostatek léků na blbost.
0/0
1.3.2005 9:03

patacek

Re: Re: V USA je vše jinak!!!
Bohužel to tam tak opravdu chodí. Byl jsem z toho sám v šoku!!!
0/0
1.3.2005 9:18

Pietro1

Re: V USA je vše jinak!!!
Ale funguje, jenže není povinný, je dobrovolný, každý si může vybrat zdali si koupí raději nové auto nebo zaplatí zdravotní pojistku. A když si koupí to auto, vzdává se možnosti drahé efektivní léčby. Svobodné rozhodnutí.
0/0
1.3.2005 9:21

VLDX

Re: Re: V USA je vše jinak!!!
No, ale ne každý na to má peníze!!!!
0/0
1.3.2005 16:40

cochinilla

Jste nemocní?
Jste nemocní, jste staří?Vše vyřeší krematorium Strašnice.Tak nějak asi zní doporučení pani ministrině Emerové!
0/0
1.3.2005 8:56

VLDX

Konec ČR?
Tohle jeskandální a divím se, že lidé už nevyšli do ulic!!!! Tohle by si nikde ve světě nenechali líbit, aby je kosili nemoci kvůli státu!!!
0/0
1.3.2005 8:49

patacek

Re: Konec ČR?
Přešti si příspěvek o USA a pak nebudeš psát takovéhle nesmysly. Tam pokud si neplatíš pojištění ( na což bohužel každý nemá). Tak prostě si odkázán sám na sebe. Přijdeš do špitálu a buď ukážeš kartičku pojišťovny a nebo si to od tebe nechají zaplatit hotově a pokud na to nemáš, tak tam buď nejdeš(což dělá poměrně hodně lidí), nebo ti to pak strhávají z platu .....apod. Dělal jsem tam se spoustou lidí, kteří na to neměli a byl jsem z toho v šoku a byl rád že mám u sebe kartičku s pojištěním, opravdu rád. Pamatuji třeba chlápka, který měl 38 horčku ale musel dělat alespon 4 hodiny, aby měl na živobytí. Pak byl 2 dny doma a hned se zase vrátil do práce a makal přesčasy, aby vydělal ty prachy co za ty 2 dny doma ztratil. A to byl podnik, kde se poměrně solidně vydělávalo. Takový zaměstnanci fastfood ( kterých v té oblasti bylo 60%) s jejich 6 dolacema na hodinu si vůbec nedokáži představit jak to s pojištěním dělali. V pohodě jsou tam jen lidé na lepších pozicích, kteří jsou jednak dobře
0/0
1.3.2005 9:32

VLDX

Re: Re: Konec ČR?
Však jsem to psal já, myslíš, že to nevím, že to tam tak chodí, jen u nás to lidi nechápou a strašně se diví, že to tam tak funguje? :-)
0/0
1.3.2005 16:39

ilna

Emerka a ČSSD
Emerka je mimořádně zlá, mstivá ženská, která podléhá nezvládnutelným hysterickým záchvatům (účastník jedné z odborných komisí mi s celkem vetřeštěnýma očima vyprávěl, co na této komisi zažil - měla hysterčák jak prase a řičela, že je zruší, protože s ní nesouhlasí), která na co sáhne, to pokazí. Někdo by ji měl nakopat přesně tam, kam zaslouží, protože kdy otevře hubu, tehdy zalže a všechna její rozhodnutí  byla zatím v neprospěch pacientů.
0/0
1.3.2005 8:46

zlejcitron

Stát se stává vrahem
A ti ,co se podílí na likvidaci nemocných jednají ve zl očinném spolčení.Základní listina lidských práv a svobod nám dovoluje se bránit jakýmikoliv prostředky,tedy i v rozporu se zákonem.Proti takovéto genocidě je třeba rozhodně bojova.
0/0
1.3.2005 8:27

crupier

Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
To je přesně logika levicových politiků. Striktně odmítají, aby si pacienti s banálními nemocemi připlatili pár korun za návštěvu lékaře nebo za recept (1-2x do roku by to nikoho nezabilo), ale to, že chronicky nemocní platí někdy tisíce měsíčně, a to dlouhodobě, jim nějak nevadí. Je zřejmé, že nechtějí naštvat většinu lidí, aby nepřišli o hlasy ve volbách, takže menšinu hodí přes palubu.
0/0
1.3.2005 8:15

Pietro1

Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
Naprosto přesně. Raději budu platit banální léky i poplatek v ordinaci s tím, aby zbyly penize na skutečně drahé léky, až se mnou bude opravdu zle. Dokud tohle lidé nepochopí, potom v socialistickém systému totálního plýtvání a neodpovědnosti to nemůže dopadnout jinak, než že účinné, tudíž drahé léky prostě nebudou
0/0
1.3.2005 8:44

drops

Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
Jako lékárník musím jen souhlasit, pojistovna hradí léky bez úcinku a vyhazuje za ne miliardy a na dulezite zivot zachranujici leky potom nezbyva. Stale nesmyslnejsi vyhlaska MZd o uhradach leciv nas jednou privede ke krachu zdravotnictvi a ke zbytecnym umrtim dobre lecitelnych pacientu. Politika a zdravotnictvi by se mely striktne od sebe oddelit.
0/0
1.3.2005 8:58

boganek

Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
Ale no ták, to přeci vůbec není o paralenu - už teď se platí za léky na tlak, alergii, cukrovku, srážlivost krve atd. a to jsou měsíčně i tisícové částky  - naše zdravotnictví není zadarmo. Pokud přijede do špitálu člověk, kterému je více než 80 má prostě smůlu a jen tak mimochodem co je to banální onemocnění ???
0/0
1.3.2005 8:52

Pietro1

Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
Ale to je přece jasné, na všechno prostě z veřejného pojištění peníze být nemohou. Proto by měl být standartní komerční systém pojištění a připojištění včetně rozsahu spoluúčasti, kde si každý vybere a zaplatí program, který mu podle věku,kondice a peněženky vyhovuje. Mohu si to sjednat u auta, baráku, ale u zdraví ne, to je zrůdné a ponižující
0/0
1.3.2005 9:05

boganek

Re: Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
Jak to uděláte u nezaměstnaných a důchodců??
0/0
1.3.2005 9:07

Pietro1

Re: Re: Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
Veřejné solidární pojištění musí garantovat základní léčebné standarty, tedy jakési "povinné ručení". Ty jze definovat, jinde ve světě to už dávno dokázali.
0/0
1.3.2005 9:09

boganek

Re: Re: Re: Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
Kdo ho bude platit a jen tak mimochodem věk do 30 - zdráv. že :-)))
0/0
1.3.2005 9:34

jxjxjxjxjx

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
řekl bych, že kolega nad tebou se snaží navrhovat řešení a ty jenom plácáš...
0/0
1.3.2005 9:46

boganek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
To není žádné řešení - kdo rozhodne co je standard - (při vysokém tlaku - třeba pijavice nebo co). Nebo do kolika se bude standard poskytovat - do 50 ,do 60  a co pak. To se zastřelí. Panebože.
0/0
1.3.2005 9:52

jxjxjxjxjx

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hlavně, že Paralen můžem mít zadara
na počátku je samozřejmě třeba stanovit obecný princip a ne řešit jednotlivosti... Podívej se třeba na povinné ručení u vozidel - řekl bych, že to funguje docela spolehlivě, i když se objevují pokusy o podvody. Ale celkově je ten systé asi dobře nastavený... A o to je třeba se pokusit i u zdravotnictví...
0/0
1.3.2005 9:56

Destroyer7

ministerstvo Smrti
Také bych si zde ohřál svou polívčičku.
Všichni víme, jak u nás řádí v poslední době chřipka. Méně se již mluví o tom, že řádí i angína a viróza podobná angíně či chřipce. A co myslíte že vám lékař předepíše na virózu? Předepsat může tak akorát Paralen (pro případ zvýšené teploty). Dále doporučí kapky do nosu (Olynt apod.), případně něco proti pálení v krku (např. Orofar). Nic z jmenovaného či z toho, co by lékař mohl napsat nehradí pojišťovna. Takže viróza, která vás složí do postele téměř stejně jako chřipka, vás vyjde na cca 300Kč. Jistě, není to tak hrozná částka (pro většinu lidí), ale když takto dopadne čtyřčlenná rodina, případně několikrát do roka, tak to už začíná být zajímavé.
A já se ptám, kde jsou ty plně hrazené léky, o nichž ta Zubatá z ministerstva Smrti stále mluví?
0/0
1.3.2005 8:14

hkpok

Re: ministerstvo Smrti
Hm, krabička rozpustnej vitamínů stojí kolem 20 Kč. Na to, že se neotužuju a vůbec se nehejbu, se mi chřipky a ty další už asi 4 zimy vyhejbaj. Používam MHD, přestupuju z tramvaje na bus a zpět (takže pěkně střídam teplo a zimu).
0/0
1.3.2005 8:17

MaryN

Re: ministerstvo Smrti
No a co...úplně jsi mě rozplakal. Ráda bych dala 300,- Kč za rok, kdybych věděla, že když mi skutečně něco bude, tak mě nenechají se někde doprošovat atd.
Měsíčně dám za potravinové doplňky kolem 500-700 Kč. Nikdo mě k tomu nenutí, ale vidím, že to svůj efekt má - 7 let nevím co je viroza, chřipka, nachlazení atd. Rýmu jsem měla naposled 2 denní před rokem a to jsem si koupila jakýsi bylinkový kapky za 60 korun - asi bych se styděla si jít pro předpis. Netrpím únavou, ani jarní ani podzimní, cítím se dobře a těch peněz nelituju. Nekupuju vitamíny, ale spíše bylinné prostředky - v zimním období s echinaceou atd.
 
0/0
1.3.2005 9:01

Destroyer7

Re: Re: ministerstvo Smrti
Pokud jde o prvenci, tak jsme na tom stejně.
Mě ale dohání k pláči skutečnost, že platím do systému prachy jak mourovatej, nemarodím (ve smyslu pobírání nemocenské či pobytu v nemocnici) a když už konečně mohu nějak své platby využít, tak nemám nárok. Tak tohle rozplakává . A o tom můj příspěvek byl.
0/0
1.3.2005 9:18

jxjxjxjxjx

Re: Re: Re: ministerstvo Smrti
jakékoliv pojištění, i to povinné, vychází z principu solidarity - někdy jsme ale solidární povinně, někdy nepovinně... V případě zdravotního pojištění z ulehčením konstatuji, že radši platím jako mourovatej a nečerpám... Jen mě trošičku vztáčí co s mými penězmi dělají neumětelové na MZd - o pí. Emmerové raději vůbec nemluvím... Už od začátku 90. let ze zájmem sleduji, zda je vůbec možné, aby kterýkoliv další ministr byl horší než ten předchozí. V případě pí. Součkové jsem si říkal, že už to fakt nemůže být horší. Může...
0/0
1.3.2005 9:53

cejkis

emmerová
emerová, emmerová, s tímto přístupem tě jednou někdo odbouchne
0/0
1.3.2005 7:53

Destroyer7

Re: emmerová
Včera bylo pozdě
0/0
1.3.2005 8:15

murjel

Emerová si plaete pacienty
a zdravé lidi. Přesně podle hesla, že nikdo není nemocný se také navezla do politiky. Pacient je pro ni obtížný hmyz, který odčerpává finance. Ostatně se stejným způsobem chová také každá zdravotní pojišťovna. Podle Ústavy má každý občan právo na bezplatnou zdravotní péči, takže za co vlastně platí občané ČR ono tzv. zdravotní pojištění? Je to daň za to, že zde žujeme, že nám vládne banda neschopných politiků z ČSSD s koalicí dohromady a že si politici přes občany vyřizují svojí problémy naprosto nekompetentním způsobem. Kdyby si lidé konečně uvědomili, že zde stát není pro to, aby je vyžíral, ale aby jim zajistil svobody a práva, a přestali platit zdravotní pojištění všichni najednou, museli by se i politici zamyslet nad tím, jak vlastně hospodaří s financemi, které jim lidé v podobě daní a různých pojištění - zdravotní a sociální vlastně půjčují. Zatím jenom dokazují, jak se dokáží vypořádat se svými platy, které velmi vysoké neodpovídají jejich práci.
0/0
1.3.2005 6:59

Thyronx-

Leky jsou drahe.
V USA (kde ziji) jsou leky nejdrazsi.Podstatne drazsi nez v Kanade ci Evrope.Rekneme o 100%. Vyvoj leku je velmi nakladny a kazdy lek musi zaplatit i desitky leku ktere neuspely ale staly mnoho penez na vyzkumu. Totez leky v Cechach. Minirin 0,1mg napriklad stoji v Kanade (100 prasku) $180 (USD) = 4,140 Kc. Tady v USA to bude hodne pres 200.- V Cesku kde preferujete socialisticke zdravotnictvi jako soudruzka Emmerova, to zaboli. Pani ministryne by si mela uvedomit ze statni zdravotnictvi je zlocin na pacientech. Pacienti zaroven s pojistovnami se maji podilet na lekarske peci i platbach za leky. Jmenovany Minirin ma genericky ekvivalent v leku Minitran a Minocin.Jsou podstatne lacinejsi, a stejne ucinne. Potrebujete vladu ktera zavede reformy zdravotnictvi a skolstvi.Zvysi se tim kvalita obojiho. Statni zdravotnictvi je neudrzitelne (financne i kvalitativne).
0/0
1.3.2005 3:09

petrucciani

Re: Leky jsou drahe.
Kdyz jses takovy znalec leku, popis nam i vedlejsi ucinky tech leku, at se zasmejeme. Moc nevsadim na to, ze ten lacinejsi pacientovi daleko rychleji privodi nejakou alergie, pripadne rozhasi jeho zdravotni system tak, ze ho doktor bude davat zase do kupy jinymi leky, nez ten drazsi. Proto placat tady neco v tom smyslu, ktery lek kolik stoji a cim se da nahradit, bych vzdy srovnal tim, jake vedlejsi ucinky muze u pacientu vyvolat a ne ekonomickymi naklady. Tohle muze placat jen ten, kdo nikdy na lecich nebyl zavisly a lekarnu vidi maximalne jednou rocne kdyz ma chripku
0/0
1.3.2005 6:00

a_m

Re: Re: Leky jsou drahe.
nepřivodí,přečti si ve slovníku cizích slov co je generikum, a také se jinak zamysli za co se platí nejvíce a kde se opravdu nemocným finance prodrbají,staré heslo nekolik desetiletí platí nadále-zdravého,totiž nikdo nevyléčí,ale hodně to stojí-
0/0
1.3.2005 7:24

hnedka_zdrapana

Svaz pacientů
Se svazem pacientu se bezte bodnout . By me zajimalo, kdo to vymyslel a koho to ma zastupovat. Vzhledem k tomu, ze Olejar je socan, tak asi naši vládu s ubohou ministryní Emmerovou
0/0
1.3.2005 1:15

petrucciani

Re: Svaz pacientů
A kdo ma nas zastupovat, lekarska komora ktera chrani jen sama sebe, ac ve stanovach ma, ze chrani i pacienty? Leda doktory pred nimi, a kdyz se ti nelibi kdo pacienty zastupuje, bez to delat dobrovolne misto nej.
0/0
1.3.2005 6:03

Najdete na iDNES.cz