Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Koalice chce pokračovat, neví jak

Shodují se v jediném: Ještě se můžeme dohodnout a současná koaliční vláda může dál fungovat. Jak si takovou dohodu představují, v tom už se místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach a šéf lidovců Miroslav Kalousek liší. MF DNES v pondělí položila oběma politikům stejné otázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zidon

Proč není zatím dohoda možná? Kde je příčina?
"Škromach: Já myslím, že momentálně je to otázka vztahu mezi Grossem a Kalouskem"
Pane Škromachu, probuďte se!!!
To přece není otázka vztahu dvou politiků, ale otázka vztahu jednoho politika, který lže, mlží a zavádí pozornost dále od problémů, otázka vztahu pana Grosse k poctivým občanům.
Zapomeňte už jednou na to, že jste do politiky přišli zbohatnout.
0/0
1.3.2005 15:00

honzajaka

Re: Proč není zatím dohoda možná? Kde je příčina?
Promiň ty asi jíš optimismus v prášku a po kilech denně. Opravdu mi připadáte všichni  naivní, jako by jste spadli z Marsu před 10-ti minutama
0/0
1.3.2005 23:48

Maveric

5 %
Wágnerovy postoje - ať už byly z pohnutek jakýchkoliv - byly jistě občansky statečné. Chceme mít parlament plný občansky statečných lidí - zrušme 5 ti procentní hranici a změníme i jednání "velkých" stran v něm a celou současnou kulturu a systém chování...bude tam jistě více povyku i pohybu ale ve prospěch systému a společnosti jako celku. Politika je věda o řízení společnosti - systémovém řízení  a pro její pochopení musíme mít jasno především v pojmech "vliv", "moc" , "změna", "systém" . Proč se náš parlament a strany v něm chovají tak jak se chovají a přinášejí zhnusení svým voličům? Jde o (vedle morálního samozřejmě) o systémový problém - jsou špatně nastaveny jeho hranice ... 5-ti %!!!!
 
0/0
1.3.2005 8:41

krems

Re: 5 %
Já chci především akceschopný parlament a vládu, a pochybuji, zda k tomu občansky stateční lidé (např. jistě naprosto poctivá a čestná paní Marvanová) přispěli. Když se podívám např. do izraelského parlamentu, kde po každých volbách musí vítězná velká strana uplácet několik ministraniček, aby vůbec dokázala sestavit velmi křehkou koalici, tak děkuji nechci. Ty malé straničky, které by se při snížení 5% hranice dostaly do parlamentu, nejsou strany občansky statečných lidí, ale často extrémisté jako Sládkovci nebo Štěpánovi komunisté, v nejlepším případě fanatici typu Zelených nebo vyžírkové typu Důchodců-hmyzožravců. Povětšinou by ke stabilitě ani akceschopnosti nepřispěli.
0/0
1.3.2005 9:22

Maveric

Re: Re: 5 %
Jistě - uvedl jste dobré příklady - ale i špatné příklady "z minulosti" ty Vaše extrémistické strany se většinou tak jako tak odepíší u veřejnosti samy už svým programem či jednáním a Sládkovci jsou toho příkladem - odepsali se sami především svým působením v parlamentu ...ale bavíme se tady o systému - několik stran a systému mnoho stran - nyní jsme ve stavu nefunkčnosti systému několika stran, ty jsou zakopané na svých pozicích - bojí se ztratit "křesla" a tedy i moc - nechtějí "do voleb" spolupracovat - tato situace by v systému mnoha stran - nemohla nastat,už proto, že president ale i voliči by měli větší výběr -   Váš příklad jedné velké strany (Izrael) u nás neexistuje - že? Náš problém je v reziduech "komančů" a jejich zvyků v politice nejen jedné strany!!! Tomu se dá čelit jen rozdrobněním, rozmělněním politické scény - jistě že to něco stojí ale začne platit že "Demokracie je diskuse!" a "Nebát se a nekrást" 
0/0
1.3.2005 10:20

Maveric

Re: Re: 5 %
jistě to chceme všichni - ale je to systémový problém - tedy nikoliv problém jedinců či účastníků (stran). Váš příklad s extrémistickými stranami je příklad z minulosti tak jako tak republikáni se odrovnali sami právě svými "výstupy" v parlamentu a důchodci - hmyzožhravstvím (tedy nevhodným chováním) -vy očekáváte, že se přesně to bude opakovat - to je naivní a irelevantní k problému...málo stran či více stran v parlamentu. Také Váš příklad z Izraele pokulhává - my tu přece nemáme problém jedné maxistrany (nepočítáme-li skutečný problém residuí kultůry a chování bývalé "jediné" strany  v mnoha současných stranách) náš problém je v nedostatku výběru (pro voliče ale i presidenta) z několika zkorumplovaných - svými lídry - stran, které sedí na svých posicích - protože jakýkoliv pohyb či změna "do voleb" pro ně znamená ztrátu "křesel", moci a vlivu...voliči nepůjdou volit protože nemají koho a "podpětiprocentní" nemají šanci takže jde o vadu systému!!!
0/0
1.3.2005 10:44

kontrola

V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Vázení spoluobcané,       zvu Vás na dalsí demonstraci která se uskutecní ve stredu 2.3.2005 od 14:00 hodin pred budovou predsednictva vlády CR. Demonstrace se bude opakovat kazdou stredu v odpoledních hodinách, dokud nedosáhneme svého cíle, od stredy 9.3.2005 bude zacátek od 16:00. Cílem této demonstarece bude vyjádrit dostatecne razantne názor vetsiny nás obcanu CR. Organizator Erik Matous
0/0
1.3.2005 7:10

HAL9000

Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Jsa zdaleka, nezúčastním se, ale aspoň ti vyjádřím morální podporu.
0/0
1.3.2005 7:59

celtic

Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Proč taháš lidi do mrazu? Je to zcela na nic!
0/0
1.3.2005 8:45

honzajaka

Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Pokud tam bude pivko a horký párky a nějaký holky, tak se mnou můžete počítat, na politiku se Vám můžu v ykašlat, jako 95% lidí u nás
0/0
1.3.2005 9:08

HAL9000

Re: Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Taky názor. Jenom neříkej ".. na politiku se Vám můžu vykašlat .", ale "na politiku se nám můžu vykašlat
0/0
1.3.2005 9:35

fcela1

Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Ty asi nechodis do prace... Jestli si nejaka socka, tak by ti tahle vlada mohla spis vyhovovat :-)
0/0
1.3.2005 14:52

kontrola

Grossuv velky tresk
John Bok: Grossuv velky tresk
0/0
1.3.2005 7:09

HAL9000

Re: Grossuv velky tresk
Není co dodat.
0/0
1.3.2005 7:37

Rommik

Re: Grossuv velky tresk
Snad si to přečtou mj. lidé,kteří vehemntně "rozjeli " aféru Kořistka ...............
0/0
1.3.2005 7:47

klopta

Divím se, že morální autority typu Halík, Svěrák, Ruml a spolek z ČT
nebijí na poplach - tolik se báli o svobodu tisku a mravní čistotu že svolávali lidi na náměstí, sloužili mši ve velínu ČT a teď jsou úplně zalezlí a bez názoru ? Vždyť tu díky premiérkovi máme "vládní krizi" vzniklou díky podvodům a nevhodným propojením aktivit jeho rodiny a nemá cenu předstírat, že se nic neděje a vládní slepenec začně skvěle fungovat. Kdyby tolik nelpěli na korytech, tak to zabalí a jdou od válu ihned. Kecy o splnění programu jim stejně nikdo nevěří a dosáhnou jen toho, že ČSSD zmizí v propadlišti dějin, protože levice bude volit komunisty. To je dost velká daň za pár měsíců u koryta.
0/0
1.3.2005 1:33

krems

Re: Divím se, že morální autority typu Halík, Svěrák, Ruml a spolek z ČT
Těch, kteří odsuzují Grosse, je i tak dost, ke stanovisku MFD i pana Kalouska už není vcelku co dodat. Od těch "morálních autorit" bych spíše čekal, že ukáží cestu dopředu, ale ono je to těžké. Předčasné volby bohužel naše Ústava neumožňuje. Všechna realizovatelná řešení jsou mizerná. Hrozí nástup KSČM k moci. A ty "morální autority" jsou většinou sympatizanty US-DEU a nemají proto zvláštní touhu současnou situaci vyhrocovat.
0/0
1.3.2005 6:12

DedecekHribecek

Re: Divím se, že morální autority typu Halík, Svěrák, Ruml a spolek z ČT
Uvedu Vám dva důvody.
      Tuto vlády instalovala ta největší morální autorita. Přeci si Vámi jmenovaní pánové nemohou dololit kritizováním tohoto neřádstva dovolit nepřímou kritiku expresidenta Havla.
       Jsou tam i lidé spojení s ČT. Jakákoliv kritika by mohla vést k mimořádným volbám. ODS by to pak vahrála a privatizovala ČT. To ale přeci zasahuje od jejich příjmů. Podívejte jak minimálně informuje ČT o Grossovi.
0/0
1.3.2005 7:22

HAL9000

Re: Re: Divím se, že morální autority typu Halík, Svěrák, Ruml a spolek z ČT
A koneckonců, exprezident Havel už se k situaci vyjádřil, že?
0/0
1.3.2005 7:24

Johny__S

Jen ať si zůstane premiérem.
Takhle je to nejlepší. Když bude předstírat, že je vlastně všechno v naprostém pořádku, pošle ten správný signál voličům. Levicoví voliči, kteří odmítají volit komunisty, budou ještě znechucenější - a k volbám tuplem nepůjdou. Tím napomůžou k vítězství ODS. Ano!
0/0
1.3.2005 0:15

hasmen

Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Líbí se mi,jak to máš pěkně "nalajnovaný"
0/0
1.3.2005 0:18

Johny__S

Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Nalajnovaný? Já to neřídím, já se jenom vezu, tak jako většina z nás. Ale vidím, co je očividné. Nízká volební účast nahrává stranám s disciplinovanými voliči. Levicoví voliči jsou nyní znechucení (aspoň někteří). ČSSD se tedy bude dál propadat. Jasné jako facka.
0/0
1.3.2005 0:20

hasmen

Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Levicoví voliči jsou znechuceni... Já tu ale vidím víc pravicových voličů,co jsou znechuceni.No někteří jsou z toho znechucení až nechutní
0/0
1.3.2005 0:25

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Znechucení jsou všichni. Spousta jich nepůjde k volbám. ODS má ovšem disciplinované voliče, a ti půjdou. Mnoho lidí je navíc znechucených, ale budou volit ODS už kvůli naději na změnu. Pročpak má asi tak vysoké preference? Dokonce je zajímavé, že má ještě vyšší preference u lidí, kteří jsou rozhodnuti, že volit nepůjdou.
0/0
1.3.2005 0:27

hasmen

Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Johny nezlob se na mně,ale já žádným průzkumům nevěřím,to je jako ty slavné peoplemetry na Hyeně... A když potom příjde 30% lidí k volbám,může se vítěz cítit jako vítěz?
0/0
1.3.2005 0:31

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Je jedno, kolik přijde lidí. I kdyby přišel jeden člověk, volby platit budou. Důležitý je zisk poslaneckých křesel a následné koaliční vyjednávání. Uvidíme.
0/0
1.3.2005 0:33

hasmen

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Co si myslíš o 5% hranici pro vstup do sněmovny?
0/0
1.3.2005 0:35

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Je to pochopitelně uměle stanovené číslo, ale má své opodstatnění. Teoreticky by ji sice šlo srazit až na půl procenta, ale jak by potom takový roztříštěný parlament fungoval? Už teď je dost problematická role lidovců. A teď si představ, že by se takových stran do parlamentu dostalo třeba pět, každá jenom o několika poslancích. Jak by potom taková koalice vypadala?
0/0
1.3.2005 0:38

hasmen

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Potíž je v tom,že když např.budu volit stranu která se tam nedostane,můj hlas dostane po nějakém pro mne nepochopitelném přerozdělení strana,kterou bych nikdy nevolil...
0/0
1.3.2005 0:42

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
To se ti může stát i při půlprocentní hranici. A pod půl procenta se už jít nedá. Podle mého názoru by se politika měla integrovat, spíše než tříštit. Tomu by určitě napomohlo posílení většinových prvků, menší volební okrsky, zvýšení hranice pro vstup do parlamentu, atd. To aspoň malé strany donutí spolupracovat a seskupovat se do několika málo větších stran. Však ony to jednou pochopí, že samy o sobě nemohou uspět, a dohodnou se. Pokud ne, jejich chyba.
0/0
1.3.2005 0:45

hasmen

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Hmm,budu to muset trochu "proštudovat" vypadá to,že bych to do příštích voleb mohl i stihnout  Jdu spát,tak dobrou noc a dík za pokec
0/0
1.3.2005 0:49

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Měj se. A zas někdy.
0/0
1.3.2005 0:50

Johny__S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
P.S.: Myslel jsem volební obvody, ne okrsky.
0/0
1.3.2005 0:49

krems

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Pěkná úvaha, ale dnes už trochu mimo mísu. Malé strany byly zlikvidovány již i stávajícím poměrným systémem s 5% hranicí. Po příštích volbách budou ve Sněmovně téměř jistě pouze čtyři strany, a pokud bude ČSSD pokračovat ve své sebevražedné politice, tak možná jen tři. A ani bych si nepřál, aby zůstaly jen dvě, pokud by tou druhou byla KSČM. Další integrace by mohla znamenat pouze pohlcení ČSSD od KSČM. Při zavedení většinového systému by KDU-ČSL a KSČM zůstaly zhruba na dnešních pozicích, ČSSD by možná úplně skončila, ale do Sněmovny by se asi dostalo několik desítek nezávislých "wágnerů", a to by pak byl teprve maglajs. Současný systém netřeba měnit.
0/0
1.3.2005 5:54

Maveric

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Omyl malé strany nebyly zlikvidovány (ano - ale jen v parlamentu) což je velká chyba, v případě "několika desítek nezávislých Wagnerů" by byla politika více o osobnostech než o stranických mafiích, jistě Wágner byl chtěným či nechtěným ale nežádoucím jazýčkem na váze - ale právě proto, že byl jen jeden... při existenci "několika desítek jazýčků" jistě si uvědomujete jak absurdně to zní - jazýček může zůstat z principu jen jeden jediný...by se jejich role při rozhodování typu "ano-ne" naprosto vyeliminovala...konec konců při projednávání jakéhokoliv problému by se museli na jednu stranu přidat a zřejmě by nejednali jako "jeden muž Wágner" . Pokud si pamatuji z Haškova pera - za první republiky bylo v parlamentu daleko více stran (40 z celkových šedesáti???) a dokonce se tam i fackovali. A myslím si, že celá zejména hospodářských  zákonů které tehdy vznikly (například o akciovém trhu) - stačila jen oprášit (změnit datum chcete-li).     
0/0
1.3.2005 7:49

Maveric

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Problém ve kterém se parlament, vláda a celá naše společnost ocitly - je právě ten "5ti%" . Samozřejmě, že každá strana usiluje o co největší moc i v parlamentu a tak si ji při několikastranovém systému snaží upevňovat jak se dá, úplatky protivníkům (Kořistka), pečlivě režírovaná odhalení (SG), jen proboha né ve vlastních řadách a všichni stranicky vzorně stojí v klubech a za svými vůdci (lumpy) ať jsou jakkoliv profláknutí... v mnohabarevném parlamentu by už z principu takové chování nebylo možné... nemá smysl cpát tolik úplatků do tolika "jazýčků" na tolika vahách. Každý by se snažil chovat mravně - protože ani jeho velká a mocná strana by nedokázala uhlídat odkud ta facka přiletí... a zvládnout tak mnohačetné a komplikované zákulisní dohody. Jistě ve vyspělých demokraciích - USA, Anglie, Francie - stačí dvě strany, ale naše demokracie je nezralá...a mladá. Celý marasmus naší současné politické scény spočívá právě v  zavedení 5ti % hranice!!!!
0/0
1.3.2005 8:29

krems

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Ale stejně je zajímavé, že ve Sněmovně poměrný systém malé strany zlikvidoval, zatímco v Senátu s většinovým systémem ne, a navíc sem přivedl spoustu nezávislých. Mám pocit, že většinový systém funguje ve skutečnosti úplně jinak, než si jeho příznivci představují. - Ale ta Vaše úvaha mi připadá jako nereálná fantazie. Já bych spíše předpokládal, že se spoustou malých straniček by ve Sněmovně mnohonásobně vzrostlo politikaření, uplácení a vydírání. Viz izraelský parlament. Já jsem pro 5%. Ale bylo by zajímavé, kdyby některý odborník napsal třeba do MHD článek o vztahu mezi výší hranice a politickou kulturou, stabilitou a akceschopností v různých zemích.
0/0
1.3.2005 9:34

Maveric

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Tady jste "udeřil hřebíček na hlavičku" stejná "pravidla" by měla platit pro parlament, tam je jiné rozložení - které právě 5-ti % pravidlo klíčovým způsobem ovlivńuje - oni ("vítězi ve volbách") se nemusí bát ani bojovat na půdě parlamentu abych tak nazval váš termín "politikaření, uplácení, vydírání" což se v podstatě děje i teď a je to řízeno, kontrolováno - několika lumpy. Pochopil jsem, že vy předpokládáte, že to samé ve zvýšené míře by se dělo i v "mnohostranickém" parlamentu - to je naivní předpoklad - jistě že by se děly pokusy o takové chování ale vzhledem k "neurčitosti"  celého "vícehlavového" systému  by faktické řízení - tedy účelová manipulace - nebyla možná,  koalice by se zkrátka skládaly dle momentálních postojů a kolize s programy jednotlivých stran. Každý machiavelistický idiot by brzo zjistil že nemá dost peněz ani vlivu na všechny ty "předsedy" a že to neukočíruje a toho se právě "lídři" bojí..
 
0/0
1.3.2005 11:18

Maveric

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
...pokusím se Vám to systémově ještě přiblížit, chápeme všichni, že politika je "umění možného" a chování "něco za něco" . Jste vedoucí partaje či klubu, který chce ovlivnit hlasování či mínění opozice - máte k dispozici (dnešní model) určité černé finance a teplá místa ve státní správě - ale vše v limitech - protihráči jsou dva či tři (poslanci) zástupci větších stran na to Vám stačí "rozpočet" a nadosmrti si je zavážete (nebo chcete-li zkorumplujete) - jak to chcete ale provádět bude-li protihráčů třicet a bez jakékoliv záruky jejich moci a vlivu v budoucnosti...při nejbližších volbách téměř určitě zmizí...nebude Vám to zkrátka "stát za to" a zvolíte čestnější metody - třeba přesvědčování. 
0/0
1.3.2005 11:33

Maveric

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Ano půl procenta by se mělo vyzkoušet!!! Ze zbytkem nesouhlasím - vaše integrita politiky - to je volání po diktatůrách kreténů a vzniku stran-nestran (KDU-ČSL, US-DEU) ke kterému dochází třebaže podle smyslu Vašeho příspěvku - by se tak dít zatím nemělo...marasmus politiky dneška, obrovské výkyvy popularity jedné parlamentní strany na úkor druhé (to samo o sobě je dobré - protože se tak děje s postupným příchodem mravnosti do politiky) ale absence bezúhonných lidí v politice, machiavelismus na jedné straně a zhnusení a nechuť na straně voličů - paradoxně - není koho volit všichni to jsou lumpi - to je přesně výsledek snaze o "integritu" v politice, ale o tom už psal Miačko: Wie die Macht schmeckt...nevím proč se tomu neustále divíme. Lidé nejdou demonstrovat proti premiérovým jistě nečestným a na sociálního demokrata - nemorálním činům - protože nevidí východisko - tak jako tak ho nahradí jen jiný lump v čele jiné strany 
 
0/0
1.3.2005 9:27

krems

Re: Jen ať si zůstane premiérem.
Vítězství ODS je naprosto jisté nezávisle na tom, zda budou volby předčasné nebo řádné a kdo bude do té doby premiérem. ODS k vítězství nepotřebuje, aby se země dalších 16 měsíců ztrapňovala a odkládala reformy. Souhlasím, že ČSSD budou opouštět voliči, ale mnozí z nich půjdou volit KSČM, která tím bude posilovat. Pokud ČSSD klesne až pod 5%, celou naši levici ovládne posílená KSČM. A to v době, kdy koalice ODS + KDU-ČSL bude muset realizovat razantní a asi i bolestivé reformy, což bude hnát do náruče KSČM všechny nespokojence. Skutečně je tento scénář pro Vás ten nejlepší možný?
0/0
1.3.2005 6:04

Zdenda-69

Neví, jak chtějí
...pokračovat, ale hlavně že chtějí.  
0/0
28.2.2005 23:57

huhu007

tak co tady sedíte u klávesnice
když chcete vyjádřit svůj nesouhlas, pak hajdy demonstrovat! Jak je možné, že je zde na Internetu tolik kecálků a v Praze na Staromáku bylo jenom 20 lidí? Honem všeho nechte a už ať jste na ulici! Vaše vlast za to přece stojí! navrhuji třeba živý protestní řetěz lidí z Aše do Břeclavi, jen ať koloťuk vidí, jaká je Vás síla! Za Tlustého, za Kalouska!!! Ať živá pochodeň znovu vzplane!!!    
0/0
28.2.2005 23:56

hasmen

Re: tak co tady sedíte u klávesnice
Nojo - chtělo to tady trochu "proroštovat"
0/0
1.3.2005 0:00

huhu007

Jedno řešení
by tady bylo. Kdyby se na protest proti Grossovu skandálu a socanům Topolánek s Kalouskem polili benzínem a zapálili... to by byl konečně ten pravý skutek hodný takových dvou velkých altruistů...
0/0
1.3.2005 0:04

hasmen

Re: Jedno řešení
Musely by u toho být ale tel.kamery... Oni rádi hrajou pro obecenstvo.
0/0
1.3.2005 0:09

kiv

Re: tak co tady sedíte u klávesnice
I kdyz chapu Vasi nadsazku, lze se obavat, ze jste mimo misu. Ulice a davy svrhavaji totality. Nikoli (pri vsech vyhradach ku zdejsi konstelaci)  prece jenom demokracie. Jinymi slovy, snad je tu probuh dost normalnich demokratickych instituci a mechanismu, kterak se zbavit jednoho blazniveho masinfiry,jeho zeny a  kamaradek, kteri se ozrali na mol z pocitu moci a nedotknutelnosti, ne?? 
0/0
1.3.2005 0:10

hasmen

Re: Re: tak co tady sedíte u klávesnice
Shrnul bych to do jedné věty:Vyslovení nedůvěry v parlamentu...
0/0
1.3.2005 0:13

krems

Re: Re: Re: tak co tady sedíte u klávesnice
Pro vyslovení nedůvěry je třeba 101 poslanců, a KSČM nikdy vyslovení důvěry nepodpoří. Těch 101 hlasů proti vládě je možných pouze pokud se v ČSSD rozhádají natolik, že část poslanců ČSSD bude hlasovat proti vlastní vládě, jak to předvedli např. při prezidentské volbě. Ale od vyslovení nedůvěry k předčasným volbám by ještě byla velice dlouhá a těžko uskutečnitelná cesta.
0/0
1.3.2005 6:29

krems

Re: Re: tak co tady sedíte u klávesnice
Dovedu si představit jednu situaci, kdy by i dnes mohla mít demonstrace smysl: Kdyby předseda ČSSD (a asi spíše Škromach než Gross) nesl prezidentovi podpisy všech 111 poslanců ČSSD a KSČM pro menšinovou vládu ČSSD pod taktovkou KSČM. Pak by mohlo 300 tisíc lidí na Václaváku dodat prezidentovi odvahu, aby vyhodil Škromacha ze dveří. Ale jinak s Vámi plně souhlasím, že k dnešní situaci demonstrace přiměřené nejsou.
0/0
1.3.2005 6:23

Najdete na iDNES.cz