Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jaké jsou varianty řešení krize

Koaliční politici nyní vybírají z několika variant možného řešení politické krize. Jaké jsou přednosti a úskalí jednotlivých řešení? První možností je pokračování současné vlády v čele s Grossem. Takové řešení by mohlo být pro koaliční politiky nejsnazší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

klopta

Neunavujte se přemýšlením o variantách, protože zůstane vše při starém.
Ještě 16 měsíců u koryt je dost velký motiv pro všechny, aby se zas jako měli rádi (pardon - plnili ty vytyčené úkoly, které si slepenec stanovil). Kalousek dosáhl svého, protože předvedl jak dbá o mravní čistotu, Němec se svou neexistující US taky ještě pár dnů ve funkci užije, Standa si trochu posype hlavu popelem, že jako mladistvý se pomýlil, Šárka trochu zacouvá - ale hlavně všichni mají k dobru ještě dost času na kontakty, zametení a přípravu nových fleků (viz podrazák Philip a další). Takže jedině varianta : držet se zuby nehty koryta.
0/0
1.3.2005 1:53

kodox

Proč ODS dříve podpořila zákaz stran s komunistickými ideologiemi?
Mohla mít dnes pokoj i od soc.dem.. Ale Klaus i Havel tehdy ne, ne-asi se jim tam komunisté hodili. Mašíny vem-neposlouchají-komunisty-viz. Přibyl, Kraus, Ibl-zaměstnat-budou poslouchat. A takhle to dopadlo-parlament zablokovaný postkomunistickým odpadem, který může  znovu diktovat-Soc.dem.-a její odnož KSČM-Jak dlouho ještě?
0/0
28.2.2005 17:43

kodox

Re: Proč ODS dříve nepodpořila zákaz stran s komunistickými ideologiemi?
Mělo tam být ODS NEPODPOŘILA-a Klaus se s nimi domluvil na prezidentsví, tak proč teď ODS dělá, že by s nimi nedělali vládu? Myslím, že by s nimi šli hned, kdyby to nemuseli udělat veřejně-ODS hlavně potřebuje dovětrat zbytek státní kasy...
0/0
28.2.2005 17:46

klopta

KSČ měla být zakázána ihned po listopadu 1989.
Kdo má ještě paměť tak snad ví, že prvním premiérem vlády za pana prezidenta Havla byl komunista Čalfa a pan prezident tak nějak moc na zákazu KSČ tehdy netrval, že ? Proč se navážet do ODS ? V době kdy se mohl zákaz prosadit tu bylo OF a hodně hrdinů postižených režimem, kteří měli podporu národa a morální kredit - mohli konat !
0/0
1.3.2005 2:01

Libor76

Klaus a KSČM
Jakkoliv souhlasím s averzí vůči komunistům, nechápu jak může Klaus blokovat vládu s jejich podporou? Buď jsou normální strana a nebo nejsou, ale není snad možné je mít v parlamentu a zároveň dělat, jako že tam jsou neprávem! Buď je zruště nebo je berte vážně, ale takto jim podle mě jen zvyšujete sympatie obyč. lidí (jsou to chudáčci utlačovaní, pomůžeme jim, dáme jim hlas). Tak jak to vlastně je?
0/0
28.2.2005 9:19

ak71

Re: Klaus a KSČM
Problém je, že je to strana morálních zločinců a v podstatě zločinná strana z hlediska trestně právní. Jenže žijeme v období pozitivistického (nikoli morálního) práva, které soudí soudci buď s komunistickou minulostí, nebo minimálně vychováváni na komunistických školách.
A navíc mechanismus rozpuštění strany závisí primárně na vládě, která jedinná může dát k tomu impuls.
Čili podle mne je to strana zločinná a její poslanci v parlamentu jsou jen díky slabosti demokracie. Proto je ignoruji, jako by tam nebyli a morálním kompromisem je se opírat o jejich hlasy.
 
0/0
28.2.2005 9:26

krems

Re: Klaus a KSČM
Pan Klaus byl zvolen prezidentem s určitými názory a je v pořádku, pokud bude své názory v rámci Ústavy uplatňovat. Navíc myslím, že vůbec není jisté, co by prezident udělal, pokud by mu pan Škromach jako nový předseda ČSSD přinesl 111 podpisů všech poslanců ČSSD a KSČM. Asi by hodně záleželo na to, zda by v tu chvíli proti tomu demonstrovalo 300 tisíc lidí na Václavském náměstí a 5 miliónů dalších po celé republice anebo ne.
0/0
28.2.2005 9:37

fcela1

Re: Klaus a KSČM
Nejsou normální stranou!
0/0
28.2.2005 9:55

palanka

Re: Klaus a KSČM
Velmi správná poznámka! Buďto jsou regulérní stranou se vším všudy a nebo je nutné je z paralmentu dostat legálními postupy. Protože vlastně celá léta jsou mnohá jednání zablokovaná jejich přítomností v zákonodárných sborech. Ovšem jejich eliminaci z politického života měli a mají v rukou hlavně ti, kterým v podstatě nejvíce vadí (také jak kdy, když se to hodí a to oběma stranám, čti ČSSD a ODS, tak jim nevadí že s nimi hlasují!!!). Proč tento gordický uzel konečeně nerozseknou? Po dalších volbách mohou zabírat míst v poslanecké sněmovně ještě více než nyní!
0/0
28.2.2005 10:52

jimi29

Co si prezident přeje ?
Proč MF píše mezi možnými variantami, že si i prezident přeje předčasné volby? Včera na Nově jasně řekl, že si novináři vymýšlí, že  nic takovéhop neřekl. MF už to nikdo neodpáře-prostě si píše co chce a jak chce. Silně mi to připomíná ODS. Ti si taky myslej že si budou dělat co chtějí., a že k tomu budou mít mandát. Spoléhají příliš na to, že s KSČM nikdo nepůjde a na tom postavili vše. Jenže svým odpudivým vystupováním můžou vydráždit ČSSD ke spolupráci s KSČM .....i kdyby byly předčasné volby,nedovedu si představit vládu ODS proti ČSSD a KSČM v opozici :....mnoooo nevííím nevíííím
0/0
28.2.2005 8:16

krems

Re: Co si prezident přeje ?
V sobotní MFD je rozhovor s panem prezidentem, v němž on říká: "O tom, že by předčasné volby byly lepší, jsem stoprocentně přesvědčen." - Že hrozí spolupráce ČSSD s KSČM, v tom máte určitě pravdu. Ale připadá mi, že by to bylo spíše kvůli mocenským ambicím pana Škromacha než kvůli vystupování ODS, která se teď drží velice zpátky (taky teď nemá možnost cokoliv ovlivnit). - Budou-li předčasné volby, nebude po nich ČSSD v opozici, protože asi nebude ve Sněmovně vůbec. A já si vůbec nepřeji, aby ČSSD takhle uvolnila místo KSČM. Přál bych ČSSD, aby se dokázala změnit v silnou moderní levicovou stranu západního typu (viz Blair-Schroeder-Clinton) bez Grosse i bez Škromacha. 
0/0
28.2.2005 8:27

jimi29

Re: Re: Co si prezident přeje ?
....l) Píšete,že psala MF o rozhovoru s prezidentem...já spíš věřím tomu, co jsem viděl a slyšel na vlastní oči a uši v televizi:-))
2) Jistě máte pravdu v tom,že by bylo vhjodnější a pro nás všechny lepší,aby se ČSSD transformovala do jasnější a rozhodnější strany. To si jistěn přejeme všichni normální lidi. Ale ze strany ODS to vidět není.Bohužel..je tam moc mlsných kocourů,kteří se ještě poperou mezi sebou. Chtěl jsem jen říci,že tímto způsobem ČSSD nikdo nedává moc šancí......
Jinak strana,která se nekloní ani napravo ani nalevo to má jistě těžké,protože jsou tam lidi,kteří jdou spíše tam anebo spíše zase tam a nikdy se pořádně nedohodnou. Chce to pořádnýho předsedu,který má autoritu a ukočíruje to. Jet jen papravo nebo jen nalevo,to umí každej.. Střed je obtížná pozice
0/0
28.2.2005 8:49

krems

Re: Re: Re: Co si prezident přeje ?
Tu sobotní MF si sežeňte. - Ale proč označujete ČSSD za středovou stranu? Přece ČSSD je a chce být levicová strana. A to je správné, tato země přece potřebuje i silnou levicovou stranu. Jde jen o to, zda to bude moderní levicová strana, anebo zda se kvůli mocenským ambicím pár jednotlivců vrátí někam do 19.století. To si musí vyřešit ČSSD uvnitř, v tom jí nikdo nemůže ani pomoct ani zabránit, to nemá s ODS co dělat. Dokud nebudou členové ČSSD táhnout za jeden provaz, sebeautoritaivnější předseda nic nezmůže. Pan Zeman na čas umlčel rozpory ve straně, sehnal straně hodně voličů, ale velice málo přesvědčených příznivců, a pak to bouchlo o to silněji. Ale bouchlo by to i s ním.
0/0
28.2.2005 9:28

zhost

Re: Re: Re: Re: Co si prezident přeje ?
Sociální demokracie je dnes v České republice jediná politická strana, jež je schopna v dnešním složitém světě plném nejistot bojovat o prostředí, které dá lidem elementární jistotu, že se nebudou muset bát budoucnosti. JUDr. Stanislav Gross Předseda vlády Č a úřadující předseda ČSSD 31. 1. 2005
0/0
28.2.2005 9:44

DKK

Ah jo zase Gross!!
Víte, že Šárka Grossová, tehdy Bobysudová, zahajovala svojí pražskou anabázi coby servírka v jednom nuselském "bordýlku"? Opravdu miliónový pár v celé své kráse! Ještě jej tak zrušit. Než se tak stane, spravte si chuť s ePortálem. www.eportal.czmodules.php?name=News&file=article&sid=221

DKK

0/0
28.2.2005 8:16

severnivlna

*
Na tý fotce se Standa tváří,jako by se vys*al z podoby. Asi chytnul salmoneozu!!
0/0
28.2.2005 8:10

Michal001

Co se vlastně
, děje, když premiéra někdo odstřelí? To se bere jako když rezignuje a padá celá vláda, a nebo jako omluvená absence do konce volebního období? PS: chcíplího Grosse by si mohly ČeskoSlovenské Státní Dráhy nabalzamovat, když ho maj tak rádi a vystavovat si ho třeba místo Gottwalda.
0/0
28.2.2005 7:08

kontrola

V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Vázení spoluobcané,       zvu Vás na dalsí demonstraci která se uskutecní ve stredu 2.3.2005 od 14:00 hodin pred budovou predsednictva vlády CR. Demonstrace se bude opakovat kazdou stredu v odpoledních hodinách, dokud nedosáhneme svého cíle, od stredy 9.3.2005 bude zacátek od 16:00. Cílem této demonstarece bude vyjádrit dostatecne razantne názor vetsiny nás obcanu CR. Organizator Erik Matous
0/0
28.2.2005 3:05

krems

Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Vážený pane Matouši, měl byste též říci, pro které řešení krize se bude demonstrovat. Teď už nestačí, že proti Grossovi. Jaký je teď vlastně názor většiny občanů ČR? Kdyby výsledkem byla menšinová vláda ČSSD s premiérem Škromachem pod taktovkou KSČM, bylo by to přesně to, co chcete? Pokud by tohle měla být jediná možná alternativa, tak já bych asi raději se skřípěním zubů snesl pokračování dosavadní koalice v čele s Grossem.
0/0
28.2.2005 6:54

jimi29

Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
...a co takhle makat? To už vám nic neříká.?..oni si to vyříděj i bez vás...akorát se tam zviditelňuijete pro MF a některá media....to je jako na důkaz pro výplatní pásky nebo jak? Jste tam stejne houby platní...teď už se to dokončí i bez vás....určitě nikdo nebude čekat na nějakou každou středu,kdy se budou nemakačenka předvádět u ÚV.
0/0
28.2.2005 8:20

Ccecil

Re: Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Tak běž poctivě pracovat. Stejně čumíš do počítače ve své práci, tedy zneužíváš tento prostředek, ty poctivý pracante.
0/0
28.2.2005 8:47

vladino

Re: Re: Re: V Ý Z V A k úcasti na demonstracích
Jen aby mu ten počítač nakonec komančové za podpory GroSStapa nakonec neznárodnili.
0/0
28.2.2005 8:50

Thyronx-

2 moznosti
Tak jak jsem psal v Patek: Jsou dve realne moznosti. Bud soucasny stav nebo jiny premier. Zadna jina varianta neprojde. Gross je podvodnik a jako premier absolutne nevyhovujici osoba. Je ostuda ze CSSD nikoho ;lepsiho nema. Zrejme je to strana na odpis.
0/0
28.2.2005 3:03

krems

Re: 2 moznosti
Nechápu. Přesně vzato jste vyloučil pouze menšinovou vládu Grosse s podporou KSČM a dále jste vyloučil předčasné volby, přičemž obě tyto možnosti jsou snad stále ve hře. A říct "jiný premiér" neříká nic: kdo a s čí podporou? Škromach + KSČM nebo Škromach + KDU + US nebo Sobotka + KDU + US nebo Jahn + ČSSD + KDU + US + ODS?
0/0
28.2.2005 7:00

jimi29

Re: 2 moznosti
...třeba povolají Zemana
0/0
28.2.2005 8:23

jimi29

Re: 2 moznosti
...kdyby Zemana neodstřelili sami na prezidentských volbách...měli klid a pohodu dodnes
0/0
28.2.2005 8:24

dukeprvni

Jaké jsou varianty řešení krize
1) rozbit standovi drzku
2) skopat prdel a rozbit drzku
3) zavrit hajzla* a jeho ficku az zcernaj za ostudu kterou cesku delaj.
4) odstrelit ho kripla
5) obesit ho na prvnim kandelabru
6) obesit  ho na prvnim kandelabru a pak odstreli
tech variant by bylo
0/0
28.2.2005 3:00

krems

Re: Jaké jsou varianty řešení krize
Můžu Vás ujistit, že ve všech těchto šesti variantách se přesně shodujete s pány Škromachem a Grebeníčkem.
0/0
28.2.2005 7:02

Satros

Re: Jaké jsou varianty řešení krize
 A tebe vrátit do Řáholce k Cipískovi,protože politice rozumíš ,jak ten švec v pohádce.
0/0
28.2.2005 7:13

jimi29

Re: Jaké jsou varianty řešení krize
....odkdy mají na Mírově k dispozici internet?...to vám p latíme taky
0/0
28.2.2005 8:25

dukeprvni

Re: Re: Jaké jsou varianty řešení krize
ne debile", ja doplacim na tvou tupou, vyramovanou, bolsevickou bednu
0/0
28.2.2005 10:29

Ccecil

Tady už nezbývá
než apelovat na voliče ČSSD aby si udělali v tom svém chlívě pořádek, nebo budou muset lidé opět vyjít do ulic....
0/0
28.2.2005 1:18

Kvakis

Re: Tady už nezbývá
Standa se neda a par lidi v ulici ho nerozhazi.Tahle vlada ovsem nema budoucnost a bud se CSSD sama zbavi priteze nebo prijde o moznost nas jeste nejakou dobu obstastnovat.Stejne nedokazu jak predstavitel teto strany pro sve osobni uspokojeni odmita odejit aby zachranil pro svou stranu aspon tvar.Kdo vi mozna je chovanim to ze jeste neni prodany Telecom?
0/0
28.2.2005 2:29

jimi29

Re: Tady už nezbývá
.....odkdy lidi v ulicích určujou kdo kde bude? Tady je přes 10 mil.lidí...jak si můžete myslet,že vaše  názory v ulicích,kde akorát otravujete lidi co makaj, by měly rozhodovat o tom co má vláda dělat...? od toho jsou tady volby,ústava,zákony...ne anarchie
0/0
28.2.2005 8:28

Ccecil

Re: Re: Tady už nezbývá
Jako bych to slyšel, ale psal se rok 1989 a tohle říkal nějaký soudruh Štěpán.... pak šel sedět.
0/0
28.2.2005 8:44

Najdete na iDNES.cz