Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sněmovna zpřísnila zákon o střetu zájmů

Poslanci přehlasovali prezidentovo veto zákona o střetu zájmů. Normu jim vrátil i Senát a také tehdy oznámil, že se obrátí na Ústavní soud. Sněmovna normu zpřísnila a rozšířila. Kromě poslanců, senátorů a členů vlády se má od 1. března týkat i zastupitelů krajů a větších obcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bouše

Není Šárka jako Šárka :-)))
Dnes ráno bylo veselo ve Snídani s Novou. Šárka Kubelková moderovala rozhovor s pracovníkem ministerstva spravedlnosti, který se týkal zákona o střetu zájmů. Na závěr rozhovoru se ho zeptala, jak by se účinnost zákona projevila na kauze Grossova bytu, kdyby tento zákon platil už teď. Host pořadu naprosto vážně odpověděl, že by na Internetu muselo býr zveřejněno, že na byt půjčil Grossovi strýc Vik. Šárka Kubelková dostala záchvat smíchu a nebýt reklamní pauzy, asi by se úplně odbourala. Není to zlatá holka?
0/0
23.2.2005 7:15

our_city

střet zájmů
Konečně!! Už je na čase posvítit si na mafie velkých obcí spřízněných s podnikatelskou lobby.Není divu,že se to nelíbí ODS. Jak často jsou to právě jejich politici,kteří se namočili.Ten postih je ale malý,protože sezení v dozorčích radách a představenstvech jim hodí tolik,že 30 tisíc je trapné polechtání. A zlatým dolem je i vazba na konkrétní podnikatele a čachry s pozemky. Mimochodem,někdo by si měl také posvítit na akciovky zakládané obcemi,protože to je perfektní tunel na vyvedení majetku z vlastnictví obce do jiných - často vlastních rukou.
0/0
22.2.2005 22:03

DedecekHribecek

Re: střet zájmů
      Tímhle si neposvítíte na nikoho. 
       Za prvé zákon je k ničemu. Neobsahuje totiž zpřísnění pro rodinné příslušníky. Pak může být výsledkem, že si politikova manželka vydělá Amwayem nebo se dá dohromada se zavedenou bordelmamá kamarádkou a jsou trestně nepostižitelní.
       Za druhé i podle našeho ministra Němce je takto definovaný zákon ústavní. Jinými slovy. Jestliže je tomu tak tak je podruhé k ničemu a i samotní politici se na nej mohou vykašlat a podnikat. Protože pak nebyl přijat v souladu s ústavou a tudíž je neplatný když ho neschválil senát.
      Tolik na vysvětlenou proč se ODS nelíbí. A nelíbí se ani ministru Němcovi když připravuje nový zákon. Je to jenom další zmetkový produkt koalice.
0/0
23.2.2005 6:58

JirkaEsch

Re: Re: střet zájmů
To, že je působnost zákona omezena, je zásluha hlavně opozice, jmenovitě ODS. Ta je totiž proti JAKÉKOLIV kontrole politiků. Ta demagogicky prohlašuje, že chce řešit příčiny, nikoliv důsledek (Topolánek, nedělní 7). Jinými slovy, navrhuji zrušit trestní zákoník, ten taky řeší jenom důsledky, ne? Jsem samozřejmě pro prevenci a řešení příčin, ale nějak mi uniká význam tohoto v případě korupce ve vysoké politice (kurzy pro budoucí poslance: "Jak nekrást"???). Jenom na vysvětlenou, proč se ODS tento zákon nelíbí. ODS se nelíbí žádný zákon znamenající omezení stvávající volnosti a beztrestnosti politikaření. Zákon o střetu zájmů, doživotní imunita, majetková přiznání politiků atd. atd. Proč si ty svoje čachry nechat nějakými hlupáky komplikovat, že?
0/0
23.2.2005 10:51

DedecekHribecek

Re: Re: Re: střet zájmů
         Pane Vy jste nemáte žádné tušení o fungování parlamentu nebo jste lhář. Jak můžete tvrdit, že omezení jsou zásluhou opozice? Vy evidentně vůbec netušíte, že počet hlasů ČSSD + US + KDU jse 101. Těch 101 hlasů je většina a ODS i kdyby se spojila s komunisty je nemůže přehlasovat. Jestliže byl přijat jakýkoliv pozměňovací zákon tak je za to výhradně odpovědna koalice která není schopna se domluvit natož vládnout. Píšete tady cosi o hlupácích a sám se jako hlupák chováte. Nebo Vás platí někdo za hlásání nepravd?
0/0
23.2.2005 12:29

JirkaEsch

Re: Re: Re: Re: střet zájmů
Vážený, změny v zákoně jsou důsledkem pozměňovacích návrhů z dílny ODS. To, že je prosadila (spolu s KSČM samozřejmě) s někým z koalice, je připouštím selháním tohoto koal. partnera. NIJAK TO OVŠEM NESNIŽUJE ZÁSADNÍ PODÍL NAVRHOVATELE - ODS A JEJÍ PŘÍSTUP K TĚMTO VĚCEM - TZN. KONTINUELNÍ SNAHA O NEPRŮHLEDNOST POLITIKY A BEZTRESTNOST POLITIKŮ. Zvláštní je, že neustále brousíte okolo horké kaše, tu kritizujete ústavní rozměr, tu selhání někoho z koalice, ale zásadní věc - tragický přístup ODS necháváte bez povšimnutí. O hlupácích nic nepíšu, ovšem ještě jeden Váš příspěvek v tomto duchu a budu nucen začít. A ta poslední větu o placení za nepravdy - to je jenom taková trapná ubohost na závěr, která jen dokumentuje vaší úroveň. Trapnou a nízkou úroveň.
0/0
23.2.2005 12:42

celtic

Konečně....
je to logický a zdravý zákon. Nechápu proč se nelíbí triu Klaus+KSČM+ODS
0/0
22.2.2005 18:13

celtic

Re: Konečně....
sorry, už chápu. Pro ODS je moc levicový, pro KSČM je moc pravicový a pro Klause je moc protimafiánský
0/0
22.2.2005 18:14

DedecekHribecek

Re: Konečně....
       Od Vás bych čekal trochu inteligence. Alespoň trošičku.
       Za prvé zákon je k ničemu. Neobsahuje totiž zpřísnění pro rodinné příslušníky. Pak může být výsledkem, že si politikova manželka vydělá Amwayem nebo se dá dohromada se zavedenou bordelmamá kamarádkou a jsou trestně nepostižitelní.
       Za druhé i podle našeho ministra Němce je takto definovaný zákon ústavní. Jinými slovy. Jestliže je tomu tak tak je podruhé k ničemu a i samotní politici se na nej mohou vykašlat a podnikat. Protože pak nebyl přijat v souladu s ůstavou a tudíž je neplatný když ho nschválil senát.
      Vládní koalice plácla do vody. Toto jalové gesto mohou brát jejině zaslepení koaličníci jako něco co nám pomůže. Jo a Němec už údajně připravuje nový zákon. Zmetek je zmetek.
0/0
23.2.2005 6:56

Najdete na iDNES.cz