Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chirac mírnil obavy z vývozu zbraní do Číny

(Od zvláštního zpravodaje) Evropské plány na zrušení zbrojního embarga vůči Číně by neměly vyvolat roztržku ve vztazích mezi Evropou a USA. Jacques Chirac ujistil George Bushe, že Evropané budou mít nadále vývoz zbraní do asijské velmoci pod kontrolou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Reginaldo

Čína zavírá internetové kavárny
Čína během rozsáhlé akce od února do srpna loňského roku zavřela 1600 internetových kaváren. Úřady rovněž podle místních médií vymohly na pokutách 100 milionů juanů (přes 290 milionů korun) od provozovatelů heren, kteří umožnili hrát dětem počítačové hry s násilným a sexuálním obsahem.
 
0/0
22.2.2005 15:32

jack_rupnick

Re: Čína zavírá internetové kavárny
neboli čongové si se*ou do vlastního hnízda. je to dobře, že největší podíl na vzestupu číny má usa (dolarové rezervy) ??
0/0
22.2.2005 15:43

fleret

.
Státní kontrola internetu v Číně
K 1. 1. 2005 bylo v pevninské Číně, která má 1,3 miliardy obyvatel, zhruba 94 miliónů uživatelů internetu. Čína má téměř 670 tisíc internetových stránek schválených úřady. Způsoby, jak vláda kontroluje internet: blokování přístupu k desetitisícům webových stránek selektivní blokování "závadného" obsahu webových stránek selektivní blokování a kontrola e-mailů filtrování vyhledávačů Zdroj: CINIC, Reporters Without Borders
0/0
22.2.2005 13:09

fleret

Re: .??
Hlavní metodou kontroly je blokování přístupu k "závadným" stránkám a filtrování internetového provozu. Klíčem pak jsou nejmodernější technologie a zařízení, které Čína nakoupila od amerických společností, upozornila organizace Reportéři bez hranic. "Úřadům umožňuje číst data a zpozorovat "podvratná" klíčová slova. Policie je s to určit, kdo navštěvuje zakázané stránky a kdo posílá nebezpečné e-maily," dodala. Čína vězní kolem šedesáti lidí, kteří využili internetu "podvratným" způsobem. Je to ale jen kapka v moři. Masa uživatelů nehledá politiku, chce si jen s někým na síti popovídat, stahovat si hudbu a hrát hry.
0/0
22.2.2005 13:13

ježkovy voči!

Re: Re: .??
Je hezké, jak americké firmy pomáhají v Číne šířit svobodu slova...
0/0
22.2.2005 13:15

fleret

Re: Re: Re: .??
Pilířem systému jsou poskytovatelé internetových služeb. Ti musí zaznamenávat informace využitelné pro vystopování uživatelů a jejich zvyklostí na síti, instalovat software, který je s to kopírovat e-maily, a okamžitě ukončit přenos tzv. podvratných materiálů.
 
0/0
22.2.2005 13:28

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: ... no vidíš, kordíku,
...ještě to pěkně všechno alespoň trošku utajit  ... a to všechno proto, aby jsi se tam cítil jako v  ... ussa? ...
0/0
22.2.2005 17:16

Reginaldo

DYNAMIKA A FLEXIBILTA EKONOMIKY USA
Posledních deset let přineslo odlišný vývoj tří hlavních světových ekonomik. Zatímco Japonsko se potýká se strukturálními problémy, čelí deflaci a v mnoha letech vykázalo hospodářský pokles, evropská ekonomika po slibném růstu na počátku nového milénia upadla do stagnace. Naopak americká ekonomika udržela nejdéle vysoké tempo růstu a nejrychleji prošla fází zpomalení růstu. Jakkoli je možné rozdíly v ročních tempech růstu hrubého domácího produktu (HDP) bagatelizovat, několikaleté diference vedou ke značnému rozdílu v bohatství zemí.
0/0
22.2.2005 12:09

Reginaldo

Re: DYNAMIKA A FLEXIBILTA EKONOMIKY USA
Za poslední dekádu zbohatly USA o téměř 18 % více než Japonsko a o 14 % více než eurozóna, která téměř polovinu této "ztráty bohatství" zaznamenala až v poslední době. Tempo růstu ekonomiky není totožné s bohatstvím jednotlivce - souvisí se schopností země vytvářet pracovní místa a zajišťovat veřejné služby, ale v širším smyslu s bohatstvím lidí souvisí. 
 
0/0
22.2.2005 12:09

Janhura

Tak dodávku pasivních lokátorů nám zatrhli,
výrobní firma se potácí na hraně krachu - a Francouzi můžou ....
Vždycky budou rovní a rovnější, ať se to komu libí, nebo ne.
0/0
22.2.2005 11:50

honzajaka

no
Američany spíš štve, že to nemohli dodat sami
0/0
22.2.2005 11:27

picard

Re: no
a me zase stve, ze takovej lokalni omezenec chodi po svete
0/0
22.2.2005 13:26

honzajaka

Re: Re: no
Proč tak silná slova, oni to ani nepopřeli
0/0
23.2.2005 9:10

ježkovy voči!

Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
A kdy zmírní obavy z exportu zbraní do Číny Izrael?
Na druhém místě v exportu zbraní do Číny, hned po Rusku, není Evropa, ale Izrael. A nejde jen tak o nějaké zastaralé šunky, ale o nejmodernější technologie vybavené pokročilou elektronikou. Navíc má Izrael takový hezký zvyk upravit si americkou nebo za americké peníze vyvinutou technologii a exportovat ji dál, například zrovna do Číny (viz třeba protiletadlové nebo protitankové střely a hlavně stihačka F-10 (Lavi)).
Největší roztržku mezi americkou a izraelskou administrativou ovšem vyvolal pokus Izraele prodat Číně nejmodernější radarový výstražný systém odvozený od AWACSu. Trvalo více než půl roku nejtvrdšího diplomatického nátlaku, než Izrael od toho obchodu ustoupil a někteří američtí kongresmani dokonce začali mluvit o možnosti zastavení americké finanční pomoci Izraeli.
0/0
22.2.2005 11:27

ježkovy voči!

Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
A jaké jsou nejnovější zprávy? Dostal Izrael rozum?
Japonsko doufá, že Izrael přehodnotí svůj záměr prodat Číně bezpilotní letouny, protože si cítí touto technologií ohroženo.
0/0
22.2.2005 11:30

fleret

Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
...je fakt,ze na prodej zbrani Cine by se mel Izrael vybodnout a to tak,ze ihned...stejne tak Rusove i Evropa...
0/0
22.2.2005 12:28

ježkovy voči!

Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
Ale proč?   
Vždyť nejde o žádnou ideologii (demokracii, tyranii, levici, pravici). Tady jde čistě jen o peníze, o obchod. Ten překažený obchod s radarovým výstražným systémem Izrael Američanům dlouho nezapomněl a představitelé izraelského ministerstva obrany si stěžovali v tisku, že Američanům nejde ani tak o bezpečnost, ale spíš o pomoc vlastním zbrojovkám...("Američané svým zásahem porušili všechna pravidla obchodního světa")    
0/0
22.2.2005 13:13

fleret

Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
takze zase jenom Americanum...a o co jde ostatnim pri kseftovani se zbranemi...ze by o blaho lidu te one zeme a prodej mirovych holubic ?...to jiste ne...v kseftovani se zbranemi jsou namoceni kompletne vsichni,vcetne CR,takze na karani a delani ty,ty,ty nema prakticky mimo nejakych hotentotu narok nikdo a uz vubec ne Francie,pripadne Rusaci...
0/0
22.2.2005 13:20

tajemník létajícího ostrova

Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
natoz americane...
0/0
22.2.2005 13:27

ježkovy voči!

Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
Já jsem jen citoval vyjádření Izraelců, na mě se nezlob:
From the Israeli perspective, the U.S. pressure was unwarranted interference in a legitimate sale.  A senior Israeli defense official hinted to the Israeli press that U.S. responses were "motivated by other than purely defense considerations, and [were] influenced by [...] desire to help U.S. defense industries competing with Israeli industries," and complained that "the U.S. demand is in violation of all the rules of the business world." ("Requiring Prior U.S. Approval for Israel Arms Sales to 27 Countries Will Wipe Out Defense Exports," Globes, June 15, 2000).  The reference to . rules of the business world. is telling; it is precisely because most arms sales, American and Israeli, are conducted primarily as business transactions that stopping a sale for strategic reasons is so difficult. 
0/0
22.2.2005 14:01

ježkovy voči!

Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
A navíc - ti kdo kárají, nejsou v tomto případě Francouzi nebo Rusové, ale právě Američané, jejichž vlastní zlobivé dítko Izrael by potřebovalo pokárat velmi...
0/0
22.2.2005 14:58

vaclavj1

Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
Ono pokud Rusko dodava do Ciny, tak je nejake embargo EU a USA spis symbolicka zalezitost. Nerikam, ze by se melo dodavat do Ciny cokoli, ale pojud tam to same na stejne urovni jsou schopni dodat Rusove ...
0/0
22.2.2005 14:01

ježkovy voči!

Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
Je otázkou jestli na stejné úrovni. Přes Izrael se dostává do Číny nejmodernější americká technologie. A existuje roziko, že ani Čína si ty technologie nemusí nechat pro sebe, jelikož zásobuje zbraněmi Irán a v minulosti i Irák.
 
Research professor Gerald Steinberg of Tel Aviv's Bar Ilan University said Israel could pay a heavy price selling arms to China because they could indirectly benefit its enemies.
"The advanced military technology now being obtained by China could go to strengthen Iraq and Iran, whom China supplies, not to mention North Korea," he warned.
0/0
22.2.2005 14:16

vaclavj1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
Oni tam sice ani ti Rusove nevyvazeji nejake strepy, ale konkretne Izrael by mel nektere spolecne projekty minimalne prehodnotit. Z toho pohledu se divam i na jinak neprijemne omezovani ze strany USA jako na ne zcela bezduvodne.
Jinak Cina je dnes dost podcenovana a dost mozna, ze za par let si v tehle oblasti vystaci uplne sama.
0/0
22.2.2005 14:22

ježkovy voči!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
To ani neříkejte nebo za chvíli tu bude pan Reginaldo se štětkou, štaflema a roličkama tapet v podpaží...
0/0
22.2.2005 15:07

vaclavj1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
... presvedcovat nas, jak je na tom Cina vlastne hrozne spatne ...
0/0
22.2.2005 15:14

fleret

Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
a jinak,Chirack by mel predevsim drzet hubu...
0/0
22.2.2005 13:02

ježkovy voči!

Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
A kdo je na prvním místě?
0/0
22.2.2005 13:14

tajemník létajícího ostrova

Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
Francie se mnohem více zaměřuje na obchody s více etickým základem, na rozdíl od dřívějších tvrzení, že vývozem zbraní napomáhá diktátorským vládám a nestabilním zemím.
0/0
22.2.2005 13:16

fleret

Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
0/0
22.2.2005 13:24

fleret

Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
ksefty se zbranemi a etika...
0/0
22.2.2005 13:24

tajemník létajícího ostrova

Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
ovsem smejes se sam svemu odkazu...
0/0
22.2.2005 13:43

Reginaldo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Izrael - druhý největší exportér zbraní do Číny
A ty na sebe denně mluvíš do zrcadla, prdeloide.
 
0/0
22.2.2005 13:56

fleret

Tajemniku,tak co ty na to ? :-))
0/0
22.2.2005 11:25

fleret

Re: Tajemniku,tak co ty na to ? :-))
Tajemniku,tak co ty NATO ?
0/0
22.2.2005 11:26

tajemník létajícího ostrova

Re: Tajemniku,tak co ty na to ? :-))
co by?
0/0
22.2.2005 12:12

fleret

Re: Re: Tajemniku,tak co ty na to ? :-))
nemas naladu ? - vtip : Sestra: "Pane doktore, pane doktore, ten hypochondr z dvojky prave zemrel!"  Doktor: "Tak to uz trochu prehnal, ne?"
0/0
22.2.2005 12:31

tajemník létajícího ostrova

Re: Re: Re: Tajemniku,tak co ty na to ? :-))
ale nalada by byla ale casu je malo
0/0
22.2.2005 12:56

Reginaldo

Re: Re: Re: Re: Tajemniku,tak co ty na to ? :-))
Tak se přestaň válet na podlaze, prdeloide.
 
0/0
22.2.2005 12:57

Flat Vamp jr.

...
...podle mě by se měl zakázat veškerej mezinárodní obchod se zbraněma. Až by jim v takovým Kongu došly patrony, museli by se zase mlátit klackama - a nebylo by tolik mrtvejch.
0/0
22.2.2005 11:05

briza

Re: ...
Bejvavalo. Dnes uz se nenajde stat, ktery by nebyl schopny technologicky zvladnout vyrobu strelnych zbrani. Pokrok nezastavis. :-/
0/0
22.2.2005 11:30

Flat Vamp jr.

Re: Re: ...
...MNO jo, to máš pravdu, ale každopádně by to pomohlo. Jenže xeft je zkrátk xeft - lidský práva nelidský práva... A dělaj to všichni - Amerika, stejně jako Rusko a Čína i všelijaký trpajzlíci.
0/0
22.2.2005 11:58

plk

Nemorální absurdita
Zpřístnění kodexu na vývoz zbraní je určitě nutné, ale nemělo by se směšova s otázkou embarga. To bylo zavedeno v reakci na tchienanmenský masakr. Čínská vláda se k němu dosud hlásí, dosud sedí ve vězení desítky tehdejších aktivistů, dosud jsou obtěžovány "Tchienanmenské matky", tedy skupina příbuzných, kteří se snaží dopátrat informací o zavražděných demonstrantech. Zrušení embarga by tedy bylo stejně nemorální, jako absurdní, a Evropa by tím sama sebe zesměšnila. Nerušme embargo EU na vývoz zbraní do ČLR, dokud Peking nepřehodnotí svoje stanovisko. Jinak podrážíme nohy obyčejným Číňanům, kteří si přejí reformy.
0/0
22.2.2005 10:46

Baanshee

Re: Nemorální absurdita
Ukazuje se že naše slavná "Evropa" (Chirac, Schröder a Berlusconi) naprosto ignoruje lidská práva na úkor zisku. Mám dojem, že sem v nějakém zvláštním snu: Na jednu stranu se naši evropští vládci ústy orgánů EU naváží do USA, na druhou stranu neváhají podporovat zločinné režimy(viz Kuba). Díky bohu že my se držíme, aspoň v případě té Kuby svého.
Bohužel, přidělení LOH Pekingu nám názorně ukazuje, že se epidemie ignorance vesele šíří mezinárodními institucemi(holt Olympijské hry jsou čím dál větší "business").
Kdo si neuvědomuje, že Čína je největší totalitní stát, tak nedával pozor při hodinách soudobých dějin(kdyby se tedy vyučovaly :-(
0/0
23.2.2005 10:30

Hrdý Budžes

Ach ti evropští pacifisté!
0/0
22.2.2005 10:10

Flat Vamp jr.

...
...vrána kráká na Chiraka:
 
Chiraku, Chiraku, máš fleky na saku.
0/0
22.2.2005 10:04

tajemník létajícího ostrova

Re: ...
slabota
0/0
22.2.2005 10:55

Flat Vamp jr.

Re: Re: ...
...tvý ranní nevolnosti nikoho nezajímaj
0/0
22.2.2005 11:00

Reginaldo

Re: Re: Re: ...
Tajemník má nervový záchvaty jednou za dva dny. Vždycky se pak válí po zemi s vyplazeným jazykem a rozepnutým poklopcem.
 
0/0
22.2.2005 11:17

Flat Vamp jr.

Re: Re: Re: Re: ...
...chudáček. Jestli má navíc na podlaze škváru nebo neohoblovaný prkna, musí ho to pěkně bolet. Pak se ovšem nemůže divit, že na něj přes den choděj ty slabosti.
0/0
22.2.2005 11:20

Najdete na iDNES.cz