Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČT: Tlustého žena má sporný úvěr

Případ Šárky Grossové odstartoval zájem médií o podnikatelské aktivity manželek předních politiků. Česká televize si vzala na paškál ženu poslance za ODS Vlastimila Tlustého. Má prý úvěr od banky ovládané skupinou PPF. Konsolidační agentura, kde Tlustý šéfuje dozorčí radě, ji určila vítězem lukrativního tendru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TF_online

ubohost je slabost
Kdyby Gross podal demisi, pak by to musel bejt úplnej magor člověk. Gross je ok...zaměřte se na jiný vy bubliny, zaměřte se na skutečné centrum problému. Jediné co většina dělá je, že tu vytváří holé závěry z plopravd, faktů i nefaktů namířené proti tomu nesprávnýmu. A tim si rybář ODS žene ryby do sítí. To je ubohost. Jste ubohý
0/0
21.2.2005 15:25

Josefprav

Pryč s podvodníky.
Tlustýho není z čeho odvolat. Pokud dělá něco, co nemá tak je nutno si to na něho pamatovat a nedovoli, aby se stal členem vlády. To, ale neomlouvá Grosse. 
0/0
21.2.2005 11:01

DedecekHribecek

Re: Pryč s podvodníky.
      Ano to jste napsal správně. Tlustý nemá takovou politickou moc. Daleko větší politickou moc mají pánové Kalousek a Gross. Ti proto zasluhují porávněně daleko větší pozornost než jak píšete osoba kterou není z čeho odvolat.
0/0
21.2.2005 12:50

JirkaEsch

Re: Pryč s podvodníky.
Je to politik, poslanec. Z toho je potřeba ho odvolat!!! Nevolit aby se stal členem vlády... my nevolíme členy vlády, ale poslance. Nastrčí ho někam, kde bude mít šanci na zvolení a pak ho nominujou z PS do vlády než řekneš razdva. Bez ohledu na to, jestlis ho volil.
0/0
21.2.2005 18:18

Kirken

Nevím, co je na tom špatného,..
...když si firma manželky Tlustého vezme komerční úvěr u banky. A to, že je to rizikové, protože firma je tři roky v účetní ztrátě, jsou přiblblé advokátské kecy. Firma, která hodně nainvestuje, má vysoké odpisy a účetní ztrátu, přitom může mít pozitivní cash flow a v pohodě splácet. Naši revolucionáři z ČT zase kryjí Staníkovi p*del.
0/0
21.2.2005 10:11

djmilion

Re: Nevím, co je na tom špatného,..
Lidem co dostavaj "vyplatu" ze socialky to nevysvetlis.
0/0
21.2.2005 11:16

Larrax

Re: Nevím, co je na tom špatného,..
Souhlasím, i když si nejsem jistý, že je úplně vše v tomto případě v pořádku. Rozhodně ale není nic špatného na tom, že začínající firma je první roky své existence ve ztrátě. Firma, kde pracuji měla ztrátu tři roky a pak se její zisky dostali k desítkám miliónů ročně (začali se vracet investice, díky kterým byly na začátku ztráty). Nemluvě o tom, že účetní ztráta a cash flow je skutečně něco jiného. Na komerčním úvěru od banky ovládané PPF taky nevidím nic špatného, protože tahle skupina ovládá lecos, mimo jiné také e-banku, takže vše může být jen náhoda. Rozhodně se to dá na rozdíl od Grossovy aféry logicky vysvětlit, takže pokud to zavání nějakou lumpárnou, tak to Tlustý alespoň dělá chytře na rozdíl od Koloťuka.
0/0
21.2.2005 12:37

karoten

Jak vona se vlastně menuje?
 
Fakt dobrý příjmení pro ženskou...to nemůže nezanechat následky v chování.
0/0
21.2.2005 10:10

Bouše

Re: Jak vona se vlastně menuje?
A jak tvoje? Karotka?
0/0
21.2.2005 10:37

karoten

Re: Re: Jak vona se vlastně menuje?
Kdepak, celkem abstraktní nic nevyjadřující. Vlastně ji můžu závidět. No ale bejt ženská, a jmenovat se Tlustá...nepředstavitelný, hrůzný, strašný. Z toho představovaní by jedna musela ztloustnout okamžitě. Stres ji zažene rovnou do cukrárny
0/0
21.2.2005 11:11

Bouše

Re: Re: Re: Jak vona se vlastně menuje?
Jsou i podivnější příjmení. Já znám paní Ženatou.
0/0
21.2.2005 11:34

_m-

Re: Re: Re: Jak vona se vlastně menuje?
Můj známý se jmenoval Hloupý a jeho nastávající byla učitelkou na i. stupni ZŠ. Je ovšem fakt, že při svatbě si nechali příjmení změnit. :-) madla
0/0
21.2.2005 11:50

DedecekHribecek

Re: Jak vona se vlastně menuje?
     Z tohohle kanálu to ale pěkně smrdí. Vy netušíte, že za jméno nikdo nemůže? Co ale čekat ale jiného od příznivce strany ve které vládnou předsudky vůči ženám a homosexuálům.
0/0
21.2.2005 12:59

Satros

Tlustý
Kdyby pan Tlustý byl čistý,tak by řval na Grosse jako gorila,ale teď jen ze zadu pozoruje cvrkot a do hry šikovně nastrkuje hloupou NĚMCOVOU,ktrerá si na tomto případě rozbije ústa.Tlustý je tlustý,ale není blbý.JInak nenajdete s Česku poctivého politika,kdyby si dali všichni udělat nejvyšší prověrku,tak jsme bez vedení.
0/0
21.2.2005 10:05

honzajaka

geniální pan Tlustý
Byl co jsem slyšel ze spolehlivého zdroje pěknej aparátčík, všichni se ho prý dost báli, no nic hlavně teď je expert na všechno
0/0
21.2.2005 9:32

karoten

Jste na řadě!
...modráčkové zasraní....
0/0
21.2.2005 9:28

Bouše

Re: Jste na řadě!
To jsou mi tedy výrazy, kdys tak zhrubl?
0/0
21.2.2005 9:40

karoten

Re: Re: Jste na řadě!
Sraní? kdeže hrubijánství, to přirozenost lidská - i animální!
zasraný jetelíček, kočičky, velikonoce, komunisté, spartička....
Neslyšíš tu něhu, tu famylyjérytu?
Sraní je prostě naše. Patří k pánu i jeho paní....
0/0
21.2.2005 9:53

Bouše

Re: Re: Re: Jste na řadě!
Jan Werich o nadávání: "Všechny ty národy, jejichž řeč aspoň trochu znám, mají mnoho nadávek spojených se sexem, s pohlavními orgány a jejich činností. Češi kupodivu mnohem méně. Naše nadávka se odehrává nejvíce v konečníku. Ve střevě. Nebo v jiné části zažívacího traktu. My nadávajíce vyměšujeme, namísto abychom mužněli."
0/0
21.2.2005 9:56

karoten

Re: Re: Re: Re: Jste na řadě!
Tak tak...koprolálií onou, řadíme se k Němcům. Je to asi také jeden z největších rozdělovníků a příčin krachu společného státu tatíčka Masaryka. Slováci vyznávají právě to pohlavní lání....
0/0
21.2.2005 10:02

Bouše

Re: Re: Re: Re: Re: Jste na řadě!
To je fakt. A český slovník, ale ne bohužel povahu, v tomto směru trochu obohatili (viz kokot). 
0/0
21.2.2005 10:06

DedecekHribecek

Re: Jste na řadě!
      To opravdu sedí od lidovců kteří mají člověka s podobným problémem přímo ve vedení. Navíc má ten člověk tu drzost schtít po premiérovi aby se zodpovídal z činností které sám dělá (píši o zatloukání rodinných financí). A trochu kultivovanosti projevu by Vám velmi prospělo.
       To není obhajovba Tlustého. Jsem rád, že to na něho novináři vyčuchali a doufám, že ho ODS odstaví.
0/0
21.2.2005 10:44

karoten

Re: Re: Jste na řadě!
Nic ve zlém, ale Vy se jako blázen projevujete trvale. To se Vám zdálo kdy, že ODS odstaví svý hlavní esa?
0/0
21.2.2005 11:14

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Jste na řadě!
      Karotene Vám se nelíbí když někdo reaguje jako kanál ale kupodivu Vám to ve Vašem projevu vůbec nevadí.
       Kdyby jste trochu sledoval kariéru pana Tlustého tak by jste mi dal za pravdu, že jeho hvězda svítila v minulosti daleko více. Troufnu si napsat, že ho čeká po tomto směru další pohasínání. Nevěřím, že by si ODS zvolila do svého čala jak se stalo v případe KDU u Kalouska.
       Kdy o d Vás jako od zaslepeného lidovce uslyším alespoň slova znechucení nad zatajováním příjmů pana Kalouska?
0/0
21.2.2005 12:56

karoten

Re: Re: Re: Re: Jste na řadě!
Asi nikdy. Nějak se nemohu napresovat do role zaslepeného lidovce, takže - nemohu sloužit.
 
Své příjmy se snaží zatajit všichni, jen u některých ale tato snaha nabírá takové komično jako v případě premiéra Grosse.
Dále jde o míru majetkového ukojení. Někomu stačí postavit domov, a někomu nestačí celé olomoucko jako župa.
 
O.D.S. PRAVÁ VOLBA PRO PRAVÉ BEZPRÁVÍ
 
*
0/0
21.2.2005 13:20

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Jste na řadě!
       Presovat se nemusíte, stačí, že se jako zaslepený lidovec chováte. Stále se vyhýbáte tomu aby jste odsoudil Kalouskovo zatloukání rodinných příjmů. Tlustého jednání se mi nelíbí - kdy totéž napíšete o Kalouskovi. Protože jste neodsoudil Kalouska tak mi dokazujete ono zaslepené lidovectví které na Vás sedí.
       Mýlíte se. ODS nebyla nidy pravou volbou. ODS je pro mne ale tím nejmenším zlem. Když už jste ono bezpráví použil. Tak velice logicky vyznívá ve spojení s předchúdkyní KDU-ČSL. Když ČSL byla v národní frontě tak se mohlo psát to Vaše provolání ve spojení s lidovci. Na rozdíl od ODS se ČSL aktivně podílena na bezpráví a teroru.
0/0
21.2.2005 13:41

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jste na řadě!
Milý Pane, každý z nás vidí těžiště vágního pojmu "zlo" jinde.
Pro mne osobně představuje tzv."menší zlo" právě sociální demokracie. A přesto ji nevolím.
Být Vámi, moc bych se nechlubil světonázorem, že menší zlo je dát prostor straně korupčníků a ekonomických kriminálníků, před stranou razící paternalismus státu pro všechny jeho občany.
 
Nechte si Vaše názory, a já si ponechám své
0/0
21.2.2005 14:09

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jste na řadě!
      Svádíte řeč někam zcela jinam. Já ale psal o něčem jiném. Vám evidentně vadí to co provedl Tlustý. Mně to vadí také. Jedná se o netransparentním chování poslance. Když se podívám na Kalouska tak provádí přesně to samé. Vadí mi toto chování . Vám ale evidentně ne. U Kalouska je to daleko více na pováženou protože to není jenom řadový poslanec jako Tlustý ale předseda koaliční stzrany.  Jste pro mne zaslepený lidovec.
      Co mi řeknete na finanční čachry pana Kalouska?
0/0
22.2.2005 7:46

djmilion

DJmilion
Vsadim se, že ani Tlusťoch ani Gross nakonec za tyhle podivnosti nezaplatí. Navíc dokud nebude slusnej zakon o stretu zajmu a vule politiku takovyhle veci resit, tak se akorat muzem vztekat...
Ale nejen proto, ze sem pravicak sem presvedcenej, ze kolotuk ma toho masla na hlave daleko vic, nez kdokoliv z opozice (mimo komancu samozrejme...) - nejen ekonomicky kauzy, ale taky namlety mocensky svinstva a STBaci, ktery mu hlidaj informace...
0/0
21.2.2005 9:28

Pucmeloud007

Padni komu padni
uvidime, kam az to bude padat, bude-li vubec
0/0
21.2.2005 9:11

Bouše

:-((
Souhlasím s tím, ať se vyjasní majetkové poměry všech politiků. Nemělo by to ovšem být za cenu, že se tím zbagatelizují prohřešky Grosse a jeho rodiny, něco ve stylu: "ostatní nejsou taky lepší". Ať je to jak chce, premiér je v hiearchii politiků nejvýše a podle toho by mu mělo být měřeno. Nelíbí se mi, že Česká televize jako veřejnoprávní médium strká do této záležitosti prsty, zvláště když je dostatečně známa její averze vůči ODS ještě z dob "boje za demokracii" ( ) v ČT.   
0/0
21.2.2005 9:01

es te be

Re: :-((
jasný ale jde o to že "zloděj křičí, chytťe zloděje" což mi tak trošku přijde  u Tlusťocha
0/0
21.2.2005 9:10

Bouše

Re: Re: :-((
Myslím si, že zrovna on se v této kauze moc neangažoval, na rozdíl od Kalouska, který má taky máslo na hlavě, ale jinak souhlas, soudit by měli ti, kteří jsou hodnověrní.
0/0
21.2.2005 9:19

es te be

Re: Re: Re: :-((
je to stejný jako když já jsem dneska přišel o 10 min později a kolega o 20 min, kdybych šel za šefem kterej přišle o 30 min a prásknul kolegu protože ten nemůže vědět že já se taky opozdil :--))))
0/0
21.2.2005 9:47

karoten

Re: Re: Re: Re: :-((
Tak to sy debyl, žes neprásk. To bi sy se takle na špicu nedostal a hlavně nedržel. Komu fandiš?? A po pravdě!
0/0
21.2.2005 9:58

es te be

Re: Re: Re: Re: Re: :-((
komu fandím? je jasný že tohle Grossák pros***l, ale nezdá se mi to na důvod pro odstoupení, je jasný že Kalousek je svině, chce si umejt ruce a jít do koalice s kymkoli, od začátku mu bylo jasný že další volby socani nevyhrajou, a proto nechtěl ani do vlády, ted to rozehral tak aby po volbach se stál modrých ptáčku spojenec, chtělo by se to trošku zaměřit na něj a vyprat mu taky žrádlo
0/0
21.2.2005 10:25

Bouše

Re: Re: Re: Re: :-((
Tak se máš domluvit s kolegou a společně prásknout šéfa!
0/0
21.2.2005 10:09

freeLook

Re: :-((
..... tobe se nelibi ze do toho strka prsty ct? Neni to sice optimalni ale kdyz ostatni "nezavisla" media informuji jen podle zakazky, tak jine reseni NENI!!! A s tim bojem za demokracii ... to ze bojovali proti odsackym vykladum zakona je jen dobre. vdyz jejich zamerem je nejnezavislejsi televizi omezit jak to jde a dat prostor jen investigativnim novinarum typu Nova a MF. 
0/0
21.2.2005 9:27

Bouše

Re: Re: :-((
Jenomže já (a statisíce dalších) si neplatím ČT proto, aby fandila té, či oné politické straně. Proto by měla být ČT politicky nestranná a pokud už strká nos do politiky, mělo by to být vyvážené.
0/0
21.2.2005 9:39

freeLook

Re: Re: Re: :-((
...ja v tom zadne nadrzovani nevidim... u nas vyvazenejsi informovani nenajdes. Pokud vim tak Grosse Ct zrovna taky nesetrila. Tak nevim co ti vadi. Leda ze jsi zarputili volic ods a nekdo zkompromitoval tve idealy..
0/0
21.2.2005 9:49

Bouše

Re: Re: Re: Re: :-((
Ale to je v pořádku, pokud se vše odehrává v diskusních pořadech. Například "Otázky V.Moravce" jsou toho dobrým příkladem. Pokud však reportéři ČT shánějí informace na Tlustého, je to jasný "trucpodnik" proti MF Dnes.
0/0
21.2.2005 10:03

freeLook

Re: Re: Re: Re: Re: :-((
...to je vec nazoru.... ja ti ten tvuj neberu...
0/0
21.2.2005 10:26

Josefprav

Re: Re: Re: :-((
Vyvážené znamená, že jednoho lumpa za druhého? Když je jedna strana samý prus..., tak je na programu pořád. ČSSD se neumí udělat sama pořádek, ale až když to rupně. Svoboda, Slomková, Lahcnit, Přibyl, Šlouf atd. 
0/0
21.2.2005 11:04

Isbjoerna

Re: :-((
Bohuzel nestaci tahat majetkove (ne)pomery nekterych politiku pres media, nutny je ucinny juristicky krok - a ten stale nikdo nechce podniknout.
0/0
21.2.2005 9:57

Bouše

Re: Re: :-((
Jenomže to je bohužel všechno v morální rovině. Gross pouze nedokázal uspokojivě vysvětlit původ části svých peněz. Jeho žena zase podniká s podvodnicí, ale hájí se tím, že v době kdy s ní uzavřela smlouvy, tato ještě podvodnicí nebyla. A koneckonců mít ručitele podvodníka asi není trestné. Pokud jde o ten juriristický krok, ten už byl podniknut, na Grosse někdo podal trestní oznámení. Jenomže jak to asi dopadne, když to bude vyšetřovat česká policie, táž policie, které Gross tak enormně zvýšil platy a výsluhy.
0/0
21.2.2005 10:18

Isbjoerna

Re: Re: Re: :-((
Politik, ktery prokazatelne lhal, musi odstoupit, journaliste, kteri lhali (nekoho pospinili) se museji verejne omluvit. Tento spor (lze Gross nebo iDNES?) muze/musi objasnit justice (naridi, aby Gross predlozil pozadovane papiery justicnimu uradu) - to je otazka 2 dnu.
Pro me neni (demokraticky) myslitelne, aby jeden politik ovladal celou zemi a to zacina u kontroly nad justici a policii. To uz by nebyla chyba pana Grosse, ale chyba celeho vladniho/parlamentarniho systemu.
0/0
21.2.2005 12:11

Bouše

Re: Re: Re: Re: :-((
U nás je lhaní politiků naprosto běžný jev a není zvykem,  aby kvůli tomu kdokoliv odstoupil z funkce. V televizních debatách sedí proti sobě dva politici a jeden o druhém tvrdí, že lže, z čehož je evidentní, že oba mít pravdu nemohou. Veřejnost se ale nikdy nedoví, kdo vlastně lhal, natož aby se dočkala nějaké veřejné omluvy. Gross ale lhal v tak choulostivé záležitosti, že by z toho měl vyvodit důsledky. On to však nikdy neudělá. Kontrolu nad justicí sice nemá, ale ta je stejně závislá na tom, jaké důkazy jí předloží policie.
0/0
21.2.2005 12:30

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: :-((
Pred nedavnem jeden nas Bundestagsabgeordnete prohlasil, ze jiz nekolik let nema zadne prijmy od VW (kde drive pracoval). Nasi politici smeji mit prijmy od jinych firem (a z 601 politiku jich 599 vedlejsi prijmy ma), takze je to naprosto normalni vec. Pote, co to pan politik prohlaslil, zverejnil VW, ze pan politik do konce roku 2004 dostaval plat od VW (cimz se ukazalo, ze pan politik naprosto bezduvodne lhal). Pan politik okamzite ze sve politicke funkce odstoupil.
To neni otazkou zakona, ale moralni umluvy politickych stran; kdyby sam neodstoupil, byl by odstoupen. Narknout nejakeho politika v TV z neceho, co neni dokazano, nebo ho dokonce (bezdukazne) nazyvat lharem, by si nikdo nedovolil. Pokud nekdo opravdu lhal, neda nikomu prilezitost ho nazyvat lharem a odstoupi jeste tyz den.
Takze: u nas se take lze, ale kdyz se to projevi, okamzite nasleduje odstup. A tak to, podle me, ma byt.
0/0
21.2.2005 14:23

Josefprav

Re: Re: :-((
Můžež to konkretizovat? U politiků platí také právní odpovědnost, ale platí u nich zvýšená platí  morální odpovědnost, která je daloko širší než ta právní. Za samotné lhaní nemůžež nikoho zavřít. Lhář, ale nemůže vykonávat nevyšší funkci ve státe.
0/0
21.2.2005 11:07

Isbjoerna

Re: Re: Re: :-((
Zvykani nejakych podezreni v TV nebo v novinach drzim za bezpredmetne a predevsim skodlive pro politicky zivot.
Pripadem se mela okamzite (=hned v prvnich dnech po obvineni pana Grosse redakci iDNES) zabyvat justice.
Politik, ktery lze, musi odstoupit, ale nevim, jestli mu tu lez nekdo opravdu dokazal.  Na me to dela dojem bezednych spekulaci (i kdyz nevylucuji, ze pan Gross mohl lhat i se dopustit podvodu).
0/0
21.2.2005 12:17

Najdete na iDNES.cz