Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Gross: Neodstoupím a lidovce nepotřebuji

Premiér Stanislav Gross v ČT znovu odmítl možnost, že by na žádost lidovců odstoupil. "Je nemožné, aby v koalici zůstávala strana, která nevěří premiérovi. Neodejde-li kritizovaný nadřízený, musí odejít podřízený, který ho kritizoval," řekl. Večer bude jednat s prezidentem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dukeprvni

Gross: Neodstoupím a lidovce nepotřebuji
teda ja zasnu co my mame za vladu, ustavu, justici a tupe stado volu, ktere si to vsechno necha libit
0/0
21.2.2005 2:17

Orang_U

pro huhu007
Já mám taky otázku. Považuješ za morální současný daňový systém a systém placení sociálního pojištění?
0/0
20.2.2005 23:54

huhu007

Re: pro huhu007
legitimní je takový daňový systém, na kterém se shodla většina. Tento daňopvý systém byl v základech položen Klausovou vládou. O morálnosti, či nemorálnosti daňového systému se nelze bavit, každopádně tento daňový systém je demotivující a vůči lidem pracujícím nespravedlivý. na druhou stranu, systém rovné daně tak, jak jej navrhuje ODS je ze stejného těsta. Tedy v současné době nevidím žádnou lepší alternativu. Daně jsou v principu vždy násilným odejmutím části prostředků ekonomicky činným obyvatelům a nikdo je platit nechce ať už jde o 80% daň z příjmu, která byla před nástupem Thatcherové ve Velké Británii nebo o utopickou 1% rovnou daň. Otázkou je, kolik stát potřebuje, aby zajistil svoje důležité funkce, tolik musí vybrat daní - je tedy jednoznačný požadavek na zvyšování efektivity státu - ovšem ne na úkor (sebe)obětování státních zaměstnanců. V kontextu česka by bylo žádoucí snížit výdaje na sociální systém ve shodě s doporučením EU a MMF. Tohle žádná strana pokud vím nechystá.
0/0
21.2.2005 0:02

Orang_U

Re: Re: pro huhu007
Takže na daňový systém nelze nazírat z hlediska morálky. Fajn. Proč lze tedy nahlížet z hlediska morálky na tzv. švarcsystém?
0/0
21.2.2005 0:11

huhu007

Re: Re: Re: pro huhu007
protože švarcsystém je porušení zákona. Pokud zákon nevyhovuje, pak je třeba ho změnit legálními prostředky. Pokud někdo tvrdí, že může švarcsystém používat, pak získává neoprávněnou tržní výhodu proti slušnému podnikateli, který ctí zákon. navíc okrádá stát (což je na celé situaci nejméně kontroverzní) a rovněž okrádá své zaměstnance, protože ti dostanou nižší důchod. Celý postup, který není potrestán pak implikuje všem, že porušovat zákon se smí a že sankcionováni budou jedinci, kteří zákon dodržují. Proto je švarcsystém nemorální a měl by se trestat podobně jako jiné porušení zákona. Ale vysvětlujte tohle příznivci ODS...
0/0
21.2.2005 0:14

Orang_U

Re: Re: Re: Re: pro huhu007
Jasné. Trh je určující faktor a kdo říká něco jiného, je nepřítel státu.
A teď vážně. Nejsem si vědom, že se jedná o porušení zákona, resp. jednalo. Teď nově platí úprava o zaměstnávání živnostníků se stejným předmětem činnosti, ale nevím to přesně. Kupodivu zaměstnávání na živnostenský list nepreferuji. Výše jsi uvedl, že daňový systém určuje většina (přesně politici, zvolení většinou, limitovaní příjmy a výdaji státního rozpočtu atd., atd.). Stejně tak, morálnost švarcsystému určuje, dle mého názoru, počet těch, kteří se tímto způsobem zaměstnat nechají. Zda mají jinou možnost je samozřejmě věcí diskuse, ale jiná možnost prostě je vždycky. Pravda je, že "okrádání zaměstnávaných" (v uvozovkách proto, protože okrádaný si musí uvědomit, že je okrádaný, tady na tom důchodě) mne moc nebolí, je to jejich volba.
0/0
21.2.2005 0:31

huhu007

Re: Re: Re: Re: Re: pro huhu007
většinou se tak nechají zaměstnat ti, kteří nemají jinou možnost. Co se týče porušení zákona, jedná se o porušená § 13 odst. 1 zákona o zaměstnanosti a § 1 odst. 1 ZP. Pravda, špatně se to prokazuje, a nikdo to hlavě nevymáhá, protože na úřadech je bordel ale porušení zákona je principielně naprosto zřejmé. Zatímco slušní podnikatelé prodělají, ti, kdo porušují zákon, vydělají. A protože jsou léta zvyklí, že úředník na Úřadu akorát seděl na prdeli a bral prachy za nic, tak te´d hrozně řvou a staví se do role oběti. Už si tak zvykli na švarcsystém, že praktické vymáhání zákona by často zruinovalo jejich firmu a zvýšilo nezaměstnanost. To vše má na svědomí vláda od Klause počínaje přes Zemana a Špidlou a Grossem konče. Co se týče okrádání a dobrovolného rozhodování "švarczaměstnanců": až Vám dá někdo nůž pod krk, pak se můžete rozhodnout..
0/0
21.2.2005 0:45

Orang_U

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro huhu007
Že za tohle může prostředí, o tom není sporu. Mne zase vytáčí "socialistický" Zákoník práce a mimochodem, jeho interpretace při zaměstnávání učitelů na dobu určitou je taky super. A to jsem toho názoru, že učitelé jako idealisté budou spíš voliči levé části politického spektra. Ale možná že ředitelé škol ....
K dobrovolnému rozhodování, až to zažiju, tedy ten nůž na krku, budu schopen diskutovat. Dneska končím, díky za pokec.
0/0
21.2.2005 0:59

osvetitel

<><><>
Jo hochu to vis ze tu aferu na tebe nekdo zlaskou vystoural aby se te mohl zbavit to je v politice normalka a tos mel vedet dopredu ale podle me zalezi vse na Mr.Klausovi a pokud on bude chtit abys sel tak pujdes hochu nato muzes vzit jed!Mozna ti nepomuze ani ta "primluva" pri te navsteve Bushe!Pokud pujde do tuheho tak jedina moznost setrvani u koryta bude potom "popularita" u spoluobcanu pokud necim takovym disponujes!
0/0
20.2.2005 23:38

osvetitel

<><><>
Neodstoupi a nepotrebuje hehe >jen si dupni Stando dupni si!
0/0
20.2.2005 23:29

jirka02

A pokud jde o Stanislava Grosse!
     Tak tady neustoupí cca 80% obyvatel této země, kteří zcela jistě nepotřebují a také nechtějí stávajícího premiéra, který není schopen řádně ukočírovat ani hospodaření své vlastní rodiny, vlastní strany a už vůbec ne své země. Který nad zájmy státu staví nekalé podnikání své manželky a jejichž přátelé jsou více než podivní lidé, stíhaní pro podvody a provozující nevěstince.
0/0
20.2.2005 23:20

huhu007

Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
to je jistě problém, v civilizovaném světě už by Gross dávno odstoupil. Nicméně jsme bohužel taková banánová republika, kde si nejen upřímný standa, ale i řada dalších lidí včetně jeho politických oponentů myslí, že si můžou dělat, co chtějí. Teď má máslo na hlavě Standa. Budete stejně nekompromisní, až bude mít máslo na hlavě Tlustý vlastík? Asi těžko, což by nebyla taková tragédie, jako když drží hubu pan Kmenta, který aféru gross nastartoval. Kdyby na i-Heute platilo padni komu padni, budu jenom rád!
0/0
20.2.2005 23:26

Orang_U

Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
Proč "budeme", mluv za sebe.
0/0
20.2.2005 23:29

huhu007

Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
vždyť jo, zkus bratře pořádně číst a pak eventuelně (pokud na to máš), odpovídat na otázky...
0/0
20.2.2005 23:32

Orang_U

Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
To nebyla odpověď.
0/0
20.2.2005 23:42

huhu007

Re: Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
no vždyť právě - slovo "budeme" se v mém příspěvku neobjevilo, tak dost dobře nevím, nač reagujete, nicméně polopatisticky, aby tomu rozumělo i embryo, které neumí číst: Gross by měl odstoupit i přesto, že je proti němu vedena mediální kampaň, protože tato kampaň by nemohla být vedena v případě, kdyby gross neměl máslo na hlavě. Nicméně je třeba si uvědomit, že novináři jsou úplatní a že ostatní politici mají rovněž máslo na hlavě. to dává kauze a všem interpelacím poněkud groteskní rozměr. Tedy myslet v širším kontextu a nemít modro před očima je esenciální podmínkou, aby se ze čtenáře i-Heute nestal psionicky ovládnutý hulibrk závislý na německých médiích...  
0/0
20.2.2005 23:55

Orang_U

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
Bacha na ty představy. Může to být docela chorobné. Tedy polopatě, to co tu předvádíš (včetně tykacího bratrování, nebo obráceně důležitosti huhu007) není k diskusi. Je to předvádění. Tím končím s filozofickými rozbory a k hodnocení intelekturální úrovně se nebudu snižovat.
Pokud jde o věc, objevilo se tam slovo "budete" v kontextu soudu, nebo chceš-li, v kontextu "sugestivně" položené otázky. Odtud moje reakce. Polopatě, vyblej svůj názor a uvidíme.
0/0
21.2.2005 0:06

huhu007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
však o co jiného tady jde, než o předvádění?
tedy znovu otázka: budete stejně nekompromisní, až bude mít máslo na hlavě Váš oblíbený politik?
P.S.: Tykání a Vykání přizpůsobuji předpokládanému věku a inteligenci diskutéra, kterou intuitivně analyzuji podle kvality jeho příspěvků... ..nemusí se to samozřejmě shodovat se skutečností.
0/0
21.2.2005 0:11

Orang_U

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
OK. Klidně mi tykej.
Nemám oblíbeného politika, ale pokud bude mít politik ze strany, kterou volím stejný problém jako Gross, budu stejně nekompromisní. To znamená, pokecám na iDnes.
0/0
21.2.2005 0:21

huhu007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
kéž by takoví byli všichni - ale nejsou. Po aféře z roku 1997 stačilo půl roku neúčasti ODS ve vládě a místo toho, aby došla spravedlivě na propadliště dějin, povstala z popela jako pták Fénix (viz. titulky tehdejších novin)..
Právě proto jsem vůči aféře Gross tak skeptický. Pokud ČSSD voliči nyní nezvolí, vyplývá z toho logicky, že jejich morální úroveň je vyšší, než morální úroveň voličů ODS v roce 1997. A jelikož voliči ODS mají v tomto státě v ruce ekonomickou moc, pak pánbu s námi...ostatně Péťa Kellnerů v eBance, jak je vidět, to hraje na obě strany...
0/0
21.2.2005 0:27

Orang_U

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
Že to hraje Kellner se nedivím. Spíš mne udivuje pochopení politiků pro jednoduchá pravidla byznysu.
0/0
21.2.2005 0:38

huhu007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A pokud jde o Stanislava Grosse!
0/0
21.2.2005 0:48

jirka02

Hanušové a Hrbáčci
nejsou schopni ve své duševné omezenosti pochopit, že lze normálně podnikat, mít slušné zisky, přiměřeně se o ně dělit se zaměstnanci a vytvářet tak příznivé klima v nových firmách, kde pak není místo pro "třídní boj" Hanušů a Hrbáčků!
0/0
20.2.2005 23:08

huhu007

Re: Hanušové a Hrbáčci
to bezesporu lze. Nicméně podnikatelů, kteří vyznávají třídní boj je stále o hodně víc, než podnikatelů slušných. Tak například: uznává ten skvělý podnikatel západního střihu jako Vy švarcsystém jako metodu k okrádání státu a potažmo i svých zaměstnanců?
 
0/0
20.2.2005 23:18

Orang_U

Re: Re: Hanušové a Hrbáčci
Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem. Použít takovýhle argument tě rovnou diskvalifikuje z jakékoli diskuse. Proč rovnou nenapíšeš, že podle tvého názoru jsou všichni podnikatelé hajzlové? Bylo by to asi moc upřímné, co?
0/0
20.2.2005 23:32

huhu007

Re: Re: Re: Hanušové a Hrbáčci
jak říkám, bratře, zkus nejdřív pořádně číst příspěvek, na který reaguješ, a pak odpovídat na dotazy, pokud Ti stačí, bratře, intelektuální kapacita...
P.S.: všichni podnikatelé hajzli nejsou. Ti, co se v médiích staví do role oběti a sami porušují zákony této země velmi pravděpodobně ano...zkus, bratře odargumentovatm, že žádný takový podnikatel se v této zemi nevyskytuje...
0/0
20.2.2005 23:35

Orang_U

Re: Re: Re: Re: Hanušové a Hrbáčci
Doufám, že to nebolelo.
0/0
20.2.2005 23:43

jirka02

Re: Re: Hanušové a Hrbáčci
       Nikdy jsem o sobě neprohlašoval, že jsem skvělý podnikatel západního střihu, neboť mé podnikání má dle mého mínění ještě mnoho nedostatků. Přesto však podnikám již čtrnáctý rok. Na živnostenstký list u mne pracuje jeden jediný pracovník (stavební údržbář) a prokuristka firmy. Pro Vaši informaci naše firma je výrobní a montážní. A ještě maličkost. Neokrádáme ani zaměstnance ani stát. Spíše se nám zdá, že stát okrádá nás podnikatele i zaměstnance a to docela nestydatým způsobem!
0/0
20.2.2005 23:37

huhu007

Re: Re: Re: Hanušové a Hrbáčci
ale ale, okrádat je trochu silné slovo (viz. §237 tr. zák. krádež) - snad se dá říct, že daňové zatížení soukromých podnikatelů je příliš vysoké, že zdanění práce je enormní a servis státu rozhodně není na takové úrovni, na jaké vybírá daně - v tom s Vámi souhlasím a jsem rád, že někdo vydrží ještě 14 let podnikat. Klobouk dolů před Vámi, pokud máte loajální zaměstnance, kterým dáváte práci a obživu. bez Vás už by sociálně nepřizpůsobiví občané pana Grosse sežrali zaživa...ale zpět k otázce: považujete za morální švarcsystém?
0/0
20.2.2005 23:42

jirka02

Re: Re: Re: Re: Hanušové a Hrbáčci
proboha, vždyť jsem na tuto otázku odpověděl ve své předposlední reakci tím kolik pracovníků u mne pracuje na živnostenský list!
0/0
21.2.2005 0:13

huhu007

Re: Re: Re: Re: Re: Hanušové a Hrbáčci
Dobře tedy. Ať se Vám daří!
0/0
21.2.2005 0:17

Dědeček Vševěd

.
Premiér Gross vyzval k sázce o čest šéfa Novy Dvořáka Premiér Stanislav Gross dále rozvíjí svou sicilskou obranu a z pozice štvaného, leč čestného politika útočí na generálního ředitele TV Nova Petra Dvořáka. Činí jej zodpovědného za reportáž, ve které TV Nova uvedla, že do Úřadu vlády přijel zadním vchodem proto, aby se vyhnul nepříjemným otázkám novinářů. Místo omluvy, žádá poměrně neobvyklou, leč čestnou, finanční kompenzaci. Dvořáka vyzývá k sázce o 100 tisíc korun. Předmětem sázky je otázka, zda se novinářům vyhýbal či nikoli. Grossův dopis zveřejňujeme v plném znění. Vážený pane generální řediteli, dovoluji si Vás tímto vyzvat k gentlemanské sázce o 100 000 korun. Ve svém zpravodajství TV NOVA dne 16.2.2005 uvedla, že jsem přijel na jednání vlády zadním vchodem. Z kontextu vyplývalo, že jse
0/0
20.2.2005 22:14

milos74

Re: .
v tom pripade se pridavam a vyzyvam Standu Uprimneho k sazce o jeho cest. Cinim jej zodpovednym za vyrok jeho mluvci, kdy prohlasila ze Standa da 900.000 na charitu. Bud mluvci lze a Standa to nikdy neprohlasil, nebo lhal Standa, protoze v soucasne dobe bude splacet dluh navysenim hypoteky. Tak co Staniku, jdes do toho? Vysi sazky si uprav dle financnich moznosti svych pribuznych.
0/0
20.2.2005 22:54

celtic

EU...
Španělé řekli ANO Eústavě
0/0
20.2.2005 21:23

ttm

Re: EU...
No a? My nejsme Španělé.
0/0
20.2.2005 21:25

javajava

Re: EU...
Španělé řekli NE fašismu. Němci řekli NE komunismu.
 
0/0
20.2.2005 21:28

Mustafa Ibrahil

Re: Re: EU...
No a češi by měli říct NE euroústavě
0/0
20.2.2005 21:29

celtic

Re: Re: Re: EU...
Naštěstí u nás není tolik mafiánů a bolševiků, proto pro ústavu je dle výzkumu 67% lidí
0/0
20.2.2005 21:33

Mustafa Ibrahil

Re: Re: Re: Re: EU...
No na průzkumy moc nespoléhej, vždycky to dopadlo úplně jinak.
0/0
20.2.2005 21:38

javajava

Re: Re: Re: EU...
Jawohl.
0/0
20.2.2005 21:35

lynxxx

Re: Re: EU...
Říkám NE fašismu, říkám NE komunismu, říkám NE socialismu.
0/0
20.2.2005 21:33

Mustafa Ibrahil

Re: Re: Re: EU...
Říkám NE demokraciím.
0/0
20.2.2005 21:37

javajava

Re: Re: Re: Re: EU...
říkám ANO dvojitým klystýrům a studené sprše obecně uznaným blbům.
 
0/0
20.2.2005 21:40

Mustafa Ibrahil

Re: Re: Re: Re: Re: EU...
Dej si, nikdo ti v tom nebrání
0/0
20.2.2005 21:43

Vaclav Hanus

radejki jeden bzvyznamny bordel nejaky Barkovy, ..
....nez totalni bordel o-deesackych pasaku v cele zemi..rizeny temi jejich asocialnimi pasaky - kriminalnimi bilymi limecky...bily limecek, ale totalne usmudlana moralka...
0/0
20.2.2005 21:01

ttm

Re: radejki jeden bzvyznamny bordel nejaky Barkovy, ..
Tvé příspěvky jsou myšleny opravdu vážně? Ty si jen hraješ, viď?
0/0
20.2.2005 21:05

Vaclav Hanus

Re: Re: radejki jeden bzvyznamny bordel nejaky Barkovy, ..
Me prispevky verne reflektuji muj vztah k volicske zakladne o-dees.
0/0
20.2.2005 21:09

ttm

Re: Re: Re: radejki jeden bzvyznamny bordel nejaky Barkovy, ..
A co Ti vadí na tom, že normálně pracuji, za Klause jsem rozjel firmičku z nuly bez úvěru, žiju dobře a potřebuji (jako ostatní) zlepšit daňové a právní prostředí. Bohudík to nabízí alespoň jedna strana a tou je ODS. Jiná zde není.
0/0
20.2.2005 21:13

Horolezec-29

Re: Re: Re: Re: radejki jeden bzvyznamny bordel nejaky Barkovy, ..
     
0/0
20.2.2005 21:15

jekul

Re: Re: Re: Re: radejki jeden bzvyznamny bordel nejaky Barkovy, ..
Nějak Ti ušlo , že se utíkalo před právníky a teď se uletí s tím ptactvem.
0/0
20.2.2005 21:17

Najdete na iDNES.cz