Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Praze asi vyroste mrakodrap

Největší sídliště v zemi má získat další nej. Podle plánů architektů vyroste v blízkosti stanice metra Háje třicetipatrový obytný dům, který svou výškou přesáhne i současného rekordmana, budovu bývalého rozhlasu na Pankráci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pucmeloud007

Hmmmm
to se zase Brnaci a Ostravaci v cele vsech buranu podelaj zavisti . Mrakodrapy jsou hnus, zvlaste v Praze jej muze navrhnout jen idiot.
0/0
21.2.2005 9:44

destik

Deset pater pro MÚ
Vůbec nemluvím o tom, že výstavba mrakodrapu i nákupních center na Hájích je holý nesmysl a to poslední co zde obyvatelé potřebují.
V navrhovaném mrakodrapu má být určeno deset pater pro MÚ. Studie pro umístění MÚ jasně zamítla pronájem a doporučila vlastní prostory. Deset pater v tomto domě stojí tak 200-300mil Kč......!?
Jo a navrhovaný bazén v tomto objektu je součástí rehabilit. centra, má max. čtyři dráhy při délce cca 25m, prostě pro sport. vyžití stotisícového města naprosto nevyhovující
 
 
0/0
21.2.2005 7:52

1.Radim

Re: Deset pater pro MÚ
Kde se dá ověřit tato informace, 10 pater MÚ? To by řešilo novou radnici jednou provždy, pokud to nebude komerční nájem co tuhle čtvrť položí. Nevlastní ten věžák někdo z ODSky?
0/0
21.2.2005 13:39

1.Radim

Ve středu 23.2. Seminář o výstavbě na Milíčově
Komu se nezdá výstavba u Milíčova, má šanci ve středu na osobní setkání se satrostkou:
 
SEMINÁŘ 23.2.2005 V 19.00 HOD.
 
Prosíme všechny, kterých se dotýká Milíčov a jsou proti plánované výstavbě, snažte se najít čas a přijít do ZŠ Milíčov. Má přijít paní starostka Šorfová, tak nechť slyší naše názory na celou akci. Tohle šílenství se musí zastavit!
 
To jen aby to nezapadlo.
 
Tady je pár odkazů:
http://web.quick.cz/hezke_jm   A pokud si k tomu chcete přidat jak bude vypadat Centrum Háje, které se začne stavět letos, máte možnost:
0/0
20.2.2005 18:12

1.Radim

0/0
20.2.2005 18:13

YRI

Budoucnost JM
Stavba na Chodově je budoucností i okolí metra Háje. Asi toho moc pamatuju, ale když Švédové stavěli Kotvu, tak Revoluční ulice byla čistá jako zrcadlo. Jediné "znečištění" byla mokrá stopa na vozovce. Ale na Chodově je bláto v hroudách a   a nic
Kde jste vy kontroloři, kteří jste placeni za dohled nad stavbou ? Prostě kontrolní činnost na všech frontách a úrovních se nekoná. Lidi berou peníze za něco co nedělají. A toho se bojím, kdo by chtěl bydlet na permanentní stavbě. Už jsme si toho užili dost, zprvu jsme chodili v igelitových pytlících a teď zase. Pro slávu starostky - ne. Ale to co aktuálně potřebuje JM se stavět nebude
0/0
20.2.2005 9:52

1.Radim

Re: Budoucnost JM
Chodov je ještě akce Jiravy. Když začali rušit chodníky na Roztylské, postěžoval jsem si na webu Prahy 11 a odbor, snad dopravy, zjednal nápravu. Pravý chodník museli rozšířit vybetonovat, obložit plachtou. Zrušili ho úplně za dva měsíce.  Občas nevím co by měl obyvatel JM  žádat. Chci bezpečnou cestu a někdo přijde na to že nejlepším řešením mého problému je zrušení cesty.
 
Co potřebuje JM stavět? O tom je debata. Já nevím. Obchody jsou tady mizerné všechny. Takže hypermarrket na Chodově je snad dobrá věc. Až na to že vedle stojí nákupní centrum, které nikdo nedokázal uvézt za dlouhá léta do rozumného provozu. Je z toho Vietnamská tržnice. Investor si raději postaví nový barák. Jestli to bude jako na Floře, řada drahých zbytečných kšeftů, pod střechou KFCa MC a ve sklepě Albert... To snad raději neměli ani stavět.
 
A co dalšího? Bazén? Chodíte do Edenu, do Hostiva
0/0
20.2.2005 11:07

1.Radim

Re: Re: Budoucnost JM
do Hostivaře? Ten bazén je jenom nárazová atrakce. V létě. A v létě oceníte venkovní padesátku, kterou tady nikdo nepostaví. Celoročně ho využije jen pár nadšenců. Je to služba pro všechny obyvatele? Lesoparky tady máme královské. Nikdo je neudržuje a místní je dokáží zrajtovat že to hezké není.
 
Tak co tady potřebujeme nutně? Na Hájích? Chodníky. Napadá vás něco dalšího?
0/0
20.2.2005 11:09

1.Radim

A do háje...
Komu se zdá výstavba na JM přínosná, projděte si Centrum Chodov. Teď je to katastrofa. Prý za to můžeme děkovat Jiravovi. Uvidíme až to bude stát, ale teď je Chodov ve špičce nesjízdný a neprůchozí.
"Jak se to má dělat" zase vidíte na Veronském náměstí na Praze 15. Osobní zásluha "senátora" Nádvorníka. Nový bytový komplex před okny původních  paneláků. Místní skáčou radostí ke stropu, každý den, řekl bych.
MČ P11 připravuje novou radnici. Ke zvážení jsou Háje (zde je naplánována), Opatov a Chodov. Na Hájích blokují pozemek restituce. Na Chodově by to bylo prý raz dva. V každém případě, že by si MÚ hodlal pronajímat nějaké prostory v ještě nepostaveném věžáku, by měl být kec jak věž.
Na spadnutí jsou nové bytové domy u Milíčovského lesa na Hájích, které mají zahustit ještě více počet místních nocležníků (obyvatel je silné slovo) a zahustit místní dopravu. Aby to obchody pobraly, mají
0/0
20.2.2005 8:38

1.Radim

Re: A do háje...
mají se začít stavět na nevyužitých prolukách u metra Háje komerční objekty. Prý zde budou dva hypáče jako noha, další malé mizerné sámošky.
 
Galaxii, bezdomovce, rozflákané chodníky, smrdutého Meinla... měla řešit rekonstrukce straré části Galaxie. Proto se tady léta nic neděje a vše chátrá. Investor má představu věžáku.  Ten měl přece dávno stát tam kde je multikino Galaxie. Tehdy jsme investora hnali. Tak to zkouší znovu o padesát metrů dál. Obávám se ale že bez věžáku, nám konečná Háje a okolí spadne na hlavu. Někde na Galaxii sedí magor co se zhlédl ve věžácích a nikdo mu to nevymluví. Nechápu jak může být tak životně důležitý uzel MHD pro všechny místní ohrožován nějakým soukromým vlastníkem. Podle toho co vidím, padnou další chodníky a bude zde soukromé átrium.  Až to jednou majitel zavře, budeme do metra chodit přes Centrální park, nejlépe na stanici Opatov. 
0/0
20.2.2005 8:39

1.Radim

Re: Re: A do háje...
Komu se nezdá výstavba u Milíčova, má šanci ve středu na osobní setkání se satrostkou:
 
SEMINÁŘ 23.2.2005 V 19.00 HOD.
 
Prosíme všechny, kterých se dotýká Milíčov a jsou proti plánované výstavbě, snažte se najít čas a přijít do ZŠ Milíčov. Má přijít paní starostka Šorfová, tak nechť slyší naše názory na celou akci. Tohle šílenství se musí zastavit!
 
(Tedy, jestli tak trochu nejsme všichni proti všemu a všem. Nevím jaká výstavba by se mi líbila. Asi žádná. Volá se po parcích, chodnících, sporotvištích, bazénu. Investoři jsou ale jen na ty hypáče a kanceláře.)
 
PS: Ten bazén u věžáku uváděný. Viděl ho někde někdo? Nebude to Bazén, pro tři zlaté rybičky?
0/0
20.2.2005 8:46

alexy

To neni jedina vystavba na JM
Jeste nam tady chteji pokacet les-Milicak a vystavit misto neho dalsi obytne jednotky.  
 
 P.S.Kolem Galaxie chodim domu kazdy vecer a ze by tam byla nejaka pochybna individua jsem si jeste nevsimla. Priste se lepe rozhlednu
 
0/0
19.2.2005 19:06

1.Radim

Re: To neni jedina vystavba na JM
Pokácet Milíčák? To se vzalo kde? Má se spřece tavět za posledními paneláky na Hájích směrem k Milíčovu, kde je dnes neudržovaná louka a plechové boudy, kde se prodávají stavebniny a obklady. Za tím následují haldy Milíčov a teprve za tím je Milíčovský les.
 
Celé léto před Meinlem táboří parta alkoholiků. Kapku obtěžují. Občas močí do zdejších truhlíků. Sedí tam od rána do noci.  Na Hostivaři a v Milíčově nocují celé grupy bezdomovců. Občas je policie nahání.
 
Osobně mi ještě vadí zdejší dětičky. Vždy když doroste další generace, máme tady zase spoustu tvořivých sprejerů a vandalů. Co říkáte na zničené metro na trase C? Ostatně, "pavlač" na Hájích je díky nim také k blití.
0/0
20.2.2005 9:17

JRB

JEEEE! TO BUDE PEKNE!!!:-)
Kooonecne! dohonime a predcime!!!!
Kuala Lumpur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)
0/0
19.2.2005 18:56

fr-mottl

ach jo, uz je to jak za komousu
tam se urbanismem taky zabyval ustredni vybor partaje - tem komunistickejm urbanistum vdecime za tu magistralu u muzea. Tomu urbanistickemu nesmyslu se v zahranici smeji zrovna tak, jako tem ekonomickejm zvastum pana profesora...
0/0
19.2.2005 18:09

Isabelle

**
Jestlize v Praze vyroste mrakodrap ? jenom fleret to dokaze !
0/0
19.2.2005 18:03

mol1111

šílenství
jestli ta lokalita něco potřebuje, tak určitě ne další vysokou budovu
0/0
19.2.2005 17:32

udolak

Re: šílenství
Jasně !!! Kde lze přece nejsnáze uhořet nebo jinak přijít o život. No přece v mrakodrapu. Takové sousto pro noviny jsme tu ještě neměli. Už se těším na "trhák " v televizi NOVA. Když paní Charvátová tak poutavě zvěstovala jak zahynuly 2 miliony včel !!! ( Jedno včelstvo má tak 60 tisíc včel - celkem tedy byl zničen jeden včelín ). Až tam budou lidi - to bude sousto !!!!!!!!!
0/0
19.2.2005 18:00

YRI

Další pomník politiků
Být ve funkci starosty a nepostavit si pro sebe pomník je skoro nemyslitelné. Když k tomu dodáme ještě provizi nebo jiné prebendy, pak už je stavba jistá.Bývalý starosta měl bulvár ( a neuspěl ), teď starostka " staví " mrakodrap. Že v tom budou lidi muset žít a během stavby trpět není její starost, opájí se mocí. Jen se podívejte jak to vypadá na Chodově - vybombardovaná čtvrť, kde si stavaři dělají co chtějí. O 50% přetížené náklaďáky devastují silnice, rychlost kolosu běžně kolem 80km/h ! Že se ještě nic nestalo je zázrakem. Naše králíkárny nepotřebují prostor zahušťovat, ale zvelebovat. Léta nám slibují postavení sportovišť, třeba plavecký bazén, hokejové hřiště, nezájem. Zasněžování kopečků v zimě je záslužný čin, ale zatraceně osamocený.Rozvoj sportovní činnosti pro mladé má taky skluz, jen ať sedí u televizí nebo v hospodách, je nikdo nebude potřebovat !Ať si starostka postaví pomník např. postavením chodníků a přechodů pro chodce, ty Jižní město potřebuje více.
0/0
19.2.2005 15:16

YRI

Re: Další pomník politiků
Nebo čekáte na nějaké neštěstí na např. Litochlebském náměstí ? Dále dopravní značení mají v Urundě Ugandy lepší než zde. Rozhodně bez lidové tvořivosti vedoucího dopravy.
Nejen parlament je prohnilý . . .
0/0
19.2.2005 15:20

George1977

Re: Další pomník politiků
Jestli jsi to cetl poradne, tak prave bazen ma byt soucasti toho domu. a nejde o zahustovani prostoru. Barak ma stat misto nynejsi budovy byvale Galaxie, ktera je nevyuzita.
0/0
19.2.2005 15:43

YRI

Re: Re: Další pomník politiků
Jo, to je stejné jako, když se připravoval bulvár, tak taky tam mělo být 1000 parkovacích míst pro obyvatele JM, ale za jakou cenu ?  3000 měsíčně !!!
A tenhle bazén nebude pro normální veřejnost, teda za slabých 200 za hodinu !!!!
0/0
20.2.2005 0:10

1.Radim

Re: Další pomník politiků
Centrum Chodov prý podepsal Jirava. Takže pomník mu staví právě teď.
0/0
20.2.2005 9:05

vata - vagina

valašská tajná armáda
poručíme větru, dešti . ..
obytný ???
chudáci lidi
trochu větší králikárna
0/0
19.2.2005 14:41

vrchni

proc ne...
... Ono na Jizaku uz neni co zkazit, kazda zmena muze byt jen k lepsimu. Ted to tam vypada jako nekde na Sibiri....
0/0
19.2.2005 13:41

karoten

Re: proc ne...
Přesně...  Jen ať si to postavěj.
0/0
21.2.2005 9:40

username

wow
teda ještě že bydlím o pár kilometrů dál - žít několik let v prachu, hlomozu a nechat si zastínit vlastní barák, to je radost, to tam asi teď klesnou ceny. Na druhou stranu se mohou okolní baráky do projektu zapojit a vyžadovat za způsobenou újmu zdarma např. nové opláštění a nová protihluková okna - investor to celkem rád udělá (je to tak procento ostatních nákladů a za vyřešení sporů to stojí) a mohou na tom i vydělat, když nebudou hloupí.
Ten barák bude asi o 40% vyšší než ty dva vedle, to zas není taková výška (mimochodem usáma se trefoval do ještě 3,3× vyšších a širších baráků). Hlavně aby to nedopadlo jako Pankrác a aby tam nestála vysoká neobydlená hrůza ještě dvacet let.
Já bych to pojal ale šířeji a zabudoval do toho rovnou i tu hrůzu na metru (ty obchody a restaurace), ta vypadá, že by zůstala. Tu by mohli také předělat, přidat jí i dvě tři patra, na které by tohle navazovalo a mohli by hned o několik pater snížit celou budovu. Navíc by to mělo na první po
0/0
19.2.2005 11:43

jirha

A zase nebude
kde parkovat. Ve svete je povinnosti davat na jeden byt 2-3 parkovaci mista. Na jiznim meste je parkovacich mist nedostatek a ted tam postavime zabavne obchodni centrum s byty kde bude na kazdy byt jedno parkovaci misto. A to rekne architektka nestydate jako klad i kdyz platne ceske zakony ji ukladaji aby tam tech parkovacich mist bylo vic.
0/0
19.2.2005 11:14

tnx

Re: A zase nebude
Neni to rozmazlenost, na jeden byt vic nez jedno parkovaci misto?
0/0
19.2.2005 18:04

1.Radim

Re: A zase nebude
To je podle velikosti bytu. Bere se počet obyvatel na byt a případný počet jejich aut. Pokud to bude jedno místo na byt, jsou plánované byty samé garsonky. Asi jdou nejlépe na odbyt. Jenže, střední třída se do garsonek stěhovat nebude. Takže zde budou sídlit mládežníci a vandalismus (že by multikino Galaxie mělo málo diváků?), důchodci s pejsky a horou hovínek a samozřejmě socky co nemají na nic lepšího. Takoví ti sběrači od popelnic. To jsem zvědav jak nám to pomůže s těmi bezdomovci.
0/0
20.2.2005 9:01

Larrax

Re: A zase nebude
Jenže tady jde o parkovací místa pouze v podzemí nikoli celkově. A jestli bude mít každý byt jedno místo pod domem a další na povrchu ..... dělá se to tak běžně, tak nevím, na co si stěžuješ.
0/0
21.2.2005 8:30

Vifon

Usáma
z toho bude mít radost! V blízkosti je letecký koridor na Ruzyň
0/0
19.2.2005 11:00

Mustafa Ibrahil

Re: Usáma
To je fakt aspoň se bude do čeho trefovat, držím vám palce prážáčci
0/0
19.2.2005 11:31

mashley

No jo no
Mrakodrap,potom olympiada,jen tak dal...
0/0
19.2.2005 10:56

viliik

Špatná myšlenka
Neblbněte lidi, co pak si vážně myslíte, že by Praze taková stavba nějak pomohla? To se šeredně mýlíte. Jen si postavte dvě krabičky, jednu o výšce okolní zástavby a druhou odpovídající výšce mrakodrapu, vedle sebe a uvidíte, jakou raketu se vám tam snaží zapíchnout. V tomhle případě nejde už pouze o Jižní Město, ale celou Prahu. Ta hrůza bude vidět odevšad a ujišťuji vás, že ukázkové vizualizace dost klamou. Kdy se na takovou stavbu budete dívat z nadhledu? Podle mého názoru do Prahy výškové budovy nepatří a je mi smutno, že radní z Prahy 11 tento projekt podporují. Kdyby radši přemýšleli, jak investovat peníze do vylepšení vzhledu dané lokality...
0/0
19.2.2005 10:54

George1977

Re: Špatná myšlenka
Nevim, jestli jsi tam byl, ale v okoli je pomerne dost vyskovych budov, takze pest na oko by to az tak nebyla. V okoli je nekolik budov, ktere maji cca 2-3 vysky te planovane.
0/0
19.2.2005 11:53

George1977

Re: Re: Špatná myšlenka
Psal jsem cca dve tretiny vysky, nevim jak se tam dostala ta pomlcka. Sorry.
0/0
19.2.2005 11:56

peca_p

Re: Re: Špatná myšlenka
Souhlas. Na jizaku tan "mrakodrap" rozhodne nebude kazit panorama.
0/0
19.2.2005 12:29

listek_jahoda

Re: Re: Re: Špatná myšlenka
bydlíte tam? znáte to tam???? Chtěli byste, aby vedle vašeho baráku byla taková obludná stavba? urřitě nechtěli! TAK PROČ TO POSUZUJETE !!!!
0/0
19.2.2005 12:54

George1977

Re: Re: Re: Re: Špatná myšlenka
Znam to tam a taky jsem tam nejakou dobu bydlel a bydli tam moji pratele. Obludnosti jsou tam uplne jiny. Tohle by to konecne mohlo zmenit.
0/0
19.2.2005 13:21

t-o-m

Re: Re: Re: Re: Špatná myšlenka
já tu bydlím, jen malý kousek od stavby... když vidím současnou galaxii, tak je mi z toho zle... když vidím bezdomovce tak je mi ještě víc... tohle aspoň konečně nějak vypadá...a nebude to ostuda...!
0/0
20.2.2005 10:48

karoten

Re: Re: Re: Re: Špatná myšlenka
Bydleli sme, 15 let na Chodově. Takže známe. Myslíme si, že postavit věžák s nějakým primátem je způsob, jak tuhle bídnou výspu Prahy povýšit na město.
Takovejch způsobů je jistě víc, ale vybírat si nemůžem. Jen ať stavěj....klidně at špičku pozlatěj
0/0
21.2.2005 9:47

Atheist10

hmm
Nevite nekdo jestli to financuje nejaky soukromy investor nebo mesto?
0/0
19.2.2005 10:44

menzl

To snad ne...
Něco takovýho tady mezi těma panelákama... to by bylo jak pěst na oko.
0/0
19.2.2005 10:38

Modráčkův sen

Slušné
Na tom projektu to vypadá velmi slušně. Otázkou je, jestli to dotáhnou do konce.
0/0
19.2.2005 10:22

George1977

Nejvyse polozene misto
Kdyby to skutecne realizovali, s cimz bych souhlasil, tak by to nebyl jen nejvyssi dum v Praze, ale na strese by bylo i nejvyse polozene misto v Praze, co se tyka nadmorske vysky. To je zatim strecha hotelu Opatov.
0/0
19.2.2005 9:43

remotex

Super giant special cool idea
Mno, to je hezký. Jen tak dál at se nám to u nás pěkně leskne.
0/0
19.2.2005 9:30

Najdete na iDNES.cz